Savršena igračka za poklon !!!

odgovora

Objavljeno

konkretno , ne mogu da skontam sta da kupimo detetu za novu godinu ???

decak je, ima 25 meseci.. sve sto vidim je ili za bebe ili neki ben 10 ... a on je za to jos mali, ne konta jer ni ne gleda crtace..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

konkretno , ne mogu da skontam sta da kupimo detetu za novu godinu ???

decak je, ima 25 meseci.. sve sto vidim je ili za bebe ili neki ben 10 ... a on je za to jos mali, ne konta jer ni ne gleda crtace..

pa za taj uzrast od dve godine su meni najbolji vozici. zapravo ne znam u kom je tvoj sin fazonu, ali znam da svaki decak voli vozove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vozica nemamo bas nesto.. jedan sa neka dva vagona ali ga je malo rasturio.. nije bio neki kvalitet a na baterije je s tim da ga nismo smeli paliti jer je bio preglasan i on ga se bojao.. oni veci na sinama su za vecu decu..

hehe, pa vec danima se igramo sa zdenkama uz dorucak. on povadi sirice i to su mu vozici i broji ih .. jedan, cetipet, osam..

dobra ideja, jos kad bih nasla neke kvalitetnije, poput autica TONKI .. e unistivi su !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sinu za 2.rodjus(skoro isto dodje) uzeli usisivac-to je bila njegova zelja,a hteo je i peglu i mikser-dobio od ujke... :lol: Eto,vidi se sta radi sa mamom... :rolleyes:

Inace u zadnje vreme se jako puno igra sa igrackama.Voli kockice,probajte to,neke drvene ili one vece "lego" kocke,da gradi kule,zamkove,slaze...

Druga stvar sto je Teodoru omiljeno je kutija sa alatima,popravlja sve redom-od usisivaca do traktora... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sličnog su nam uzrasta deca, a moj je sad u fazi lego kocki, Tomas vozova i kupili smo mu Munju Mekvina na daljinski, imaš u Zmaj Jovinoj, pasaž posle Lupusa ( prema Dunavskoj kad ideš), prodavnica je samo za autiće na daljinski, a i nisu mnogo skupi, nešto manje od 1000 din su.

Juče sam našla ovo

http://www.nonstopshop.rs/i-3015/aktiviti-...n-cars-im250086

zanimljiva stvarčica... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sličnog su nam uzrasta deca, a moj je sad u fazi lego kocki, Tomas vozova i kupili smo mu Munju Mekvina na daljinski, imaš u Zmaj Jovinoj, pasaž posle Lupusa ( prema Dunavskoj kad ideš), prodavnica je samo za autiće na daljinski, a i nisu mnogo skupi, nešto manje od 1000 din su.

Juče sam našla ovo

http://www.nonstopshop.rs/i-3015/aktiviti-...n-cars-im250086

zanimljiva stvarčica... :)

Luka je za drugi rodjendan dobio od moje drugarice slican mekvin volan. Da li verujes da ga ni jednom nije uzeo u ruke....a ovde je 40 evra. znaci dzabe je bacila pare. Ali opet sve zavidi od deteta do deteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sinu za 2.rodjus(skoro isto dodje) uzeli usisivac-to je bila njegova zelja,a hteo je i peglu i mikser-dobio od ujke... :lol: Eto,vidi se sta radi sa mamom... :rolleyes:

Inace u zadnje vreme se jako puno igra sa igrackama.Voli kockice,probajte to,neke drvene ili one vece "lego" kocke,da gradi kule,zamkove,slaze...

Druga stvar sto je Teodoru omiljeno je kutija sa alatima,popravlja sve redom-od usisivaca do traktora... :)

Luka isto, alat mu je vec godinu dana aktuelan.ali i bageri i slicno.

ma mislim da svako poznaje svoje dete pa zna sta bi moglo da mu bude zanimljivo. Luka jos sa godinu dana ima omiljene likove, i oduvek se igrao sa igrackama satima. Npr njemu su isto omiljene igracke playmobil.ali mislim da ih u srbiji jos nema....i meni su to omiljene igracke :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li šta ljepše?

