Porodiliste "Narodni Front" - Beograd

odgovora

Objavljeno

Hvala na odgovorima. Pitam za spavacicu i posteljinu jer se u visegradskoj to ne menja,cimerka i ja smo sve vreme lezale na krvavim carsafima, a muzevi su nam sledeceg dana doneli nase spavacice kada smo shvatili da nemaju nameru da nam zamene krvave i znojave spavacice u kojima smo se i porodile.Zelim samo da budem pripremljena,posto sam na prethodni porodjaj otisla kao tele.

Ne dopada mi se to sto nema kupatila, pa cu razmisliti o apartmanu. Vidim da to zenama uglavnom ne smeta, verovatno sam ja preveliki konformista. Ne ocekujem hajat, vec samo elementarnu higijenu jer je to ipak prodiliste a ne obor, kako su se ponasali u visegradskoj.na kraju je ispalo da treba da castimo cistacicu da nam ocisti sobu i toalet. nadam se da je u frontu drugacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima. Pitam za spavacicu i posteljinu jer se u visegradskoj to ne menja,cimerka i ja smo sve vreme lezale na krvavim carsafima, a muzevi su nam sledeceg dana doneli nase spavacice kada smo shvatili da nemaju nameru da nam zamene krvave i znojave spavacice u kojima smo se i porodile.Zelim samo da budem pripremljena,posto sam na prethodni porodjaj otisla kao tele.

Ne dopada mi se to sto nema kupatila, pa cu razmisliti o apartmanu. Vidim da to zenama uglavnom ne smeta, verovatno sam ja preveliki konformista. Ne ocekujem hajat, vec samo elementarnu higijenu jer je to ipak prodiliste a ne obor, kako su se ponasali u visegradskoj.na kraju je ispalo da treba da castimo cistacicu da nam ocisti sobu i toalet. nadam se da je u frontu drugacije.

Mislim da je apartman luksuz i bacanje para.Ja sam bila u sobi sa jos dve devojke i bilo mi je super.Kupatila koja imaju su sasvim dovoljna za sve sobe.Ponavljam da nijednom nije bilo guzve oko tusiranja.Sobe su ciscene svako jutro,smece su nam cistacice izbacivale...I niko nije trazio ni cokoladu a kamoli nesto vise.One su tu da rade,primaju platu za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, a ko cuva bebu dok vi izadjete do toaleta, pretpostavljam da zamolite cimerku? I kako izgleda dohranjivanje, da li ih stvarno dohranjuju na kasicicu i lonce, ili im daju flasicu? Da li kod vas u sobi stoje stvari za bebu, pretpostavljam da to ponesete odmah od kuce? Da li dozvoljavaju pumpicu za izmuzavanje, mene je ona posle prvog porodjaja spasila da ne dobijem mastitis, a u visegradskoj sestre shize kada vide da je koristis?

Ne smeta meni guzva niti da delim kupatilo, vec mi smeta da izlazim u hodnik u kojem se svi setkaju (ukljucujuci i posetioce pacijentkinja) dok medju nogama drzim ulozak i dok mi se krv sliva niz noge... jednostavno zelim da mi kupatilo bude na 2 metra a ne na 20, pa makar nas bilo i 10 u sobi, samo da bude blizu i unutar sobe.

Slazem se da je u danasnje vreme apartman luksuz, ali ne mislim da je bacanje para nista sto moze da olaksa porodjaj i boravak u bolnici, pa makar i na par dana. Za toliko cu skupiti.

hvala puno svima na odgovorima, znam da sam dosadna, ali bas nikog ne znam ko se poradjao u frontu, svi su u zvezdari ili visegradskoj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala fenomenalne cimerke,jedna drugoj smo cuvale bebe.Poseta nema tako da hodnikom setaju samo zene koje su iz istog razloga tu :) I osoblje.Meni je prva beba i bila sam dosta stidljiva kako cu i sta cu...Ali onog trenutka kada su mi bebu doneli u sobu,nista me vise nije sramota,sve smo mi iste tamo,majke koje treba da daju max sebe za svoju bebu.Meni je mm donosio stvari sta god mi zatreba,za to vreme su mi cimerke cuvale bebu.Pumpica sam koristila,ona me je spasila,meni niko nista nije rekao,ne verujem da bi bilo ko pravio problem.Bebu dohranjuju kasicicom.Od stvari za bebu ti treba pampers,pavloviceva i vl.maramice.Benkice i tetra pelene stoje u decijem boksu,mozes da odes da uzmes ili da trazis ujutru kada je vizita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, hvala puno na brzim odogovorima, ali sad imam jos pitanja :)

