Porodiliste "Narodni Front" - Beograd

odgovora

Objavljeno

Čestitam!!! :rolleyes: A što se tiče nekupanja, to sada tako pravilo... :D

Ne znam dal je pravilo ili ne, al patrotrozna sestra je reka samo pa da to je N.F., oni navodno imaju problem sa cevima pa zbog toga ne kupaju bebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, ja san se porodila 25.09.2011 u Narodnom Frontu.... Mogu vam reci da sam razocarana.... ocekivala sam dosta od tog porodilista, ali....

Ne ljubazni su uzaaaaasno...BabyFriendly...to meni niko nije rekao, a drugog izbora nema...svaka od nas je srecna kada se porodi ali isto toliko i umorna...niko mi nije pokazao kako da dojim bebu, tako da sam se sama mucila i tako je moja beba bila gladna dva dana dok nisam dosla kuci...ao se odlucim za drugo dete, taj porodjaj se nece obaviti u nf... Zato buduce mame, daljeeee od FRONTA :))) :rolleyes:

post-61418-1337000749_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se sa obe cerke porodila u N.F.

Sa prvim porodjajem (carski rez) sam bila prezadovoljna. To je bilo Novembra 2008. Svaki dan su mi menjali spavacice, posteljinu dva puta dnevno, sestre su bile ljubazne, pedijatar me je izvestavao o bebi svaki dan i sl.

E, ovog puta je bilo drugacije. Doktori su predugo cekali da me porode p;a mi je pukla materica i imala sam unutrasnje krvarenje, izgubila sam litar krvi i jedva ostala ziva. Primila sam dve boce transfuzije i nisu hteli da mi daju inekciju proti bolova, nego sam se pet sati mucila u groznim bolovima. Spavacicu sam dobila na porodjaju i u toj istoj spavacici sam i otpustena iz bolnice, pod izgovorom, nema nista cisto. Za posteljinu sam morala da ih molim da ne bih lezala ulepljena i sopstvenoj krvi. Menjali su je malo pred vizitu da doktori ne bi videli uprljane carsave. Prema nama su se ponasale kao da smo nesto zgresile, a ne postale majke, bas ponizavajuce iskustvo. Pedijatra sam videla poslednji dan, kada je odobrio bebin otpust iz bolnice. Bas sam razocarana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se sa obe cerke porodila u N.F.

Sa prvim porodjajem (carski rez) sam bila prezadovoljna. To je bilo Novembra 2008. Svaki dan su mi menjali spavacice, posteljinu dva puta dnevno, sestre su bile ljubazne, pedijatar me je izvestavao o bebi svaki dan i sl.

E, ovog puta je bilo drugacije. Doktori su predugo cekali da me porode p;a mi je pukla materica i imala sam unutrasnje krvarenje, izgubila sam litar krvi i jedva ostala ziva. Primila sam dve boce transfuzije i nisu hteli da mi daju inekciju proti bolova, nego sam se pet sati mucila u groznim bolovima. Spavacicu sam dobila na porodjaju i u toj istoj spavacici sam i otpustena iz bolnice, pod izgovorom, nema nista cisto. Za posteljinu sam morala da ih molim da ne bih lezala ulepljena i sopstvenoj krvi. Menjali su je malo pred vizitu da doktori ne bi videli uprljane carsave. Prema nama su se ponasale kao da smo nesto zgresile, a ne postale majke, bas ponizavajuce iskustvo. Pedijatra sam videla poslednji dan, kada je odobrio bebin otpust iz bolnice. Bas sam razocarana!

Ti si izgleda baš prošla kao na narodnom frontu! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si izgleda baš prošla kao na narodnom frontu! :(

:lol: Zato drage trudnice pamet u glavu, na front se bez puske ne ide :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Zato drage trudnice pamet u glavu, na front se bez puske ne ide :lol:

Neću da lajem, ima ovde male dece :rolleyes:

A kako si ti sad? Jesi li se oporavila? Kako je bebica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neću da lajem, ima ovde male dece :rolleyes:

A kako si ti sad? Jesi li se oporavila? Kako je bebica?

