Mucnina / povracanje tokom putovanja

odgovora

Objavljeno

Unapred se izvinjavam ako ovakva tema postoji ja nisam uspela da je nadjem.

Naime od skoro je sin poceo da povraca tokom voznje, prvo sam mislila da je razlog putovanje ubrzo nakon jela,

pa sam mislila da je razlog njegovo halapljivo gutanje i ne zvakanje hrane, ( po izbacenom sadrzaju)

ali to ne prestaje.

Skoro smo bili kod bake i deke na put od 250km, i moje dete se ubilo od povracanja, da smo morali da ga izvadimo iz AS,

i da ga ja drzim u rukama veci deo puta kako bi mu bar malo bilo lakse.

Juce smo nas problem ispricali pedijatru, ona nam je dala par starih " babskih saveta", koje ja vec znam i koji kod mene kao deteta nisu palili.

Jedan je obicno parce novine staviti detetu na stomak, na kozu.

Drugi je da se na zeludac stavi veliki flaster, i da detetu se otkopcaju pantalone, tj nikakav lastis ili bilo sta ne bi trebalo da ga steze.

I na kraju ako bas nista ne pomaze kupiti tablete protiv bolesti voznje.

Kakva su vasa iskustva saveti...da li nesto pomaze ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete isto tako reaguje na vožnju. Svaka vožnja duža od 10-15 minuta rezultira mučninom i povraćanjem.

Do duše, mi se nismo uopšte vozili kolima ranije, a ni sad nešto preterano. Sve nam je blizu i možemo peške da obavimo. Međutim, par puta smo išli na selo kod mog tate i gotovo svaki put je povraćao. Jedino kad smo kretali rano, nisam mu dala ništa ni da jede ni da pije - taj put nije povraćao.

Nemam neki savet, osim eto da, ne jede par sati pre vožnje - odn. onda kad si sigurna da je sve prethodno pojedeno svario.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije nikad do sada povracao a da ne pricam koliko smo putovali na duze staze.

To jutro kada smo krenuli kod bake proslo je 3h od dorucka taman je bilo vreme za spavanje ali dzaba on se ispovracao posle 20min voznje.

Juce isto kada smo isli za BG kod pedijatra, posle 45min usledilo je povracanje a nista nije jeo samo malo vode je popio pre polaska,

jos je bilo rano oko 06h ujutru.

Ovo me sad remeti samo tako, volimo da putujemo, i da idemo kod prijatelja u BOR , NS ...kod bake i deke..a sada ce biti mnogo teze.

O putovanju na more ne smem ni da razmisljam :(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,i mi od skoro imamo isti problem ibas se nerviram.Nasa Mina je u kolima bukvalno od rodjenja i jako puno putujemo ,a od letos je pocela da povraca.Kod nje nema veze dali joj je zelucic prazan ili pun-ako nije nista jela ,onda ispovraca samo vodu.Ne znam sta da radim,sediste nam je non-stop na pranju. Imala sam neke homeopatske lizalice sto mi je poslala sestra iz Australije,ali smo ih potrosili,a ne bih d joj bas dajem pilule. Da li neko mozda zna da li kod nas mogu negde da se nabave te lizalice?Jako su dobre,a nisu stetne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi imamo ger tj refluks pa je nama stanje povracanja kao dobar dan...

ali necemo o tome <_< ...ja nisam imala refluks kao mala ali sam povracala stalno u kolima....i moram vam priznati da sam omrzla i auto i selo zbog toga....a moj cale je uvek insistirao da se ide u selo i mislim da je to dosta uticalo na moje detinjstvo...koliko god vam to smesno izgledalo, ali meni je to povracanje bilo strasno...tj ceo put mi je bilo muka...i mrzela sam auto...i sad kad mi spomenes ibarsku magistralu, digne mi se kosa na glavi.....znaci taj put prezirem...

