Najraniji simptomi poroda

odgovora

Objavljeno

Meni je pukao vodenjak u 11h ujutro, nesnosni bolovi bez pauze poceli pola sata nakon toga i trajali sve vreme. U 13h sam bila na porodjajnom stolu, u 16:30 se porodila.

Lilika me je pitala na 'zenskim pricama' o pucanju vodenjaka. mozda nije zgoreg da i ovde pomenem:

Ako vam pukne vodenjak, a bude cista plodova voda, odmah lezite i mirujte 30ak minuta pa se tek posle toga spremite za porodiliste.

Ako vam se to desi u stojecem polozaju i nemate uslova da odmah legnete, ostanite da stojite 30 minuta pa onda pravo u bolnicu.

Kad pukne vodenjak nema sedenja ni u putu kao bolinici!!!

Ako vam pukne vodenjak, a zelena je plodova voda, lezite 15ak minuta i odmah se javite u bolnicu. Isti princip: nema sedenja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije pukao vodenjak, oni su ga bušili na stolu, a plodova voda je bila zelena - beba je ostala bez kiseonika i ukakila se jadna. Dok sam se porađala, dr je komentarisao da će beba imati sigurno plućnu infekciju i da će morati na intenzivnu negu, ali, hvala Bogu, ništa joj nije falilo i dobila je ocenu 9. Moj savet je da se odmah ode u porodilište, jer mama ne zna šta se dešava u stomaku. Ja sam bila otvorena svega dva prsta kada sam došla u porodilište, pa su mi rekli da ja neću da se porodim još, verovatno tek za nekoliko dana, međutim, kada su mi uradili CTG, direktno su me odveli u porođajnu salu jer su videli da se beba gubi. Pominjali su i carski rez, ako se ne porodim brzo. Da nisam otišla odmah, ne znam da li bi moje srce bilo danas sa mnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima.

Bojim se tog postepenog i neprimetnog otvaranja grlića. Bas se o njemu raspitujem. Pustam filmove i skroz bez veze panicim jer je na zadnjem pregledu (3.12) sve bilo u redu - grlic bio zatvoren i 3cm dug.

Ima da budem trudna sve dok ne poludim, a tek onda ću da se porodim.

Hvala i na savetu za slucaj pucanja vodenjaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima.

Bojim se tog postepenog i neprimetnog otvaranja grlića. Bas se o njemu raspitujem. Pustam filmove i skroz bez veze panicim jer je na zadnjem pregledu (3.12) sve bilo u redu - grlic bio zatvoren i 3cm dug.

Ima da budem trudna sve dok ne poludim, a tek onda ću da se porodim.

Hvala i na savezi z aslucajpucanja vodenjaka

Nije problem i ako ti bude malo otvoren, mojoj sestri je ceo deveti mesec bio otvoren malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam po ulasku u deveti mjesec bila otvorena 1 prst, pa sam tako otvorena igrala kolo 7 dana pred porodjaj... :P

Ne znam da li se to razlikuje kod mama koje nose blizance, ali ne bi trebalo da bude neki problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je bila zelena plodova voda, ali bez obzira jako je vazno da to oticanje plodove vode bude 30 minuta u ovim polozajima ( ili 15 u slucaju zelene) jer na taj nacin voda povlaci i bebu u porodjajni kanal prirodnim putem, te bebina glavica u nekom momentu zatvara protok daljeg isticanje vode. Ovo je vazno da bi se beba ipak odrzala u vodi kakvoj takvoj do porodilista.

Meni su odmah ispirali matericu fizioloskim rastvorom da bi smanjili rizik od infekcije. Na svu srecu, Petar je prosao samo sa infekcijom uha, kad pricam o zelenoj plodovoj vodi, ali smo oboje 'nagrabusili' zbog teskog porodjaja. Ipak, evo nas, zivi zdravi i pravi ;)

Doktori znaju da kazu za zelenu plodovu vodu sledece: Beba je u nekoj patnji!

U nasem slucaju nije bila 'patnja'. Jednostavno se ukakio!

Kristal, i mi smo dobili ocenu 9 iako se retko daje ta ocena za takav porodjaj. To znaci da su nam bebice bili pravi junaci B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemojte da se smejete nama neiskusnima.

