Ukočenost

odgovora

Objavljeno

Pre mesec dana me ukocila kicma,odem kod fizijatra ona mi kaze da mi nije nista,da mazem neki geli i setam,za bolove u stopala mi nistai ne rece,samo ih pogleda i to je to,izbaci me malte ne na glavacke,dosli joj neki sa nekim proizvodima pa ko ce da se babce sa mnom :angry:

Evo vec dva dana me razbija desno rame,cimnula sam se nezgodno i izgleda se usinula i sinoc sam se jedva uspavala,krenula i glava da me boli...

Sta da radim a da ne idem kod dr???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre mesec dana me ukocila kicma,odem kod fizijatra ona mi kaze da mi nije nista,da mazem neki geli i setam,za bolove u stopala mi nistai ne rece,samo ih pogleda i to je to,izbaci me malte ne na glavacke,dosli joj neki sa nekim proizvodima pa ko ce da se babce sa mnom :angry:

Evo vec dva dana me razbija desno rame,cimnula sam se nezgodno i izgleda se usinula i sinoc sam se jedva uspavala,krenula i glava da me boli...

Sta da radim a da ne idem kod dr???

Uh, cini mi se da ti se zivac upalio cim ti se tako bol "spusta" i u druge delove tela... U svakom slucaju neka te od sada muzic svako vece pred spavanje izmasira i utopli bolne delove ledja (umotaj se u neki veci sal ili nesto sl). Sa ovakvom terapijom bi trebalo da te uminu bolove vec posle dva dana... Za masazu koristi bilo sta na biljnoj bazi (ima da se kupi u apoteci bas za to). Ja trenutno koristim na bazi lavande, limunske trave i nevena. (meni se javio problem sa ramenom) ali priznajem da se ne masiram redovno :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sinoc se izmasiram i utrljam neki gel sto mi dala dr i legnem da spavam i oko 3h me probudi nenormalna glavobolja,imam utisak da kad masiram i utoplim bude mi jos gore...popila sam nuimulid i tek posle sat-dva mi prestalo...ali njega ne bi trebalo piti tako cesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To će se smiriti za dva-tri dana uz terapiju brufena ili dikolofenaka, kao i mazanje DEEP RELIEF-om. Najvjerovatnije je bol povezan sa problemom na vratnoj kralježnici(kao i kod većine). Moj savjet bi bio da odeš na pregled jednog dana, da te upute na vježbice, koje ćeš kasnije raditi kući.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To će se smiriti za dva-tri dana uz terapiju brufena ili dikolofenaka, kao i mazanje DEEP RELIEF-om. Najvjerovatnije je bol povezan sa problemom na vratnoj kralježnici(kao i kod većine). Moj savjet bi bio da odeš na pregled jednog dana, da te upute na vježbice, koje ćeš kasnije raditi kući.

Isla ja,uputili me da idem kuci!!!!

Cekacu da prestanem da doji,ako se do tad nacisto ne ukocim,pa cu otici da snimam i valjda ce me poslati na neke vezbe :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboli njih briga ... mozes komletan da se pokocis oni ce ti reci ma sta glumis ....

Ako ti se problem oduzi uzmi kosmodisk ... on definitivno pomaze svakom zivom.

Nego da postavim i ja jedno pitanje ovde ako nije problem. da li je neko imao problema sa trudnickim isijasom i kako se nosio sa tim ... ja bas imam uzasnih problema. jednom kada se namjestim nema vise pomjeranja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam problema sa bolovima u leđima. Pomaže mi da utoplim to mesto. Masira mi mužić, pa mi je i od toga malo lakše, ali kod ukočenisti najviše pomažu vežbe. Veruj mi.

Mm maže Fastum Gel i on mu pomaže. Ali, ne znam da li smeju da ga koriste dojilje.

I čula sam da nimulid stvara zavisnost. :unsure: Unesto njega je bolje popiti Tenaprost(valjda se tako zove)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre mesec dana me ukocila kicma,odem kod fizijatra ona mi kaze da mi nije nista,da mazem neki geli i setam,za bolove u stopala mi nistai ne rece,samo ih pogleda i to je to,izbaci me malte ne na glavacke,dosli joj neki sa nekim proizvodima pa ko ce da se babce sa mnom :angry:

Evo vec dva dana me razbija desno rame,cimnula sam se nezgodno i izgleda se usinula i sinoc sam se jedva uspavala,krenula i glava da me boli...

