Da li se bolovanje (zlo)upotrebljava

   115 votes

  1. 1. Da li mislite da se trudnicko bolovanje zloupotrebljava

    • Da
      39
    • Ne
      76

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Za 10 dana ulazim u 4.mesec i opasno razmisljam da prestanem da radim. Zbog blagog krvarenja sam trebala odmah u startu da idem na bolovanje ali sam resila da radim s obzirom da sam zaposlena kod privatnika. Sada se pitam da li mi treba da idem na posao i da se nerviram?

?????? :o Sta si do sad cekala ako si krvarila????? Niko ne treba da ti bude vazniji od tebe i bebca, a ponajmanje posao, jos ako ti je stresno radno mesto otvaraj bolovanje i kuci na uzivanje.

Kao sto rece Tangerine, niko ti nece reci hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

?????? :o Sta si do sad cekala ako si krvarila????? Niko ne treba da ti bude vazniji od tebe i bebca, a ponajmanje posao, jos ako ti je stresno radno mesto otvaraj bolovanje i kuci na uzivanje.

Kao sto rece Tangerine, niko ti nece reci hvala.

Potpisujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuku meni zenske :o

Zaboravila sam da napisem da sam tih prvih dana bila na odmoru i da se za to vreme, hvala Bogu, sve sredilo(sekret malo tamnije boje). Kasnije mi je prijalo da izadjem iz kuce jer sam imala cime malo da skrenem misli. Razumem o cemu pricate, pa meni je moja beba najpreca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuku meni zenske :o

Zaboravila sam da napisem da sam tih prvih dana bila na odmoru i da se za to vreme, hvala Bogu, sve sredilo(sekret malo tamnije boje). Kasnije mi je prijalo da izadjem iz kuce jer sam imala cime malo da skrenem misli. Razumem o cemu pricate, pa meni je moja beba najpreca!

:rolleyes: al smo te izgrdile :lol: , da se prepadnes od nas. Ako znas da je sad sve ok, i da nemas nikakvih problema, a uz to ti prija da radis onda mislim da nemas razloga za brigu. Mada najbolje je da se posavetujes sa svojim lekarom, pa ako on smatra da nemas prepreka za rad i ako ti osecas da mozes jos, tvoja je dobra volja kao ces postupiti. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitno da se razumemo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitno da se razumemo ;)

:lol: naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa drage dame, da dam i ja moje misljenje malo na tu temu sa obe strane, kao i poslodavac, privatnik i kao buduci tata.

Nije zloupotreba i nece nikad biti, jer svi Vi donosite novi zivot na svet i to nema cenu, ali ajmo iz pocetka.

Kao privatnik ovoj drzavi sam do sada platio PDV i raznih poreza za par dobrih stanova u Beogradu, duzni su mi i dalje za PDV ogromne pare koje ne mogu da povratim. Klijenti su duzni ogromne pare koje ne placaju zbog krize itd... sve u svemu posao puca po savovima, a zastitu od drzave kakvu imamo? NIkakvu.

E sad moja draga i ja sticajem okolnosti ostanemo u drugom stanju, a nova firma otvorena na njeno ime.

Koji je sledeci potez? Naduvati plate i doprinose maksimalno koliko mozemo i otvoriti bolovanje, Razlog? Pa imamo 2 dobra razloga. Prvi i osnovni je sto je draga trudna i necu da je cimam ni sa cim u trudnoci, jer smatram da joj treba maksimalno olaksati taj period,a drugi dodatni je opet novac. Nama ce drzava platiti tih par meseci bolovanja i porodiljsko u nekom iznosu sto ce nam pomoci da ne razmisljamo kad bebac dodje da li i kako uzeti pelene i sve ostale potrepstine za dete, jer to je za mene nesto novo i uzviseno, cemu cu da posvetim svoj zivot.

Sad da li treba da imam moralnu dilemu da "uzmemo" od drzave par desetina hiljada eura na period od godinu ipo dana?? Naravno da nemam, jer ta ista drzava mi je i dalje mnogo vise duzna od toga i odgovorna za situaciju ovde, i mi sad treba da moralisemo ovde gde idu pare poreznika, tj svih nas?

