Masina za pranje sudova

odgovora

Objavljeno

Jos kad bi izmislili neku masinu da raskloni oprane sudove iz masine, pih de bi nam kraj bio

Imam ja jednu visak - poslacu ti svekrvu! :lol:

Juce sam sredila i oprala masinu za sudove, ma koliko to cudno zvucalo.

U toku pranja sudova u masini, polomila se jedna staklena casa i nikako nisam mogla da nadjem deo stakla. Izvadila filter, oprala ga, one resetke na dnu oprala, oprala i odvod vode na dnu, onda one uglove kod vrata u koje ne prodire voda, ma sve sam sredila cakum pakum i nisam nasla deo stakla. Tek na kraju kad sam pocela prljave sudove da slazem u cistu masinu, nadjem to staklo u onoj korpi za escajg.

Jaoj carica si, izcepala sam se od smeha! :lol: :lol: :lol:

Ja sam tu korpu odmah izvadila. Vise mesta za tanjire, nozevi se ionako ne peru jer ce izgubiti ostrinu a kasike i viljuske ako ne perem rucno (citaj -ako se nakupi gomila ) onda ih ubacujem u one rupice u gornjem delu sa strane sto ima ona plastika.. ako iko zna na sta mislim

Jaaaaaaaaaaaoj sad te jos vise volim!!!!!!!!!!! :wub:

Ja lepo pricam da se nozevi tupe, meni niko ne veruje, cak je sveki jednom "ne pricala" sa mnom zato sto je pravim butalom oko nozeva :lol:

Nisam jedini frik koji nozeve ne pere u masini, vec rucno mlakom vodom! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa.. mozda ce nekome biti smesan razlog vracanja prve masine, ali..

elem, raspitivali smo se do sitnih creva, zvali mnoge salone bele tehnike. bila sam totalno razocarana, u nekim salonima neki radnici tamo nisu znali ni gde stoje prskalice a kamoli koliko ih ima i tako u krug.. kod nas su pretezno made in poljska masine i ajde ok mi je to jer je bosch brend koji sebi ne dopusta kiks ma koja njihova fabrika da je u pitanju. masine iz nemacke su skuplje, preko 500-600e samo iz razloga skuplje radne snage..

odem u tu neku poznatu prodavnicu-bas da ih sad ne reklamiram, i kazem da hocu masinu koja ima i pretpranje i intenzivno 70 stepeni. bla bla bla, tamo vamo, evo ova je bas u nemackoj pravljena.. i ja kontam ju, za 40000 jos sa 5% popusta masina iz nemacke, pa super..

mm i ja da je namestimo kad ono MADE IN POLJSKA

ok, vec sam znala da cu takvu masinu kupiti verovatno ali ja nisam kupila tu masinu, tj oni pri prodaji mi nisu to rekli. i tako ja nju lepo vratim, nadjemo u BG drugu, sa boljim programima bez displeja, 4000 jeftinija.

i eno je radi, isto je iz poljske naravno, jer nemam bas da dam 60000din za masinu!!!

poenta vracanja masine je princip, plus sto masina uopste nije imala taj program Intenzivno 70stepeni :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa.. mozda ce nekome biti smesan razlog vracanja prve masine, ali..

elem, raspitivali smo se do sitnih creva, zvali mnoge salone bele tehnike. bila sam totalno razocarana, u nekim salonima neki radnici tamo nisu znali ni gde stoje prskalice a kamoli koliko ih ima i tako u krug.. kod nas su pretezno made in poljska masine i ajde ok mi je to jer je bosch brend koji sebi ne dopusta kiks ma koja njihova fabrika da je u pitanju. masine iz nemacke su skuplje, preko 500-600e samo iz razloga skuplje radne snage..

odem u tu neku poznatu prodavnicu-bas da ih sad ne reklamiram, i kazem da hocu masinu koja ima i pretpranje i intenzivno 70 stepeni. bla bla bla, tamo vamo, evo ova je bas u nemackoj pravljena.. i ja kontam ju, za 40000 jos sa 5% popusta masina iz nemacke, pa super..

mm i ja da je namestimo kad ono MADE IN POLJSKA

ok, vec sam znala da cu takvu masinu kupiti verovatno ali ja nisam kupila tu masinu, tj oni pri prodaji mi nisu to rekli. i tako ja nju lepo vratim, nadjemo u BG drugu, sa boljim programima bez displeja, 4000 jeftinija.

i eno je radi, isto je iz poljske naravno, jer nemam bas da dam 60000din za masinu!!!

poenta vracanja masine je princip, plus sto masina uopste nije imala taj program Intenzivno 70stepeni :blink: :blink: :blink:

Meni je smesan njihov bezobrazluk. I ja bih poludela zbog istog!

