Saveti u vezi ishrane i zdravlja

odgovora

Objavljeno

Molim vas da ovde pišemo sve što znamo i saznamo, a tiče se našeg zdravlja.....ishrana,šta jesti-ne jesti,kako kuvati,koje namirnice koristiti,koje se namirnice kombinuju,koje vitamine .....ma jednostavno SVE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja krećem...za spremanje tj.kuvanje koristim isključivo ulje od koštica grožđa i to najmanju moguću količinu..za salate i mnoge druge stvari maslinovo,hladno ceđeno...trudim se da u ishranu ubacim i druga hladno-ceđena ulja....

Trudim se da što manje pržim hranu...uglavnom su to neizbežne pohovane šnicle,koje eto ponekad spremim....toliko za sada(a ima toliko toga :) )(koliko se 'trudim' ostaću trudna :lol: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Extra tema :) Radujem se novim saznanjima

Mi pijemo kasiku meda razmucenog u vodi svako jutro,nekad sa cimetom nekad bez

Przeno jedemo jako retko...ili je dinstano,kuvano ili u rerni...sto zbog zdravlja sto zbog neprijatnih mirisa u kuci :P

Ali ne izbegavam masnoce i zacine,jer se vodim time,da bolje pojedem manje ali ukusno nego vise ali bezukusno :lol:

Sad pripremam organizam pa pijem vit C,vit E,kompleks B vit. i folnu

Solju caja od koprive

Pravim sok od cvekle,sargarepe,jabuke,pomorandze,limuna,djumbira(ponekad)

Voce se setim da pojedem jednom u 100 god.

a inace vreme za obroke je van svake pameti...a najsadji su oni oko 23h :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Extra tema :) Radujem se novim saznanjima

Mi pijemo kasiku meda razmucenog u vodi svako jutro,nekad sa cimetom nekad bez

Przeno jedemo jako retko...ili je dinstano,kuvano ili u rerni...sto zbog zdravlja sto zbog neprijatnih mirisa u kuci :P

Ali ne izbegavam masnoce i zacine,jer se vodim time,da bolje pojedem manje ali ukusno nego vise ali bezukusno :lol:

Sad pripremam organizam pa pijem vit C,vit E,kompleks B vit. i folnu

Solju caja od koprive

Pravim sok od cvekle,sargarepe,jabuke,pomorandze,limuna,djumbira(ponekad)

Voce se setim da pojedem jednom u 100 god.

a inace vreme za obroke je van svake pameti...a najsadji su oni oko 23h :o

Da,da dobro zboriš...i ja i moj 'kluni' ujutru topla voda i med(induskinje to piju za dobru liniju)....

Voće ISKLJUČIVO na prazan stomak,najbolje je između doručka i ručka .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od sutra i ja pijem med sa toplom vodom! Odale ste tajnu vase vitk linije... :lol:;)

Mi voce i suseno voce(brusnicu,sljive,smokve),kostice(orahe,lesnike,bademe,...) jedemo svaki dan,pijemo puno vode i cajeve.Keksice sem plazme ne kupujemo vec ja pravim,tako ako se Teut aj dan ne jede uzina(voce,suvo v.i kostice) ondak pojede keksice sigurno,a u keksicima ima svega sto je zdravo... :) Cesto pravim i kolace,torte,a o rucku da ne pricam..hedonista sam i volim dakuvam,tako daje kod mene retko kad nesto "obicno" na stolu.Nikad ne pohujem meso,pohujemo samo tikvice retko(zato sto ja to ooobozavam) i hleb(moce,to mm oooobozava).O dmesa jedemo samo pilece i to retko,mi smo neki "polu-vegetarijanci" :lol: Da,i suhomesnate proizvode-slaninice,sunkice,kulen domaci-ko ce tome odoliti?! :rolleyes: Ne koristimo margarin samo maslac,ja mrzim margarin,a i nije zdrav.Ranije smo kupovali samo h.c.maslinovo ulje,sad nazalost obicno. Mislim da se dosta zdravo hranimo.