Kako nema poseta? Kako ti onda tvoji donose stvari? A drugo, ja sam bila na pregledu na 3. spratu (mislim) i videla sam silne ljude u hodniku, pacijentkinje i ove koji su im dosli u posetu, pa i moj muz je bio sa mnom, ne u hodniku kod lifta, nego bukvalno se udje u deo gde su sobe, svi smo stajali tu. Ili to mozda nije sprat na kojem su smestene porodilje, doduse, nisam videla ni cula nijednu bebu...ali skoro da sam sigurna da je 3. sprat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cvetic...pregledi nisu na 3. spratu...tu su sobe za porodilje...posete su na hodniku, ko ima vezu poseta mu dođe u sobu, mada to po meni nije fer...ali ajde. Čistačice čiste svaki dan sobe i po 2-3 puta, prelaze džogerom, pumpice su dozvoljenio, dohrana je na svaka 4h, na kašičicu iz lončeta..tvoje stvari, kao i stvari za bebu (vlažne maramice, Pavlovićeva i pelene) stoje kod tebe u sobi...imaju ormarići pored svakog kreveta. bebe umotavaju u pamučne pelene i oblače benkice...tako da ti to ne treba. ja sam isto nosila njihove spavaćice, meni su one extra, široke i komotne. Ali nisu baš ljubazni da ti daju spavaćicu, moraš ipak da insistiraš na tome. Što se tiče čuvanja bebe kada ti ideš do toaleta ili do hodnika kada ti dolazi poseta, pa kažeš cimerkama da nadgledaju, ali one imaju svoje bebe, tako da to i nije baš neka opcija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu,proslo je samo 2 meseca od porodjaja pa mislim da je najbolje dobiti najsvezije informacije :) Nema poseta,otkako je uveden BF.Ja sam bila na 3.spratu.Mozes ti da sidjes dole da uzmes stvari,a cimerke pricuvaju bebu.Ili da ostave kod portira sa tvojim imenom i brojem sobe i onda neko od osoblja sidje po to.Stra god te zanima slobodno pitaj,tu sam da kazem ono sto znam :rolleyes: Ja stvarno imam pozitivno iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja,kad sam bila prosle godine,bilo je spavacica koliko hoces.Stajale su u hodniku.Znam dqa sam prvih 24h promenila jedno 8(znojila sam se od epidurala,valjda,kao luda)Posteljinu su menjali svako jutro pre vizite.I ,po potrebi,mozes da promenis sam.Kupatila su bila jako cista.Ma,higijena uopste im je bila savrsena.Meni je kupatilo bilo na 2m od sobe.Prvi put sam razmisljala o apartmanu,a drugi ne bi nikako.Shvatila sam da bi mi bilo jako dosadno samoj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke. Joj, tu je sve drugacije od vis, ali dobro, nadam se da ce biti standardnih 4 dana i kuci sa bebcem :) Ma ni ja ne volim da budem sama, mnogo znaci pomoc, negde sam procitala da ima i dvokrevetnih, u taj bih eventualno isla, ali jos cu razmisliti...a za sprat vise nemam pojma na kojem sam bila, jer je bilo samo jednom, nije ni bitno.

