Bankovni racuni i kucni budzet

odgovora

Objavljeno

Jedan clanak na bebcu me je inspirisao na ovu temu pa me interesuje vase misljenje ....

Da li vi i vas suprug imate odvojene bankovne racune?

Imate li punomoc na njegove kartice ili on na vase?

imate li neku "tajnu" karticu, prihode koje ne prijavljujete?

Ostavljate li sebi ista novca, zahtjevate li od druge polovine da sav novac ostavi u kuci?

Kupite li sebi nesto pa onda slazete koliko ste platile?

Na kraju krajeva, ko vise zaradjuje ... i da li vam je to bitno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedan clanak na bebcu me je inspirisao na ovu temu pa me interesuje vase misljenje ....

Da li vi i vas suprug imate odvojene bankovne racune?

Imate li punomoc na njegove kartice ili on na vase?

imate li neku "tajnu" karticu, prihode koje ne prijavljujete?

Ostavljate li sebi ista novca, zahtjevate li od druge polovine da sav novac ostavi u kuci?

Kupite li sebi nesto pa onda slazete koliko ste platile?

Na kraju krajeva, ko vise zaradjuje ... i da li vam je to bitno?

Ja nemam bankovni račun jer platu primam u kešu u eurima :)

Imam punomoć na mm b.račun, i sve potrebne i nepotrebne kartice.

Desi mi se da zaturim pare sama od sebe, pa kad nađem lepo se iznenadim :)

Imamo jedno mesto gde držimo pare od obe plate, i kome kad treba uzme

Ne krijem od mm ništa, pa tako ni cene :)

Što se tiče zarade, bitno mi je da su plate redovne, a sad dal ja imam više ili on, to i nije tako bitno kad nam je "jedan novčanik" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemamo punomoc, ali podizem pare i ja sa njegovog i on sa mog racuna, preko bankomata, tako da znamo pinove jedno drugom.

Nema tu nekih tajni, ponekad smutim neku cenu, ali me uglavnom provali jer pocnem da se smejem.

Uvek imam odvojen neki dinar koji ne krijem, kad mu zatreba dam mu.

U svakom slucaju, sakrivene prihode nemamo ni ja ni on, tacno znamo kad je kome plata i kolika je.

On zaradjuje mnogo vise od mene i uvek mi da dzeparac za nedelju dana :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedan clanak na bebcu me je inspirisao na ovu temu pa me interesuje vase misljenje ....

Da li vi i vas suprug imate odvojene bankovne racune?

Imate li punomoc na njegove kartice ili on na vase?

imate li neku "tajnu" karticu, prihode koje ne prijavljujete?

Ostavljate li sebi ista novca, zahtjevate li od druge polovine da sav novac ostavi u kuci?

Kupite li sebi nesto pa onda slazete koliko ste platile?

Na kraju krajeva, ko vise zaradjuje ... i da li vam je to bitno?

Moj suprug nema racun u banci,on svoj zaradjeni novac drzi u jednoj knjizi(znam kojoj) :lol:

Ja imam racun u banci,preko kojeg primam svoju skromnu platicu...

Mm zna kada primam platu,ali mu nikad ne polazem racune,jer to su samo moje pare,koje ja naravno trosim na sve nas.Novca sa strane imam nesto,za to ni suprug ne zna.To je ono kao "za ne daj Boze"

Moj suprug zaradjuje dosta,mnoogo vise od mene,ali i zna da stedi..

Ja imam pristup njegovom "sefu",ali zaista retko kad uzimam,tacnije nikad nisam uzela.

Cesto mi daje,kao sto bi Nany rekla,nedeljni dzeparac :rolleyes:

Inace,ni kod nas nema tajni,osim sto on meni uglavnom precuti koliko je stvarno zaradio,jer ja uvek prokomentarisem:"Lazes?" :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema tu nekih tajni, ponekad smutim neku cenu, ali me uglavnom provali jer pocnem da se smejem.

Ovo mi je poznato :P

MM je dobrica po tom pitanju. Zaradjujemo tu negdje, ja neznatno vise od njega zaradjujem ali meni to ne igra nikakvu ulogu. On digne platu i onda je dadne komletnu meni da ja raspolazem sa kucnim budzetom :) a meni nesto zao tako da mu nikada ne dozvoljavam da isprazni racun na nulu ... cisto neka ima neku kintu :)

Niti on a niti ja nemamo potpuni uvid u finasije ovog drugogo ali to je zato sto se nismo previse interesovali, imamo zajednicki kucni štek, zajedno poplacamo racune, napunimo frizider i sve ostalo tako da svakom ostane nesto malo para.

