Guralica

odgovora

Objavljeno

Drage mame, imam dilemu...Moja bebica ima 8,5 meseci i sad već fino napreduje u puzanju, sledeći korak je uspravljanje na noge pa polako na hodanje.U početku sam bila jako protiv hodalice, ali sad već aginjem ka tome da joj kupim za period kad bi šetala tako što je držimo za ruke, ali samo dok pristavim ručak i tome slično. Guralica mi se čini kao da može da ide samo pravo, a i koliko bi dete to htelo da drži ??? Ali posle guralice ostaje i autić! Ima li iko od vas ko je kupio tu čuvenu guralicu i da li bi podelio iskustva sa nama?

Hvala puno, pozdrav za sve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da postoji tema hodalice ako su guralica i hodalica ista stvar .... (vise nisam sigurna) ... potrazi u pretragama

pozzzzzzzz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz mog licnog iskustva, a sve te rekvizite smo imali, sve je to cisto bacanje para, najbolja stvar su podne pazle gumene. Moja devojcica je prohodala sa 10 meseci a od tih rekvizita ama bas nista nije htela ni da pogleda. Tek sad joj postaju zanimljivi sa dve godine kad glumi malu bebu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

И код нас је иста ситуација. Пузи и хода-премешта се од намештаја по кући. Ту и тамо се некад пусти и сам стоји, али то је све. Видела сам баш једну лепу ходалицу и размишљам да ли вреди куповати.

Ера, те подне слагалице, чему служе? Као подлога за пузање или се тиме бебац заиста игра и занима? Наш проводи време углавном на тепиху који јесте мекан и пружа неку сигурност ако падне, мада се деси да побегне на паркет.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PRVI put cujem za guralicu :blink: :blink: :blink:

Gdeeee ja zivim.... !? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PRVI put cujem za guralicu :blink: :blink: :blink:

Gdeeee ja zivim.... !? ;)

Cuti. I ja sam to tek neki dan provalila. I to sam googlovala jer me bilo blam da pitam sta je to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pa devojke dok nisam počela da "vidim" na Bebcu ni ja nisam znala šta je guralica odnosno pojam guralica i šetalica i dubak mi je bilo jedno te isto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

21110134.jpg

Pavle je za Novu Godinu dbio od mojih ovu guralicu i od starta mu je bila zanimljiva. Dok je prohodavao drzao se za nju... sada napolju sedne na nju pa se odgura nogama ili je gura, ubacuje igrackice u nju. Iskoristio je maksimalno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

107-2.jpg

Evo i nase moje dete je obozava ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuti. I ja sam to tek neki dan provalila. I to sam googlovala jer me bilo blam da pitam sta je to :D

hahahhaha, mene nista nije blam :) Ma,vidjala sam ja to kod drugarica koje imaju malo vecu decu al ja sam to zvala "motoric" ili "autic" u zavisnosti od oblika, nisam znala da TO ima posebno ime :blink:

PS- B.Mama cerkica ti je pravi secer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahhaha, mene nista nije blam :) Ma,vidjala sam ja to kod drugarica koje imaju malo vecu decu al ja sam to zvala "motoric" ili "autic" u zavisnosti od oblika, nisam znala da TO ima posebno ime :blink:

PS- B.Mama cerkica ti je pravi secer

Hvala puno :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MI smo ovaj autic iskoristili do besvesti, sve do ovog leta ga je vozio u dvoristu, samo sto je sad velik pa se zaleti sa tim nizbrdo , digne noge (jer mu je mala) i samo cekam kad ce glavu da razbije <_<

Ovo svima preporucujem, definitivno.

B.mama kako ti je slatka cerkica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MI smo ovaj autic iskoristili do besvesti, sve do ovog leta ga je vozio u dvoristu, samo sto je sad velik pa se zaleti sa tim nizbrdo , digne noge (jer mu je mala) i samo cekam kad ce glavu da razbije <_<

Ovo svima proeporucujem, definitivno.

B.mama kako ti je slatka cerkica!

Takodje satima se igra sa njom, gura, vozi, pali muziku, najbolja igracka :lol: :lol:

Hvala puno :wub: slatka na mamu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa koliko meseci mogu da krenu da ih koriste? Bas su slatke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa koliko meseci mogu da krenu da ih koriste? Bas su slatke...

JA sam Saru stavljala sa 10-11 i pokusavala je da se gurka ali je to bilo napred-nazad, napred-nazad :) Ali zabavljala se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa koliko meseci mogu da krenu da ih koriste? Bas su slatke...

Mi smo ga sa nekih 11-12 meseci poceli da koristimo, jer je imao i kaisic da se dee veze i onu rucku za roditelje nazad da mogu oni da ih guraju kao i postoje za noge. sve se to posle skida prvo rucka pa onda postolje za noge, kako dete raste. Doneli smo ga iz Srbije, secam se nije bilo uopste skupo a stvarno je izdrzalo 3 godine lukine voznje po dvoristu. znam da vecina ovo kupuje deci za prvi rodjendan, stvarno super stvar koju ce dete definitivno da iskoristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa koliko meseci mogu da krenu da ih koriste? Bas su slatke...

mi smo dobili za prvi rodjendan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo nasem malom shumaheru kupili guralicu za Novu godinu, tada je imao 13 meseci. Ona je u obliku vozica i dan danas je obozava i vozi po stanu, isplatio se svaki dinar dat za nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo nasem malom shumaheru kupili guralicu za Novu godinu, tada je imao 13 meseci. Ona je u obliku vozica i dan danas je obozava i vozi po stanu, isplatio se svaki dinar dat za nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa koliko meseci mogu da krenu da ih koriste? Bas su slatke...

Mi smo Stefiju kupili sa 10-11 meseci... Prvo nije hteo nedeljama da sedne, pa kad je krenuo da vozi.... Samo pi*i... :)

Sad mu je već mala, al je i dalje najvažnija igračka... I vozi, i gura, i okreće naopačke i kao popravlja...

Super stvar.... Kupili smo je u Aksi, platili 4.000 rsd-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

107-2.jpg

Evo i nase moje dete je obozava ;)

B.mama prelepa je,gde ste je kupili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da je ovo guralica :D

fischer_price_didakticka_guralica_s_anim

Milenice mi imamo ovu, nekad je stavim na minut dva dok sam u wc ona je odusevljena sa njom, kasnije se ovo okolo poskida kad bude veca i imala skroz ravotezu... na njoj pise od 9 mes.

1747.jpg

e pa i ja mislim da je ovo pro guralica. i to smo imali i to dve, ali nismo maltene uopste koristili.svega 2 puta. dzabe bacene pare. ali zato ovaj autic samo iskoristili potpuno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B.mama prelepa je,gde ste je kupili?

Dobili smo za rodjendan ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.