Kandida

odgovora

Objavljeno

To sam cula,mada ja licno imam genetske predispozicije za to,al ne verjum da me je vec snaslo.A ovako sam zdrava osoba,uvek kazem da nemam vremena da budem bolesna jer mojima stalno nesto fali pa oko njih.

Antibiotike retko koristim,ako se moze reci za to,2 puta god,zbog upale desni.

Kazu ukoliko se koriste jaka sredstva za higijenu,npr CEO zivot koristim deciji sapun merima.

i nisam ljubitelj slatkisa.

Koliko sam shvatila dr menjaju te vag,jer ne uticu na svaki organizam isto.

Gagana,kako se tebi manifestuje kandida?

Javlja mi se obicno par dana pre nego da dobijem i kada mi se zavrsava ciklus,a i sad u trudnoci mi se opet javila. I izludjuje me....

Nisam sigurna ga je bas bezopasna u trdnoci s obzirom da izaziva sterilitet ako se zanemari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da si rekla da si trudnica, lakse bi bilo za odgovor. U trudnoci je zbog hormona tvoje telo podlozno gljivicama. Ja sam ih imala u prvoj trudnoci, lecila ih stalno, ali cim prodje malo od lekova, povrate se. Uzas. Cim sam se porodila, problem je bio resen. Nema tih hormona, nema ni gljivica.

Treba da ih lecis da ti ne bi pravile problem, ali ne nadaj se mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna da li se rade testovi u drzavnim klinikama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javlja mi se obicno par dana pre nego da dobijem i kada mi se zavrsava ciklus,a i sad u trudnoci mi se opet javila. I izludjuje me....

Nisam sigurna ga je bas bezopasna u trdnoci s obzirom da izaziva sterilitet ako se zanemari...

za trudnocu je to normalno, ali se naravno mora tretirati. Ja sam je dobila 2 puta u trudnoci, i oba puta mi je dr prepisao vaginaletu za jednu noc Canesten i sve je bilo ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre godinu dana sam dobila candidu prvi put (nadam se i poslednji) posle upotrebe jakih antibiotika. Canesten3 vaginalete su to sredile za par dana...a takodje sam i pila po pola litre jogurta dnevno sa LGG bakterijama. A cula sam (nisam isprobala) da neke zene umacu tampon u taj jogurt...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja muku mučim sa kandidom, već skoro 2 godine :( a u trudnoći mi se još češće javlja, i to mesečno bar jednom, tako da mi je doktor prepisao terapiju sa vag. Neopenatran Forte, ali nisam baš zadovoljna sa njima, jer očigledno ne rešavaju problem kad se stalno vraća... Pre trudnoće sam koristila Canesten vag.i Canesten kremu sa aplikatorom, ali ni to mi nije pomoglo...

Citana,koji je to jogurt sa LGG? I da li ti je Dr.to preporučio/la?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre godinu dana sam dobila candidu prvi put (nadam se i poslednji) posle upotrebe jakih antibiotika. Canesten3 vaginalete su to sredile za par dana...a takodje sam i pila po pola litre jogurta dnevno sa LGG bakterijama. A cula sam (nisam isprobala) da neke zene umacu tampon u taj jogurt...

covece prvi put to cujem za tampon :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula,znas sta sve zene rade u ocajanju valjda.Jogurt piju ili na tampon,beli luk,koliko jedu al sam se zacudila kad i njega,tj cesanj belog luka koriste kao tampon.E,samo to ne mogu ni da pokusam da zamislim :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa pitanje za enav tj njenog muza. :rolleyes: Da li ista znaci piti jogurt i slicno, ako se kandida nalazi u vagini...to mi je totalno nepovezano ili gresim?Kao i kako mozes mazanjem jogurta uzeti iz njega ono sto ubija kandidu u vagini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam shvatila,jogurt ne ubija nego obnavlja i crevnu,tako bi trebalo i vaginalnu floru.E,sad kazu da treba napraviti izmene u ishrani,gde se mlecni proizvodi izbegavaju???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam stavljala obloge, odnosno vatirane uloške natopljene jogurtom...ooo kako to prija :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zadovoljstvo na stranu :lol: jel pomoglo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zadovoljstvo na stranu :lol: jel pomoglo?

Uz CANESTEN jeste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam shvatila,jogurt ne ubija nego obnavlja i crevnu,tako bi trebalo i vaginalnu floru.E,sad kazu da treba napraviti izmene u ishrani,gde se mlecni proizvodi izbegavaju???

