Izgradnja montaznih kuca

odgovora

Objavljeno

Lepa je i ja sam je gledala ali ne isplati se kad se proracunas i bolje razmislis ipak je bolja zidana....

Imamo vremena, to je nama neki plan okvirno za narednih 3-4 godine...deca su nam jos mala, imamo sasvim dovoljno mesta u kuci, za sad....bice gusto tek kad budu krenuli u skolu ;)

Ako nista drugo, bar imam ideju o rasporedu prostorija i izgledu kuce, a nama preporacun tek sledi...mada, na osnovu misljenja ovde, ispade da je zaista bolje zidati. Hm, ne znam...ne mogu da verujem da za zidanu kucu te kvadrature treba priblizno toliko para!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se slazem da je zidano zidano.

E sad jedno pitanje, za one koji znaju i koji su se raspitivali, kada stavljate na papir sta je jeftinije, je li racunate i izolaciju u to?

Ovo pitam, zato sto vecinu ljudi kojih znam, a koji su gradili kuce nisu stavljali izolaciju kazu da nemaju para.

Mi smo racunali i to, posto kad vec ulazimo u sve to idemo do kraja, ali mislim da ljudi obicno nemaju para pa zbog toga to odlazu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva je izolacija montaznih kuca?

I da li neko zna- ko je strucan, na primer, kakav spoljasnji zid u zidanoj kuci odgovara spoljasnjem zidu montazne kuce( recimo ako je spoljasnji zid montazne kao u ovom linku dole)

http://www.kucamont.com/index.php?T=1&...ontaznih%20kuca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj savet je zidana :) Lepo si napisala cena je veoma približna, ali zidano je zidano!

Malo duže traje gradnja ali se isplati!

Ja sam skoro projektovala montažnu, posle sam išla na gradilište, kad sam videla šta ugrađuju zapitala sam se da li je to zaista vredno 400 e/m2..... :angry:

Moze jedno pitanje? :) ...kako ti se cine ove tehnicke karakteristike?...onako odokativno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moracemo i mi da stavimo na papir svakako....nije valjda tako losa izgradnja montaznih, bas sam se rastuzila sad :(

Vidi, nije baš TAKO LOŠA, ali meni lično se ne sviđa.... ja sam živela u montažnoj kući a sad živim u zidanoj i ima razlike....

I ja se slazem da je zidano zidano.

E sad jedno pitanje, za one koji znaju i koji su se raspitivali, kada stavljate na papir sta je jeftinije, je li racunate i izolaciju u to?

Ovo pitam, zato sto vecinu ljudi kojih znam, a koji su gradili kuce nisu stavljali izolaciju kazu da nemaju para.

Ja sam računala sve ključ u ruke tako da i izolacija ulazi u te cene, ali u principu je mnogo bolja varijanta kod zidanih kuća da se izolacija stavi nakon godinu-dve ili više jer dolazi do sleganja tla i blagog pomeranja temelja i zidova a samim tim i do pucanja fasade kad se uradi sve odjednom....

Kakva je izolacija montaznih kuca?

I da li neko zna- ko je strucan, na primer, kakav spoljasnji zid u zidanoj kuci odgovara spoljasnjem zidu montazne kuce( recimo ako je spoljasnji zid montazne kao u ovom linku dole)

http://www.kucamont.com/index.php?T=1&...ontaznih%20kuca

U tom dole linku imaš tri varijante, Mega je najbolja jer je najdeblja, ali sve to zavisi od toga šta oni na licu mesta stavljaju... da li zaista kupe zvučnu izolaciju i ugrade ili uzmu najobičniji najlon u boji i postave kao "zvučnu izolaciju"... sa druge strane zavisi kojim čvrstim materijalom misliš da zidaš, da li je to opeka ili blok, ili gradiš poroterm blokovima kod kojih imaš elemente za vertikalne serklaže, pa samim tim izbegavaš stubove, a poroterm blokovi su dobri zvučni i toplotni izolatori tako da ti kod njih ne treba klasična izolacija već samo fasadu radiš... Sve u svemu treba sesti i sa stručnim licem preračunati sve i videti u koju se varijantu uklapate....

Moze jedno pitanje? :) ...kako ti se cine ove tehnicke karakteristike?...onako odokativno ;)

Klasično za montažnu gradnju.... svi oni rade skoro pa isto samo se po imenu razlikuju firme.... Ja bih radije otišla kod mm od naše Ane* i izgradila brvnaru od oblica nego montažnu kuću od ovih daski....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno Maki-D na iscrpnom odgovoru!