Sta da radim a da ne idem kod dr???

Ja imam manjih i povremenih problema sa kicmom i ramenom . Pre par meseci sam bila kod kod "chiropractor"- a koji je ustanovio da su mi dva vratna i dva lumbalna prsljena blago zarotirana i da se bol javlja (u ramenu, slicno ukocenosti) iz razloga sto oni zarobe nerv.

Za vrat nikakvo vezbanje- joga, pilates, redovan fitnes ko kod mene nece pomoci da se to ne vraca dok god ne budem sredila prsljenove. Lumbalni deo je ok, ali o jednom trosku bih i to sredila.

Dogovorila sam da posto to kod mene nije strasno (ne pijem cak ni lekove protiv bolova kad me uhvati) dodjem kada se opet desi da on na snimku i potpunom pregledu kicme moze da utvrdi problem i resi ga na licu mesta. Jedino tako cu videti instant efekat.

Za oba ta problema sam pre 2god imala 12 vezanih masaza koje jesu pomogle, ali nisu otklonile problem. Zato sam sad resila da ga sredim kako god. Ono sto meni takodje pomaze je i refleksologija. Odem povremeno i zaista ima efekta i u fizickom, i psihickokm smislu jer me opusti i oslobodi psihickog stresa koji se dalje ne prenosi na drzanje tela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes da resavas kad imas normalne doktore...i ja cu kad prestanem da dojim da odem da mi snime,ali ovde se to prepisuje normalnim bolovima sa kojima treba da se zivi :angry:

Zvala sam druga koji dr i on mi rekao da uzmem brufen i bolje mi je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micilici, u svojoj blizini dosta ljudi znam da su im te "zile" u vratnom delu jednostavnu "uvrnute" i upravo sto ti kazes izaziva glavobolje i ceste bolove u vratnom delu.. Ovde doktori uglavnom i jedinu terapiju prepisuju masaza sa jednosmernom strujom ili elektro/terapija. Mada ja iskreno sam ubedjena da je to vise genetika nego nesto sto se javlja u toku zivota. Ali dobro...

Bezveze, potpuno te razumem vezano za nase doktore. Cini mi se da nekad vise ja znam sta treba nego oni... Ladno mi kretenka sa opste prakse nije dala uput kod fizijatra vec da prvo iskljukam terapiju brufenima. Mislis da sam je poslusa?! Da...da, kako da ne... Necu je pojaviti kod nje 7 dana pa cu ponovo da banem i da kazem da nije pomoglo. A zasto to radim? Pa lepo sto se da brufenom sam problem ne resava nego "zataskuje" do daljnjeg a kada se bol ponovo javi e tada ti vise ni brufen nece pomoci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micilici, u svojoj blizini dosta ljudi znam da su im te "zile" u vratnom delu jednostavnu "uvrnute" i upravo sto ti kazes izaziva glavobolje i ceste bolove u vratnom delu.. Ovde doktori uglavnom i jedinu terapiju prepisuju masaza sa jednosmernom strujom ili elektro/terapija. Mada ja iskreno sam ubedjena da je to vise genetika nego nesto sto se javlja u toku zivota. Ali dobro...

Bezveze, potpuno te razumem vezano za nase doktore. Cini mi se da nekad vise ja znam sta treba nego oni... Ladno mi kretenka sa opste prakse nije dala uput kod fizijatra vec da prvo iskljukam terapiju brufenima. Mislis da sam je poslusa?! Da...da, kako da ne... Necu je pojaviti kod nje 7 dana pa cu ponovo da banem i da kazem da nije pomoglo. A zasto to radim? Pa lepo sto se da brufenom sam problem ne resava nego "zataskuje" do daljnjeg a kada se bol ponovo javi e tada ti vise ni brufen nece pomoci....

