Saveti u vezi ishrane i zdravlja

odgovora

Objavljeno

Da li je neko od vas koristio kalupe od silikona za kolace? Meni izgledaju kao da su od gume, i da ce se istopiti, doduse malopre sam probala i prezivelo je. Samo ne znam da li to ispusta pri toploti neke stetne materije, odnosno ne znam koliko je zdravo peci u tome...Ima neko savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam silikonski pleh i prezadovoljna sam,čitala sam da ne ispušta ništa štetno,tako da se nadam da je tako.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam silikonski pleh i prezadovoljna sam,čitala sam da ne ispušta ništa štetno,tako da se nadam da je tako.....

A jesi kupila u nekoj radnji sa specifikacijom nekom? Ja sam uzela u nekoj radnji u lokalu, pa se bojim da je nesto kinesko sto ne valja (a mozda je to sve isto u stvari....)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jesi kupila u nekoj radnji sa specifikacijom nekom? Ja sam uzela u nekoj radnji u lokalu, pa se bojim da je nesto kinesko sto ne valja (a mozda je to sve isto u stvari....)

Ja sam kupila u Home centru i platila ga na sniženju 750 din,kažu mi da ima po štandovima za 300-400 din, ali se ja ne usuđujem kupiti bez da nije u nekoj prodavnici sa sve etiketom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila u Home centru i platila ga na sniženju 750 din,kažu mi da ima po štandovima za 300-400 din ali ja se ne usuđujem kupiti bez da nije u nekoj prodavnici sa sve etiketom....

Da, to nesto sam ja nasla. Pogledacu kad budem bila u prilici kako izgleda to u Home-u u odnosu na ovo moje, sto ranije......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da ubedim muza da krenemo malo zdravije da se hranimo i da zivimo! :angry: pre neki dan smo se posvadjali zbog rucka, a posle toga zbog vegete! Izludece me! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da ubedim muza da krenemo malo zdravije da se hranimo i da zivimo! :angry: pre neki dan smo se posvadjali zbog rucka, a posle toga zbog vegete! Izludece me! <_<

:lol::lol::lol: E moj muz je drugaciji po tom pitanju, supa mu se sve vise svidja bez vegete :lol: A meni i dalje nekako bljutava, no navikavam se. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E imam par pitanja,nadam se da ih postavljam na pravo mjesto ;)

1. koje maslinovo ulje koristite za termicku obradu?

2. Maslac u posudici, koji? Samo ne u papiru,jer mi je ovaj drugi mnogo prakticniji.

3. I koju slatku pavlaku?Ovo pitam jer prije nekoliko dana sam pravila fil za jednu tortu,trebalo je da stavim pavlaku da vri i dodam u nju cokoladu za kuvanje da se lepo istopi,i onda se to ostavi da se ohladi.nakon toga se izmiksa da bude kao slag. Meni to nije uspjelo,bio mi je fil prezidak. E sad da li je do pavlake ili do domacice, no idea ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E imam par pitanja,nadam se da ih postavljam na pravo mjesto ;)

1. koje maslinovo ulje koristite za termicku obradu?

2. Maslac u posudici, koji? Samo ne u papiru,jer mi je ovaj drugi mnogo prakticniji.

3. I koju slatku pavlaku?Ovo pitam jer prije nekoliko dana sam pravila fil za jednu tortu,trebalo je da stavim pavlaku da vri i dodam u nju cokoladu za kuvanje da se lepo istopi,i onda se to ostavi da se ohladi.nakon toga se izmiksa da bude kao slag. Meni to nije uspjelo,bio mi je fil prezidak. E sad da li je do pavlake ili do domacice, no idea ;)

Da to bih i ja da znam? Jel koristite biljnu ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E imam par pitanja,nadam se da ih postavljam na pravo mjesto ;)

1. koje maslinovo ulje koristite za termicku obradu?

2. Maslac u posudici, koji? Samo ne u papiru,jer mi je ovaj drugi mnogo prakticniji.

3. I koju slatku pavlaku?Ovo pitam jer prije nekoliko dana sam pravila fil za jednu tortu,trebalo je da stavim pavlaku da vri i dodam u nju cokoladu za kuvanje da se lepo istopi,i onda se to ostavi da se ohladi.nakon toga se izmiksa da bude kao slag. Meni to nije uspjelo,bio mi je fil prezidak. E sad da li je do pavlake ili do domacice, no idea ;)

1. Bilo koje, ako nije rafinisano. Kad je rafinisano, to znači da je već termički obrađeno.

2. Ne koristim nikakav, te ne mogu posavetovati.

3. Ni jedna. Pročitajte sastav. Hidrogenizovana biljna mast i voda. To je, u prevodu, margarin, dakle otrov. Izbegavajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da to bih i ja da znam? Jel koristite biljnu ili ne?

Nemam pojma,nisam gledala koja je :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1. Bilo koje, ako nije rafinisano. Kad je rafinisano, to znači da je već termički obrađeno.

2. Ne koristim nikakav, te ne mogu posavetovati.

3. Ni jedna. Pročitajte sastav. Hidrogenizovana biljna mast i voda. To je, u prevodu, margarin, dakle otrov. Izbegavajte.

E,a ja mislila bolje slatka pavlaka nego slag...ili je obrnuto? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zbog gastritisa moram zdravije da se hranim. Smeta mi toliko toga od hrane (svez i przen luk, krastavac, aditivi u pecivu, konzervansi, samim tim i neki suhomesnati proizvodi), slatkise sam smanjila...

Ne jedem jela sa zaprskom klasicnom, ne jedem przeno, pohovano...

Sto se tice zaprske umutim brasno i alevu sa vrucom vodom ili vodom iz kuvanog jela i sve to sipam ponovo nazad u serpu. Ja licno ne osecam neku razliku.

Nalazim zamenu za sve zivo... :lol: Jel ste znale kako dobar pomfrit ispada u rerni na alu. foliji?!

Mm-u nekad spremim sve klasicno a ja jedem ili nesto drugo ili napravim dve verzije jednog jela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.