A devojke, ako sam dobro razumela, mozete da se nadjete sa muzem u holu dole. A da li znate mozda da li dozvoljavaju da deca udju u kliniku posto ce me kuci cekati starija beba i volela bih da je muz dovede da je vidim. u vis ne dozvoljavaju da deca ulaze na kliniku,ali sam videla da se ljudi nalaze ispred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,dole u holu mozes da se vidis sa muzem.Meni je beba jedan dan bila na fototerapiji zbog zutice i muz je dolazio nekoliko puta,jer sam bila tuzna sto smo odvojene,cak i u 22h.Ja sam vidjala decu,i kad sam isla na preglede i kad sam se porodila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moram samo da se nadovezen sto se tice poseta u frontu. meni je prosle godine dolazio muz svaki dan i ulazio u sobu (prvi dan je cak usao sa mojim tatom i bratom), bude munt,dva.. deset iliti dok ne naidje neko od osoblja i ne izbaci ga tj zamoli da izadje, pa se on sutradan napravi blesav pa ponovo dodje na min , dva dok ne naidje opet neko i tako svaki dan :) ne mora da se silazi u hol da bi se nasli sa muzem (ako je njemu glupo da ulazi u sobu npr) moze da dodje na sprat pa da vi izadjete do lifte, znaci van hodnika gde su sobe.mada svakoj mojoj cimerki su dolazili muzevi na kratko u sobu... a ja ipak ne bih stariju decu uvodila u sobu, ja treba svaki dan da se porodim, imam cerku od 14meseci, i ako je muz bude dovodio gledacu da se sa njom vidim kod lifta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, da li je tacno da u frontu nema kupatila u sobama? bila sam tamo na pregledu jednom i usla u toalet za koji su mi rekli da je jedini toalet na spratu za pacijentkinje. u njemu je bila 1 klozet solja, 1 tus kabina i 2 lavaboa?! pa zar na 15 porodilja?! zaboravih na kom spratu, ali delovalo mi je strasno buduci da znam koliko uvek dostupno kupatilo znaci posle porodjaja (ovo mi je druga beba). zanima me i da li menjaju spavacice i posteljinu i da li postoji mogucnost da zamolite (castite) sestru da odnese bebu iz sobe ako zelite da se odmorite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

El moze neko da mi kaze nesto o izvesnom doktoru Jeremicu koji radi u Frontu..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve najbolje o frontu iz licnog iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja bi trebala u oktobru da se porodim u NF pa me zanima kakva je procedura,da li te poradja tvoj dr,tj dal ti zakaze da dodjes u njegovu smenu il gde upadnes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve zavisi kako se dogovoris sa dr.Ako tvoj dr tada nije dezuran mozes ga pozvati da dodje ali se to placa 40000din.Ili mozete da se dogovorite da dodjes kada je on tu,pa da ti indukuju porodjaj.Ili pak da kad ti krene porodjaj a dr ne radi pozoves ga i onda on pozove kolege u porodilistu,i preuzme te neko u kog on ima poverenja. :)

Meni je dr rekla da ako bude krenulo nocu da je pozovem(posto ona ne dezura),pa ce zvati kolege da me prime,nije zelela da dajem 40000 din na njen dolazak,Hvala Bogu meni je porodjaj krenuo ujutru tako da me je ipak ona porodila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

40 hiljada?! :blink: :blink: Brate, neke stvari prosto nemaju cenu, a ti dr nemaju meru <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivančice, u Zemunu su epidural+obavezni izabrani lekar oko 50000, Front mu dođe onda bagatela :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma idi bre, preterano! Žao mi je samo što onaj što nema, još može i psihički da potone, i to zašto - zato što uvek ima onih koji će da plate!

Tuga kakva nam je država. <_<

Hellen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da nema pravila, moja cimerka nikakvu vezu nije imala, ni svog dr, ma nista, zena se porodila za sat i po bez po muke, a jedna sto je imala nekog izvikanog dr se poradjala 10 sati...pri tom on uopste nije dosao da je poradja (sto je vrlo cesta praksa)..ali i da jeste, nisu oni svemoguci..porodjaj ce ici kako vec ide, ne moze dr da utice kako ce se zena otvarati i na to kakav grlic ima i slicno..

Ivančica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivančice, u Zemunu su epidural+obavezni izabrani lekar oko 50000, Front mu dođe onda bagatela :D

izabrani lekar ne ukljucuje epidural. ako me secanje dobro sluzi, epidural je bio recimo 12 000 - sve zajedno 52 000, znaci. a je li u zemunu izabrani lekar obavezan? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Frontu ne moras da imas izabranog lekara da bi dobio epidural.Mozes ako zelis izabranog anesteziologa onda je epidural 17000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izabrani lekar ne ukljucuje epidural. ako me secanje dobro sluzi, epidural je bio recimo 12 000 - sve zajedno 52 000, znaci. a je li u zemunu izabrani lekar obavezan? :blink:

U Zemunu ako želiš ep. moraš da izabereš lekara koji će te poroditi. Ep. je valjda 20000 i izabrani lekar još 30000. Oni su po tome jedinstveni. Nema ep. bez izabranog lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

o boze koja glupost :blink: ..drago mi je sto se nisam poradjala u zemunskoj kao sto sam prvobitno htela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne mogu da verujem kakav je to bezobrazluk i sramota,ljudi rade za 15000...

neda mi ne pada na pamet da im dam toliki novac,makar se poradjala 5 dana

ionako idem u nf pa sta mi bog da

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.