hahaha meni dr opste prakse prvo dala novalgetol i neki gel i ja kreten posto nisam znala,odem i primim jednu,dupe me je bolelo nedelju dana od nje a i dalje sam osecala bol u karlici i vise nisam ni primila kad mi rekli, sto ti kazes,da samo zataskava bol,jedino mi,eto izasla u susret pa mi odmah dala uput za fizijatra ako ne bude bolje od injekcije i gela da se javim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A fizijatar tj. fizijatrica je bila posebna prica

Ja ocekivala neku masazu nesto slicno,pa se i radovala opustanju... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kicma me je rasturala pre dve nedelje. Primila sam pet inekcija i popustilo je ,mada mislim da to nije resenje. Pitala sam dr da li bi pomogla masaza,da bih izbegla bocke, a on ce na to " nemoj da bacas pare" :o . Doooooobro. I hladno me posavetuje da idem kod nekog kostolomca. Nisam bila,nesto nemam hrabrosti za te stvari. Nosila sam neki vuneni dormeo pojas i popustilo me je. Videcemo dokle....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kicma me je rasturala pre dve nedelje. Primila sam pet inekcija i popustilo je ,mada mislim da to nije resenje. Pitala sam dr da li bi pomogla masaza,da bih izbegla bocke, a on ce na to " nemoj da bacas pare" :o . Doooooobro. I hladno me posavetuje da idem kod nekog kostolomca. Nisam bila,nesto nemam hrabrosti za te stvari. Nosila sam neki vuneni dormeo pojas i popustilo me je. Videcemo dokle....

Apsolutno si u pravu, to definitivno nije trajno rešenje. Nemoj da odustaješ. Obavezno kreni makar sa nekim vežbama sa kičmu ali naj pre "otkrij" razlog toga jer to sigurno nije obična ukočenost (inače nebi dobila inekcije) :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kicma me je rasturala pre dve nedelje. Primila sam pet inekcija i popustilo je ,mada mislim da to nije resenje. Pitala sam dr da li bi pomogla masaza,da bih izbegla bocke, a on ce na to " nemoj da bacas pare" :o . Doooooobro. I hladno me posavetuje da idem kod nekog kostolomca. Nisam bila,nesto nemam hrabrosti za te stvari. Nosila sam neki vuneni dormeo pojas i popustilo me je. Videcemo dokle....

Joj imenjakinjo dobro me podseti!!!

Ja kod mojih imam jednu zenu koja namesta kad ti izleti zglob ili kad se ukocis ili te drmne promaja,vec sam bila dva_tri puta kad mi izleteo skocni zglob i jednom koleno,moracu da je posetim i za ovo kad odem tamo,kod nje bih smela a kod nekog drugog nema sanse!!!

Inace,sad mi prestalo levo rame a pocelo desno :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj imenjakinjo dobro me podseti!!!

Ja kod mojih imam jednu zenu koja namesta kad ti izleti zglob ili kad se ukocis ili te drmne promaja,vec sam bila dva_tri puta kad mi izleteo skocni zglob i jednom koleno,moracu da je posetim i za ovo kad odem tamo,kod nje bih smela a kod nekog drugog nema sanse!!!

Inace,sad mi prestalo levo rame a pocelo desno :( :( :(

A da li to pomaže u slučaju da je živac-nerv upaljen? Meni evo ne prolazi pa sigurno neki 15i dan... mada nije bol odvratan tako kao kod vas već samo kada napravil određeni pokret sa tom rukom otkida me cela ruka i kao da se oduzima... A kada mirujem, bol je izdržljiv (onako, bolucka) i samo boli to "upaljeno" mesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomaze,mene je namestala jedno dva puta i to na ulicu,sretnem je i kazem joj sta mi je i pitam kad da dodjem posto je znam ceo zivot i ona kao da vidi ispipa me i namesti za minut :P

E,ali to nije ono sto te masiraju one babe,imala sam jednu takvu u komsiluku,pa padas u nesvest od bolova isl.ovo ti samo rukom napiap gde je cvoric ili sta vec i vrati na mesto i ti odma produzis dalje kao da nije nista bilo...joj kako sam zaboravila kad sam bila dole pojescu se :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomaze,mene je namestala jedno dva puta i to na ulicu,sretnem je i kazem joj sta mi je i pitam kad da dodjem posto je znam ceo zivot i ona kao da vidi ispipa me i namesti za minut :P

