Bankovni racuni i kucni budzet

odgovora

Objavljeno

Uglavnom ima se ali hoce se jossss!!!! :D

Uvijek! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedan clanak na bebcu me je inspirisao na ovu temu pa me interesuje vase misljenje ....

Da li vi i vas suprug imate odvojene bankovne racune?

Imate li punomoc na njegove kartice ili on na vase?

imate li neku "tajnu" karticu, prihode koje ne prijavljujete?

Ostavljate li sebi ista novca, zahtjevate li od druge polovine da sav novac ostavi u kuci?

Kupite li sebi nesto pa onda slazete koliko ste platile?

Na kraju krajeva, ko vise zaradjuje ... i da li vam je to bitno?

Da, imamo odvojene račune, jer smo oboje zapsoleni, pa svako na svoje ime dobija platu preko računa :)

Punomoć nemam, tu su pin-ovi - i to retko koristimo, jer nema potrebe :)

Tajne kartice nemam, novac štedi muž, ja volim da potrošim. :rolleyes:

Nikad ne lažem kad sebi nešto kupim kolko košta, ni za to nema potrebe - ne brojimo, i ne branimo trošenje jedno drugome...

Nije bitno ko više zarađuje... Nama nije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm zarađuje 100evra više od mene, svako ima svoj bankovni račun, tu nam uplaćuju plate. Ja imam punomoć na njegovu karticu, on na moju nema. Nemam tajni račun, nemam nikakvu ušteđevinu, a kada nešto kupim ne slažem koliko košta. Pošto je njegova plata prva u mesecu, od nje plaćamo račune, a od moje kupujemo hranu i higijenu. Kada treba nešto krupnije da se kupi u kuću, uglavnom je to od njegove plate, jer ispiše čekove. U principu su to naše zajedničke pare, ali pošto smo oboje uvek u minusu, nikad ne dođemo sa parama kući, već uvek kupujemo na karticu...tako da nemamo mesto u kući gde stoji novac, jer njega nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo Mihinu, skupilo se oko 500 evra... Za sve sto bude trebalo. Jedva cekam da je otvorimo! :D

Uuuu, covjece, kada sam ja ovo pisala... :blink: :blink: :blink:

Gdje li su mi samo te pare "isparile"? :unsure:

:lol: :lol: :lol:

Sada nemamo stek, ni kasicu, ali smo zatvorili minus tako sto smo uzeli veci kredit... Necu da se zalim, samo kada smo se rijesili onog minusa- nikome ne bih preporucila da ga koristi! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo odvojene racune ali sve je to zajednicko, mm obicno barata sa parama, kad mi nesto treba ili dignem sa racuna ili uzmem od njega, i nikad ne pita gde sam potrosila i koliko to kosta, zna da ne kupujem gluposti, oko vecih stvari za kucu se dogovaramo zajedno, stek imamo u banci oko 400 eura, posto smo podstanari taj stek nam dodje kao stek za crne dana ako nedaj Boze ne mozemo da platimo kiriju i on se ne dira nikako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedan clanak na bebcu me je inspirisao na ovu temu pa me interesuje vase misljenje ....

Da li vi i vas suprug imate odvojene bankovne racune?

Imate li punomoc na njegove kartice ili on na vase?

imate li neku "tajnu" karticu, prihode koje ne prijavljujete?

Ostavljate li sebi ista novca, zahtjevate li od druge polovine da sav novac ostavi u kuci?

Kupite li sebi nesto pa onda slazete koliko ste platile?

Na kraju krajeva, ko vise zaradjuje ... i da li vam je to bitno?

Imali smo jer smo na te račune primali platu,sad imamo samo 1 računi to samo zbog Limunda.Platu primamo na ruke.

Pare su kao i ostalo zajednička stvar,tako da nemamo ništa skriveno,ne lažemo šta koliko košta,ne polažemo račune jedno drugom već sve odlučujemo zajedničko.Ja sam malo lošija u baratanju sa novcem,tj.lako trošim,zato mm vodi računa o onim parama što stavimo sa strane/štednja.

Mm trenutno više zarađuje,bilo je i obrntuo ali je to nama sasvim sve jjedno,ne živimo za pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ne znamo kako je to primiti platu.Svaki dan imamo priliv novca.

To nam je u neku ruku dobro jer ne cekamo onaj prvi ili 15. u mesecu,ali tesko ustedimo,jer ne dobijemo odjednom sav novac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ne znamo kako je to primiti platu.Svaki dan imamo priliv novca.

To nam je u neku ruku dobro jer ne cekamo onaj prvi ili 15. u mesecu,ali tesko ustedimo,jer ne dobijemo odjednom sav novac.

Tako je kod nas polovično,ja primam platu u 2 dela,ali mm dobija svaki dan,ista stvar,nikao da se skupi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi imamo odvojene racune,mm prima mnogo vecu platu od mene pa je zato njegova kartica od banke u mom novcaniku,moja plata se direktno odvaja na spar-konto,od njegove se direktno odvaja suma na deciji konto,placaju se racuni i ostalo potrosim ja na gluposti,u svakom slucaju sve kartice su kod meene,a on samo radi,nema ni vremena da ide da trosi... tajnih kartica nemamo niti ja umem nesto da ustekam i sakrijem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo odvojene racune ali sve je to zajednicko, mm obicno barata sa parama, kad mi nesto treba ili dignem sa racuna ili uzmem od njega, i nikad ne pita gde sam potrosila i koliko to kosta, zna da ne kupujem gluposti, oko vecih stvari za kucu se dogovaramo zajedno, stek imamo u banci oko 400 eura, posto smo podstanari taj stek nam dodje kao stek za crne dana ako nedaj Boze ne mozemo da platimo kiriju i on se ne dira nikako ;)

Isti slucaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.