Kako vidim ceka nas jos dosta razmisljanja i racunica ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi pre no sto smo poceli sa gradnjom kuce smo proveli u razmisljanju skoro godinu dana sta izabrati..da li montazna..da li kljuc u ruke i nakon silnih racunica i konsultacija odlucili smo se da je zidamo blokovima...Sto se montaznih tice ne znam dal se neko zapitao kako ce na rigips da okaci bojler :blink: slike...radijatore mislim da je to nemoguce...a sto se cene tice za iste pare moze se sagraditi kuca mnogo sposobnija..ako ne i jeftinije..Poceli smo kucu od 80 kvadrata u prizemlju a u krovu ce biti 2 sobe i kupatilo...materijal je kupljen i kostao je 3500 evra uradili smo nultu plocu i sve do sada je kostalo 7000 evra s tim sto imamo sav materijal da je stavimo pod krov znaci jos nekih 4-5 za beton gvozđe majstore to je nekih 11000 odprilike i isto toliko treba da se sredi unutra sto znaci da za 20-25 hiljada dobijes extra kucu kakvu ti zelis i nema fuserenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi pre no sto smo poceli sa gradnjom kuce smo proveli u razmisljanju skoro godinu dana sta izabrati..da li montazna..da li kljuc u ruke i nakon silnih racunica i konsultacija odlucili smo se da je zidamo blokovima...Sto se montaznih tice ne znam dal se neko zapitao kako ce na rigips da okaci bojler :blink: slike...radijatore mislim da je to nemoguce...a sto se cene tice za iste pare moze se sagraditi kuca mnogo sposobnija..ako ne i jeftinije..Poceli smo kucu od 80 kvadrata u prizemlju a u krovu ce biti 2 sobe i kupatilo...materijal je kupljen i kostao je 3500 evra uradili smo nultu plocu i sve do sada je kostalo 7000 evra s tim sto imamo sav materijal da je stavimo pod krov znaci jos nekih 4-5 za beton gvozđe majstore to je nekih 11000 odprilike i isto toliko treba da se sredi unutra sto znaci da za 20-25 hiljada dobijes extra kucu kakvu ti zelis i nema fuserenja...

moguce je. kada smo pre 2 god bili u razmatranju gledali smo po netu slike sto su ljudi stavili kako izgleda i da ima stoji bojler i sve ostalo navedeno..

generalno, trebalo bi montazne da su bolje i cak kvalitetnije ali, ljudi moji gde mi zivimo pa ovde nista ne valja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas tako nije ovo Nemacka..meni su divne te montazne ali za iste novce moze mnogo bolje i kvalitetnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih volela da imam montaznu kucicu, 100 kvadratica, ali s obzirom da smo se zakucali u stambeni kredit i kupili stan (bilo nam je povoljnije) moracu da odlozim svoje zelje za neko drugo vreme. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me sad i u ovoj temi...Čitajući prethodne komentare, naravno, najviše od Maki...prednost je zidana...

Mada moram se raspitati oko cijena. Možda se mi odlučimo i za ovu opciju, pošto postoji plac na selu...

news_50666.jpg

g.360177.jpg

Ovako nešto mi se dopada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bogami i meni se dopada...ja i više volim prizemne kuće... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me sad i u ovoj temi...Čitajući prethodne komentare, naravno, najviše od Maki...prednost je zidana...

Mada moram se raspitati oko cijena. Možda se mi odlučimo i za ovu opciju, pošto postoji plac na selu...

news_50666.jpg

Ovako nešto mi se dopada...

Ej, ovu imas u KV :), lepo su je sredili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej, ovu imas u KV :) , lepo su je sredili.

Mozes li mi se raspitati ko je radio i koliko je para otprilike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mi neko moze preporuciti kompaniju iz HR koja radi izgradnju montaznih kuca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mi neko moze preporuciti kompaniju iz HR koja radi izgradnju montaznih kuca?

evo firma koja je radila mojoj sestri vikendicu pa provjeri jako su joj fino uradili i ona je zadovoljna sa svim kako rade i cijenama... link: montažna kuća

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da nadjem temu za grejanje i hladjenje u kući,ali i ovu temu da posetim.Ja sam se odlučila za montažnu kuću ovog tipa http://www.montaznekuce-negal.com/montazna-kuca-od-50-do-100-m2/77-montazna-kuca-tip81

E sad,izolacija u ovim kućama je sasvim ok tako da sam razmišljala o nekom rešenju koje isključuje energente tipa drvo,pelet,ugalj itd kojima iz godine u godinu raste cena i da ugradim multi split sistem sa tri unutrašnje jedinice i jednom spoljašnjom toplotnom pumpom.

Zanima me da li neko ima iskustva i sa prvim-montažnim kućama,i sa drugim grejanjem multi split sistemom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobra večer. Da, teško je pronaći dobru opciju za stan, pogotovo kada cijene rastu posvuda. Znate, mogu vam preporučiti da pogledate apartments for sale in Rijeka, Croatia kako biste se mogli upoznati s različitim cijenama i opcijama, jer ćete u budućnosti možda moći pronaći najbolju opciju za sebe. Želim vam puno sreće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ne mogu da nadjem temu za grejanje i hladjenje u kući,ali i ovu temu da posetim.Ja sam se odlučila za montažnu kuću ovog tipa http://www.montaznekuce-negal.com/montazna-kuca-od-50-do-100-m2/77-montazna-kuca-tip81

E sad,izolacija u ovim kućama je sasvim ok tako da sam razmišljala o nekom rešenju koje isključuje energente tipa drvo,pelet,ugalj itd kojima iz godine u godinu raste cena i da ugradim multi split sistem sa tri unutrašnje jedinice i jednom spoljašnjom toplotnom pumpom.

Zanima me da li neko ima iskustva i sa prvim-montažnim kućama,i sa drugim grejanjem multi split sistemom?

Meni se isto sviđaju tipske montažne kuće, kum je sagradio pre malo manje od 2 godine i jako su zadovoljni. Ja sam sebi isto tako nešto gledala, istraživala, dosta su tražene sada  https://www.emajstor.hr/clanak/654/tipska_montazna_kuca https://www.montaznekuce.com/galerija/ 

Izmenjeno od strane Kala1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.