Snežne radosti

odgovora

Objavljeno

Napišite kako ste proživljavali snježne radosti u svom djetinjstvu i kako ih sada provodite u ulozi roditelja?

Sjećam se svog djetinjstva...

Nisam mogla dočekati petak, kraj I polugodišta...odlazak kod bake i dede je za mene bio vrhunac...

Cjelodnevni boravak na snijegu i svježem vazduhu, pravljenje snješka bijelića, umjesto sanki smo imali vreće punjene slamom...pa onako izgladnjeli kada navalimo na pravu domaću hranu...a tek kako smo lagano i bezbrižno utonuli u san...

Čini mi se da to više nije tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je to bilo bezbrizno vrijeme...S' obzirom da poticem iz krajeva gdje su zime jako duge i hladne snijeg je za mene imao pravu caroliju...Tek promrzlih nosica i rucica ulazili smo da se okrijepimo uz caj ili poziv na rucak!Zatrpane u smetovima i snjeznim valovima sestra i ja smo pravile tunele,kucice i naravno,nezaobilaznog snjeska...

Danas,sve je drugacije...Prestali smo se radovati i uzivati u svemu,a najvise sitnicama,jer zapravo sitnice i zivot znace...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesantno je to što smo mi stvarno cijeli dan bili na snijegu...rijetko kada nas je neko zvao u kuću, da se presvučemo ili slično...

A nešto i ne pamtim da smo bili bolešljivi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesantno je to što smo mi stvarno cijeli dan bili na snijegu...rijetko kada nas je neko zvao u kuću, da se presvučemo ili slično...

A nešto i ne pamtim da smo bili bolešljivi...

Ma,da...i cijeli dan provedes na snijegu mokar,sav u znoju i zdrav si...e to je pravo djetinjstvo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde u Republici Srpskoj sam obozavala sneg, i posto u blizini ima vise ''brda'', non stop sam se sankala... pamtim i jedan udarac sankama... kada sam nos malo povredila i slomila prst.... i takva bih sutradan izasla na stazu :).

U Srbiji je slabo bilo snega, ali i kada bi ga bilo, pamtim to da me je deda po ceo dan na sankama vozio po gradu (nije bilo brda za sankanje), kupovao mi Negro bombone, plazmu a ja bacala sa sanki i on kupio... (Boze, al sam se izivljavala)...

Sad volim samo kada napada veliki sneg, sve ostalo mi smeta. Nadam se da ce Aleksa zavoleti sneg....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde u Republici Srpskoj sam obozavala sneg, i posto u blizini ima vise ''brda'', non stop sam se sankala... pamtim i jedan udarac sankama... kada sam nos malo povredila i slomila prst.... i takva bih sutradan izasla na stazu :).

U Srbiji je slabo bilo snega, ali i kada bi ga bilo, pamtim to da me je deda po ceo dan na sankama vozio po gradu (nije bilo brda za sankanje), kupovao mi Negro bombone, plazmu a ja bacala sa sanki i on kupio... (Boze, al sam se izivljavala)...

Sad volim samo kada napada veliki sneg, sve ostalo mi smeta. Nadam se da ce Aleksa zavoleti sneg....

Legenda,sad si me sa ovim svojim udarcem podsjetila na moj pad sa sankama,zapravo nisam ni pala,vec se nakacila na onu bodljikavu ogradu,tacnije zicu,ma sva sam bila krvava i zvala tatu upomoc da me skine,jer svaki novi pokret izazivao je dublju ogrebotinu!I sad me zaboli kada se sjetim! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada sam se rastopila .... :) ... kada se samo sjetim :)

to je bilo preljepo vrijeme. Mislim da smo mi ti koji sada drugacije dozivljavaju zimu, gledam po mojoj cerci, obozava kada izadjemo, satima ostanemo, pravimo snjeska, sankamo se, grudvamo, valjamo po snijegu. vidim joj onu istu radost u ocima koju sam i ja imala kao dijete.

obozavam snijeg i mogla bih da zivim negdje na Alpama sto se mene tice :)

ove godine ne mogu sa njom na planinu ali cu ici sljedece (nadam se). Vidim da je i njoj krivo sto necu ici sa njoom, kaze baka i deda ne skijaju niti se sankaju pa joj nije ceif :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da smo mi ti koji sada drugacije dozivljavaju zimu

Slazem se :)

Prosle godine smo skupili drustvo,Leu na sanke...i kao mala deca smo se izigrali...i dalje obozavam sneg,klizanje... nista se nije promenilo...sem sto sam matorija :P

(Bas me zanima da li ce se ovaj prvi sneg zadrzati do ujutru? :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blagis se vama...!!!

bas vam zavidim!!!

Ja moram ici do prvog ski centra da bi videla sneg, ili cak u srbiju....

Moj Luka nije nikad video snegdo ovog januara . odemo ti mi ovde na skijanje i izlazimo iz auta,ja odusevljena koliko snega a Luka vristi ne sme da stane na sneg. I place, zapomaga i nije bilo sanse tog prvog dana da samo stane.Morao je da sedi sa tatom u kaficu dok ja malo skijam. Drugog dana se malo opustio posto mu je dosla drugarica iz atine pa su zajedno pravili sneska, sankali se itd....