tako da zenske ako vam se dete toliko muci nemojte ga maltetirati za gluposti i putovanja koja nisu hitna...ja sam uvek bila u fazonu " a sto baba i deda ne dolaze kod nas, umesto mi kod njih, oni ne povracaju"....ma samo kad se setim.....

srecno sa decom i naravno smanjite setnje :lol::lol:

da vam ne kazem da mi je to do sad ostalo...ako nemam muziku u kolima koju ja volim, obavezno mi je muka....eto to moze malo da vam pomogne, da pustate deci stvari koje vole cisto malo da im skrenete paznju...

neko je gore spomenuo novine na stomak...i ja sam to pokusavala kad sam bila mala, i kao jednom mi je pomoglo...mama mi je ponekad davala one tabletice protiv mucnine ja se uspavam i posao zavrsen....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi imamo ger tj refluks pa je nama stanje povracanja kao dobar dan...

ali necemo o tome <_< ...ja nisam imala refluks kao mala ali sam povracala stalno u kolima....i moram vam priznati da sam omrzla i auto i selo zbog toga....a moj cale je uvek insistirao da se ide u selo i mislim da je to dosta uticalo na moje detinjstvo...koliko god vam to smesno izgledalo, ali meni je to povracanje bilo strasno...tj ceo put mi je bilo muka...i mrzela sam auto...i sad kad mi spomenes ibarsku magistralu, digne mi se kosa na glavi.....znaci taj put prezirem...

tako da zenske ako vam se dete toliko muci nemojte ga maltetirati za gluposti i putovanja koja nisu hitna...ja sam uvek bila u fazonu " a sto baba i deda ne dolaze kod nas, umesto mi kod njih, oni ne povracaju"....ma samo kad se setim.....

srecno sa decom i naravno smanjite setnje :lol::lol:

da vam ne kazem da mi je to do sad ostalo...ako nemam muziku u kolima koju ja volim, obavezno mi je muka....eto to moze malo da vam pomogne, da pustate deci stvari koje vole cisto malo da im skrenete paznju...

neko je gore spomenuo novine na stomak...i ja sam to pokusavala kad sam bila mala, i kao jednom mi je pomoglo...mama mi je ponekad davala one tabletice protiv mucnine ja se uspavam i posao zavrsen....:)

Da dignem temu,

ovo nisam videla kuda si ti isla ibarskom , gde se zavrsavalo tvoje putovanje :lol:

kod nas stanje nepromenjeno, izdrzi 20min voznje, nevezano da li je jeo ili nije ,

za svako dalje putovanje dobija pola tabletice dimigala, po preporuci pedijatra,

prilikom putovanja na more, dovoljna je jedna doza izdrzi celi dan,

davali smo mu ujutru pred polazak, on odspava dobrih 4-5h, i posle nema mucnine,

u budnom stanju,

veseo je raspolozen, pevali smo pesmice, zapitkivao kuda idemo, gde smo sada

razmisljam do kada moze ovo da traje , da li ce proci samo od sebe , kada bude veci,

niko u mojoj porodici nema te putne tegobe, meni jeste bilo muka kada sam bila mala,

isto kao kod secera samo kada se ide u selo, na ekskurziji npr ne, :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo probali sve varijante, sa jelom bez jela, flaster na stomak, ...ne pomaze nista posle 20min voznje mali krece da povraca,

mnogo mi je cudno sto je to pocelo tek oko III godine, pre toga smo putovali cesto po 200km kod bake i dede i nista se nije desavalo ,

sad me strah ako i kod malecke bude tako :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

malo ko da super podnosi voznju,pogotovo ako ne vozi...

