Najraniji simptomi poroda

odgovora

Objavljeno

Da, odmah sam dobila takve bolove, odnosno, probudili su me nesnosni bolovi u 4 ujutru, možda sam prespavala one blaže :huh: . I, da, odmah su bili na 10 minuta (ako ne i na kraće).

Mozda si ih i prespavala, jer sam i ja uspjela da odspavam izmedju kontrakcija... Probudile su me one jace na 5 min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja zaboravih da kazem da sam jedno 2 nedelje pred porodjaj konstantno imala proliv :angry: !Kad sam u skolici za trudnice pitala zasto ga imam rekli su mi da se beba spusta,pravi pritisak na creva i da cu se uskoro poroditi!Eto to mi je bio 1 od najranijih simptoma!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni moja mama nikad cula za sluzni čep. Kad sam je pitala o tome, samoj e rekla - I to li su danas izmislili?

moja mama isto nije znala ni za sluzni cep,a kamoli kad bi joj rekla da mi beba prdi ili podriguje u stomaku! :mellow: ZIVEO INTERNET

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, meni je danas izašla neka sluz, providna skroz, bez imalo krvi. Čep je ispao u ponedeljak. jel neko nešto zna o toj sluzi? Jel neko imao nešto slično? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, meni je danas izašla neka sluz, providna skroz, bez imalo krvi. Čep je ispao u ponedeljak. jel neko nešto zna o toj sluzi? Jel neko imao nešto slično? :blink:

Kad je meni ispao čepić ja sam dosta pretraživala po internetu, čak sam nalazila i slike... fuj... pa sam vidjela da može to da izgleda i kao sluz onako bjeličasto, ljigavo, kao želatin, ne mora da sadrži tragove sukrvice i krvi... E sad da li sam ti šta pomogla :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki budi u pripravnosti.Kako si trenutno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, meni je danas izašla neka sluz, providna skroz, bez imalo krvi. Čep je ispao u ponedeljak. jel neko nešto zna o toj sluzi? Jel neko imao nešto slično? :blink:

Kikiriki, jesam ja jedno 10-ak sati pred porodjaj, ceo dan sam imala blage bolove nalik menstruacionim iz sata u sat su se bolovi povecavali i u noc sam se porodila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad je meni ispao čepić ja sam dosta pretraživala po internetu, čak sam nalazila i slike... fuj... pa sam vidjela da može to da izgleda i kao sluz onako bjeličasto, ljigavo, kao želatin, ne mora da sadrži tragove sukrvice i krvi... E sad da li sam ti šta pomogla :unsure:

Nisam našla slike nikakve, pojave mi se samo slike beba. A volela bih da vidim, meni je čep imao krv, kao kad dobiješ, ali ovo nije imalo te krvi ili sukrvice. :blink:

Kiki budi u pripravnosti.Kako si trenutno?

Trenutno planiram da odem na vikendicu sa mm :D jer mali ne daje znake da planira da izađe :D

Kikiriki, jesam ja jedno 10-ak sati pred porodjaj, ceo dan sam imala blage bolove nalik menstruacionim iz sata u sat su se bolovi povecavali i u noc sam se porodila.

Uh, ja nemam ništa od toga... Samo ti neki signali koji možda jesu, možda nisu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, meni je danas izašla neka sluz, providna skroz, bez imalo krvi. Čep je ispao u ponedeljak. jel neko nešto zna o toj sluzi? Jel neko imao nešto slično? :blink:

Meni izgleda kao da ti je tek sad ispao čep, a da je ono pre neki dan samo mali deo....

Meni je čep bio malo krvav, ali meni je on ispao u 19.15h, a porodila sam se u 21.38 :lol:

A mojoj drugarici je ispao čep bez krvi, samo sluz i porodila se kroz 2 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni izgleda kao da ti je tek sad ispao čep, a da je ono pre neki dan samo mali deo....

Meni je čep bio malo krvav, ali meni je on ispao u 19.15h, a porodila sam se u 21.38 :lol:

A mojoj drugarici je ispao čep bez krvi, samo sluz i porodila se kroz 2 dana.

Pa, u ponedeljak mi je ispalo nešto sluzavo sa sukrvicom, kao kad dobiješ mecu, pa oni komadići i bilo ga je malo...možda je ovo od juče neki nastavak tog čepa ali bez krvi :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, u ponedeljak mi je ispalo nešto sluzavo sa sukrvicom, kao kad dobiješ mecu, pa oni komadići i bilo ga je malo...možda je ovo od juče neki nastavak tog čepa ali bez krvi :blink:

ja mislim da ce se ove jadne zene poroditi pre kiki i mene od muke slusajuci nas, stvarno smo nemoguce, a toliko jedva cekamo da je to strasno

kiki veliki poljubac za tebe :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, u ponedeljak mi je ispalo nešto sluzavo sa sukrvicom, kao kad dobiješ mecu, pa oni komadići i bilo ga je malo...možda je ovo od juče neki nastavak tog čepa ali bez krvi :blink:

