Izgradnja montaznih kuca

odgovora

Objavljeno

ZANIMA ME DA LI JE NEKA OD VAS IMALA ISKUSTVA SA MONTAZNIM KUCAMA ILI NEKO U VASOJ BLIZINI? STA ZNATE O TOME? I KOJE FIRME SU NAJJEFTINIJE PO TOM PITANJU?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odrasla sam u montaznoj kuci...znam da svi izvodjaci radova daju garanciju 100 godina na njih....danasnje montazne su daleko modernije i udobnije i jeftinije nego da gradis od tzv cvrstog materijala....pogledaj ivanjica montazne kuce Ivanjica ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam živela u montažnoj kući, a i radim u projektnom birou, tako da ti mogu reći ovo:

što se tiče termike, slično je kod obe, uradi se demit fasada i to ti je to, što se tiče dugotrajnosti, zidano je zidano :), kad je cena u pitanju ključ u ruke je kod nas za zidanu 300 evra/m2, a montažna je oko 250-280 evra/m2, u zavisnosti od kvadrature, prema tome ja sam više za zidanu nego za montažnu kuću.

Kod montažnih kuća ti je fora da ti daju cenu za kuću recimo 15.000 evra za nekih 100m2, a u tu cenu nije uračunata izrada temelja, majstori, instalacije.... tako kad sve to još dodaš na tih 15000 izađe te mnogo, mnogo više....

Mirjana886 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam živela u montažnoj kući, a i radim u projektnom birou, tako da ti mogu reći ovo:

što se tiče termike, slično je kod obe, uradi se demit fasada i to ti je to, što se tiče dugotrajnosti, zidano je zidano :), kad je cena u pitanju ključ u ruke je kod nas za zidanu 300 evra/m2, a montažna je oko 250-280 evra/m2, u zavisnosti od kvadrature, prema tome ja sam više za zidanu nego za montažnu kuću.

Kod montažnih kuća ti je fora da ti daju cenu za kuću recimo 15.000 evra za nekih 100m2, a u tu cenu nije uračunata izrada temelja, majstori, instalacije.... tako kad sve to još dodaš na tih 15000 izađe te mnogo, mnogo više....

PA JA I MUZ SMO SE BAS ZAINTERESOVALI ZA MONTAZNE KUCE POSTO SMO PODSTANARI A IMAMO U PLANU NESTO DA UZIMAMO A TO NAM SE BAS SVIDELO... JEL IMA TVOJA FIRMA NEKI SAJT ILI TAKO NESTO?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Maricom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo razmatrali montazne kuce,nama se jako dopadaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IZ ISKUSTVA ILI...?

Ma ne iz iskustva nego cisto iz nekog svog rezona. Polazim od toga da kada bih trebala da kupim kucu,nekako nikada ne bih kupila montaznu. Montazne su stvarno slatke i sve to nekako bude brzo gotovo,ali eto to je moj stav. Nemam nista protiv,nemoj slucajno da nesto pogresno protumacis,mozda sam ja malo od starog kova pa....Usvakom slucaju srecno sto god da resite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne iz iskustva nego cisto iz nekog svog rezona. Polazim od toga da kada bih trebala da kupim kucu,nekako nikada ne bih kupila montaznu. Montazne su stvarno slatke i sve to nekako bude brzo gotovo,ali eto to je moj stav. Nemam nista protiv,nemoj slucajno da nesto pogresno protumacis,mozda sam ja malo od starog kova pa....Usvakom slucaju srecno sto god da resite

MA TAMAN POSLA, NEGO ONAKO PITAM. I HVALA :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PA JA I MUZ SMO SE BAS ZAINTERESOVALI ZA MONTAZNE KUCE POSTO SMO PODSTANARI A IMAMO U PLANU NESTO DA UZIMAMO A TO NAM SE BAS SVIDELO... JEL IMA TVOJA FIRMA NEKI SAJT ILI TAKO NESTO?

Imamo sajt, ali još nismo postavili kuće :)

Što se tiče izgleda i rasporeda, to sve može da se radi klasičnom gradnjom, samo će gabarit biti malo veći ( za debljinu zida).