Sirila si crveni tepih pogresnoj masini? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam ja jednu visak - poslacu ti svekrvu! :lol:

Jaoj carica si, izcepala sam se od smeha! :lol: :lol: :lol:

Jaaaaaaaaaaaoj sad te jos vise volim!!!!!!!!!!! :wub:

Ja lepo pricam da se nozevi tupe, meni niko ne veruje, cak je sveki jednom "ne pricala" sa mnom zato sto je pravim butalom oko nozeva :lol:

Nisam jedini frik koji nozeve ne pere u masini, vec rucno mlakom vodom! :lol:

Noževi se peru u mlakoj ili hladnoj vodi jer se u toploj brzo istupe...

To praktikujem vće 10+ godina od kad sam pročitala u nekoj knjizi sa savetima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je smesan njihov bezobrazluk. I ja bih poludela zbog istog!

Sirila si crveni tepih pogresnoj masini? :lol:

da.. bas

ali, ako se u nesto razumem onda je to marketing i dobro znam koja su prava potrosaca tako da sam ja to lepo .. nazad

ovoj nisam prostrla crveni tepih ali je obozavam!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaaaaaaaaaaaoj sad te jos vise volim!!!!!!!!!!! :wub:

Ja lepo pricam da se nozevi tupe, meni niko ne veruje, cak je sveki jednom "ne pricala" sa mnom zato sto je pravim butalom oko nozeva :lol:

Nisam jedini frik koji nozeve ne pere u masini, vec rucno mlakom vodom! :lol:

:wub: :*

Meni je rekla burazerova zena pa od kako imam masinu ne perem nozeve.

Sveki je ludilo :lol: a ono "ne pricala" :lol: bas sam se lepo ismejala :D

da.. bas

ali, ako se u nesto razumem onda je to marketing i dobro znam koja su prava potrosaca tako da sam ja to lepo .. nazad

ovoj nisam prostrla crveni tepih ali je obozavam!!!

Epa Ivanice nek vam je sa srecom i nek ti drugarica zivi i radi bez greske sto godina ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZNALA SAAAAAAAAM!

Sveki nema pojma! :lol:

Eto, i Ivancica to kaze, pa nemoguce da svi mi imamo teoriju zavere protiv moje sveki? :lol:

Mojoj mami su to rekli u livnici gde je radila, od tada ne pere nozeve vucom vodom, a to je dugi niz godina (recimo vise od 20god)...

Mm je ubacio nozeve par puta u masinu na 40stepeni, ali i tada je bio nabudzen :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZNALA SAAAAAAAAM!

Sveki nema pojma! :lol:

Eto, i Ivancica to kaze, pa nemoguce da svi mi imamo teoriju zavere protiv moje sveki? :lol:

Mojoj mami su to rekli u livnici gde je radila, od tada ne pere nozeve vucom vodom, a to je dugi niz godina (recimo vise od 20god)...

Mm je ubacio nozeve par puta u masinu na 40stepeni, ali i tada je bio nabudzen :lol:

Mislim da ona o mnogim stvarima nema pojma. Mogli bi knjigu da napisemo o tome :lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ona o mnogim stvarima nema pojma. Mogli bi knjigu da napisemo o tome :lol:;)

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Noževi se peru u mlakoj ili hladnoj vodi jer se u toploj brzo istupe...

To praktikujem vće 10+ godina od kad sam pročitala u nekoj knjizi sa savetima :)

Ja prvi put cujem za nozeve?! :blink:

Ja moje perem vec cetiri godine u masini i nisu se istupili, cak sta vise, odlicni su. Mislim da to sve zavisi od vrste i marke nozeva.