Bebica je pravi mali andjeo, ima dve nedelje a ona mi nocu spava po osam sati, samo jede i spava, ne osecam je uopste. Pupak su joj jako lose odradili pa smo morali da idemo na institut da joj seku divlje meso. Sad u frontu koriste neke stipaljke kojima zakace pupak, umesto drena. Ja sam ok, mada sam iscrpljena i kicma me strasno boli. Pijem gvozdje i vitamin C i na strogom sam rezimu ishrane. Ma vazno da sam izvukla zivu glavu, a ostalo ce se vremenom srediti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebica je pravi mali andjeo, ima dve nedelje a ona mi nocu spava po osam sati, samo jede i spava, ne osecam je uopste. Pupak su joj jako lose odradili pa smo morali da idemo na institut da joj seku divlje meso. Sad u frontu koriste neke stipaljke kojima zakace pupak, umesto drena. Ja sam ok, mada sam iscrpljena i kicma me strasno boli. Pijem gvozdje i vitamin C i na strogom sam rezimu ishrane. Ma vazno da sam izvukla zivu glavu, a ostalo ce se vremenom srediti.

Ma idioti! :angry:

Ti se drži i samo lagano napred, sve će doći na svoje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja bas resila da idem Front da se porodim :( Valjda cu proci dobro...

Mada MIna prethodna 2 puta sam se porodila u zemunskom porodilistu i svaka druga beba je isla na spaljivanje i sredjivanje pupka, isto tako su imale neku infekciju.. Mi smo sto se toga tice dobro prosli.. ali nema pravila. Moze da se desi bilo gde.

U front sam odlucila da idem, jer su sve moje drugarice, kume i sestre isle tamo i pezadovoljne su. A opet mogu da uzmem epidural ( ako to zelim) u svakom trenutku..

Videcemo , ostalo je jos mesec dana, pa cu javiti kako je proslo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja bas resila da idem Front da se porodim :( Valjda cu proci dobro...

Mada MIna prethodna 2 puta sam se porodila u zemunskom porodilistu i svaka druga beba je isla na spaljivanje i sredjivanje pupka, isto tako su imale neku infekciju.. Mi smo sto se toga tice dobro prosli.. ali nema pravila. Moze da se desi bilo gde.

U front sam odlucila da idem, jer su sve moje drugarice, kume i sestre isle tamo i pezadovoljne su. A opet mogu da uzmem epidural ( ako to zelim) u svakom trenutku..

Videcemo , ostalo je jos mesec dana, pa cu javiti kako je proslo :D

I ja cu ici u front, jeste da ga ocrnishe po internetu najgore, ali verujem da to ne znaci da je najgori, samo je najveci promet pa prosto bude i najvise negativnih komentara.

Ne mogu da se nerviram vise oko toga...ja sam htela u Zemunsko na pocetku, samo na osnovu komentara sa interneta, ali ni jedan jedini dr mi ga nije prepourcio..cak ni covek koji radi tamo i kome verujem.

Dakle, samo pozitivne misli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dakle, samo pozitivne misli :)

Ovo je najbitinije...ja sam u Frontu super prošla...a nikog poznavala nisam, niti sam dolazila na bilo kakve preglede u trudnoći...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi i drugi put sam se porodila u zemunskom porodilistu. Prvi put sam imala vezu..veza mi je bila babica koja me poradjala i hmmm prosla sam nikako.. Drugi put sam otisla bez da sam nekoga zvala i prosla sjajno!

Upravo su bitne samo pozitivne misli :) I bice nama super i u Frontu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam dal je pravilo ili ne, al patrotrozna sestra je reka samo pa da to je N.F., oni navodno imaju problem sa cevima pa zbog toga ne kupaju bebe...

E ovo je meni juce rekla mm-ova sestra koja radi u Institutu za neonatologiju,nisam mogla da verujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovo je meni juce rekla mm-ova sestra koja radi u Institutu za neonatologiju,nisam mogla da verujem.