U svakom slucaju ne krijemo nista niti se optrecavamo, za sada fino zivimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedan clanak na bebcu me je inspirisao na ovu temu pa me interesuje vase misljenje ....

Da li vi i vas suprug imate odvojene bankovne racune?

Imate li punomoc na njegove kartice ili on na vase?

imate li neku "tajnu" karticu, prihode koje ne prijavljujete?

Ostavljate li sebi ista novca, zahtjevate li od druge polovine da sav novac ostavi u kuci?

Kupite li sebi nesto pa onda slazete koliko ste platile?

Na kraju krajeva, ko vise zaradjuje ... i da li vam je to bitno?

Uh, gde me nadje...

Ja jos uvek imam kartice mada ne radim jos od januara. Muz mi placa rate za te kartice...

Koliku on platu ima to vidim kad slucajno donese obracun kuci. Krije od mene, jer misli manje ce potrositi ako ja ne znam koliko prima...smesno, zar ne? A ja, ja sam opasna, priznajem to...kad nesto kupim za sebe, a to nije bas cesto, onda kazem da sam to manje platila nego sto stvarno kosta...Ne mogu da gresim dusu mm je domacin civek i uvek mi da novac da platim racune i da kupim za kucu sta treba a i za mene da imam...nije to bas neki iznos ali...E, to je ono sto mene zivu pojede...Htela bih da radim i zaradim i da ne zavisim od njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve nam je zajednicko... Naravno, sada posto samo on radi- on podigne pare sa racuna, raspodijeli na jednake dijelove i placamo- on rezije, gorivo, poklone ukoliko negdje idemo, ja kupujem pelene, sve za kucu, hranu. Odjecu, igracke i ostalo za Mihu kupujemo i ne gledamo od kojih para.

Nama je ovako lakse, i manje potrosimo, nego kada je sve pare drzao u banci, i kada smo oboje imali kartice, pa uzimali kada nam i koliko zatreba.

Ne krijem sta koliko placam, a on platnu listu svaki put donese kuci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dragi zarađuje više od mene. Što i nije teško jer mi je plata veoma mala. E sad, ja sam ona koja nema mira dok ne potrošim i zadnji dinar iz novčanika a mm je tip prvo plati račune pa šta ostane naše je. I drago mi je zbog toga, imam neku sigrnost. Dogovaramo se našta se troše pare. Nekad pravi problem a nekad ne. Obično je problem kad ostanemo bez para. :( . Kad kupim nešto sebi kažem pravu cenu a retko kad prećutim koliko šta košta. Sve u svemu sam zadovoljna još kad bi nam finansije bile malo veće sve bi bilo bolje. Kome i ne bi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako ima svoju karticu, odnosno svoj račun...dogovaramo se šta će ko od režija platiti...moja plata je više nego duplo veća od njegove tako da većinu ja plaćam...

A naravno da sakrijem koliko sam nešto platila...to mi je nekako gušt...

Miss Crissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A naravno da sakrijem koliko sam nešto platila...to mi je nekako gušt...

Uvek ali uvek pa makar i 200din... To me je naucila majka da uvek "ukradem" i stavim sa strane :lol: tako da mm nema pojma koliko imam na deviznom racunu (on je ubedjen da je saldo 0)

Ako ovo procita....kukuuuuu

Miss Crissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni mm ni ja nemamo fiksna primanja,sve ide "na ruke"...tako da nam i primanja variraju od meseca do meseca

Mislim da ja imam veci uvid u njegova nego on u moja primanja :P ,ali svakako sve su to nase pare,kada on ima vise para..onda trosimo te sto su kod njega (da ne kazem njegove) i obrnuto.

Oboje imamo neke male stekove,ja znam da on ima,on zna da ja imam,ali se pravimo ludi,pa kad zapne vadimo odatle... :lol:

Sem sto ja imam i jedan tajni veci...iskljucivo zbog mog psihickog mira...nekako...uliva mi sigurnost...za "ne daj Boze"

Nikad nisam slagala koliko nesto kosta ili tajno kupila...mozda bih to radila iz grize savesti,da ne zaradjujem...ne znam,mogu samo da nagadjam...

