Gorušica u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Probaj sa zrnom pasulja, meni je pomagalo, ili kisela voda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene gorusica ubiiii... ne mogu da spavam, da ležim, šta god pojedem imam utisak da ostane tu negde između.... i teško mi sve to pada, pojela bih sve što vidim :D

Meni je jedino toplo mleko pomagalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sve rucam... pasulj, pirinač.... ako nista ne uspe, odoh po Rupurut....

postaje nepodnošljivo B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja povremeno koristim rupurut, ali zato sto gelusil tabl. nema u apotekama, a na njima sam u prosloj trudnoci u bukvalu zivela, sada je to povremeno, i ponekad prodje samo od sebe i bez rupuruta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam do sada uzimala samo Donat Mg vodu i bas mi je pomagala, medjutim, celu noc i ceo dan se mucim, nikako da prestane, toliko mi je jaka gorusica da me tera na povracanje. Po prvi put sam uzela rupurut i za sad mi je dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ako mi nije krenula gorusica do sad, znaci da nece uopste?

Kad su vama pocele?..mislim da ja nisko nosim pa mi valjda beba ne pritiska zeludac..mozda je to razlog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenee pomazite crkavam od gorusice kako da si poomognem ne mogu spavati koliko je nocu jaka.. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenee pomazite crkavam od gorusice kako da si poomognem ne mogu spavati koliko je nocu jaka.. :o

Pirinac :) mene spasavalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

idem odma da probam hvala :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi od dana, ali badem vishe ne pomaze.. moram probati taj pirinac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad presla na rupurut, za sad pomaze, bas me muci gorusica, narocito nocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad presla na rupurut, za sad pomaze, bas me muci gorusica, narocito nocu.

ja vise ne znam sta da jedem a sta ne, od svega imam kiselinu koja samo na no sto mi nije izasla.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam pokušavala i sa pirinčem i sa pasuljem, sa kiselom vodom... ali jedino je rupurut i Gelucil Lac radio posao :D naročito u 9. mesecu, kada su mi gorušice bile toliko užasne da za ceo mesec nisam dobila ni kilo, a beba je skoro toliko porasla :D znači jela sam samo kad mora :D a onda sisala GelusilLac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja vise ne znam sta da jedem a sta ne, od svega imam kiselinu koja samo na no sto mi nije izasla.... :(

Ja jedem sasvim normalno i onda uzmem rupurut da spasava situaciju :unsure: . Bas je grozan osecaj, ja nekad mislim da ce mi vatra krenuti na usta <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala gorušicu u obe trudnoće, ali u drugoj je bilo užasno. Ništa osim Rupuruta nije pomagalo... Jela sam samo kad moram. I tako mi je bilo skoro od početka. Mislila sam da nikad više neću jesti normalno. A prestalo je bukvalno čim sam se porodila. Par sati nakon porodjaja pojela sam neki keks i nisam mogla da verujem da mi prija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su spasile kokice, a probala sam sve i rupurut i sodu bikarbonu i bademe.... ma sve sto sam cula. Na kraju sam jedino uspela sa kokicama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se sad zaustavila na sodi, nista drugo mi nije pomoglo. Inace je ne podnosim i nikad u zivotu je nisam uzela do sad. Prosto me gorusica izludi, lijezem sa njom, ne da mi da spavam, i ustajem sa njom. Pri svakom okretu u se budim, sinoc sam ustala u 4 i uzela pola kasikice i zaspala oko pola pet. Sodu uzimam bas kad je neizdrzljivo, a do tad trpim. Inace i kad popijem sodu ne prestaje, samo se malo ublazi. Sad kad odem trazicu tabletice, jer vise ne mogu, pocecu da bljujem vatru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog mucnine, povracanja kiseline, i bola u zeludcu usled povracanja, jel te... doktorka mi rekla da zvacem ove rupurut tablete..

plazmica, chaj od kamilice, supa iz kesice, i to je to.

sad cekam mm da me zovnem, da mu kazem sta da mi sve kupi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog mucnine, povracanja kiseline, i bola u zeludcu usled povracanja, jel te... doktorka mi rekla da zvacem ove rupurut tablete..

plazmica, chaj od kamilice, supa iz kesice, i to je to.

sad cekam mm da me zovnem, da mu kazem sta da mi sve kupi..

ako ti ne pomogne rupurut,probaj gelusil lac,on je dozovoljen u trudnoci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako ti ne pomogne rupurut,probaj gelusil lac,on je dozovoljen u trudnoci ;)

Drage moje, evo vam jednog toplog saveta! I mene, kao i vecinu vas, muci gorusica, samo sto ja to zovem "pecenje", i obavezno kad se pojavi tamo pred spavanje, kazem dragom Imam pecenje, a on me gleda, sta? pecenje? kakvo pecenje? ko zna na sta je pomislio prvi put ;) sad smo se usemili i odmah namestamo dva jastuka vise u krevetu. To je lek koji pomaze. Znaci, ako osetite gorusicu dok lezite, obavezno ustanite tj sedite, prolazi u roku od minut ;) a ako se pojavi u toku noci, dodajte jastuk dva vise ispod uzglavlja. Nadam se da ce nekom pomoci! Ja sam ovaj savet nasla negde na netu, jer mi se nista dodatno ne jede niti zvace i za sada RADI POSo :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni jastuci ne rade posao.. nazalost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.