kako da naviknem bebu na krevetac

odgovora

Objavljeno

Moj Djole spava u svom krevetcu od prvog dana. U pocetku t.j. mesec dana sam sa njim spavala u istoj sobi a zatim smo se nas dvoje pridruzili suprugu u spavacoj sobi. Uspavljivanje je znalo i da potraje, ali je uvek spavaao sam. Bilo je momenata sa plakanjem, ali zahvaljujuci cvrstim stavom smo suprug i ja u tome uspeli. Taj cvrsti stav je delo supruga zbog cega sam ja ponekad i sizela, ali se ispostvilo da je ipak delotvorno, Od 6 meseca sistem je jednostavan: Flasica sa mlekom u ruke, poljubac za laku noc od mame i tate i to je to(doduse, uvek je bio upaljen televizor ili neka svetlost).

Svako dete je razlicito i svako ima drugacije navike, pa shodno tome treba prilagoditi i metode, ali bracni krevet treba u sustini da bude zabranjena zona za spavanje vaseg deteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Pavle :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da se pohvalimo sad stalno spava u krevecu sam od sebe a ja se nervirala :rolleyes:

BRAAAVOOO!!!!! :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BRAAAVOOO!!! :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete od početka spava u svom krevecu, i uspavljivao se sam. Bilo je varijacija ali uglavnom je to-to.

A nisam mogla da dozvolim da plače ni pola minuta a kamoli duže. Koliko sam se puta posvađala sa mm jer mu presporo pravi mleko a beba plače. I sad kad padne po plaču procenjujem koliko je pad ili povreda opasna.

A sad imam probllem kako da ga izbacim iz kreveca a u septembru punimo 5 godina.

Moje mišljenje je da ih što više nosamo, grlimo i ljubimo jer brzo rastu. Detinjstvo bi trebalo da im bude smeh i igra a ne plač.

uh, jedva čekam da stignem kući da ga izgnjavim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da se pohvalimo sad stalno spava u krevecu sam od sebe a ja se nervirala :rolleyes:

bravo-009.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Detinjstvo bi trebalo da im bude smeh i igra a ne plač.

uh, jedva čekam da stignem kući da ga izgnjavim

smileyvault-cute-big-smiley-animated-024

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolumna :-)

Kod mene je identično. A kod vas?

Kod mene je bilo slično, sa razlikom što ja nisam čeznula za danom kad će napustiti moj krevet, jer sam znala da taj dan neminovno dolazi i da će to značiti kraj buđenja pored mog nasmejanog paketića. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolumna :-)

Kod mene je identično. A kod vas?

Ne...od rođenja spavaju u krevetiću i nikad nisam volela da se guramo i tako imamo nekavalitetan san...ili bar ja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daki je do pre nekih mesec dana spavao iskljucivo u kreveticu a onda odjednom budjenje na svakih sat vremena .Mucenje je trajalo vise od nedelju dana dok nisam shvatila da on jednostavno trazi svoju mamu. Sad spavamo nas dvoje a taja sam i bas nam je lepo svi se naspavamo. I to ce trajati dok Daki tako bude hteo nepada mi napamet da na njemu isprobavam nikakve metode i eksperimente jer to je moje dete a ne eksperimentalni kunic. Sto vise ljubavi i neznosti nece upropastiti vasu decu nego ce od njih napraviti dobre ljude vodim se tim a ne recima nekih psihologa .Zato ih mazite grlite i volite najvise na svetu pogotovo sad kad su mali jer im sad to najvise treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.