Generalno, njegova primanja su veca trenutno...kada smo poceli da se zabavljamo,moja su bila ravno 8x veca...ma to je kod nas promenjivo skroz i krajne nebitno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo sto racuna, uglavnom su na moje ime, ali ima i na njegovo...nema moje tvoje, sve je nase, tj radi se i zaradjuje zbog luke....stek znamo nekad da imamo veci, nekad manji, nekad na 0, ali svaki stek je za ne daj boze i za Luku. a ako dodje do toga da se razvodimo, ne daj Boze, on zna da bih ja sredila da sve pare pokupim ...ahahaha....nikad ne lazem sta je koliko kostalo, to sam morala roditelje da lazem jer ipak su bile njihove pare pa da ne kenjaju, a ovako mm radi za nas, tako je piroda odredila, sta da mu radim. on zaradjuje vise, posto ja trenutno ne radim, vec sam na birou, dobijam platu od drzave...ali ja na to ne gledam tako, gledam da je to sve zajednicko,,,,vec sam jednom napisala na slicnoj temi , da se radi o milionima sigurno bih imala predbracni ugovor i slicno, za ove pare, necu upste da se smaram.

mozda cu raconalnije da razmisljam kad ostarim, da pravim tvoj-moj racun, tvoje-moje pare i slicno..sad mi nikako ne ide u prilog jer on radi a ja ne!:) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo sto racuna, uglavnom su na moje ime, ali ima i na njegovo...nema moje tvoje, sve je nase, tj radi se i zaradjuje zbog luke....stek znamo nekad da imamo veci, nekad manji, nekad na 0, ali svaki stek je za ne daj boze i za Luku. a ako dodje do toga da se razvodimo, ne daj Boze, on zna da bih ja sredila da sve pare pokupim ...ahahaha....nikad ne lazem sta je koliko kostalo, to sam morala roditelje da lazem jer ipak su bile njihove pare pa da ne kenjaju, a ovako mm radi za nas, tako je piroda odredila, sta da mu radim. on zaradjuje vise, posto ja trenutno ne radim, vec sam na birou, dobijam platu od drzave...ali ja na to ne gledam tako, gledam da je to sve zajednicko,,,,vec sam jednom napisala na slicnoj temi , da se radi o milionima sigurno bih imala predbracni ugovor i slicno, za ove pare, necu upste da se smaram.mozda cu raconalnije da razmisljam kad ostarim, da pravim tvoj-moj racun, tvoje-moje pare i slicno..sad mi nikako ne ide u prilog jer on radi a ja ne!:) :)

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oboje imamo neke male stekove,ja znam da on ima,on zna da ja imam,ali se pravimo ludi,pa kad zapne vadimo odatle... :lol:

Isto :lol:

Ja imam tekuci racun,mm nema dobija pare na ruke,a stek imamo zajednicki mada on vise ubacuje u taj stek,ja tesko da od moje plate u poslednje vreme mogu sta da doprinesem...Ne delimo novac na "moj i tvoj" sve je to nase,ali uglavnom on meni dodaje kad zatreba :lol: On zaradjuje mnogo vise od mene,ali i to sto je "vise" brzo se potrosi,jer volimo da trosimo na gluposti,a to pocinje stvarno da me nervira

jednostavno ja neznam da ustedim ama bas nista :angry: ,a pored mene i on pocinje da bude takav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi luki kupili kasicu pre neki dan koja ne moze nikako da se otvori, niti da se razbije...moze samo onim cime se otvaraju konzerve :)))

i svaki dan mu dajemo sicu evrice pa on tu stavlja, tako da ce on imati svoj stek :))

nego mi je kupili i kaze mm "bas super sto ne mozes nikako da je otvoris"...a ja sedim i setim se "e znam cime cemo da je otvorimo, onim za konzerve".

mm: "pa tek smo je kupili a ti vec smisljas kako da je otvoris, nije uka ni 2 evra skupio" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala tekuci racun koji sam otvorila zbog para od grada,kada sam se porodila.I to je bila jedina uplata na tom racunu.Od februara do novembra ja sam imala preko 3000 dinara duga za odrzavanje racuna!I pobesnim,isplatim im to i zatvorim ga!Vise nikada ne otvaram racun nigde,sem u postanskoj stedionici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi luki kupili kasicu pre neki dan koja ne moze nikako da se otvori, niti da se razbije...moze samo onim cime se otvaraju konzerve :)))

i svaki dan mu dajemo sicu evrice pa on tu stavlja, tako da ce on imati svoj stek :))

nego mi je kupili i kaze mm "bas super sto ne mozes nikako da je otvoris"...a ja sedim i setim se "e znam cime cemo da je otvorimo, onim za konzerve".