Ja sam se vec jednom poradjala pa opet "nemam pojma"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam po ulasku u deveti mjesec bila otvorena 1 prst, pa sam tako otvorena igrala kolo 7 dana pred porodjaj... :P

Šašavice :lol: svaka čast

Da te pitam, kad si malo otvorena, da li to znači da nema ništa od onog često pominjanog sluzavog čepa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šašavice :lol: svaka čast

Da te pitam, kad si malo otvorena, da li to znači da nema ništa od onog često pominjanog sluzavog čepa?

Ne, meni je ispao dva dana pred porodjaj.

Tada je bila mama kod nas. Ja izlazim iz kupatila, gdje sam isla da se istusiram i spremim za pregled, i govorim joj da mi je ispao sluzavi cep. Ona me gleda:"Kakav sad cep?" :blink:

Zivio internet! Da sam cekala da mi mama kaze sta me sve u trudnoci ocekuje, ostadoh neupucena! :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni moja mama nikad cula za sluzni čep. Kad sam je pitala o tome, samoj e rekla - I to li su danas izmislili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje - da li se te famozne kontrakcije osecaju na dodir? Da li je stomak tvrd dok traju kontrakcije ili je bol njihov jedini pokazatelj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala osjecaj da ce mi stomak eksplodirati (pricam o onim kontrakcijama na 2-3 minuta)... Ali, to mi se mozda samo cinilo zbog intenziteta bolova... :unsure:

Sto se tice prvih bolova, koje sam imala vece prije, nisam primijetila nikakve promjene, samo sam osjecala nesto nalik menstrualnim bolovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje - da li se te famozne kontrakcije osecaju na dodir? Da li je stomak tvrd dok traju kontrakcije ili je bol njihov jedini pokazatelj?

A joj, nećeš verovati, ali kontrakcije sam osećala samo po jakim bolovima, nije mi palo na pamet da pipnem stomak, ni jednog trenutka. Mislim da je stomak tvrd kad krenu kontrakcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni moja mama nikad cula za sluzni čep. Kad sam je pitala o tome, samoj e rekla - I to li su danas izmislili?

Isto je i moja majka reagovala kad sam joj pomenula sluzni čep.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obicno bude i tvrd stomak, ali ponekad ako je posteljica na zadnjem zidu, kontrakcije mogu da budu i ledjne, pa se osecaj tvrdoce manje primeti. Tvrd stomak nije dovoljan pokazatelj jer bebci znaju da se toliko vrte i da zategnu stomak da imas utisak da ti je stomak poprilicno napet.

Uglavnom, kontrakcije su vezane za bol slican menstrualnom i ponavljaju se.

Ukoliko su ledjne kontrakcije, kao sto sam ja imala, bol nije u donjem delu stomaka vec u krstima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tvrd stomak nije dovoljan pokazatelj jer bebci znaju da se toliko vrte i da zategnu stomak da imas utisak da ti je stomak poprilicno napet.

Moj slucaj! Poslednjih meseci,od kontrakcija ni traga ni glasa a stomak kao kamen svako malo (tj.retko nije bio kao kamen)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na koliko pred porod se javljaju lažne kontrakcije, prati li ih pojacano bijelo pranje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na koliko pred porod se javljaju lažne kontrakcije, prati li ih pojacano bijelo pranje?

ja sam bijelo pranje imala od pocetka trudnoce pojacano...a sto se tice kontrakcija ja sam ih imala 2 dana prije porodjaja, bile su u pocetku kao menstrualni bolovi i samo se pojacavali, zvala ginekologa on me ubjedjuje da su lazne, sjutri dan sam tjerala muza da ide kod njega on opet ona se uspanicila procice to u toku dana...ali ne prolazi samo jaci bolovi...opet ga zovem vise uvece on pa dobro nek ode u bolnicu da je pogleda babica...mi tamo babica kaze neces ti jos....aaaaa ja stacu trpi... :unsure: tu noc nikada necu zaboraviti svako 15 min u wc i da sluz mi sve izlazi po malo...dodje jutro ja u podne digla uzbunu sto vise ne prolazi ako su lazni ne mogu da trpim vise...koko 5 zovi gin.on kaze dodjite oko 8 da je vidim...mi oko 8 vozi me muz i on gleda na sat meni na 2 min kontrakcije...mi kod njega stigli on opet ubjedjen da ja foliram jer je i 7 dana prije termina kad me je pogledao odma nas poslao u bolnicu i on napustio privatnu ordinaciju i malo posle nas stigao...na stolu nisam bila ni 15 min decko dosao na svijet, to je tako bilo :rolleyes::rolleyes: ...e pa sad bih po mom iskustvu rekla da zene samo svoje tijelo slusaju a ne babice i dr :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na koliko pred porod se javljaju lažne kontrakcije, prati li ih pojacano bijelo pranje?