E,ali to nije ono sto te masiraju one babe,imala sam jednu takvu u komsiluku,pa padas u nesvest od bolova isl.ovo ti samo rukom napiap gde je cvoric ili sta vec i vrati na mesto i ti odma produzis dalje kao da nije nista bilo...joj kako sam zaboravila kad sam bila dole pojescu se :angry:

Ako ovo nastavi da bolucka do proleca, eto mene da popijem kaficu sa tobom i da me odvedes kod te bakice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok,ali prvo ovde kod mene da popijemo kaficu i ruckamo pa dole na jug kod mojih,dr je tamo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok,ali prvo ovde kod mene da popijemo kaficu i ruckamo pa dole na jug kod mojih,dr je tamo :D

auuuuu pa ja mislila u Požarevcu!!! :unsure: Jer mi je to bilo izvodljivije a sad...Dobro kafica nek ostane ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti kostolomci su čudo prirode, majke mi. :) Moj brat je imao veliki problem sa kičmom, rana faza išijasa. Razlog tome je njegov posao, radi kao kuvar, pa je po ceo dan na nogama. Strašno ga je bolelo, nije mogao ni da sedi, ni da leži, ni da ide... ppio je lekove protiv bolova, ali džabe, dok deluje, prođe večnost, a kad dejstvo prođe, opet boli. i on ode kod kostočomca u Kruševac, on ga kvrcnuo i moj brat se ne požali za kičmu. Kaže da boli katasrofa, suze su mu krenule u trenutku, ali vredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti kostolomci su čudo prirode, majke mi. :) Moj brat je imao veliki problem sa kičmom, rana faza išijasa. Razlog tome je njegov posao, radi kao kuvar, pa je po ceo dan na nogama. Strašno ga je bolelo, nije mogao ni da sedi, ni da leži, ni da ide... ppio je lekove protiv bolova, ali džabe, dok deluje, prođe večnost, a kad dejstvo prođe, opet boli. i on ode kod kostočomca u Kruševac, on ga kvrcnuo i moj brat se ne požali za kičmu. Kaže da boli katasrofa, suze su mu krenule u trenutku, ali vredi.

Ma mene nije uopste bolelo,mozda zavisi od ukocenosti(prag tolerancije na bol sigurno nije,pre poradjaja ne da ga nisam imala nego mije bio ispod granice :D ) a sto kazes samo kvrcne i ti nastavis dalje...

Dodji ti na kaficu a za ovo cemo se dogovoriti uz kafu kako cemo :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguće da zavisi od ukočenosti. On je imao strašne bolove. Krenuli smo do druga koji živi od nas nekih 500m. Za tih 500m je morao 3 puta da čučne, da odmori jer mu se bol od leđa spuštao ka nozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre mesec dana me ukocila kicma,odem kod fizijatra ona mi kaze da mi nije nista,da mazem neki geli i setam,za bolove u stopala mi nistai ne rece,samo ih pogleda i to je to,izbaci me malte ne na glavacke,dosli joj neki sa nekim proizvodima pa ko ce da se babce sa mnom :angry:

Evo vec dva dana me razbija desno rame,cimnula sam se nezgodno i izgleda se usinula i sinoc sam se jedva uspavala,krenula i glava da me boli...

Sta da radim a da ne idem kod dr???

ja imam dosta problema sa ledjima isla sam vise puta do lekara i mlada sam ne zanima ih ni da pogledaju samo mi se smeskaju kao da lupam gluposti... E onda sam slucajno pala niz stepenice zavrsila u hitnu gde su mi rekli da imam skoliozu i pocetak spondiloze....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od kad nosam bebca a i od dojenja u sedecem polozaju imam problema i sa kičmom i sa kolenom i sa zglobom na ruci i na nozi, i to sve desna strana. Uzas! Pretpostavljam da je to od tereta, jer to koleno mi je bilo problematicno i kad sam pre par godina isla u teretanu. Snimala sam ga po preporuci lekara ali na snimku nije bilo nicega. Sad mazem malo tigrovu mast malo diklofenak gel koji pomazu, ali generalno bol ne prolazi, pa se sve nadam proci ce kad mi bebac prohoda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.