Da, eliminišeš mleko i mlečne proizvode, ali uzimaš probiotik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da si rekla da si trudnica, lakse bi bilo za odgovor. U trudnoci je zbog hormona tvoje telo podlozno gljivicama. Ja sam ih imala u prvoj trudnoci, lecila ih stalno, ali cim prodje malo od lekova, povrate se. Uzas. Cim sam se porodila, problem je bio resen. Nema tih hormona, nema ni gljivica.

Treba da ih lecis da ti ne bi pravile problem, ali ne nadaj se mnogo.

Ja je očigledno imam... pojavila mi se u trudnoći ali kada mi je dr na početku trudnoće radila sve testove nisam je imala... tek kasnije mi se pojavila... Ne bih ni znala,mislila sam da mi je pojačan sekret zbog trudnoće ali sam sama zaključila da su gljivice... Ove nedelje idem da joj kažem da ih imam,kako tim doktorima ne padne na pamet da je to ako sam joj rekla da je nepodnošljivo i da nosim konstantno uloške od vate...Ona mi govori da je to sve normalno i sve žive vaginalete mi je prepisala sem tih Canesten koje vi pominjete... i ni jedne mi nisu pomogle...

Da li si i ti koristila Canesten?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sandra ja sam u trudnoci imala 2 puta gljivice, i oba puta sam koristila Canesten za jednu noc i sve je bilo super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto je vec receno u trudnoci je to skroz normalna pojava.Dr. izredjaju sve vaginolete.Ja tad nisam imala problema,al imam sad. Canesten sam koristila dva puta,nije pomogao.E,upravo danas pocinjem da drugom terapijom, ginodaktanol i tablete. Drzite mi palceve da uspe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto je vec receno u trudnoci je to skroz normalna pojava.Dr. izredjaju sve vaginolete.Ja tad nisam imala problema,al imam sad. Canesten sam koristila dva puta,nije pomogao.E,upravo danas pocinjem da drugom terapijom, ginodaktanol i tablete. Drzite mi palceve da uspe.

Navijam za tebe!

t2027.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sandra ja sam u trudnoci imala 2 puta gljivice, i oba puta sam koristila Canesten za jednu noc i sve je bilo super.

Ujutru idem kod dr pa ćemo videti šta će mi reći...nek mi uzme bris i pitaću je mogu li canesten da uzmem da probam još i to... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto je vec receno u trudnoci je to skroz normalna pojava.Dr. izredjaju sve vaginolete.Ja tad nisam imala problema,al imam sad. Canesten sam koristila dva puta,nije pomogao.E,upravo danas pocinjem da drugom terapijom, ginodaktanol i tablete. Drzite mi palceve da uspe.

Ja sam koristila prvo one macmiror,kako se već zovu,stavljala ih 12 dana i ništa... posle toga mi je dala fluomizin,stavljala 6 dana i opet ništa... sad ću da vidim s njom pa da probam i ne canesten,ako mi ni to ne pomogne... ne znam stvarno šta ću.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,ja moram da se pohvalim da mi je trenutno sve ok. konacno posle godinu dana.Kako sam se smirila,samo da ostane tako da ne baksuziram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,ja moram da se pohvalim da mi je trenutno sve ok. konacno posle godinu dana.Kako sam se smirila,samo da ostane tako da ne baksuziram.

Odlicno!Koja je bila poslednja terapija?Sta si koristila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tablete diflukan 50 mg,krema daktanol,vag gino daktanol 7 kom.

Muz krema daktanol i diflukan od 150 mg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bukvalno su mi za jedan dan buknule gljivice.Nisam ih imala 3 god i evo opet.

Znaci odjednom svrab i nenormalnog sekreta.Samo mi nije jasno od cega,od pada imuniteta,mislim da ne.

Stavljam Canesten 3.Nadam se da ce odmah proci jer je osecaj grozan ne mogu ni da sedim kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti...ujutru cu kupiti tantum rosu,a irigator nisam koristila do sad kupicu i njega sutra pu cu da probam,jos uvek nije vestica otisla pa ne mislim jos dan dva o vaginaletama!

hvala!!!!

Nema na čemu... sve žene koje imaju odnose treba da se ispiraju irigatorom... jer se lepo sve iščisti iznutra... Dok se ne rešiš kandide ispiraj se tim rastvorom,a kasnije možeš i žalfijom,i kamilicom... Ja sam se ispirala svako veče zbog kandide...posle kad se setiš,jednom nedeljno,kad god... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.