I meni se lično sviđaju raspored prostorija u montažnim kućama, ali kad se sve stavi na papir, mala je razlika u ceni između zidane i montažne kuće, tako da bih se ja ipak odlučila za zidanu varijantu a raspored iz montažne :)

Što se tiče brizne gradnje, montažna bude za mesec dana otprilike, a zidana može da bude za dva -tri meseca, ukoliko su finansije nisu u pitanju :) tako da to nije neka velika razlika....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo sajt, ali još nismo postavili kuće :)

Što se tiče izgleda i rasporeda, to sve može da se radi klasičnom gradnjom, samo će gabarit biti malo veći ( za debljinu zida).

I meni se lično sviđaju raspored prostorija u montažnim kućama, ali kad se sve stavi na papir, mala je razlika u ceni između zidane i montažne kuće, tako da bih se ja ipak odlučila za zidanu varijantu a raspored iz montažne :)

Što se tiče brizne gradnje, montažna bude za mesec dana otprilike, a zidana može da bude za dva -tri meseca, ukoliko su finansije nisu u pitanju :) tako da to nije neka velika razlika....

ja sam na jednom sajtu nasla kuce koje bi nama otprilike odgovarale, pa jel mogu da ti posaljem da pogledas i da mi kazes koliko bi to otprilike sve kod vas kostalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da možeš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako su lijepe...divno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sve može da se uradi i klasičnom gradnjom, cene kod nas su oko 4.5 eura/m2, u zavisnosti oko kvadrature, instalacija, itd....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po drugim sajtovima sam gledala i montazne kuce ispadaju kod vas jeftinije, a klasicna gradnja kod vas je kao njihove montazne kuce. 300e/m2 uopste nije puno. Jel je to isto varijanta kljuc u ruke kao kod montaznih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po drugim sajtovima sam gledala i montazne kuce ispadaju kod vas jeftinije, a klasicna gradnja kod vas je kao njihove montazne kuce. 300e/m2 uopste nije puno. Jel je to isto varijanta kljuc u ruke kao kod montaznih?

Uh, ja ti nisam dobro obijasnila, mi smo samo projektni biro, znači mi samo projekte radimo, a izvođačke firme zidaju :)

U zavisnosti koja je kvadratura, od čega se gradi, kakva oprema ide.... tako i cena ide... u proseku od 300-350 e/m2 su cene ključ u ruke za zidane kuće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opušteno :)

Ja volim moj posao i nije mi teško ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opušteno :)

Ja volim moj posao i nije mi teško ... :)

a imas stvarno lep posao... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ja sam zacopana u montazne kuce!!!

Prvo sto ima stvarno prelepih, pravi san... Jos vrt ispred da napravis i uredis, uhhhh...

Mi planiramo da za jedno 3 godine prodamo nas stan u centru :( , posto moramo dva manja, zbog njegove sestre... Pa ga ja kljucam da kupimo montaznu kucicu... Ali opet, pre udaje sam ceo zivot zivela u kuci, i znam koliki je to posao... Rupa bez dna...

Pogotovo ako je velika i ako je dvoriste veliko...

I onda ide to sto su zemljista skupa... Jeftinije je samo negde dosta dalje, a ja daleko bas i ne bih... :/ Pa sad ne znam ni sama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde ima savrsenih montaznih kuca ali su skupe. Dodje 1000 evra po kvadratu. Ali ljudi ih uzimaju. U srbiji su zaista povoljne. Jako je velika razlika izmedju montaznih i zidanih, jer kad pogledate montazna je 300 evra kvadrat, dok zidano ne moze ispod 550 po kvadratu. skoro pa duplo.

Ja sam u fazonu "kakva god da je kuca samo da je moja".Za montazne sam mozda vise jer postoji jedna izreka kod nas "Ili je lud il' pravi kucu". Znam pravio je moj cale, i to ne da zivimo u njoj vec ovako i svakodnevno smo mu ponavljali tu izreku :lol:

Takodje, montazne su gotove za mesec dana, ja zaista ne znam nikog da je izgradio kucu za par meseci.

A trece, ja kao neko ko ima fobiju od zemljotresa a montazne imaju taj antisizmiki (ne znam na srpskom , protiv zemljotresni sistem???? :blink: ) uvek sam za njih.

I kao poslednje, ovde daju garancije i do 100 godina. Znaci extra.

Ne znam, da sam u srbiji ne bih razmisljala. Ovde ne mozes plac ispod 200 000 evra da nadjes, tako da je stan najverovatnija opcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.