Masina za pranje sudova

odgovora

Objavljeno

Da li koristite masinu za pranje sudova? Koje marke? Da li je prednost ili luxuz imati je u danasnje vreme? Vasa iskustva i saveti....

Jel moze neko da me uputi ako ima negde tema za sudo masinu ???

Ovo vise stvarno nema smisla, ruke su mi gore nego u rudara, ko sta radi ja smao visim nad sudoperom,

pa mi trebaju vasa iskustva koju masinu uzeti.

ja sam dobila za mladence sudo masinu INDESIT i meni je ok,ne znam za druge marke verujem da je candy mnogo bolja,ali eto ja nisam nmogo mogla da biram :unsure: ,ali da znaci,znaci pogotovo sto je nas puno u kuci :rolleyes:

Nisam sigurna ima li tema ali u svakom slucaju nemoj kupovati Beco :angry::angry: ..... toliko je losa da nemam rijeci, razmisljam da je vratim samo mi se ne da da je sada iskopcavam i taman sam je ugradila u kuhinju .... sizim!!!

Sto ne Beko?Ja je imam ali je nisam probala.Ako ne valja da je vratim.

I ja imam Indesid i okje skroz.Ali cula sam da ne posluju vise kod nas,tako da nema servisa ,ni rezervnih delova.A meni je i masina za susenje vesa njihova.Da covek poludi. :angry:

Mi kupujemo veš mašinu, pa smo imali u vidu Indesit. Raspitivali smo se za servis i ima ih. Nama je najbliži u KŠu. Kada bi se nešto pokvarilo, došli bi odmah. Mada, to je za veš mašinu... Ne znam da li taj serviser radi i za sušilice... Moguće da radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali u ovom stanu kad smo dosli vec ugradnu ves masinu .marka je neff. jako skupa marka i mozda zato dobro sljaka vec godinama .Ali i da nemam tu marku kupila bih bilo koju. Jer bez masine ne mogu da zivim!!! ali zaista!!!

sto se tice luksuza ne smatram da je masina luksus jer masinom se stedi struja i voda izuzetno!!! tako da ja nikada ne perem sudove rucno vec uvek masina...osim ako nemam 2 tanjira u sudoperi uvece, onda operem. Ali praksa mi je da od ujutru do uvece redjam prljave sudove umasinu, i uvece pred spavanje je ukljucim.

A da ne pricam o njenoj koristi kad odu gosti i ostane jedno 10 casa, 10 tacni, 10 soljica, 10 cinijica itd,,,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do sada mi nije trebala... Rijetko imamo goste na rucku, pa mi nije bio problem... Mislim da bi mi bila neupotrebljiva, jer ja ne volim da skupljam prljave sudove- cim popijem kafu ili sok, ili kada zavrsim sa jelom, odmah sve perem.

Ta masina je spas za porodicu sa dvoje i vise djece, ili za zene koje rade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto gore ima vec moj citat ....

Dobili smo Beco na poklon za useljenje ali je zena rekla da ako nesto ne valja mogu da je zamjenim ...

Mi smo je vec ugradili a i nezgodno mi je "poklonu gledati u zube" a i sto je nagore od svega zena mi je rekla da ja izaberem i da ce ona otici platiti. ganjala sam da ne bude preskupa i da je za 12 osoba i Beco mi se cinio idealan medjutim .... ne pere kako treba, sudje mi ostaje masno, ne rastopi tableticu kako treba a ponekad cak ni ne otvori onaj spremnik za tabletu ....

... Sanja mozda ti neces imati problema sa svojom, mozda je problem u npr toj seriji ili je ova bila pod nekim felsom. U svakom slucaju isprobaj je ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam je i mnooogo mi znači, više ne da mi nije luksuz, već mi je nasušna potreba. Jednom se pokvarila i nije radila tri dana, to je bila agonija, imala sam utisak da ceo dan samo perem sudove, a oni su bili na sve strane. Ovako, čim se nešto isprlja, odmah u mašinu i nigde sudova nema. Da, a super su oprani, nikada ručno to ne može tako dobro da se izvede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Kristal u potpunosti. Ja uvek navodim stednju struje i vode, jer jako vodimo racuna o tome, ali zaboravoh da dodam ono najbitnije, da masina opere sto puta bolje nego rucno...Npr dasku za secenje ja kad je rucno operem kao da je nisam ni prala, a masina je sterilise potpuno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada smo pravili kuhinju,bilo je hocemo-necemo masinu,i kao, ma sta ce nam za nas dvoje,2 tanjira 2 case...jes malo sutra,kad pravim rucak isto isprljam serpi i posudja kao i kad pravim za nas 6....e pa priznajem da sam se zestoko zeznula

Duze vreme vec smisljam gde bi u nasoj minijaturnoj kuhinji mogli da je zbudzimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam Gorenje, i bas sam zadovoljna. Ne smatram da je luksuz,vec potreba, pogotovu ako je neko alergican na sudomil, kao ja...

