Mršavljenje u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Izvini, mozda sam se lose izrazila, ne znam da li na forumu postoji posebna tema o tome na forumu, ego sam mislila da generalno citas o tome :)

Objavljeno

Ipak za neku posebnu dijetu u trudnoci je potrebna konsultacija strucne osobe, a mislim isto da je dovoljno da se zdravo  hranis i ne preterujes sa testeninom i slatkisima, isto tako setnje duge u prirodi ce dobrodoci, unos vitamina c kroz voce.  Tek sad vidim da imas problem sa stitnom , vec je jedna clanica pisala o posebnoj vrsti ishrane, pogledaj zadnje postove u temi vto.

Objavljeno

Mama Mina, pa vidim ja ne mogu da nađem, nego se inače slabije snalazim po forumu, pa mislim zbog toga :D

Venera, hvala, pogledala sam sad. Zanimljivo je, nisam do sad čula za tu teoriju vezanu za ishrani i štitnu. Do sad su mi uglavnom ljudi pričali o orahovači i oblogama od crvenog luka, ali nisam pokušavala ni jedno ni drugo. Mada ja namam hašimota, meni su antitela bila dobra, ali su mi hormoni varirali (TSH od 4 do 8), al eto zatrudnela sam bez terapije (dobila sam je tek kad sam saznala), sa ne baš mnogo ni truda, a iskreno uvek sam mislila da ću imati problema, i bukvalno se desi tako kad se čovek najmanje nada :) I sama sam razmišljala da lepo sledeći put na kontroli pitam lekara ili da mi kaže nešto konkretno ili da me uputi kod nutricioniste, nego sam nestrpljiva čekajući sledeću kontrolu, pa rekoh da potražim po internetu :)

Venera voli ovo

Objavljeno

Zdravo svima.

Ima li neko iskustva sa anti-kandida dijetom. Ja sam pre tri nedelje ušla u drugo tromesečje i saznala da imam kandidu i od tad sam na nekom režimu bez ugljenih hidrata. Za to vreme sam smršala 3kg, koliko sam u prvom tromesečju i dobila. Ponestaje mi ideja za jelovnik pa je svaka pomoć dobro došla. :) 

Objavljeno

Zdravo svima.

Ima li neko iskustva sa anti-kandida dijetom. Ja sam pre tri nedelje ušla u drugo tromesečje i saznala da imam kandidu i od tad sam na nekom režimu bez ugljenih hidrata. Za to vreme sam smršala 3kg, koliko sam u prvom tromesečju i dobila. Ponestaje mi ideja za jelovnik pa je svaka pomoć dobro došla. :) 

leia dobro dosla :) pisi na temi drugi trimestar mozda neko tamo moze da pomogne. 

ovde vec dugo nema nikog.

Leia voli ovo

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.

• Skrining hromozomopatija - double, tripl i ostali testovi
      Započeo/la Doroty · Objavljeno
      Ja sam radila Verified test. Dobro sam se raspitala o svim testovima i mislim da je taj najpouzdaniji jer posmatra sve hromozome bebe i može da se radi već od 10.nedelje. Mislim, znam da i svi ostali kažu da može ali to nije tačno. Mojoj drugarici je stigao prazan nalaz testa i morala je ponovo da vadi krv. Rezulat ponovo nije mogao da se izda jer je imala nisku fetalnu frakciju i u 14.nedelji pa je radila na kraju Verified i dobila odmah rezultate. Nifty test izdaje incidentalni nalaz što u prevodu znači - može biti ali ne mora da znači kao kod dabl testa. Takođe ne radi Di -Džordžov sindrom, a ja sam htela kad ga već radim da radim na sve moguće što je kod nas dostupno 
    • Antidepresivi u trudnoci
      Započeo/la Jelena luka · Objavljeno
      izvinite mozete li mi.reci da li ste do kraja trudnoce koristili eliceu i rivotril,jel bilo.nekih problema ? Znam da je post odavno....ali cisto da pokusam
    • ureaplazma-urealiktium
      Započeo/la Dorcholka · Objavljeno
      Cao devojke, Pokusavam da zatrudnim vec par meseci, nista se ne desava, radili smo svakakve provere, momak i ja smo oboje u redu sto se toga tice, jedino sto su meni jajnici malo policisticni kako mi kaze moja dr i sto su mi nasli Ureaplazmu u mokraci. Da li ona moze da spreci da dodje do trudnoce? Dobila sam odredjenu terapiju al treba da je pijem samo ako dobijem sad, ako ne, treba da se javim doktorki ako sam trudna da mi prepise drugu terapiju. Ne bih zelela da imam komplikacije zbog te bakterije a citala sam da moze biti opasna. Molim za iskustva. Pozdrav,
    • Pupak
      Započeo/la ana988 · Objavljeno
      Zdravo svima. Da li je neka od vas imala iskustva sa crvenilom pupka bebe izazvanim stafilokokama ili streptokokama?   Pupcani patrljak je otpao, pupak lepo zarastao, nije flisovao i bio je uredan dok se u drugom mesecu nije pojavilo crvenilo. Beba sad ima 5 meseci, a jos nismo otkrili uzrok niti trajno zalecili infekciju.
    • Skrining hromozomopatija - double, tripl i ostali testovi
      Započeo/la inna86 · Objavljeno
      Tada je bio oko 81000. Pouzdan je, ja sam zadovoljna, koliko se secam oko 99.7 % je pouzdan al proveri na netu.
  • Teme