bozic1.jpg

17188_image_10.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milsim da bi kockice bile super poklon ... Mi ih imamo ,i one drvene (kao sto filipa postavila na slici ) i one "obicne" sto ulaze jedna u drugu, pa prave kule ,pistolje ,avione.... Ni mi ne znamo sta da im uzmemo ..Mozda cemo i mi vozic posto ih Aleksa obozava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ne možeš da pogrešiš ako kupiš kockice. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo luki kupili vec poklon za novu godinu tj deo poklona koji ce mu doneti deda mraz i kupili smo thomas voz sa nekim silnim kucicama ili sta li vec....slikacu pa cu vam pokazati...on je pre stalno govori kad ga pitas sta ce deda mraz da ti donese, on kaze tomas voz...e sad kad smo vec kupili tomasa on govori da hoce baza (lik iz toy story) :lol:

ali sta da mu sad radim, dobice tomasa ipak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A nama se blizi em plvi lodjendan em nova godina au... I nisam pametna... Da li u opste kupiti "praktican" poklon (npr odelce) ili igracku... Sto se tice rodjendana cekacu da prodje pa cu da vidim sta nam "fali" ali za novu godinu stvarno nisam pametna. I da li u opste da pravim neki "paketic" za Emiliju? Mozda bih i mogla ali bih taj paketic uglavnom ja pojela jer ona jos nista od "kupovnih dzidza bidzica" ne jede (osim plazme).

Dakle devojke sta savetujete za jednogodistnje dete kao poklon/paket za novu godinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Ana sad me podseti na Janin proslogodisnji paketic. Znaci ona je imala 11 meseci. Kupili smo joj fisher - price kocku koja sa cetiri strane ima otvore razlicitih geometrijskih oblika i iste takve oblike koji se ubacuju u te otvore - bas sam objasnila :rolleyes: . Pored toga sam joj ja stavila kasice, cokolino,plazmu,jabuke,banane,znaci samo da je bogato. Secam se da me je mm zezao - dobro joj nisi stavila i hleb - aludurajuci na jestivi deo paketica.

Ma napravio joj paketic nema smisla,nemoj da se brukas :P ,sigurno ce se obradovati i najmanjoj sitnici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dakle devojke sta savetujete za jednogodistnje dete kao poklon/paket za novu godinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dakle devojke sta savetujete za jednogodistnje dete kao poklon/paket za novu godinu?

Luka za prvu NG nije napunio godinu dana (falilo mu 5 dana :) ), ali je imao i deda mraza i poklone :lol:

To je bila moja suluda ideja jer sam zelela da se slika sa deda mrazom, luka gledao u njega kao u vanzemaljca ali je sve ok proslo...:))

A dobio od je od nas neke igrackice, nikakve jestive delove nisam stavljala :lol:

Ostali su mu kupovali koje kakve igracke sto piste i sviraju ...znam da je od kosminice dobio velikog deda mraza koji peva bozicne pesme i igra i da se tome najvise obradovao....

A za emu, pa ne znam sta da ti kazem...ti ipak najbolje znas svoje dete...Luka je u tom periodu (sto se nije promenilo mnogo i do sada :) ) je voleo coveculjke , narocito little people, i da ih redja po kucicama...e sad ne znam u kom je fazonu ema....

ili ako hoces prakticno, onda najbolje joj kupi garderobu...ali ipak je nova godina...to mi je kao kad su meni pre dolazili gosti kad sam bila mama pa mi donesu cokoladu, to me je uvek nerviralo,.koje dete se tome obraduje??!!! :lol::lol: Mama nesto konkretno detetu, a za dete konkretno je igracka :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka za prvu NG nije napunio godinu dana (falilo mu 5 dana :) ), ali je imao i deda mraza i poklone :lol:

To je bila moja suluda ideja jer sam zelela da se slika sa deda mrazom, luka gledao u njega kao u vanzemaljca ali je sve ok proslo...:))

A dobio od je od nas neke igrackice, nikakve jestive delove nisam stavljala :lol:

Ostali su mu kupovali koje kakve igracke sto piste i sviraju ...znam da je od kosminice dobio velikog deda mraza koji peva bozicne pesme i igra i da se tome najvise obradovao....

A za emu, pa ne znam sta da ti kazem...ti ipak najbolje znas svoje dete...Luka je u tom periodu (sto se nije promenilo mnogo i do sada :) ) je voleo coveculjke , narocito little people, i da ih redja po kucicama...e sad ne znam u kom je fazonu ema....

ili ako hoces prakticno, onda najbolje joj kupi garderobu...ali ipak je nova godina...to mi je kao kad su meni pre dolazili gosti kad sam bila mama pa mi donesu cokoladu, to me je uvek nerviralo,.koje dete se tome obraduje??!!! :lol::lol: Mama nesto konkretno detetu, a za dete konkretno je igracka :lol:

Ma digla sam ruke od odela, to joj uvek kupujem a i mislim da je nova godina ipak momenat za nesto drugacije.... Tako da su u igri igracke (samo sto nemam pojma koju jer nju igracke interesuju svega 2 sata i tu je kraj), edukativne knjizice, hodalica (Ivana mi dala ideju).