Ja super podnosim voznju, vozila , ne vozila, meni je uzivanje da putujem, :lol: :lol:

nekad me od sunca zaboli glava ,,,ali od voznje ne

on se mnogo uplasi povracanja, sav se trese ,

a ne bih bas da je stalno na tim tabletama, kako ce se onda navici na putovanje,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo probali sve varijante, sa jelom bez jela, flaster na stomak, ...ne pomaze nista posle 20min voznje mali krece da povraca,

mnogo mi je cudno sto je to pocelo tek oko III godine, pre toga smo putovali cesto po 200km kod bake i dede i nista se nije desavalo ,

sad me strah ako i kod malecke bude tako :( :(

Nensi deci do 3,4 godine i ne moze da bude muka.Kad si videla bebu da povraca jer joj je muka od voznje.To se javlja tek kasnije.Svima nam je tako urodjeno.U nekim inostranim zemljama (pa i kod nas) decija sedista su postavljena naopako suprotno od kretanja vozila i nije im muka.

Vrlo je moguce da ce ti i devojcica imati mucnine,ali i ne mora da znaci.Probaj da im das da mirisu bananu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nensi deci do 3,4 godine i ne moze da bude muka.Kad si videla bebu da povraca jer joj je muka od voznje.To se javlja tek kasnije.Svima nam je tako urodjeno.U nekim inostranim zemljama (pa i kod nas) decija sedista su postavljena naopako suprotno od kretanja vozila i nije im muka.

Vrlo je moguce da ce ti i devojcica imati mucnine,ali i ne mora da znaci.Probaj da im das da mirisu bananu.

Znam ja i bebe koje povracaju u voznji.Jednostavno osetljiv zeludac ili sta li vec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo probali sve varijante, sa jelom bez jela, flaster na stomak, ...ne pomaze nista posle 20min voznje mali krece da povraca,

mnogo mi je cudno sto je to pocelo tek oko III godine, pre toga smo putovali cesto po 200km kod bake i dede i nista se nije desavalo ,

sad me strah ako i kod malecke bude tako :(:(

DRaga govoreci iz licnog iskustva, meni jedino nije bilo muka ako mi je bilo ultra zanimljivo u putu. sto znaci iskljucivo pesmice koje ja volim i znam napamet itd. Mada za ibarsku magistralu nista nije palilo :lol:

Nemoj da te to brine, dosta dece povraca u voznji. Meni i sad kad je dosadno u putu, uvek mi je muka. Ako nema muzike koju ja volim,odmah mu se smuci :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

secerko,ja put podnosim samo ako me niko ne dira,znaci ako mirujem i gledam naprijed,i ne moram se okretat,razgledat i sl....kako se dijete rodilo i putujemo sa njom,na duze staze obavezno moram popiti tabletu protiv povracanja,inace ne bih bila sposobna da se brinem o djetetu...

Isto i ja, niti smem da se okrecem pozadi, niti da citam nesto biti bilo sta, u suprotnom mi je muka.

U avionu se jednom desilo da 3 puta povracam, drzim kesu u jednoj ruci a drugom rukom drzim luku. ali to samo sa jednim pilotom jatovim , kod njega uvek povracam kad slece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja obozavam voznju avionom ali u kratkim relacijama...najvise volim kad uzlijece i slijece i kad naleti na turbulencije...tada mi je bas dozivljaj...

ono ostalo mi je sve dosadno,,,samo ko budala sjedis... :lol:

ja kad ovo nekom kazem,svi me gledaju ko da sam freak... :lol:

E pa jesi freak. Ja kad su turbulencije odmah se nerviram zasto nikada na pocetku ne slusam stjuardesu kad objasnjava gde se sta nalazi :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A nensi, inace je jos odavno, secam se viki77 pisala o nekim homeopatskim lizalicama za decu koja su odlicna protiv mucnine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da pokrenem malo temu jer mi treba savjet.
Cerka mi putuje za dva dana u Tivat. Tip je koji vrlo tesko podnosi voznju. I na mnogo krace destinacije zna da povraca usput.
Razmisljam da joj pred put dam neku tableticu protiv mucnina. Ali ne znam koju, ne razumijem se u to bez da pitam apotekarku.Al eto, ako neko ima neku preporuku nek se javi.
Mislim da joj od toga ne moze biti gore, naprotiv...ipak ne bih da rizikujem, poznavajuci njeno ponasanje u toku voznje.
Hvala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snow imaju one tabletice bas za tu namenu, Dimigal se zovu... sad ne znam jel i kod vas isti naziv..Galenika proizvodi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Maki, upravo sam citala o njima na internetu. Pitacu danas u apoteci.