Jedino ne perem dva velika noza jer imaju drvenu drsku, pa se ta drska moze raspasti nakon par pranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice, sta bi ovo? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice, sta bi ovo? :lol:

Nisam ja make mi :D:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jbs noeve , jos da im pevam dok ih perem ?! :D Ja ih brate slatki turim u masinu i milina :D PA kad se istupe dam mm da ih naostri ,on mi ih vrati ostre ko brica , mesec dana posle budem u ranama dok se malo ne istupe :P

_________________________

I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja prvi put cujem ovo za nozeve. Ma sto kaze NSanja, jos da im pevam, nema sanse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja prvi put cujem ovo za nozeve. Ma sto kaze NSanja, jos da im pevam, nema sanse

:lol: carica :)

Ma ne znam, meni nije tesko da ih operem rucno a sto se tice kvaliteta, zna se kakav su kvalitet kod nas tako da mi je bolje da ih perem rucno nego da kupujem non stop nove ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh uh i meni je :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

mm kaze, sad jos vise vremena provodim u kuhinji, kao da sedim i gledam u nju hahah

ja ne mogu da verujem da sam bukvalno posle par dana primetila vec ogromno olaksanje. onako je bilo ili ne mogu napolje sa decom ili sve mogu ali uvece otpadnem po 2h dok ne sredim sudove..

I ja sam primetila da se zaljubljujem u mašinu :wub:

Definitivno jeste olakšanje. ;)

Znam ovo za noževe.

Ma kad je moja izdržala krpu, izdržaće i noževe, pa makar se i istupeli! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li sam pisala ovde, ali ajde... Da li neko ima WEG masinu? Da li je dobra? Da li mi je potrebna masina od 12 kompleta ili je prevelika? Dobili smo je za svadbu i mm hoce da je proda i kupi neku manju? Ova je stvarno glomazna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li sam pisala ovde, ali ajde... Da li neko ima WEG masinu? Da li je dobra? Da li mi je potrebna masina od 12 kompleta ili je prevelika? Dobili smo je za svadbu i mm hoce da je proda i kupi neku manju? Ova je stvarno glomazna.

konkretno za weg ne znam nista ali ako ste je vec dobili koristi je. bolje i da je koristis jer neces bas dobiti neke pare za nju. treba ti velika. kao prvu u malu ne mozes da namestis serpe a kad vidis kako masina dovede u red serpe OBOZAVACES JE!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li sam pisala ovde, ali ajde... Da li neko ima WEG masinu? Da li je dobra? Da li mi je potrebna masina od 12 kompleta ili je prevelika? Dobili smo je za svadbu i mm hoce da je proda i kupi neku manju? Ova je stvarno glomazna.

Ako imaš mesta u kuhinji, nema potrebe da uzimaš manju...WEG nije neka marka...a pa koja i jeste u Srbiji...ja da sam na tvom mestu koristila bih je! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li sam pisala ovde, ali ajde... Da li neko ima WEG masinu? Da li je dobra? Da li mi je potrebna masina od 12 kompleta ili je prevelika? Dobili smo je za svadbu i mm hoce da je proda i kupi neku manju? Ova je stvarno glomazna.

Nemam WEG sudomasinu,imam mikrotalasnu te marke i super radi,stalno je koristim.Sto se tice velicine,nemoj da je menjas,ja imam za devet osoba i sto puta sam rekla sto nije za 36 :lol: !Trebace ti veca, svakako, kad i beba malo poraste sudovi koliko hoces

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja radi za sve pare,nekad i dva puta dnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja radi za sve pare,nekad i dva puta dnevno.

Pa za to ste je i platili... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne da nije velika, nego da ima ja bih i vecu kupila, a ima nas 3-je. :D Sve sam ti rekla. A to da nije neka marka, pitanje koliko ovde moze sa sigurnoscu i da se kupi nesto ultra kvalitetno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li sam pisala ovde, ali ajde... Da li neko ima WEG masinu? Da li je dobra? Da li mi je potrebna masina od 12 kompleta ili je prevelika? Dobili smo je za svadbu i mm hoce da je proda i kupi neku manju? Ova je stvarno glomazna.

Ja imam WEG mikrotalasnu i super mi je , imam je vec sigurno 10godina , selila se serotica samnom vec 5 puta pa sam je na kraju i u miraz donela a svekrvi dala muzevu :)

Moja masina je takodje za 12 osoba i mislim da je to ekonomicnije , i zbog potrosnje struje i vode ( palim je jednom dnevno a nekad i preskocim dan ) a i zbog tableta koje su dosta skupe , jedna tableta ide na vise sudova a opere ih isto kvalitetno kao i u manjoj masini ... Nikad ne bih kupila manju ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel prao neko u masini onaj veliki pleh sto ide u rernu?

Cista da znam da li i kako moze da stane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.