Standard, finansije

odgovora

Objavljeno

Cekajte grejanje u Srbiji se placa tokom cele godine?!! :blink::blink: Sto leti, ne kontam?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zivimo, naravno, od danas do sutra sa honorarnim primanjima. Uspemo godisnje da ustedimo 2000E u proseku zadnjih 10 godina i sa tim placamo zivotno osiguranje/ privatnu penziju. Vozimo auto 20 godina star, u stan smo ulozili tek toliko da nam bude priajtno, a sav moguci visak koji se pojavi trosimo na putovanja, izlete, letovanje... nema nacina da se ustedi kinta nego da zakidas sebe i kada si u najboljim godinama da uzivas. Mi smo zadovoljni sto imamo taj fond za penziju jer nemamo nikakvog zvanicnog radnog staza.

Racune placamo redovno, stan je nase vlasnistvo i ne patimo ni za cim posebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,preko cele,koliko vidim pozarevac je najbolji sto se toga tice,mi za kucu od 100 kvadrata placamo po 3500 mesecno a grejanje imamo 24h,t je negde oko 22-23 c,kod sveki u stanu je oko 26c,nama odlazi na par mest :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekajte grejanje u Srbiji se placa tokom cele godine?!! :blink::blink: Sto leti, ne kontam?!

Da nas ne bi udarali po dzepu samo zimi :lol: Podelili su kao godisnji trosak na celu godinu da bi nam bilo lakse, ali podizu cenu grejanja stalno, tako da ja ne mogu da kazem koliko cu platiti za ovu godinu. Po poslednjem racunu, to bi trebalo da bude oko 500Eura, ali dok ne prodje godina i sva poskupljenja, nemamo pojma!

Btw, moja mama se greje na drva i ne potrosi 300E za 90kvm za celu zimu. Eto, mi u stanovima, koji smo poprilicno u sendvicu i izolaciji, placamo duplo vise. Neko mora da drpa lovu, sestro slatka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čula sam da je Novi Sad generalno da se SLEDIŠ sa centralnim grejanjem. :(

nije svugde bas tako.. mi smo cele zime u kratkim rukavima ili potkosulji. mislim da sam jednom-dvaput obukla duge rukave u stanu i to samo ako odemo na vikend kod mojih a ostavim nesto otvoreno pa treba dan dva da se temperatura stabilizuje. uvek je preko 22 stepena, kad su dolazili iz toplane da mere bilo je 25. mi smo u n.sajma, tacnije jedna poprecno ulica.. kod sveki je malo hladnije ali njihov stan je veliki 113m2 , na uglu zgrade je pa je samo ta dnevna malo hladnija a i kuhinja joj je skoro stalno otvorena (otvoren prozor) a ono su kod fakulteta.. fakticki i mi i oni spadamo pod centar grada i ne znam da li je mozda zato dobro grejanje..

drugarica mi je na podbari u garsonjeri koja cak ima i zastakljenu terasu i ipak im je dosta hladnije u odnosu na nas..

enav, zasto ti je grejanje tako skupo, ili u tih 10000 racunas sve racune???

nemoguce je da ti je tolika informatika, sem ako imas i toplu vodu, pa i hladna..

nas stan je 42m2 i grejanje samo je nesto preko 3000, mislim oko 3500din..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo centralno grejanje (na gas) u kući, T nikad ne nameštam iznad 18 stepeni, ne zbog potrošnje, već zato što sam skontala da nam je lepše i da smo zdraviji ako nije velika T u kući. Dok smo živeli na NN u stanu, T je bila oko 23-24 stepena i non stop smo bili prehlađeni... Inače smo celu zimu u majicama kratkih rukava, svi troje.

A noću spustimo T na 15 jer lepše spavamo, a i dete se ne budi noću svo oznojano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekajte grejanje u Srbiji se placa tokom cele godine?!! :blink::blink: Sto leti, ne kontam?!