Nego,mene zanima ko sa cim cisti kucu?Ja sam pre dece koristila Domestos ali je ono suvise jako,imam osecaj da se otrujem posle 5min.ciscenja.Sad koristim sirce,limun,ali me zanima ima li ko neku mocnu kobinaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voce jesti pre podne

Voce jesti dva sata pre jela

Voce jesti najranije tri sata posle glavnog jela

Voce ne jesti u kombinaciji sa jogurtom (npr vocni jogurt, ovo najvise iznenadjuje)

Vodu piti najvise 15min pre jela

Vodu piti najranije 60min posle jela

Prvo jesti povrce pa tek onda meso (ukoliko pravite bilo kakav rucak sa mesom)

Ne kombinovati mlecne proizvode i meso

A da li se ja ovoga pridrzavam?! khm....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podseti me sad sve ovo na: :lol:

Ovo je Mantra Tantra Totem. On ne sluzi bas nicemu! Ali ako se potrudite

i procitate ova uputstva do kraja mozda nesto naucite...

1) Jedite kada ste gladni!

2) Ne jedite meso- meso goji!

3) Ne jedite zitarice- zitarice goje!

4) Ne jedite voce i povrce- prskani su!

5) Jedite hranu bez aditiva!

6) Jedite hranu bez konzervansa!

7) Jedite samo bioloski ispravnu hranu!

8) Kad malo bolje razmislim- ne jedite!

9) Pijte kada ste zedni!

10) Ne pijte vodu- zagadjena je!

11) Ne pijte gazirana pica- upropasticete grlo!

12) Ne pijte alkohol!

13) Ne pijte!

14) Ne idite u krevet sa osobom koja ima vise problema od Vas!

15) Ne idite u krevet sa osobom koja ima manje problema od Vas!

16) Ne idite u krevet sa osobom kao sto ste Vi- dosadice Vam!

17) Ne idite u krevet- lepse je na podu!

18) Ne idite na pod- prehladicete se!

19) Ne idite na pod- nazuljacete se!

20) Koristite kondom- SIDA hara!

21) Ne koristite kondom- kvari ugodjaj!

22) Ne koristite kondom- ako se pridrzavate pravila br. 14, 15 i 16 onda

Vam kondom i ne treba!

23) Ne slusajte savete koje Vam daju drugi ljudi!

24) Ne slusajte moje savete- to niposto!

25) Poslusajte savet, s vremena na vreme, ne slusajte savete!

26) Poslusajte savet!

27) Ne gledajte TV serije- zivite svoj zivot!

28) Gledajte TV serije- dosadno je bez njih!

29) Ne buljite u monitor- upropasticete oci!

30) Ne igrajte igrice- upropasticete i oci i psihu!

31) Jebes oci- dole Harkoneni!

32) Ne ugledajte se na druge- mozda se oni ugledaju bas na Vas!

33) Redovno perite zube!

34) Redovno perite kosu!

35) Redovno perite ruke!

36) Redovno perite sudje!

37) Redovno perite...

38) Ne bavite se politikom- poludecete!

39) Bavite se politikom- poludecete!

40) Preselite se u ludnicu!

41) Ne selite se u ludnicu- nema mesta!

42) Ne selite se u ludnicu- nemate pre za mito!

43) Ne selite se u ludnicu- tamo su svi normalni!

44) Stalno mislite o sebi!

45) Stalno mislite o svojim vrlinama!

46) Ne budite egoista!

47) Ne budite samozivi!

48) Ne budite samomrtvi!

49) Ne budite...

50) Budite!

51) Ovo pismo ne saljite nikome jer ono predstavlja SPAM. SPAM su sve

one glupe i besmislene poruke koje preplave Internet pa covek vise ne

moze da nadje onu informaciju koja ima nekog smisla.

Ne verujte u ono sto ste procitali jer vam nece doneti ni mrvicu

duhovnosti, jer ako treba da Vam je donese Vi biste je postigli i bez

svega ovoga! A ako zelite da nekome dobro potrudite se da se sretnete sa

tom osobom umesto da joj saljete, tamo neke, poruke. Mazite je, pazite

je, zovite je Djordje...

Ili bolje- Nemojte !!!

zlatibor voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citana :lol: :lol: :lol:

Suuuupeeerrr!!!

Ja se ne hranim zdravo, dok je mm poceo da jede kojekakve zitarice, musli, i sve nesto sto se meni ni najmanje ne svidja... <_<

Evo ga, upravo pravi riblju corbu... Sa malo zacina, bez bilo cega sto goji.. :huh:

Ja kada jedem... to je brate rucak- jedem i przeno, i zacinjeno, i masno, i slano, i slatko.... Mogla bih reci da jedem skoro SVE, a sto je najcrnje, VOLIM da jedem! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kao Borjana. Volim, bre, da jedem sve. i Mm i ja smo baš "ješni i pišni" To nam je možda velika greška, ali šta ću TAKA NI RANFLA. :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voce jesti pre podne

Voce jesti dva sata pre jela

Voce jesti najranije tri sata posle glavnog jela

Voce ne jesti u kombinaciji sa jogurtom (npr vocni jogurt, ovo najvise iznenadjuje)

Vodu piti najvise 15min pre jela

Vodu piti najranije 60min posle jela

Prvo jesti povrce pa tek onda meso (ukoliko pravite bilo kakav rucak sa mesom)

Ne kombinovati mlecne proizvode i meso

A da li se ja ovoga pridrzavam?! khm....

