Dete i mleko

odgovora

Objavljeno

Nema na čemu ;)

U temi "keksići" Phoenix je ostavila recept za kolač, mislim da je naslov "Phoenixov kolač" koji sadrži taan pa vidi koliko je prihvatljiv za vas odnosno koliko je u skladu sa do sada ubačenim namernicama u ishrani.

Pogledacu , mada on jos uvek sve kasasto jede, ne znam dal ce hteti kolac ali mi nije tesko da probam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogledacu , mada on jos uvek sve kasasto jede, ne znam dal ce hteti kolac ali mi nije tesko da probam.

Kolač je izuzetno mekad da se raspada tako da tekstura nebi trebalo da je problem. Ali mi se sve čini da ide koštunavo voće u njega :( ne znam da li je to moguće izbaciti. U svakom slučaju vidi recept pa proceni kako vam se uklapa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je taan?

To ti je neka vrsta namaza od susama. Nešto slično kikiriki puteru. Ima mnogooo lep miris.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam veceras da mu stavim u mleko milupin keksic i bolje je popio nego sa plazmom , videcemo sutra ujutru sta ce biti :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam veceras da mu stavim u mleko milupin keksic i bolje je popio nego sa plazmom , videcemo sutra ujutru sta ce biti :P

Bilo bi super ako bi mogli da izbacite plazmu odnosno da pije samo mleko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo bi super ako bi mogli da izbacite plazmu odnosno da pije samo mleko

to nam je mama dy isto savetovala , uspeli da smo da smanjimo plazmu na minimum minimuma ali nema sanse samo mleko nece ni da okusi ... tako da smo sa 4 velika plazma keksa u 200ml mleka spali na dva prstohvata mlevene plazme ... I jutros sam mu dala milupin keks i ok je popio ... oko 150ml , ali bez prevare i prisile .... Polako se vracamo na nasih starih 200ml :) Posle sam mu za dorucak pokusala dati pavlake opet ... nece , sinoc je za veceru jeo malo mladog sira i kajmaka (nesoljenog domaceg , my made :) ) ali vrlo malo :P Danas mu planiram u kasicu staviti susama , onaj kolac od Phoenix mi je super lai kad nabavim sve sastojke do tad cu ovako nekako izgurati ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taan je čist mleveni susam. Izgleda kao neki puter. Kad se razmuti kašičica taan-a u vodi, voda postaje potpuno bela kao mleko, te se može koristiti i kao zamena za mleko u kolačima i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taan je čist mleveni susam. Izgleda kao neki puter. Kad se razmuti kašičica taan-a u vodi, voda postaje potpuno bela kao mleko, te se može koristiti i kao zamena za mleko u kolačima i sl.

uuu ovo mi se bas svidja! Kupim susam, sameljem ga i dobjiem taan... Phoenix, da bi bilo zamnea za mleko u kolacima, koja je proporcija vode i taana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje dete ima devet ipo meseci i uopste ne pije mleko u poslednjih mesec ipo dana. bila je bolesna i tada je prestala da pije mleko. neko vreme je jela sa plazmom medjutim sada vise nece ni to.... sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uuu ovo mi se bas svidja! Kupim susam, sameljem ga i dobjiem taan... Phoenix, da bi bilo zamnea za mleko u kolacima, koja je proporcija vode i taana?

Nemam pojma. :lol:

Mislim da je mala kafena kašičica tana dovoljna na dva dl vode. Probaš. Ali ne zanemariš ukus! Dakle, ukus malo odstupa, te ga je potrebno pokriti ostalim sastojcima u kolačima.

Takođe, ja uglavnom kupim taan. Nisam ga do sad nikad sama pravila. Mislim da postupak nije samo samleti susam. Imam utisak da mu se još nešto radi. Nisam sigurna.

Ja uglavnom pravim kolače u koje po nekim originalnim receptima ne ide mleko svakako, tako da nikad nisam ovo probala. Ali sam iz prve ruke čula da radi posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje dete ima devet ipo meseci i uopste ne pije mleko u poslednjih mesec ipo dana. bila je bolesna i tada je prestala da pije mleko. neko vreme je jela sa plazmom medjutim sada vise nece ni to.... sta da radim?

