Masina za pranje sudova

odgovora

Objavljeno

Ja koristim somat gel (on mi se pokazao kao najbolji) a so sipam 1x mesečno po pola kilograma.

Šećer da li grešimo negde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koristim somat gel (on mi se pokazao kao najbolji) a so sipam 1x mesečno po pola kilograma.

Šećer da li grešimo negde?

Iskreno ja prvi put cujem da se koristi so sa tabletama. Narocito sa tabletama koje su 3 u 1. Ali ne znam, ja ovu masinu koja je bila u stanu koristim vec 5 godina i pere kao luda. pu pu pu da je ne ureknem, ali ne stavljam so sa tabletama. Mozda gresimo sto kaze ruskinja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koristim somat gel (on mi se pokazao kao najbolji) a so sipam 1x mesečno po pola kilograma.

Šećer da li grešimo negde?

Kako mislis pola kilograma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno ja prvi put cujem da se koristi so sa tabletama. Narocito sa tabletama koje su 3 u 1. Ali ne znam, ja ovu masinu koja je bila u stanu koristim vec 5 godina i pere kao luda. pu pu pu da je ne ureknem, ali ne stavljam so sa tabletama. Mozda gresimo sto kaze ruskinja.

Ja imam Indesit mašinu i ona neće da pere ako ne naspem so,bez obzira da li koristim one tabletice 3 u 1! :unsure:

A htela sam da pitam,ako neko zna,ja sam prošli put kupila Somat tabletice,kao da probam,pošto su jeftinije (do sada sam koristila Calgonit) i uopšte mi skoro ni ne opere sudove... Pa ja sada razmišljam da li je zbog toga,ili može da postoji neki drugi razlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

/ne razumem. vi stavljate i so i tablete zajedno? ili?

Ne stavljaju se fizicki zajedno, u istu pregradu. Moja masina ima na vratima pregradu gde stavljam tablete a na dnu ima otvor za so u koji staje pola kg soli i to traje oko dva meseca. Znaci, sipas so i zaboravis na to, a tablete stavljas kod svakog pranja.

Ja koristim somat gel (on mi se pokazao kao najbolji) a so sipam 1x mesečno po pola kilograma.

Šećer da li grešimo negde?

Somat gel je odlican,ali i skup.

Sve zavisi od vode, ako je tvrda i puna kamenca, so je obavezna, mada i ne mora ali tako ce se smanjiti vek trajanja same masine. So se stavlja da se ne bi kamenac skupio i na one metlice i rupice po unutrasnjosti masine, koje peru sudove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li sme masina da se ukljuci ukoliko se potrosila so ?

Mi u pocetku nismo ni znali da so treba da se sipa :lol: Ali bolje pere masina otkad smo saznali za ovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se u potpunosti sa Kamilicom i ja radim isto tako :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam beko masinu za 9 kompleta,nije bila skupa a jako sam zadovoljna ovo je vec 5 godina i nista se nije kvarilo.kod masine je bitno da se stalno ukljucuje a ne za slavu,preslavu jer tako zapusi tj,zapece.koristim somat tablete meni su bolje nego finis i ne znam sta bih bez nje radila stvarno je NEOPHODNA pogotovo sa 2 male dece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da Kamilice...tako je sve i kod mene... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam tu veliku pregradiu za so, samo na dnu ima mala pregradica. i ne sipam so, amasina mi pere ludilo. sta znam. ajde imam tu so kuci pocecu da stavljam da vidim razliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam tu veliku pregradiu za so, samo na dnu ima mala pregradica. i ne sipam so, amasina mi pere ludilo. sta znam. ajde imam tu so kuci pocecu da stavljam da vidim razliku.

JA sam vec mislila da negde gresim kad sam cula da ne stavljate so! :lol:

Secer, pa gde ces ti da stavljas so? Koje marke ti je masina? Sigurno nesto pise u uputstvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa njima u Grčkoj možda ne treba so...mi je stavljamo zbog vode, da nam ne rikne mašina. Jel tako ili grešim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam tu veliku pregradiu za so, samo na dnu ima mala pregradica. i ne sipam so, amasina mi pere ludilo. sta znam. ajde imam tu so kuci pocecu da stavljam da vidim razliku.

Pa njima u Grčkoj možda ne treba so...mi je stavljamo zbog vode, da nam ne rikne mašina. Jel tako ili grešim?

Upravo Neuhvatljiva ;) predpostavljam tj verujem da je voda kod njih mnoooogo kvalitetnija i meksa te ova pomocna sredstva koja produzavaju vek masini nisu ni potrebna :unsure:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kolko ja znam ako se koriste tablete one sadrze so tako da nema potrebe da se dodaje,mada ja kad se setim sipam obicno treba oko 1,5 kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E dobro je...i ova misterija je rešena :D. ..eto klupko počelo polako da se odmotava... :lol: samo još da dođemo do one vruće teme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E dobro je...i ova misterija je rešena :D. ..eto klupko počelo polako da se odmotava... :lol: samo još da dođemo do one vruće teme...

:lol: :lol: :lol: ih breeee ima dana ... polako :P:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kolko ja znam ako se koriste tablete one sadrze so tako da nema potrebe da se dodaje,mada ja kad se setim sipam obicno treba oko 1,5 kg

Pa i ja koliko znam tablete sadrze so, zato su 3u1, ili 4 u 1 itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA sam vec mislila da negde gresim kad sam cula da ne stavljate so! :lol:

Secer, pa gde ces ti da stavljas so? Koje marke ti je masina? Sigurno nesto pise u uputstvu.

Masina je marke Neff, koje su jakooo skupe (nije moja gazdaricina je, da ne ispada da se hvalim), tako da ne verujem da ne bi tako nesto napravili. Za so imam kao neko camce ali ono je jako malo, kao npr soljica kafe (mala), ja ne znam gde vi sptrpate pola kila soli :blink::blink:

sad se brinem :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo Neuhvatljiva ;) predpostavljam tj verujem da je voda kod njih mnoooogo kvalitetnija i meksa te ova pomocna sredstva koja produzavaju vek masini nisu ni potrebna :unsure: .

Jeste dosta je meksa, nema kamenca puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li čistite filter na mašini za sudove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA SAM ZA OVE DVE GODINE CISTILA SAMO JEDNOM. PROVERIM S VREMENA NA VREME ALI UVEK BUDE SVE OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja proveravam, ali nikad' nista nema (imam masinu od marta).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm..ja nisam proveravala uopšte...pokušala sam da izvadim filter, ali nisam uspela...moraću ja to da pročačkam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, stigla mi moja nova najbolja drugarica :D Bosh se zove i vec je jako volim :D Mislim da ce mi biti prijateljica za ceo zivot :D

Mi smo bili skorije u Tehnomarketu i tamo su nam pružili baš neke lepe informacije o ovoj marki. I uopšte šta koja oznaka znači, nisam imala poojma recimo da postoji dugmence za 1/2, za pola programa :lol: , pa sam se oduševila.Rekla nam je da svaki proizvođač je za nešto dobar, tako, kaže marka Gorenje je dobra za veš mašine, a Bosh, kaže pravi baš kvalitetne sudo-mašine, ...

Trebalo bi da kupimo skorije m.z.s., jedino je nisam razumela za neke prskalice, kao ima neka dva sistema tih prskalica... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam primetila da ako donju fioku natrpam serpama gornja mi ostane poluoprana :( pa sad pazim sto se toga tice ali ovako mi je bas dobra , pere ko luda , ne gasim je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.