JA sam čula da treba da prođe 10 minuta. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA sam čula da treba da prođe 10 minuta. :unsure:

hahaha...ja sam cula odmah posle jela.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodu piti do petnaestak minuta pre jela ili tek nakon što smo svarili obrok!

Ako se pije u toku jela ili pak neposredno nakon, usporava (spira želudačne sokove) i otežava varenje!

Zato uz svaki obrok treba jesti povrće u vidu sveže salate - ono će nam pružiti potrebnu vodu i nećemo osećati žeđ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sto je Citana napisala je tako dobro i toliko tacno!!!!!

Muka mi je vise od ispiranja mozda!!! Imala sam celog zivota problema sa crevima pa sam morala biti na makrobiotici i hraniti se zdravo, ali djabe mi sve to, kad je odlazak u postu postao stresan i kad ti neko baca nuklearne bombe i ti pojedes sve to! prodaju mi pricu biolosko ovo biolosko ono, a jabuka kao plasticna! zaista ne verujem da je nesto biolosko a da to nije iz mog dvorista.....a i kako da znam ako imam dvoriste da li je ono radioaktivno?!!!I sve se zapravo svede na ovu Citaninu pricu!

Sto se moje porodice tice,hranimo se zdravo, iskljucivo maslinovo ulje, mahunarke, meso i ne jedem, samo mm i luka (iako je meso zdravo!!!) itd, ali nisam u fazonu "e sad necu da pojedem celu cokoladu uz film i posle toga smoki). Naravno da hocu, jer da bi mi telo bilo zdravo mora i psiha da mi bude zdrava, a moja psiha nije nikako zdrava bez npr cokolade. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sto je Citana napisala je tako dobro i toliko tacno!!!!!

Muka mi je vise od ispiranja mozda!!! Imala sam celog zivota problema sa crevima pa sam morala biti na makrobiotici i hraniti se zdravo, ali djabe mi sve to, kad je odlazak u postu postao stresan i kad ti neko baca nuklearne bombe i ti pojedes sve to! prodaju mi pricu biolosko ovo biolosko ono, a jabuka kao plasticna! zaista ne verujem da je nesto biolosko a da to nije iz mog dvorista.....a i kako da znam ako imam dvoriste da li je ono radioaktivno?!!!I sve se zapravo svede na ovu Citaninu pricu!

Sto se moje porodice tice,hranimo se zdravo, iskljucivo maslinovo ulje, mahunarke, meso i ne jedem, samo mm i luka (iako je meso zdravo!!!) itd, ali nisam u fazonu "e sad necu da pojedem celu cokoladu uz film i posle toga smoki). Naravno da hocu, jer da bi mi telo bilo zdravo mora i psiha da mi bude zdrava, a moja psiha nije nikako zdrava bez npr cokolade. :P

Da znaš šećeru...i kada smo kod čokolade,prekjuče nađem zaboravljenu 'laktu'(koju sam sakrila od dece a koju im je tetka iz Gr. donela :P ) i smažem je u roku od 120 sekundi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da znaš šećeru...i kada smo kod čokolade,prekjuče nađem zaboravljenu 'laktu'(koju sam sakrila od dece a koju im je tetka iz Gr. donela :P ) i smažem je u roku od 120 sekundi :P

Nista bez lakte!!!! :lol::lol:

Ma danas sam besna pogotovo na ovo...Jer eto celog zivota se hranim zdravo , jos od detinjstva, ali stres radi svoje....dzabe sto ja unesem sve, kad poludim 10 puta dnevno :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voce jesti pre podne

Voce jesti dva sata pre jela

Voce jesti najranije tri sata posle glavnog jela

Voce ne jesti u kombinaciji sa jogurtom (npr vocni jogurt, ovo najvise iznenadjuje)Vodu piti najvise 15min pre jela

Vodu piti najranije 60min posle jela

Prvo jesti povrce pa tek onda meso (ukoliko pravite bilo kakav rucak sa mesom)

Ne kombinovati mlecne proizvode i meso

ovo nisam znala ,zbog cega ?? svi jedu to ???