Ni ja nisam verovala dok nisam videla, uzas! Moj sin je kuci dosao u katastrofa stanju, ja takodje ali to je manje vise ocekivano. Bio je bas ko sa fronta, ni umili ga nisu a o kupanju ni reci. Doneli su mi ga par sati posle porodjaja i otisli svojim putem, pedijatar je dosao kad smo izlazili i to je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od pre nekoliko meseci usvojeno je da se ni u jednom porodilištu bebe više ne kupaju, zbog očuvanja kože. I savetuje se da se novorođenčad kupaju svaki 4 dan, a ne svaki dan... Ispade da je ono svakodnevno kupanje u porodilištu bila greška... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od pre nekoliko meseci usvojeno je da se ni u jednom porodilištu bebe više ne kupaju, zbog očuvanja kože. I savetuje se da se novorođenčad kupaju svaki 4 dan, a ne svaki dan... Ispade da je ono svakodnevno kupanje u porodilištu bila greška... :blink:

:) Pa i ja sam za to da se bebe ne kupaju svaki dan, pogotovo u zimskom periodu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mog iskustva:

01.08. pocinju neki blazi menstrualni bolovi,sve cesce kontrakcije,sluzni cep ispao smile.gif Ja odem kod dr u NF,urade CTG kontrakcije slabe,otvorena 2 prsta,vratim se kuci.I tako prolazi vreme,negde oko 21h pocinju jaci bolovi,kontrakcije na 5min.Ja sve trpim,izdrzavam necu jos u bolnicu i tako do nekih 04h.Samo sam rekla mm:"Mislim da je Nina odlucila da dodje" smile.gif Polako se spremimo i pravac NF.Tamo me dr pregleda,otvorena skoro 3 prsta,prijem u bolnicu.Pozdravljam se sa mm i odlazim u porodiliste.Tamo opet CTG,ultrazvuk,klizma...Oko 05:20 ulazim u boks,ukljucuju mi indukciju,kace CTG,zovu anesteziologa za epidural.I tako prolazi vreme,otvaram se,non stop su me obilazili,proveravali koliko sam otvorena.Ja mirna,ne cujem se,pitam se kad ce poceti,a zena pored mene urla... biggrin.gif Na stolu mi je pukao vodenjak,kako smesan osecaj,kao kad probusis balon sa vodom biggrin.gif U neko doba dr koja me je porodila primecuje da su bebini otkucaji slabiji,daju mi masku sa kiseonikom,ona pocne da se dere na sestru sto mi je tako sporo ukljucila indukciju.Otvorena 9 prstiju.Pocinju naponi,ona me jos malo otvori i zove babicu.Dr mi prica kako da disem,kada da se napnem.Iz 4 jaka napona rodila se moja princeza u 10:55.Otkucaji su joj bili slabiji jer joj se pupcanik obmotao 2 puta,ali sve je dobro proslo jer je ona na vreme reagovala.I jos jedan napon da bi izasla posteljica.Malo me je sekla ali i to je bolje nego da sam se sama pocepala.Doneli su mi Ninu i ja sam se od srece rasplakala smile.gif Oko 13h su me prebacili u sobu,nju su mi doneli nesto kasnije.Osoblje je bilo fenomenalno,sve su hteli da objasne,da pomognu.Imam samo reci pohvale za sve njih.Ne kazu za dzabe kakav si ti prema nekome takav je on prema tebi.Ako ne saradjujes.teras po svome nece ti pomoci.