Moj Vam je savet svima koji mogu, otvarajte bolovanje od prvog dana trudnoce, placajte doprinose u dogovoru sa poslodavcem maximalno, i sebi svima olaksajte malo koliko god mozete, jer niko vas nece pitati ni za zdravlje niti ista ako ne daj Boze dodje do nekih komplikacija, nego sve opet pada na Vas teret, a onda svi razmisljaju sta bi bilo kad bi bilo.

Vidim zale se na komisije,poslodavce itd... Ne dozvolite da Vam iko stoji na putu do Vasih beba i Vase sigurnosti, jer te razne komisije i poslodavci imaju svi svoje probleme, neka ih ne prave i Vama dodatno.

Ne stetite poslodavce nikako, ne zalite ih, svi oni rade za pare, a drzavu sto "stetite" za opet Vas novac kao poreznika, neka drugima bude zao sto se ne snalaze.

Da neko ne misli da je ovaj post prosaran nekim interesima, meni je na prvom mestu moja "trudnjaca" i ovaj nas alien kojeg zeljno cekamo, i samo da su oni meni zivi i zdravi, sve ostalo cemo lako, ali ovde u ovoj drzavi treba sve koristiti maksimalno koliko moze da sebi i svojim bliznjima olaksate, jer na kraju krajeva sama trudnoca je jedan od najtezih "poslova" koje mozete imati

Nadam se da ce sad moralisti bar malo razmisliti i ukljuciti mozak :)

wonderwoman, ASMINA i Inama volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tranquilino, slazem se sa tobom . Kad je drzava u pitanju, tu ne postiji moral, naravno kada pricamo o trudnoci i ovako sitnom novcu koji nam inace pripada. Nije to nikakva prevara, uzimamo svoje, meni je i sam naslov teme grozan, kao da ga je napisao najveci muski kapitalista, no dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam muski, kapitalac po svim merilima ahahaha, a ipak sam na strani zena, tako da ne brinete, branimo prava svih nasih sadasnjih i buducih mama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas sam nazvala dom zdravlja da vidim akda radi moja dr da bih odnela rezultate amnio i videla sta dalje

planirala sam kad udjem u 6. mesec da otvorim bolovanje pa da nekako kombinujem sa GO da ne bih isla na komisiju

saznam da je moja dr prebacena u bolnicu i da moram da izaberem novog dr, a ima ih dvoje koji su ostali da rade u dispanzeru..katastrofa

sad mi je frka dal ce mi dati bolovanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daće ti sigurno. Ne znam kakva je Denisa, a Maja će ti dati sigurno, objasni joj samo o čemu se radi.

Maja mi je izabrani lekar, ali su nju prebacili na odeljenje tj u bolnicu, ostaju Denisa i dr Mladjenovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvolj trudnoci sam radila do kraja sedmog meseca. Dala sve od sebe i vise od toga. Kad mi je isteklo porodiljko vratila sam se sva orna za posao da bi me tamo prijatno iznenadili. Degradirali me i sa poslom i sa platom samo i jedino sto sam rodila bebu, zato sto sam mlada i zato sto su ocekivali da cu uskoro opet da zatrudnim (cuj poslodavac mi planira porodicu!?).

Ovaj put ne radim od pocetka trudnoce zbog preteceg spontanog (doduše davno sam promenila posao).

Ma prosto ne smatram da je korišćenje trudničkog bolovanja u svakom slučaju opravdano (bilo da je iz medicinskih razloga ili ne) jer smo mi zene mnoogo diskriminisane zbog majčinstva i ne vidim zasto bilo ko ne bi koristio jedno od retkih prava koje imamo kao buduce majke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u cetvrtom mesecu otvorila bolovanje ali zbog vrste posla koji radim morala sam jer radim sa ljudima a bila je epidemija gripa pa me je doktorka savetovala da ga otvorim sto pre.

as1cMbU-O6k0000MDAwNzY5NGx8MDAwOTMwMGx8dm9saW1vIHNl.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.