Citana :lol: :lol: :lol:

Suuuupeeerrr!!!

Ja se ne hranim zdravo, dok je mm poceo da jede kojekakve zitarice, musli, i sve nesto sto se meni ni najmanje ne svidja... <_<

Evo ga, upravo pravi riblju corbu... Sa malo zacina, bez bilo cega sto goji.. :huh:

Ja kada jedem... to je brate rucak- jedem i przeno, i zacinjeno, i masno, i slano, i slatko.... Mogla bih reci da jedem skoro SVE, a sto je najcrnje, VOLIM da jedem! :lol:

Ja kao Borjana. Volim, bre, da jedem sve. i Mm i ja smo baš "ješni i pišni" To nam je možda velika greška, ali šta ću TAKA NI RANFLA. :lol: :lol: :lol:

TAKODJE :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja koristim maslinovo ulje i ulje od colza .... ne znam kako se zove na srpskom ?? ne znam ni od cega je !!! sta je to jer zna neko ??? a mas. ne znam ni dal je hladno ni toplo ,vazno da je maslinovo ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videh na netu da je to neka uljana repica...

A što se tiče vode i jela, ja sam čula sledeće: Ako hoćeš da smršaš, piješ vodu pre jela, ako hoćeš da se ugojiš, piješ vodu posle jela, a ako hoćeš da održavaš težinu, piješ vodu u toku obroka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja koristim maslinovo ulje i ulje od colza .... ne znam kako se zove na srpskom ?? ne znam ni od cega je !!! sta je to jer zna neko ??? a mas. ne znam ni dal je hladno ni toplo ,vazno da je maslinovo ..

Nije baš tako. Nije važno samo da je maslinovo - mnogo je zdravije, kvalitetnije i bogatije hladno ceđeno, i još ako je nefiltrirano, utim bolje! Rafinisano je u redu za kuvanje, ali hladno ceđeno je najzdravije za konzumaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije baš tako. Nije važno samo da je maslinovo - mnogo je zdravije, kvalitetnije i bogatije hladno ceđeno, i još ako je nefiltrirano, utim bolje! Rafinisano je u redu za kuvanje, ali hladno ceđeno je najzdravije za konzumaciju.

Ja hladno cedjeno koristim za sve...cak i za rernu...moja drugarica kaze "kako ti nije zao?",ali sta da radim, mi drugo ne kupujemo.jednom godisnje nam stigne kanta sa peloponeza i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uvek za zdravu hranu, ali smatram da civek treba sve da jede ali umereno i da uziva u hrani!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kod vas je litar maslinovog skoro kao i ovde suncokretovog

A sta je sa tim da maslinovo ne treba da se koristi na visokim temperaturama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije baš tako. Nije važno samo da je maslinovo - mnogo je zdravije, kvalitetnije i bogatije hladno ceđeno, i još ako je nefiltrirano, utim bolje! Rafinisano je u redu za kuvanje, ali hladno ceđeno je najzdravije za konzumaciju.

Tačno!

Ja sam uvek za zdravu hranu, ali smatram da civek treba sve da jede ali umereno i da uziva u hrani!

I ja sam za :D ...tako i radimo,ali generalno nemam u frižideru i u kući puno te nazovi 'nezdrave hrane'...kole,čips,suhomesnate proizvode,svinjetinu.......

Pa kod vas je litar maslinovog skoro kao i ovde suncokretovog

A sta je sa tim da maslinovo ne treba da se koristi na visokim temperaturama?

I ne treba....ja koristim za 'visoke temperature' rafinisano ulje od koštice grožđa....ma nijedno ulje nije dobro zagrejavati al' što se kaže 'od 2 zla biraš manje' <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kod vas je litar maslinovog skoro kao i ovde suncokretovog

A sta je sa tim da maslinovo ne treba da se koristi na visokim temperaturama?

pa i nije bas tako jeftino iskreno da ti kazem.ali mi uvek kupimo od nekog koga znamo na peloponezu pa nam malo spusti cenu ali nije bas da je dzabe.

sto se maslinovog ulja tice, on moze da se koristi na visokim temperaturama ali ne moze da se ohladi i ponovo koristi. znaci posle jedng koriscenja se baca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bundevino ulje...mmmmm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.