Svaki bol,svaka muka nestanu onog trenutka kada te one malene oci traze pogledom i kada osetis dodir onih malenih ruku za koje ces ceo zivot biti zaduzen da ih cuvas,da budes odgovoran za njih.Drage moje porodjaj je individualna stvar,nije svakome prag bola isti.Ne razmisljajte o njemu unapred,kada se desi mislite samo na svoju bebu i sve ce biti lakse.Nadam se da vas nisam udavila pricom,mislim da ce nekome dobro doci jos jedno pozitivno misljenje iz porodilista smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ja ne znam sta da vam kazem, porodila sam se u NF proslog leta, prosla sam skroz ok... zavisi sve i od toga kakva je ko osoba i kolika su ocekivanja i da li se sve prima k srcu , evo primera : moja cimerka je zaustavila na vratima sestru sa laktacije (ne znajuci da je ona sestra sa tog odeljenja) i rekla " jel mozete da pozovete nekoga sa laktacije da kasnije dodje u sobu" .... ona joj je odgovorila : " JA SAM SESTRA SA LAKTACIJE!!" nije bas povisila ton ali nekako znacajno to rekla... I ova cimerka se uvredila bog zna kako na taj ton , posle je pljuvala na sva usta i ko god da joj je dosao u posetu ili s kim god da se cula preko tel prepricavala je taj dogadjaj uz komentar :"boze, kako su neljubazni, nikad vise ovde bla bla bla" .... a stvarno nista se strasno nije desilo, tako da na isti tretman ja bih rekla "Bilo je sve ok, korektni su svi od osoblja" a ta cimerka bi recimo rekla" Ma uzas, dalje od fronta"

Pedijatri dolaze svako jutro u vizitu, kao i ginekolozi kao i sestre sa laktacije, pa mi je cudno sto neko kaze da nije bio niko do poslednjeg dana, samo sto se oni cesto ni ne predstave, dodju poledaju mamu bebu i odu (sasvim dovoljno), a mi ne pridajemo znacaj toj poseti jer ocekujemo da treba po pola sata da se zadrze oko svakog kreveta, pa se neko mozda i istripuje da doktor nije ni bio, misle da je to neka sestra usla i brzo izasla... Ja cu ponovo ici tamo za mesec dva, razmisljam jos o dr.misovica porodilistu samo zbog manje pacijenata i free epidurala , ali to je druga tema...

Bebe se po zapadnjackim pravilima ne kupaju po rodjenju samo se obrisu (kako je u frontu) jer je ta sluz dobra za kozu (tako nesto)..... vode najnormalnije ima, ja sam se tusirala sto puta na dan, a i ovde jedan komentar je bio u fazonu "baby friendly to mi niko nije rekao da ima".. to je neinformisanost majki u pitanju, opste je poznato da je u frontu vec godina BF program...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je cuti jos nesto lepo ili bar relativno lepo o frontu. Vec mi se zeludac prevrce kad krenu da pljuju, kukaju i prenamazu se, i govore mi nikako nemoj tamo, a ja idem tamo da se porodim. Tacno da poludis.

Nikako ne valjda slusati negativne price.

Ja racunam imam realna ocekivanja, mozda budu drcne babice (ali to im je i posao, cula sam da namerno stavljaju te sa piskutavim glasovima i ostre na jeziku, da bismo ih poslusale i da bi disale i napinjale se kako treba i kad treba, da olaksamo bebi izlazak) ali opet ne mislim da ce me tretirati kao stoku.

Da je banja nije sigurno, samo da bude sve u redu sa bebom i sa mnom ostalo cu pregurati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mogu ti reci da su babice , bar one koje su se zadesile kad sam ja bila u sali, sve bile u fazonu "ajde,maco, dodji lezi ovde" .. "lutko, sta cekamo batu ili seku?" i tako kuco, maco fazon... prema jednoj maloj jesu neke bile malo drcne ali zato sto je ova urlala nenormalno i prosto moras da je glasovno nadjacas jer mala nista ne slusa, napinje se kad ne treba (a onda moze da se pocepa samo tako), ove moraju da je obuzdaju pa onda i izgleda da te tretitaju kako ne treba, a zapravo nije tako... rade za tebe i bebu, samo je to "ostra ljubav" :) i to nema veze sa frontom, takav tretman mozes naci u svakom porodilistu. meni je front preporucila moja doktorka koja se god dana pre mene tamo i sama porodila, i uostalom htela sam da idem tamo gde znam da je porodiliste opremljeno dobro i kadrovima i aparatima ako nesto ne daj boze krene naopako. a to sto ce neka sestra da mi se namrsti ili preko volje odgovori na pitanje me ne dotice ni najmanje.... niti treba odluku donositi gledajuci te stvari, nego kao sto rekoh treba gledati gde je najvece znanje i iskustvo....

