Iznenadan plač u snu

odgovora

Objavljeno

Dragi roditelji,

Moja beba ima 5 meseci i 2 nedelje i od nedavno smo na kolicima umesto korpe za ležanje stavili sedište, naravno zavaljeno skoro u potpunosti. :lol:

Bebac sad može mnogo toga da opazi u okolini, a i ne gleda samo u onoga ko gura kolica.

Međutim, uveče bi se često budio plačući i po sat vremena baš taj dan kad smo bili u šetnji.

Da li neko ima slično iskustvo i da li je rano za bebu da bude izložena ili je to samo faza kad postanu mnogo svesniji okoline?!

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da nema to veze sa okolinom. To je faza koji oni imaju...sanjaju nesto i to im je shok....verovatno ono sto su videli tog dana....mada cula sam da bebe do 6. meseca sanjaju porodjaj i otuda ta vriska iz sna, posto je za njih to bilo generalno najtraumaticnije iskustvo :)...mrvice male

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mada cula sam da bebe do 6. meseca sanjaju porodjaj i otuda ta vriska iz sna, posto je za njih to bilo generalno najtraumaticnije iskustvo :)...mrvice male

Jao, pa to mora da je strasno! :o Nisam cula za to, bas mi je zao bebica... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, Šećer, nisam čula za to. :( A dešavalo se to i mom Akiju par puta. Ja to nisam povezivala sa šetnjom ili okolinom, ali mi stvarno nije bilo jasno zašto plače. Plač je baš prodoran, ali, kad ga zagrlim i kad ga tako držim neko vreme, on se umiri i počne da se smeje kao da ništa nije bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne znam, ali tako je pedijatar u bgdu rekao mojoj najboljoj drugarici i da to prestaje posle 6.meseca tj da se posle toga ne secaju porodjaja....e sad kako oni znaju sta tako male bebe sanjaju :blink::blink:

ali verovatno se pretpostavlja,sta znam...

u svakom slucaju jadni maleni.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji iako imaju preko 6.meseci placu u snu... Aki ponekad pocne da place bas me zacudi ,mislim da sanjaju nesto sto se tog dana desilo sto ih uplasilo pa zato ... Ja legnem pored njega a on se jedva smiri ,... A Strahinja svako vece place ,ne smem da se odvojim od njega... Probudi se i vidi da me nema i place ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji iako imaju preko 6.meseci placu u snu... Aki ponekad pocne da place bas me zacudi ,mislim da sanjaju nesto sto se tog dana desilo sto ih uplasilo pa zato ... Ja legnem pored njega a on se jedva smiri ,... A Strahinja svako vece place ,ne smem da se odvojim od njega... Probudi se i vidi da me nema i place ...

Isto kao i Anita. Ona obavezno place u toku noci, i smiri se tek kada je prebacim kod nas u krevet. :) Procice i to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dane je plakao u snu kad su mu vadili krv,pa sam plac povezala sa tim.delovao je,jadnicak,stvarno preplasen i istraumiran :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa beba je pocela da place u snu sa 5 ipo meseci....zbog zuba

Izbila su dva, ali ona i dalje place i smiri se kada joj namazem calgel...

Valjda su krenula i druga dva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Hvala na komentarima. Mi smo vec 8 mesec uveliko, a desava se i dalje da Daki zaplace u toku noci. Nije vrisak vec jecanje. Povezala sam da se to desava nakon uzbudljivog dana pogotovu kad se puno razigra i kada idemo u goste...

Valjda je to faza koja ce proci....