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je mama davala cetvrtinu tabletice pred put. I ja sam kao mala povracala od putovanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svojoj deci nisam htela da dajem tablete a povracali su katastrofa oboje... ali su nas zato spasle narukvice. Kostaju oko 10e. Sinu smo kupili u Grckoj a cerki ovde, u apoteci. Oni sad, cim sednu u auto odmah stavljaju... Cerka to koristi iako je relativno velika(14god). 

Voljena i mama maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majat, ti kao moja mama. I veruj mi da joj to zameram. Ceo život sam se mučila sa povracanjem i nije mi nikada dala nista da popijem.

Tako isto i sa trudnoćama . Narukvice su mi samo privremeno pomagale.

Sto ste bre tako okrutne Majat? :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nisam okrutna kad mojoj deci ovo pomaze. Ni jednom nisu povratili kad ih imaju na rukama. Dok nismo imali narukvice tempirali smo da spavaju u kolima. 

Voljena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majat, meni su narukvice život spasile u trudnoćama. Inače sam oduvek bila tip kao Snow-ina devojčica, traume su mi ostale od putovanja kolima i povraćanja tokom njih. Za pristalice tabletica- od njih sam redovno povracala još gore pa smo brzo batalili. A i u čemu god može da se prodje bez njih, to bolje! 

Narukvice uvek imam u torbi, kad je starijem muka u kolima, stavim ih njemu i zaista odmah reše problem. Tako da Snow, znaš šta ti je činiti, narukvice i mirna si;)

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, ja napisah post prije tebe i odlucih se da ga ne objavim :D jbg.nemam vremena za ubjedjivanja :)

Uglavnom i meni od tableta bude gore u smislu da unistim stomak i uzme mi par dana da se vratim u normalu, a kad trpim mucninu dok izadjem iz auta svane mi tako da i ne pomisljam da ih dajem djeci, zapravo tek sad bih i mogla dati starijoj jer je granica 6godina za tablete. Ni meni mama nikad nije davala nista protiv mucnine, i uopste joj ne zamjerim.

Ja svojoj djeci ne dajem da jedu pred sami put, a ako je put duzi uglavnom piju vodu i grickaju slani keks od do. Slatko im ne dajem nista prije ni za vrijeme voznje. Isto tako hvatam vrijeme spavanja. Dok su budne pjevam im i trudim se da im skrenem paznju na sve moguce nacine.

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe a u cemu je fora sa tim narukvicama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, bacile ste me u duboko razmisljanje:-p
E ovako, putuje se autobusom, voznja traje oko 2 sata. Pun autobus zivahne djece :-) i dva-tri odrasla. Pretpostavljam da ce praviti pauze, ustvari sigurna sam, ipak su tu djeca. E sad, mojoj cerki kad je nesto zanimljivo ona 'zaboravi'gdje je i sta se desava, grubo receno. Ajd da pretpostavim da ce joj to skrenuti paznju sa same voznje, i da joj se nece smuciti. I onda da rizikujem pa da joj ne dam tabletu(inace, nikada ranije joj nisam davala nista slicno)...ali sto ako bude povracala...onda cu kriviti sebe sto joj nisam dala prokletu tabletu.
Jedino sto mogu ja da uradim jeste kao sto rece maza da joj ne dam nista da jede prije puta, i da usput pije vodu i gricka nesto slano. Pa da probam, u odlasku bez tablete...i u zavisnosti od toga kako prodje put u povratku ili bez ili sa tabletom. Sta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.