Da ne pricam koliko ustedi vodu i struju.. :) Ma ja bih dala orden onom ko je izmisli! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neophodnost! Zasto gubiti vreme na pranje tanjira u danasnje vreme? A i da ne pricam o higijeni-kako opere ruka mlakom vodom, a kako masina iskuva sve tanjire!

Prva nam je bila EI Nis(sluzila nas je desetak godina), zatim Ariston (koja se nije pokazala bas najbolje-kvarila se par puta) i poslednja Gorenje koju jos uvek isprobavamo(par meseci tek pere-besprekorno!)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada smo pravili kuhinju,bilo je hocemo-necemo masinu,i kao, ma sta ce nam za nas dvoje,2 tanjira 2 case...jes malo sutra,kad pravim rucak isto isprljam serpi i posudja kao i kad pravim za nas 6....e pa priznajem da sam se zestoko zeznula

Duze vreme vec smisljam gde bi u nasoj minijaturnoj kuhinji mogli da je zbudzimo...

pa jedino da kupis onu malu sto ide na radni deo....ali ne znam koliko ce ona da ti zavrsava posao, mada mojoj drugarici zavrsava :lol:

Moja je velika masina, ali kad sam sam bila kod prijatelja u austriji i videla kolika je njihova, raspametila sam se....i obecala sebi jednu takvu... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj na radnom delu tek nema mesta...zrtvovacu mesto za serpe,lonce i poklopce,to mi je jedina solucija...a njih gde cu... :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj na radnom delu tek nema mesta...zrtvovacu mesto za serpe,lonce i poklopce,to mi je jedina solucija...a njih gde cu... :lol: :lol: :lol: :lol:

pa pola nek ide u masinu a pola zbudzi negde...ajde bre, ko shisha serpe, bitnije ti je vreme tvoje i ruke da ne kvaris, a i struju i vodu da ne trosis!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mašina za sudove je nužnost, a ne luksuz. Ni ja ne znam šta bih da je nemam. Radi jednom dnevno. Retko se desi da preskočim jedan dan. Eto, toliko sudova prljamo. Nema šanse da bih to sve ručno prala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ,bolna tema... Covek nikad ne moze da opere sudove kao masina , sto kaze secer stedi struju i vodu plus, a ja je nemam !!!! Kupila bih je ali nemam gde da stavim !!! Dok sam zivela kod keve non stop sam je terala da je ukljucuje jer nije je kupila da joj stoji za ukras i da se hvaali da je ima ,ona ce meni "necu da trosim tablete skupe su" idi begaj ... Jeste da volim da perem sudove nije mi tesko ,ali nikad ih ne operem bas bas bas kako treba,pogotovo masne... Nadam se da cemo se nekad preseliti u stan gde cu je imati .... I naravno nije luksuz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto gore ima vec moj citat ....

Dobili smo Beco na poklon za useljenje ali je zena rekla da ako nesto ne valja mogu da je zamjenim ...

Mi smo je vec ugradili a i nezgodno mi je "poklonu gledati u zube" a i sto je nagore od svega zena mi je rekla da ja izaberem i da ce ona otici platiti. ganjala sam da ne bude preskupa i da je za 12 osoba i Beco mi se cinio idealan medjutim .... ne pere kako treba, sudje mi ostaje masno, ne rastopi tableticu kako treba a ponekad cak ni ne otvori onaj spremnik za tabletu ....

... Sanja mozda ti neces imati problema sa svojom, mozda je problem u npr toj seriji ili je ova bila pod nekim felsom. U svakom slucaju isprobaj je ...

Nani jos malopre si me zbunila-Beko ili Beco?Malopre sam je ukljucila prvi put i zavrsila je i sve ok.Sudovi cisti,nema ostatka praska,tableta sasvim rastvorena...Moja je za 9 osoba.Ja je prvo nisam htela ali me ubedio majstor za kuhinju.Moja svekrva ima Neo i bas je nikakva.Sudovi nisu lepo oprani,ostaju fleke,tableta se ne rastvori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani jos malopre si me zbunila-Beko ili Beco?Malopre sam je ukljucila prvi put i zavrsila je i sve ok.Sudovi cisti,nema ostatka praska,tableta sasvim rastvorena...Moja je za 9 osoba.Ja je prvo nisam htela ali me ubedio majstor za kuhinju.Moja svekrva ima Neo i bas je nikakva.Sudovi nisu lepo oprani,ostaju fleke,tableta se ne rastvori...