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto ima grcice zakuka glasno i kad podrigne sve je super! I ja ponekad cujem zvuk slican jecanju, ali mislim da se to moja bebica cereka u snu- jer sam je jednom nosala usnulu i videla je kako se smeje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja maša je stara 4 i po meseca i jednom nedeljno s edesi da počne da plače u sred sna, bilo to danju ili noću.. stavim joj cuclu u suta i smsiri se odmah!

ništa zabrinjavajuće što se mene tiče

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka kako je stariji cesce se desava to plakanje u snu, ali to nije plakanje, vise je kao neko buncanje, ponovno prozivljavanje dnevnih dogadjaja.. bacaka se po krevetu, nesto mrmlja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Markic je pre nedelju dana tako jako vrisnuo u snu da sam ja mislila da je nesto povredio ili ne daj Boze slomio jer se jako vrpolji dok spava, tog momenta kad sam ga uzela iz krevetica je stao kao da nista nije bilo ali sam onda ja pocela da se tresem toliko da je mm ustao i uzeo mi ga iz ruku jer su mi kolena klecala :( ne znam sta se desilo , posle se nije ponovilo vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja beba ponekada tako vrisne dok spava.....ali se ne probudi, nego nastavi da pajki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja beba ponekada tako vrisne dok spava.....ali se ne probudi, nego nastavi da pajki...

I meni se desilo da moja mala Nina vrisne iz cista mira dok spava...zaledila sam se...isto sam pomislila da se povredila, a u stvari je nesto sanjala ...Eto ona nije imala ni mesec kad joj se to desilo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se i mom djecaku pocelo skoro desavati, ima 2 i po mjeseca. Iz cvrtsog sna se probudi glasno placuci. Cim mu se javim i poljubim ga, smiri se. Sigurno nesto sanja, pa se prepadne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ista prica! Desavalo se vise puta, nekad i posle setnje...i mislim da ima veze sa njom. I provalila sam da sto brze reagujem, to bolje. Nekad je dovoljno samo da ga dodirnem, i kazem nesto, a ponekad uzmem u ljuljku, posto to voli, pa ga zaljuljam. I smiri se. Ali opet kazem, fora je u brzini reagovanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se i mom djecaku pocelo skoro desavati, ima 2 i po mjeseca. Iz cvrtsog sna se probudi glasno placuci. Cim mu se javim i poljubim ga, smiri se. Sigurno nesto sanja, pa se prepadne.

Neki dr tvrde da bebe do 6. meseca sanjaju porodjaj, i da odatle taj iznenadni plac, jer ipak je za njih to bio dramatican dogadjaj :rolleyes: Posle 6. meseca ga se ne secaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima osam ipo meseci i u poslednjih mesec dana, nocu, pocinje da stenje na svakih sat vremena, to se desava u polusnu, i ako je u tom trenutku uzmem ona se ne budi i nastavlja da spava, pa se oglasava kroz neko vreme ponovo, ako je ne uzmem kad zastenje onda se probudi i pocne da place. Pokusala sam da joj dam da sisa, vodu, caj, ali nista ne pomaze, pokusala sam da je stavim u nas krevet medjutim nista, u poslednjih 10 dana su joj nikla 2 zuba ali sad nema ni jedan vise na vidiku a ona postaje sve gora i gora. Inace od kako se rodila nisam imala problema sa njom, spavala je od 21h do 9h bez budjenja. Sad i po danu manje spava a isto se budi placuci. Da li je neko imao slican problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zokili, vjerovatno je bole desni, pa zato.... Mozda da namazes neki od onih gelova- Calgel za ublazavanje bolova pri rastu zubica ili neki drugi? Mislim da se ipak radi o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac nekada brizne u plac kada spava, a nekada vrisne. Posle toga nastavi da spava normalnno. Ko zna sta im je srecicama na pameti :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zokili, vjerovatno je bole desni, pa zato.... Mozda da namazes neki od onih gelova- Calgel za ublazavanje bolova pri rastu zubica ili neki drugi? Mislim da se ipak radi o tome.

sinoc smo imali temperaturu 37.8, nije prehladjena tako da i ja mislim da su zubici. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neda je noćas spavala ukupno 2 sata.Plakala,vrpoljila se.Da nije od vakcine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.