I u Rep.Srpskoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo navikli na toplo, i nocu da je toplo ali ne volim da je pretoplo. kontam da Luka ima dobar imunitet jer se ne prehladjuje a UVEK JE OTKRIVEN. on nista ne trpi, i u snu skida sa sebe i vice 'ne treba meni pokivac' nikad ga ne pretopljavam, hulahopke samo kad idemo napolje, uvek je u bodicu na duge rukave ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drugarica mi je na podbari u garsonjeri koja cak ima i zastakljenu terasu i ipak im je dosta hladnije u odnosu na nas..

enav, zasto ti je grejanje tako skupo, ili u tih 10000 racunas sve racune???

nemoguce je da ti je tolika informatika, sem ako imas i toplu vodu, pa i hladna..

nas stan je 42m2 i grejanje samo je nesto preko 3000, mislim oko 3500din..

Da, mi imamo i toplu vodu + 4 clana domacinstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, mi imamo i toplu vodu + 4 clana domacinstva.

prijatelj nam je na n.detelinari.. oni toplu i hladnu vodu placaju 2x vise nego mi hladnu i struju (kojom jel i grejemo vodu)..

ma, grozno je stvarno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prijatelj nam je na n.detelinari.. oni toplu i hladnu vodu placaju 2x vise nego mi hladnu i struju (kojom jel i grejemo vodu)..

ma, grozno je stvarno..

Pa, kad su monopolisti. Mi smo pre ovog stana ziveli kod kasarne. Zgrada se grejala na gas i imali smo bojler, a racuni su nam bili smesno niski. Ali, posto ne mozemo da menjamo, mozemo samo da se nerviramo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi placamo racune bas malo. Naime, zgrada ima preterano dobru izolaciju,i vakum pvc prozore, a svaki stan ima radijatore na plin i svoj kotao na pli. Tako da svako placa koliko potrosi i samo dok je sezona. Nama u plin spada i topla voda i kuvanje. Temperatura se digitalno podesava i kod nas je konstantno 22 stepena.

Januarski racun za plin 4.600, a racun za struju 1.100. Vodu placamo po clanovima, nas troje 450 rsd. Milina, za pozeleti, mi racune ne osetimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prijatelj nam je na n.detelinari.. oni toplu i hladnu vodu placaju 2x vise nego mi hladnu i struju (kojom jel i grejemo vodu)..

ma, grozno je stvarno..

Jeste da znas :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se grejemo na ugalj, sto znaci da je struja potrebna samo za pumu, a ona ne trosi mnogo, bojler ukljucujemo predvece i nocu. Mislim da nas najvise obijaju 2 zamrzivaca i 2 frizidera kao i ves masina, koja je maltene non stop ukljucena, a svekrva se mnooogo plasi da je ukljucuje noc :blink: u, kaze ko zna sta moze da se desi kad zaspimo, ja kazem da mnogo vise moze da se desi kad je ukljucimo i onda svi budemo napolju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekajte grejanje u Srbiji se placa tokom cele godine?!! :blink::blink: Sto leti, ne kontam?!

Zato sto je, seceru, ovo, nazalost, zemlja Srbija... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za 53 kvadrata na NN informatika je skoro 11.500! Najveci problem je voda, koju, ocigledno, neko krade, imamo dva kafica u blizini, ali kad nemas kome da se obratis u ovoj, nazovi, drzavi. Oko 5.000 su hladna i zagrevanje tople! Ostalo je uobicajeno, struja od 1.500 do 2.000. Ali informatika ubija, a uopste nije toplo u stanu, severna je strana, pa, sto neko rece ovde, kad severac zaduva...toplije mi je napolju :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za 53 kvadrata na NN informatika je skoro 11.500! Najveci problem je voda, koju, ocigledno, neko krade, imamo dva kafica u blizini, ali kad nemas kome da se obratis u ovoj, nazovi, drzavi. Oko 5.000 su hladna i zagrevanje tople! Ostalo je uobicajeno, struja od 1.500 do 2.000. Ali informatika ubija, a uopste nije toplo u stanu, severna je strana, pa, sto neko rece ovde, kad severac zaduva...toplije mi je napolju :(

Skroz te razumem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Resih da otvorim ovu temu jer dugo vremena razmisljam kakav nam je standard.

Ne mislim u globalnom smislu drzave vec porodicno...

Koliko se promenio u zadnjih par godina...meseci?

Da li ste zadovoljne svojim standardom?

Sta je to sto nam uvek nedostaje?