Ništa, budi srećna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupila sam i ja ovo, pise na tegli Tahin, ali po sastavu bih rekla da je to to. Dete nece ni da ga primirise, pokusala sam da ga prevarim par puta. Pokusacu ovako sa mlekom da ga razmutim, mozda uspe.

To mu stavljaš u hranu, tako neće ni osetiti. Pogotovo recimo u žitarice. Ovako samo, ni meni nešto nije privlačno, ali u hrani se jedva oseti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa, budi srećna. :)

:lol: , mislim da ces je uplasiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazi mi, koju dozu ti koristis po jednom obroku, da li je dovoljno pola kasicice ?

Mozda sam ja preterivala, znala sam da mu stavim celu kasicicu u nesto sto jede i on nece da okusi, odbija ga taj ukus.

Ja mom stavim kašičicu, ali on nikad niej pravio problem. Probaj sa trećinom kašičice, pa postepeno povećavaj dozu. Nađi mu meru. Bitno je da unese. Taan je jedan od najboljih izvora kalcijuma!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: , mislim da ces je uplasiti.

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa, budi srećna. :)

pa u pravu si, i jesam na neki nacin srecna jer vise nemamo nocni obrok u 03:00. sad spavamo od 22:00 do 12:00

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.., s obzirom da smo i mi ukinuli mlecne proizvode.

Super! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa u pravu si, i jesam na neki nacin srecna jer vise nemamo nocni obrok u 03:00. sad spavamo od 22:00 do 12:00

:blink: Je li moguce? Do 12h? Kako se ne probudi kada je gladna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa, budi srećna. :)

:lol: , mislim da ces je uplasiti.

:lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa u pravu si, i jesam na neki nacin srecna jer vise nemamo nocni obrok u 03:00. sad spavamo od 22:00 do 12:00

Bez dorucka? <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez dorucka? <_<

Ma, ja mislim da je ona pogrijesila pri kuckanju one druge brojke, to mi nikako nije logicno. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, ja mislim da je ona pogrijesila pri kuckanju one druge brojke, to mi nikako nije logicno. :unsure:

nisam pogresila, do 12 spava. popije malo vode i nastavi da spava. da je gladna ne bi spavala, a i super mi napreduje tako da nije problem sto tako dugo spava bez dorucka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma. :lol:

Mislim da je mala kafena kašičica tana dovoljna na dva dl vode. Probaš. Ali ne zanemariš ukus! Dakle, ukus malo odstupa, te ga je potrebno pokriti ostalim sastojcima u kolačima.

Takođe, ja uglavnom kupim taan. Nisam ga do sad nikad sama pravila. Mislim da postupak nije samo samleti susam. Imam utisak da mu se još nešto radi. Nisam sigurna.

Ja uglavnom pravim kolače u koje po nekim originalnim receptima ne ide mleko svakako, tako da nikad nisam ovo probala. Ali sam iz prve ruke čula da radi posao.

Mislim da cu i ja da ga kupim... inace mu u supicu stavim susam ili u purunac i sl.

nisam pogresila, do 12 spava. popije malo vode i nastavi da spava. da je gladna ne bi spavala, a i super mi napreduje tako da nije problem sto tako dugo spava bez dorucka :)

da ne spava previse? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da cu i ja da ga kupim... inace mu u supicu stavim susam ili u purunac i sl.

Kupljeno! Probacu veceras u zitarice da mu stavim. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix, pitanje za tebe od moje drugarice. Ona cita ovaj forum i dete joj ima alergiju na proteine kravljeg mleka pa su ona i njen muz resili da izbace mlecne proizvode iz kuce, tako da ni oni ne jedu nista mlecno. Ima par poteskoca oko spremanja, ali navicice se brzo.

Kako u kuvanju zamenjujes mlecne proizvode (misli pre svega na rucak)? Tipa kisela pavlaka za pripremu nekih soseva, mleko u besamel sosu i sl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.