Ja sam ih imala od 9. meseca, ali one nisu naročito bolne. Stomak mi je, takođe u 9. mesecu bio povremeno tvrd kao kaomen i osećala sam jak pritisak, ali mislim da to nije bilo od kontrakcija, već od bebinog pomeranja.

Tu noć, pre nego što ću se poroditi, dobila sam j krvarenje, doktor mi je rekao da je to od ispadanja sluznog čepa. Dakle, nije bilo malo sluzi i krvi, već kao veoma obilna menstruacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu noć, pre nego što ću se poroditi, dobila sam j krvarenje, doktor mi je rekao da je to od ispadanja sluznog čepa. Dakle, nije bilo malo sluzi i krvi, već kao veoma obilna menstruacija.

Meni ovaj tvoj simptom liči na delimičnu abrupciju placente a ne na ispadanje sluznog čepa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema pravila kada ce, da li ce i koliko ce da traju lazne kontrakcije. Sve kontrakcije koje se ne pojavljuju redovno u odredjenom vremenskom periodu su lazne. Ukoliko se javljaju mnogo pre termina, treba otici kod lekara obavezno.

Pojacan sekret nema veze sa kontrakcijama.

Nisam imala lazne kontrakcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ovaj tvoj simptom liči na delimičnu abrupciju placente a ne na ispadanje sluznog čepa.

I ja sam tako mislila, a kasniji događaji idu samo u prilog tome da je to i bilo. Međutim, tri doktora su me pregledala pre porođaja i svi su komentarisali da je u pitanju sluzni čep.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A joj, nećeš verovati, ali kontrakcije sam osećala samo po jakim bolovima, nije mi palo na pamet da pipnem stomak, ni jednog trenutka. Mislim da je stomak tvrd kad krenu kontrakcije.

Meni su ti bolovi bili užasno jaki, pa mi dođe smešno kada se uporede sa menstrualnim. Možda ih ne oseća svako podjednako jako. Ja bih ih uporedila sa onim užasnim, jakim i nepodnošljivim bolom od grčeva u mišćima, znate ono kada imate grč u nozi, samo što je taj grč proširen na ceo stomak i duže traje. Mene je toliko boleo stomak da nisam mogla ni da stojim na nogama kada krenu kontrakcije, gubila sam i dah i razum, koje tehnike disanja, nisam mogla da se sastavim. Da, inače nisam osoba sa niskim pragom tolerancije na bolove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je toliko boleo stomak da nisam mogla ni da stojim na nogama kada krenu kontrakcije, gubila sam i dah i razum, koje tehnike disanja, nisam mogla da se sastavim. Da, inače nisam osoba sa niskim pragom tolerancije na bolove.

Nisu ti valjda odmah poceli tako jaki bolovi? :huh:

Ja sam prvo imala blage menstrualne bolove, a kako je vrijeme odmicalo, i kako se period izmedju kontrakcija smanjivao, tako su one postajale sve jace.

One na 2 minuta su bile toliko jake kako si ti opisala... Ako racunam i vrijeme u tim blazim bolovima, moj porodjaj je trajao oko 12 h (odn. otvaranje...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu ti valjda odmah poceli tako jaki bolovi? :huh:

Ja sam prvo imala blage menstrualne bolove, a kako je vrijeme odmicalo, i kako se period izmedju kontrakcija smanjivao, tako su one postajale sve jace.

One na 2 minuta su bile toliko jake kako si ti opisala... Ako racunam i vrijeme u tim blazim bolovima, moj porodjaj je trajao oko 12 h (odn. otvaranje...).

Da, odmah sam dobila takve bolove, odnosno, probudili su me nesnosni bolovi u 4 ujutru, možda sam prespavala one blaže :huh: . I, da, odmah su bili na 10 minuta (ako ne i na kraće).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.