Sada sam se i ja zbunila BEKO je (zar ima i beco :lol: ) ... do mene je greska u pisanju :)

Meni je fino radila prvih 15-ak pranja. Pokusacu sa sredstvom za pranje masine, mozda se isprljala do sada mada cisto sumnjam da se mogla nakon mjesec dana isprljati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do sada mi nije trebala... Rijetko imamo goste na rucku, pa mi nije bio problem... Mislim da bi mi bila neupotrebljiva, jer ja ne volim da skupljam prljave sudove- cim popijem kafu ili sok, ili kada zavrsim sa jelom, odmah sve perem.

Ta masina je spas za porodicu sa dvoje i vise djece, ili za zene koje rade...

Tako sam i ja razmisljala kada nas je bilo dvoje, a sada je vec druga prica.

Dok skuvam rucak, znaci 3 serpe min, nanica jede pasirano, blender, njen tanjir, nas jocika..ma idi bre ko sta radi ja samo visim nad sudoperom,

jos ovih dana kako su bili bolesni, te ovo hoce da jedu ovo nece pa sam 100 supica corbi kojecega kuvala i umesto da posle rucka sednem i odmorim,

igram se sa njima ne ja zaglavim sa pranjem.

Potrebna mi je samo tako, ali razmisljam gde sad da je uzimam ako cemo za mesec/dva da se selimo mozda bude u drugom stanu vec imala il bude vise mesta za vecu, moram se strpiti jos malo.

Gomilala bih ja sudove u sudoperu, ali je mala ne mogu da pridjem ni casu vode da natocim , a onda opet kad ih operem imam onu veliku susilicu za sudove tek to koliko prostora zauzima...mislim stvarno, ovako bi masina oprala osusila i samo ih poslazem gde sta stoji.

A da ne pricam koliko mi tecnost za sudove pojede ruke, koza samo puca, ljusti se boli ko ....probala sam da perem sa rukavicama al ne ide..

U svakom slucaju cu je kupiti samo da vidim koliko cemo prostora imati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi uzeli masinu jos pre dece,i tad smo je koristli i dobro nam dosla(posto mi imamo cesto goste na rucku,a i kad nemamo),sad nam je na popravci-juce je trebala da stigneali nije... Jedva cekam... Muka mi je pranja sudova,pogotovo posle nedelj dana slavljenja svega i svacega... Spremas rucak-operes ono sto mozes,kad zavrsis samo tutnes i gotovooo,takomi radimo... :)

Masina za pranje,susenje vesa,masina za sudove,ma sve masine blago vrede,stede vreme a vreme je najvaznije(posle zdravlja)....

Ummu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam je i mnooogo mi znači, više ne da mi nije luksuz, već mi je nasušna potreba. Jednom se pokvarila i nije radila tri dana, to je bila agonija, imala sam utisak da ceo dan samo perem sudove, a oni su bili na sve strane. Ovako, čim se nešto isprlja, odmah u mašinu i nigde sudova nema. Da, a super su oprani, nikada ručno to ne može tako dobro da se izvede.

Potpisujem. Kad posle slave a i u toku slave poredjam u masinu, i sednem sa gostima sama se iznenadim koliko sam vremena gubila dok je nisam imala. Meni je masina za sudove DEFINITIVNO najpotrebnija stvar u kuci. Dobila sam Beko, i zadovoljna sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolutna neophodnost, vredi svaku paru.Nama je nasu kupila svekrva jos dok nismo imali dece i tada je bila non stop puna,da ne govorim sada...Zivela moja svekrva :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 'capila' od mame njenu sudo masinu Simens koja je stara 22 godine i dan danas radi i pere kao blesava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam je ali nazalost jos uvek nije u upotrebi,ceka renoviranje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolutna neophodnost, vredi svaku paru.Nama je nasu kupila svekrva jos dok nismo imali dece i tada je bila non stop puna,da ne govorim sada...Zivela moja svekrva :D

I da... za sve novosadjanke,kupujte tablete za masinu na kvantasu,veliko pakovanje od 100 kom. kosta samo 1000 din.Meni to pakovanje traje mesecima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam je ali nazalost jos uvek nije u upotrebi,ceka renoviranje :(

E pa resila sam da ne ceka renoviranje. Stavila sam je u upotrebu sredinom decembra. I masinu za sudove i masinu za susenje vesa. Sta reci,jos jedan par ruku u kuci je uvek dobrodosao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.