Da li su deca odusevljena sa onim "njihalicama" ili kako vec da ih nazovem "konjicima" jer mi je sad i to palo na pamet ali je hodalica ipak prakticnija stvar?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa Jana ima hodalicu ali ona u sustini ne sluzi svrsi,znaci ne moze da se osloni na nju da hoda. Drndala je one svetlece dodatke i kasnije kad je prohodala igrala se sa njom,ali znaci ne moze da hoda pomocu nje jer ne moze da se zaustavi sem ako ne udari o nesto. Ima i konjica i to joj se jako svidelo i jos uvek ga djiha. Po meni je konjic bolji od hodalice, sad, sve je stvar ukusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

anci mi tu hodalicu smo jako malo koristili...ali najbolje da ti daju predlog mame devojcica, jer decaci se totalno drugarciji sto se igracaka tice.

ja samo znam da svima za prvi rodjendan kupujem ono kao autic sto se sedne na njega i odgurava se nogama...ima u svim bojama, a znam da deca o tom uzrastu to obozavaju, moj luka i dan danas to drnda po dvoristu, a bicikle nesto nece...napred ima volancic, pretpostavljam da znas nasta mislim...to ili za rodjis ili NG.moja neka preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuker, imamo taj automobil ali nam je jos "poveci" pa ne moze nogicama da dodje do zemlje da se "odguruje" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila je negde tema o poklonima za prvi rodjendan ili ograckama za taj uzrast, zar ne? Secam se da sam negde kuckala pa necu da ponavljam.

Sto se dvogodisnjaka tice nama je najbolji i najiskorisceniji poklon bio balance bicikl za prosli Bozic. Dusu mu je izvadila i jos mu vadi, neverovatno je koliko joj je uticao na samopouzdanje i motoriku. To je univerzalni poklon i za decake i devojcice i zaista ne znam dete koje ga ne voli.

Od poklona za devojcice (mada nama nije bitno musko-zensko) moja je dobila i cetvorospratnu drvenu kucu za lutke sa namestajem i ljudima, ali evo tek sad se njome igra bas dosta, tako da mislim da je to vise za uzrast od 3god.

Jos jedna grupa poklona su bile u njenoj velicini kucica sa namestajem- ves masina, sporet itd, i prodavnica sa standovima, vocem, povrcem isl. To joj nikad ne dosadi ko i svakoj devojcici.

Neko je pomenuo Lego- poklon koji nema rok trajanja i Duplo za 18m+ je pun pogodak!

E za decake- iskustvo sa nasim drustvom, decaci vole: vozove, bagere i ostalu masineriju za gradnju, garaze, alat, radionice, sve u vezi gusara ukljucujuci i kostime za maskiranje.

U sustini sve zavisi od deteta i onoga cime je okruzeno jer ne retko oni vole da kopiraju odrasle iz svog okruzenja. Ako vam se cini da sad nisu, verujte mi postace zainteresovani- kad-tad! Dete kome je ostavljeno dovoljno vremena za slobodne aktivnosti i igru nadje svrhu igracki, pa makar i puno kasnije i neku sasvim neuobicajenu (iz iskustva). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E devojke upravo sam poručila za Emiliju igračkice a evo i sličica

82x-0034-k.jpg

wjk-0506-k.jpg

fzq-0510-l.jpg

Kao što primećujete sve je od drveta jer i mm i ja imamo drvomaniju :D A sada kada sam pronašla proizvođača koji čak ima i licencu za Montessori materijali, sve od drveta, oduševila sam se... Mojoj sreći nikada kraja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana divim se na odabiru. Svaka čast...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Filipa. Nije baš nešto EXTRA ali je pristojno, ekološli, zdravo i ima da služi iha...haj... Nadam se da će se i njoj svideti bar malo koliko nama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E devojke upravo sam poručila za Emiliju igračkice a evo i sličica

82x-0034-k.jpg

wjk-0506-k.jpg

fzq-0510-l.jpg

Kao što primećujete sve je od drveta jer i mm i ja imamo drvomaniju :D A sada kada sam pronašla proizvođača koji čak ima i licencu za Montessori materijali, sve od drveta, oduševila sam se... Mojoj sreći nikada kraja...

Bas je slatko! I ja sam mislila da za moju devojcicu kupim nesto slicno. Jel ovo Kockica iz Subotice (ne znam da li smem ovako da napisem, nisu mi platili za reklamu :-) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamam Dado, jeste. Juče sam ih "otkrila" na netu i oduševila se. Danas poručila, sutra mi stiže... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.