Eto vam nase snezne radosti. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, kada se samo sjetim... :)

Cijeli dan, obraza rumenih, sankanje, ganjanje, pravljenje Snjeska... Jednom rijecju UZIVANJE! A kada utrcim u kucu, gladna, mijenjam mokre carape, grijem noge u blizini rerne i ujedno jedem... :lol: Samo da se sto brze vratim na snijeg...

Nisam se odavno sankala, ali sam se grudvala i valjala u snijegu sa mm-om... Volim kada se sve zabijeli, tako je romanticno. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sankanje, grudvanje, pravljenje bunkera i Sneška Belića... Uživancija! Po ceo dan na snegu. Smrznem se, ne osećam prstiće, otrčim kući samo malo da se ugrejem i da se presvučem i opet juriš napolje. Dugo se nisam valjala po snegu, pa sam zimus sa deverovim klincima. Poludela sam. :D Ja, koja ne volli sneg i zimu. :) možda me je ponelo to što mi je mrvica bila u stomaku. :wub:

kod nas još uvek nije pao sneg....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedva čekam sneg, da pravimo sneška Belića, grudvamo se..prošle zime sam se baš izigrala na snegu sa Stevom, nadam se da ću i ove..sva sam kao dete :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedva čekam sneg, da pravimo sneška Belića, grudvamo se..prošle zime sam se baš izigrala na snegu sa Stevom, nadam se da ću i ove..sva sam kao dete :lol: :lol:

I ja cekam snijeg kao ozeblo sunce :lol::lol::lol: samo sto nista od mog skakanja i igranja po snjegu ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vala jedva čekam da padne - da se nadišem vazduha, da se unormali pritisak, i da se sankamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao dete sam naravno volela sneg, sankanje, skijanje, grudvanje, pravljenje sneška belića..sve negde do 12-13 godine...od tada je za mene zima mučenje i samo brojanje dana do početka proleća...trudim se da sa decom budem raspoložena za te zimske radosti, vodim ih zajedno sa mužem na sankanje, grudvamo se, pravimo sneška belića...ali zaista ne uživam kao dete u svemu tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je jedan mini snješko kojeg smo ancica i ja napravili prošle godine na klupi

3gt-2011-1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E baš ste ga lepo sredile...i kapicu mu pronašle... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je krenulo - ove zime neće pasti snega ni za jednog sneška :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mama na klupi popila vopi da bi imali kapicu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mama na klupi popila vopi da bi imali kapicu :lol:

:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mama na klupi popila vopi da bi imali kapicu :lol:

po onakvoj hladnoci u obzir dolazi samo kuhano vino :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi kukaju zbog ovog snega! U Bg-u kolaps, skole ne rade, prevoz ne funkcionise...

Kako li je onim ljudima na Pesteru, Sjenici, gde je vec mesec dana temperatura u minusu, sneg od 2 m?

Ja volim sneg i bas sam ga se pozelela. I neka pada, kad ce da pada ako nece sad? :P

Deca uzivaju... Juce su se vozale po gradu na sankama, ljudi su ih odusevljeno gledali, kao sedmo svetsko cudo, svi su komentarisali da jako dugo nisu videli decu na sankama.

Koliko vi volite sneg? Kako deca reaguju, koliko ih cesto izvodite i sta sve radite na snegu?

Kako ste obuceni, u koliko slojeva?

Naravno, ako ste napravili, dajte da vidimo vaseg Sneska Belica! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od pre nedelju dana... JUče ga zatrpao ovaj novi sloj :)

snesko.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volimo sneg! :) Una cim se probudi trci do prozora da vidi koliko je napadao...Marko, doduse, jos ne zna o cemu se radi, ali smo ga vodili napolje, i sav je bio u cudu, ushicen sa osmehom :lol: .

Da je koji stepen vise, ne bismo se zalili, ali dobro sad...

Super sto je napadao- vise volim ovaj veliki sneg, pa kad se utaba bude super...i za oko i za sankanje ;) ...jedino onu fazu kad se topi i bude bljuzgavo, bih rado zaobisla! :angry:

Nismo jos pravili sneska, u dvoristu imamo snega na izvoz...sutra cemo verovatno svi napolje, pa da napravimo jednog pravog, velikog- za slikanje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, mi smo juce slavili Markov prvi rodjendan- i pogodite...pola gostiju nije doslo ZBOG SNEGA!!! Neverovatno! Mozete misliti, svi smo u gradu, ok ne mozes jurcati ulicama i bas svugde se parkirati, ali za sporu voznju sa malo vise paznje je ok...i to je vecini ljudi bio izgovor. Kakvo razocarenje!!! Sta bi bilo da smo u nekoj planinskoj oblasti- onda verovatno iz kuce ne bi izlazili!!! Kad po ravnom Novom Sadu ne mogu da se krecu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.