Blizanci koji dele jednu posteljicu

odgovora

Objavljeno

Drage mame, danas sam isla na dabl test i gledali su me na UZ, dguri put od pocetka trudnoce. Iskreno, malo su me isprepadali. Rekli su mi da moji blizanci najverovatnije dele jednu posteljicu i da je to veoma rizicna trudnoca. Da u ponedeljak dodjem ako zelim da radim dabl test, ali ako nemam nikog u porodici sa problemima itd. da nije neophodno, ali su me obavestili da cu morati da idem na neke druge ceste kontrole... Uplasili su me zesce! Nisam dobila odgovor ni da li je sve ok sa bebicama ni da li nije.

Bas mi nije svejedno! No, da ne duzim jer sam ionako pogubljena, volela bih da znam da li je neko imao iskustva slicnog iskustva i nosio blizance koji dele istu posteljicu.

Napomena: oni mi rekose tako, ali naglasise da to nista nije sigurno jer se kod blizanca nikad ne zna 100 %

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam baš puno o blizancima, ali evo šta sam još ranije čitala:

Kod jednojajčanih blizanaca dan kada se oplođena jajna ćelija razdvojila odlučuje da li će imati zasebne posteljice i zasebne amnione. Što se kasnije razdvoji, veća je šansa da imaju samo jednu posteljicu i jedan amnion.

U slučaju da je samo jedna posteljica u pitanju, mislim da se onda preporučuju odlasci na UZ svake dve nedelje da bi se pratio razvoj beba, jer se ponekad javlja problem da jedna beba dobija više krvi, a druga manje, pa se jedna više razvija, druga manje.

Svakako nemoj da paničiš. Za sada je sve u redu, i nema razloga da brineš.

Ali preporučujem da nađeš doktora koji ima dosta iskustva sa blizancima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene sa istim strahom, na zadnjem pregledu doktor mi je rekao da imam jednu posteljicu i da ce biti kako bog kaze. Ne mogu da opisem koliko me je uplasio, sutra imam pregled pa cu vise znati. Ne sekiraj se, moramo da se nadamo da ce biti sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je juce na ultrazvuku potvrdjeno da imam jednu posteljicu ali moj doktor uopste ne smatra da je to nesto strasno sve dok se blizanci lepo razvijaju, hvala bogu pa je tako. Ne zelim uopste da se brinem, samo se nadam i verujem da ce biti sve u redu. Millar javi sta su tebi doktori rekli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javi obavezno šta ti je rekao dr. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar, ne panici nego budi ponosna sto u sebi nosis ne jedno nego dva cuda.

Blizanci sa jednom posteljicom nisu rizicniji od onih sa posebnim posteljicama sve do zadnjeg perioda trudnoce kad otezaju pa zbog tezine beba postoji pretnja da se posteljica odvoji i porodjaj porani. Nista se ne sekiraj. Verovatno ce ti savetovati lezanje, manji fizicki napor... U trecem trimestru ces sigurno lezati, a to rade i mnoge mame sa jednom bebom. Moja drugarica je nosila samo jednu bebu pa joj se posteljica odvojila od materice u devetom mesecu. Nista strasno - poslase je na carski rezz i evo vec pet godina cuva jednu prelepu brbljivicu.

Samo ti slusaj svog lekara i ne panici. Mozda ces cesce na preglede, ali to je uobicajeno za blizanacke trudnoce. Saljem ti tri poljupca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo malo podrske od mene

45h-Big-hu.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar ni moji blizanci izgleda nemaju pregradu jer mi je doktor rekao da za neki mesec necemo znati cija je ruka, a cija je noga. Mada moj doktor ne smatra da treba da panicim zbog toga. Neznam ko te to toliko plasi, uzivaj u trudnoci jednojajcani blizanci su prava retkost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milari srce si sto si javila i drago mi je da je sve ok. Sasvim je razumno sto si se uspanicila jer kreteni od doktora znaju to mnogo dobro da "urade". Odlicno je sto si dobila preporuku. Ma bice to sve ok... Najbitnije je da se sada prepustis carima blizanacke trudnoce u kojema malo ko od nas ima mogucnosti da uziva ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, Millar, to je pravi blagoslov... Moram priznati da ti malo zavidim, ja sam se nadala da cu dobiti blizance. Nikada nije kasno, mozda ce ih i biti. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

millar, baš mi je drago. Sad možeš da se opustiš i uživaš u trudnoći.

A i ja bih želela blizance.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar bas mi je drago da su rezultati dobri.Kao sto svi rekose sad se opusti i uzivaj koliko god je moguce. Kiss :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je drgao sto je sve ok Millar! :)

Inace i mojoj drugarici su bili isti rezultati i ona je radila amniocentezu,medjutim sve je ok,evo je sad drzi 2.sina u ruci i uzivka... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divcno,Millar.Uzivaj sutra ,nista lepse od tog prvog 4d uz(nama je Mina mahala ,a imala je 6,5cm)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas saznala da nosim dve devojcice :)) Bas sam se iznenadila, bila sam ubedjena da su decaci :)

O Millari divno t4614.gif

t61041.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar cestitam !!! Posle ce veliki bata da cuva svoje sekice !!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,divno.Bas sam se raznezila...........Jos nedelju i po do naseg 4D.Juhuuuuuuuuuuuuu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas saznala da nosim dve devojcice :)) Bas sam se iznenadila, bila sam ubedjena da su decaci :)

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Millar. Predivno. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O Millar...cestitam...sve lepe vesti...zelim ti da u tom pozitivnom talasu,sa samo lepim vestima nastavis do 9.meseca!!! :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

wow millar dve devojcice.uzivaj i ne opterecuj se uvek puno onim sta dr kaze, jer nisu svi doktori dobri...vidis da su rezultati dobri i da ima te pregrade, i nema mesta za brigu.....ajde srecno do kraja trudnoce.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke :) Inace, danas su mi izmerili sasvim druge vrednosti za NT (1.6 i 1.9), i

UZ je pokazao da je do sada sve u najboljem redu. Ah da, uspeli su d anadju i tananu pregradu medju bebironima, jeste tanka citav 1 mm, ali bitno je da ih ima.

Najlepse od svega je kada sam ih videla kako se maze :) )

Prelepo. Uzivaj millar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sazala sam da nosim jednojajcane blizance ( na osnovu DNK profila dobijenog amniocentezom).

Jos su mi juce na UZ rekli da je jedna posteljica, a svi su mi do sada govorili da su dvojajcani sa dve posteljice.

Malo sam zabrinuta.

Ima li neko slicno iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar, ajde pomozi :):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.