Da li ste u dugovima zbog 'boljeg' standarda ili samo zbog obaveznih troskova?

Kako vidite svoj nacin zivota za par godina?

I jos... kljucno pitanje:

Sta smatrate troskovima, a sta zadovoljstvom?

Kada smo tek poceli da zivimo zajedno,uzivali smo mnogo veci luksuz nego sada.Vecere svako drugo vece,svaki vikend pun rezervoar i pali.Sada ima mnogo precih stvari od nasih nekadasnjih ludorija.

Privatni posao mm je takav da nekad dnevno moze da zaradi pola prosecne plate,nekada ni dinar.To je s neke strane dobro ne cekas platu,ali s druge strane i nije.

Ono sto mi u poslednje vreme nedostaje,su upravo ti izlasci i druzenja koja su se svela na minimum.Druzenje sa prijateljima se svelo na kucne varijante,ukljucujuci i decicu.

Moram reci da mi ne znamo sta znaci biti duzan.S te strane sam jako zadovoljna.A jos kada bi svi duznici nama vratili novac,onada bi bila jos zadovoljnija.

Sve u svemu nebi mogla da se pozalim JER prilagodjavamo potrebe i troskove i boljoj i losoj finansiskoj situaciji.Zadovoljna sam.

Ali zakljucak je da u danasnje vreme krize nije sramota reci da nema,jer ima ali troskovi su ogromni,cene su ogromne,svaki racun je ogroman iako su se potrebe svele na minimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve: Koliko novca bi vam bilo dovoljno da pokrpite sve mesecne potrebe, bez odricanja, i razmisljanja o tome hoce li vam za nesto zafaliti. Pod tim potrebama podrazumevam sve: racune, hranu, odecu, izlaske, decije radosti, doslovno sve prosecne mesecne potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve: Koliko novca bi vam bilo dovoljno da pokrpite sve mesecne potrebe, bez odricanja, i razmisljanja o tome hoce li vam za nesto zafaliti. Pod tim potrebama podrazumevam sve: racune, hranu, odecu, izlaske, decije radosti, doslovno sve prosecne mesecne potrebe.

1200 eura, sada je oko 1000 eura i to "krpljenje" od plate do plate. Bez ikakvog luksuziranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve: Koliko novca bi vam bilo dovoljno da pokrpite sve mesecne potrebe, bez odricanja, i razmisljanja o tome hoce li vam za nesto zafaliti. Pod tim potrebama podrazumevam sve: racune, hranu, odecu, izlaske, decije radosti, doslovno sve prosecne mesecne potrebe.

Uh, ja retko sabiram sve, markice za prevoz za mm i mene su preko 10 hiljada... + računi, + obavezno za dete, + ostalo.

Mnogo toga od hrane ne kupujemo, jer imamo naše, ali su troškovi golemi... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1200 eura, sada je oko 1000 eura i to "krpljenje" od plate do plate. Bez ikakvog luksuziranja.

A imate svoj stan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me jedno...kad ostarimo...svi maštamo o nekoj izolaciji, ali realnost je takva da će jedan od partnera ostati sam jednog dana, ako to budete vi, šta biste u toj situaciji, da li biste ostali u izolaciji ili išli za djecom?

Zaista ne znam... vreme će pokazati svoje :P

Pitanje za sve: Koliko novca bi vam bilo dovoljno da pokrpite sve mesecne potrebe, bez odricanja, i razmisljanja o tome hoce li vam za nesto zafaliti. Pod tim potrebama podrazumevam sve: racune, hranu, odecu, izlaske, decije radosti, doslovno sve prosecne mesecne potrebe.

Punooooooooooo B) ali sad smo na jednoj plati dok meni ne krene bolovanje...tako da... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A imate svoj stan?

"Svoj"...odnosno, vodi se na svekrvu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve: Koliko novca bi vam bilo dovoljno da pokrpite sve mesecne potrebe, bez odricanja, i razmisljanja o tome hoce li vam za nesto zafaliti. Pod tim potrebama podrazumevam sve: racune, hranu, odecu, izlaske, decije radosti, doslovno sve prosecne mesecne potrebe.

Bez stana 3000, sa stanom 2000 e. To je da ono ok zivimo. Sve preko toga je dobrodoslo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.