Meni je ispao u jednom komadu i bio je velik.... i to baš velik čep... moguće je da ti je iz dva puta ispao... Jel imaš još kakve simptome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, u ponedeljak mi je ispalo nešto sluzavo sa sukrvicom, kao kad dobiješ mecu, pa oni komadići i bilo ga je malo...možda je ovo od juče neki nastavak tog čepa ali bez krvi :blink:

Meni je prvo ispalo baš tako kao što kažeš sluzavo sa tamnosmeđom krvi, komad veličine oraha. Onda sam malo krvarila ali blago skroz i ispadalo mi je sutradan tako sluzavo prošarano krvlju... Tako jedno tri dana ispadalo je u više navrata. Peti dan rodila. Može da bude i bez krvi. Stavila bih ti sliku ali baš gadno izgleda tako da mi je neugodno :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim da ce se ove jadne zene poroditi pre kiki i mene od muke slusajuci nas, stvarno smo nemoguce, a toliko jedva cekamo da je to strasno

kiki veliki poljubac za tebe

:lol:

Vala baš... Znaš kako se kaže pas koji laje, ne ujeda..Možda bi i mi trebalo da ćutimo, pa možda ovi naši mali izađu na tišinu :D

Meni je ispao u jednom komadu i bio je velik.... i to baš velik čep... moguće je da ti je iz dva puta ispao... Jel imaš još kakve simptome?

Meni je prvo ispalo baš tako kao što kažeš sluzavo sa tamnosmeđom krvi, komad veličine oraha. Onda sam malo krvarila ali blago skroz i ispadalo mi je sutradan tako sluzavo prošarano krvlju... Tako jedno tri dana ispadalo je u više navrata. Peti dan rodila. Može da bude i bez krvi. Stavila bih ti sliku ali baš gadno izgleda tako da mi je neugodno :unsure:

Uuu meni uopšte nije bio velik, koliko je barem bilo na gaćicama...nešto malecno i sluzavo...a juče ta providna sluz...nje je bilo više..sad ću da bdem grozna...kao neka poveća slina...sorry...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki je l' se to bliži veliki dan? :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki je l' se to bliži veliki dan? :wub:

Bliži se, bliži...diše za vratom, ali nikako da stigne...malo se oteglo čekanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je prvo ispalo baš tako kao što kažeš sluzavo sa tamnosmeđom krvi, komad veličine oraha. Onda sam malo krvarila ali blago skroz i ispadalo mi je sutradan tako sluzavo prošarano krvlju... Tako jedno tri dana ispadalo je u više navrata. Peti dan rodila. Može da bude i bez krvi. Stavila bih ti sliku ali baš gadno izgleda tako da mi je neugodno :unsure:

Meni vec tri - cetiri dana ispada nesto providno-do malo zuckasto u vidu sluzi, sto bi kikiriki rekla, jes gadno, ali kao slina. Posalji ti meni sliku na pp :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni vec tri - cetiri dana ispada nesto providno-do malo zuckasto u vidu sluzi, sto bi kikiriki rekla, jes gadno, ali kao slina. Posalji ti meni sliku na pp :unsure:

A mamice i ti si tu negde, znači :lol: Joj što će uskoro da nam bude veseo forum, stižu nove bebice :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni vec tri - cetiri dana ispada nesto providno-do malo zuckasto u vidu sluzi, sto bi kikiriki rekla, jes gadno, ali kao slina. Posalji ti meni sliku na pp :unsure:

I meni i meni...

Ma to ti je garant taj čep u delovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni vec tri - cetiri dana ispada nesto providno-do malo zuckasto u vidu sluzi, sto bi kikiriki rekla, jes gadno, ali kao slina. Posalji ti meni sliku na pp :unsure:

I meni i meni...

Ma to ti je garant taj čep u delovima...

Pokušala sam poslati na pp ali nisam sigurna da li sam uspjela. Malo sam smotana što se tiče svega na forumu, još nisam ušla u fazon kako se šta radi. Ako nije uspjelo dajte mi instrukcije kako da nakačim sliku u pp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Kraljica!

Hahahahahaha! Slazem se! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos...ja sam nova tu,pa ajde da se druzimo :rolleyes:

Drago mi sto cu da budem deo ove ekipe....

htela sam da kazem da kod mene su bile bolovi samo u ledzima,ali to su bile bas bas bolove....cak se secam kad su mi stavili injekciju da bi ublazili bolove dok se otvaram,meni nista nije pomoglo i ja sam rekla da mi daju injekciju za slonove,a ne za miseve.... :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu ne pomaze nista sem epidurala, sve ostalo je pih, nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je sva tri puta samo pukao vodenjak i imala sam osecaj kao da sam se upiskila mnogo, mnogo...a bolove mislim da nikada ne bih dobila da me nisi nakacili na indukciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, meni prvi put nije uopšte ispadao čep, samo sam u pola noći dobila kontrakcije, u 7 smo otišli u porodilište, oni su mi prokinuli vodenjak iporodila sam se u 12.30.

Videcemo kakoće sada da bude, mada ima dosta još do dana d.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.