mm: "pa tek smo je kupili a ti vec smisljas kako da je otvoris, nije uka ni 2 evra skupio" :lol:

Te kasice su super, mi već treću imamo. Dogovorimo se sa Srkijem šta želi da kupi i onda skupljamo siću. I ja imam jednu, za sad odoleva otvaraču, a dokle će videćemo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Te kasice su super, mi već treću imamo. Dogovorimo se sa Srkijem šta želi da kupi i onda skupljamo siću. I ja imam jednu, za sad odoleva otvaraču, a dokle će videćemo :lol:

Mi imamo Mihinu, skupilo se oko 500 evra... Za sve sto bude trebalo. Jedva cekam da je otvorimo! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo Mihinu, skupilo se oko 500 evra... Za sve sto bude trebalo. Jedva cekam da je otvorimo! :D

blagis se mihi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Racune imamo na sve strane,ja jedan bez primanja :lol: ,mada se nadam da cu se opariti da konacno dobijem novac od porodiljskog,ali to ce biti trosak kada dodjemo u Srbiju. Za sada samo on radi,ima racune u Svajcarskoj za platu i odvojeno za stan i komunalije,i jos dva racuna u Nemackoj,stednja i obican tekuci. Mi tako iscepkamo njegovu platu,ali ja jos i sa strane sklonim svake nedelje po 20 chf,on zna za to,pa na raju potrosim na odecu ili obucu za nas i bebca,ili sta god,to mi dodje kao premija. Kasnije cemo svakako deliti troskove.Ja cu sigurno imati dva racuna za stednju,jedan koji ce biti zvanica i jedan da sakrijem,za ne daj Boze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas je sve zjednicko i svako od nas zna skoro sve o saldu onog drugog.Primanja mm su periodicna,a dovoljno je da kazem da je njegovo jedno primanje kao moje godisnje,tako da....To u sustini nema veze i nikada nismo ni pokretali tu temu,stvarno bi bilo van pameti.Novac uvek stoji na jednom mestu i uzimamo kako kome zatreba. Ja placam razije,nabavljam za kucu,brinem o garderobi....,a on o ogrevu,nekretninama,vodjenju posla i sl.Imam svoj stek i to mi je neka sigurnost,pogotovo od kad imam cedo. On zna za taj stek i neretko mi i sam da novac za popunjavanje istog,ali nikada ne zna koliko imam u tom steku,niti gde stoji taj stek. Naravno da ako mu nekada zatreba novac izvadim i dam .Sve sto kupim sebi ili detetu zna tj kazem mu,ako ne ide sa nama u kupovinu i nikada nije brundao. Mozda nekada ne bude zgodan momenat da mu kazem za kupovinu ali kasnije mu svakako kazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi luki kupili kasicu pre neki dan koja ne moze nikako da se otvori, niti da se razbije...moze samo onim cime se otvaraju konzerve :) ))

i svaki dan mu dajemo sicu evrice pa on tu stavlja, tako da ce on imati svoj stek :) )

nego mi je kupili i kaze mm "bas super sto ne mozes nikako da je otvoris"...a ja sedim i setim se "e znam cime cemo da je otvorimo, onim za konzerve".

mm: "pa tek smo je kupili a ti vec smisljas kako da je otvoris, nije uka ni 2 evra skupio" :lol:

Xexe,ovo lici na mene :lol::lol::lol:

Miss Crissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oboje radimo i plate primamo na licne odvojene racune. Istog dana odredjena suma i sa mm-ovog i sa mog se pomera na stedne racune (porodicni i za malu) i na zajednicki racun za sve troskove oko kuce i kola. Ono sto ostane nam je za garderobu, izlaske isl. Ako zafali na zajednickom uvek ima viska pa tu karticu upotrebimo.

Kod nas ne postoji moje-tvoje i ne znam da sam ikad od mm-a ijednu kupovinu sakrila ili precutala. Imam pristup njegovom racunu, ima i on mom, znamo koliko zaradjujemo i imamo uvid u budzet. Tajne racune i stekove nemamo. Ne bih volela da je ikako drugacije i sa moje i njegove strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako prima platu na svoj racun, sa tim sto smo oboje ovlasceni za racune, kolika je svacija plata to se zna, komunalije, kredit i raznorazne troskove uglavnom placa moj suprug, a ja za Minu, za hranu i sebe ^_^ Uglavnom ima se ali hoce se jossss!!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.