sad ishvali Front pa kad dodje red ponovo da idem ima da bude guzva ne daj boze :D

Milica.Lica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

El moze neko da mi kaze nesto o izvesnom doktoru Jeremicu koji radi u Frontu..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, da li je tacno da u frontu nema kupatila u sobama? bila sam tamo na pregledu jednom i usla u toalet za koji su mi rekli da je jedini toalet na spratu za pacijentkinje. u njemu je bila 1 klozet solja, 1 tus kabina i 2 lavaboa?! pa zar na 15 porodilja?! zaboravih na kom spratu, ali delovalo mi je strasno buduci da znam koliko uvek dostupno kupatilo znaci posle porodjaja (ovo mi je druga beba). zanima me i da li menjaju spavacice i posteljinu i da li postoji mogucnost da zamolite (castite) sestru da odnese bebu iz sobe ako zelite da se odmorite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, da li je tacno da u frontu nema kupatila u sobama? bila sam tamo na pregledu jednom i usla u toalet za koji su mi rekli da je jedini toalet na spratu za pacijentkinje. u njemu je bila 1 klozet solja, 1 tus kabina i 2 lavaboa?! pa zar na 15 porodilja?! zaboravih na kom spratu, ali delovalo mi je strasno buduci da znam koliko uvek dostupno kupatilo znaci posle porodjaja (ovo mi je druga beba). zanima me i da li menjaju spavacice i posteljinu i da li postoji mogucnost da zamolite (castite) sestru da odnese bebu iz sobe ako zelite da se odmorite?

Zaseban toalet imaju apartmani, koji se plaćaju...a sobe nemaju kupatila. MIslim da sestru na taj način nema šanse da podmitiš, jedino ako imaš vezu. Što se tiče menjanja posteljine i spavaćica, ne menjaju, jedino ako baš insistiraš i ako je posteljina baš prljava. Inače, dozvoljavaju i čak je i poželjno da imaš svoje spavaćice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ne bih slozila sa tim da ne menjaju posteljinu.Porodila sam se pre dva meseca,posteljinu su nam menjali kad god je bila i malcice bila prljava,spavacicu takodje.Za bebu sam pelene i benkicu mogla da dobijem kad god bih zatrazila.Na 3.spratu ima dva kupatila,u jednom ima 3 wc-a i 4 kabine(mislim) a u drugom jedan wc i 2 kabine.Tih 5 dana koje sam provela tamo,nijednom nije bilo guzve oko tusiranja,a bilo nas je dosta,skoro sve sobe su bile pune.Spremacice se trude,ciste redovno.Ja sam bila zadovoljna i osobljem i higijenom.

majat i Milica.Lica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ne bih slozila sa tim da ne menjaju posteljinu.Porodila sam se pre dva meseca,posteljinu su nam menjali kad god je bila i malcice bila prljava,spavacicu takodje.Za bebu sam pelene i benkicu mogla da dobijem kad god bih zatrazila.Na 3.spratu ima dva kupatila,u jednom ima 3 wc-a i 4 kabine(mislim) a u drugom jedan wc i 2 kabine.Tih 5 dana koje sam provela tamo,nijednom nije bilo guzve oko tusiranja,a bilo nas je dosta,skoro sve sobe su bile pune.Spremacice se trude,ciste redovno.Ja sam bila zadovoljna i osobljem i higijenom.

Mogu samo da potpišem, sve ovo je apsolutna istina. Kada sam drugi put ležala, pre dve godine, koristila sam i njihove spavaćice, imaju one zgodne proreze za dojenje, bile su čiste, naravno nisu neki moderni modeli, ali za tri dana..... Čovek uvek mora biti svestan da nije otišao u hotel, a kome ne odgovaraju uslovi, apartmani su 8000 i 12000 dnevno. Meni su o sestre i lekari bili skroz ok. Ne znam kako je u drugim porodilištima, meni je Front ostao u lepom sećanju.....

Milica.Lica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.