Standard, finansije

odgovora

Objavljeno

I mi isto kupujemo i u ALDI;LIDL;MARKTKAUF;HANDELSHOF,tu najcesce jer ima i hrana za malu i pampers.Cak odemo i do REALA.Ocigledno da mi ne znamo da stedimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi isto kupujemo i u ALDI;LIDL;MARKTKAUF;HANDELSHOF,tu najcesce jer ima i hrana za malu i pampers.Cak odemo i do REALA.Ocigledno da mi ne znamo da stedimo.

Pre par dana smo bili u Marktkauf-u. Imaju veci izbor pelena.AD mleka i hrane za bebe nego u Svajcarskoj. Meni dosta znaci kupovina tamo,mada nas mm.ovi roditelji pitaju na sta mi trosimo toliko para,oni toliko ne trose. Tebi je super sto ne moras stan da placas. Mi smo,kao,pricali da predjemo u Nemacku,blize njegovima,ali zbog plate se nismo odlucili. Njegovi roditelji zajedno imaju nekih 1800 eura,mi to ovde damo za glavni deo troskova.

Sinoc sam sela i napravila finansijski plan za narednu godinu,po kom bi mi bas imali lufta,ali uvek naidje jos nesto. U to sa strane dolazi kupovina nekih stvari za stan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se slazem da je najbolje izbeci "ortakluk" tu nikad ne mogu da budu cista posla i uvek na kraju bude los zavrsetak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

verujte mi da nema lepse pare od one za koju znas da si je sama stvorila...

100% si u pravu, govorim iz iskustva

sa slascu potrosim i ne grize me savest nikada jer sam JA krvnicki zaradila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Resih da otvorim ovu temu jer dugo vremena razmisljam kakav nam je standard.

Ne mislim u globalnom smislu drzave vec porodicno...

Koliko se promenio u zadnjih par godina...meseci?

Da li ste zadovoljne svojim standardom?

Sta je to sto nam uvek nedostaje?

Da li ste u dugovima zbog 'boljeg' standarda ili samo zbog obaveznih troskova?

Kako vidite svoj nacin zivota za par godina?

I jos... kljucno pitanje:

Sta smatrate troskovima, a sta zadovoljstvom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Extra tema! Odgovaram sutra jer "jutro je pametnije od noci" pa cu racionalnije dati odgovor na ovo pitanje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kad si ti pametnija, pardon, aktivnija ujutro na Bebcu? B) B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kad si ti pametnija, pardon, aktivnija ujutro na Bebcu? B) B)

I to sto kazes :lol::lol:

Nije to, nego da vidim sa koliko ce para sutra mm da me ostavi kuci pa cu ti reci kakav mi je standard :lol::lol:

Ne ne, sutra pisem definitivno...mnogo ozbiljna tema za noc... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kad si ti pametnija, pardon, aktivnija ujutro na Bebcu? B) B)

:lol:

Pitanje za sve:Da li je iko ikada video Secer ujutru na Bebcu? :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I to sto kazes :lol::lol:

Nije to, nego da vidim sa koliko ce para sutra mm da me ostavi kuci pa cu ti reci kakav mi je standard :lol::lol:

E, nasmeja me slatko!!! Takozvani 'varijabilni' budzet :D

:lol:

Pitanje za sve:Da li je iko ikada video Secer ujutru na Bebcu? :lol: :lol: :lol:

Nemoj, bre, da mi kvaris temu sa tako SPECIJALNIM PITANJEM! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se standardna tice...ne mogu da ocenim realno da li je bilo bolje pre 3 i vise godina,jer smo dobili dete u medjuvremenu,pocela je sv.ek.kriza,mm otvorio firmu(znaci nema fiksne plate),a sa druge strane ja manje radim...

Moze bolje,naravno,bilo je bolje svakako...ali su nam se prioriteti promenili,prohtevi smanjili...i onda je nekako...kao ok.Ali daleko od onoga kako treba da bude i daleko od necega sto je po mojim ocekivanjima normalan zivot

Nismo u dugovima...jer po prirodi smo dosta oprazni oboje i ne srljamo da nesto imamo posto poto...i upravo smo i odustali od promene automobila bas da ne bi bili u dugovima

ono sto mi nedostaje je da putujemo malo cesce...pa makar i po Srbiji (upoznaj svoju zemlju da bi je vise voleo)

a da li sam zadovoljna...zavisi koji je deo meseca :lol: Trudim se da gledam pozitivno,sto vise mogu...ali sam svesna da ono sto mi smatramo luksuzom je u vecini zemalja "normalno"...

ma ustvari nemam pojma...sto secer kaze kasno je...i samo lupetam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, nasmeja me slatko!!! Takozvani 'varijabilni' budzet :D

Nemoj, bre, da mi kvaris temu sa tako SPECIJALNIM PITANJEM! :D

sorry necem vise becem (Leino obecavam)

da se iskupim napisala sam post...a da nije OT :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Standard...i više nego nezadovoljavajući. Ne zato što sam neskromna, već ovo je stvarno postalo preživljavanje. Zadnje tri godine su mi stvarno bile teške, preteške...ali opet snagu pronalazim u svakodnevnim radostima i zahvaljujem Bogu na zdravlju. Kao što znate, dobila sam posao...što će u mnogome poboljšati finansijsku situaciju...tako da se nadam da ćemo si uspjeti priuštiti čak i neke luksuzne stvari(pod ovim smatram uvođenje neta u stan)...e sad se postavlja pitanje da li je ovo stvarno luksuz?

No vidjećemo kako će se razvija situacija...veoma je teško sklopiti kraj s krajem...

Mislim da bi primanja od 1500 eura na mjesečnom nivou bili dovoljni za podmirenje osnovnih potreba...ali opet kažem osnovnih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Resih da otvorim ovu temu jer dugo vremena razmisljam kakav nam je standard.

Ne mislim u globalnom smislu drzave vec porodicno...

Koliko se promenio u zadnjih parg godina...meseci?

Da li ste zadovoljne svojim standardom?

Sta je to sto nam uvek nedostaje?

Da li ste u dugovima zbog 'boljeg' standarda ili samo zbog obaveznih troskova?

Kako vidite svoj nacin zivota za par godina?

I jos... kljucno pitanje:

Sta smatrate troskovima, a sta zadovoljstvom?

Nama se zivot u tom smislu nije ni malo promenio posto smo se tri pune godine pripremali na (ne)planirane troskove (vodjenje trudnoce, oprema za bebu,period cekanja na platu, tj da se drzava smiluje i isplati minimalac na koji sam prijavljena...). Potpuno sam zadovoljna nasim standardom jer se nicega ne odricemo,mada ,istina, ni nemamo neke posebne zelje. Ne idem u soping radi zabave ili smirenja, ono na sta trosimo najvise novca, osim kominalija jeste hrana. Nikada ne ulazimo u minus, uvek proveravamo cenu na vise mesta kako bismo nasli najpovoljniju ponudu, muz je vrlo vrlo skroman,a i ja sam promenila prioritete pa nemam nameru da npr. kupujem garderobu u tzv firmiranim radnjama jer ne zelim da me iko ucenjuje buduci da je ta garderoba u 90% surovi prosek po kvalitetu.

Volela bih da sebi mozemo da priustimo jednu kucicu na selu, ali na to cemo jos sacekati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko se promenio u zadnjih parg godina...meseci?

Da li ste zadovoljne svojim standardom?

Iskrena da budem bila bih neskromna kada bi se zalila ali činjenica je da čovjek uvijek teži ka boljem, da mu uvijek nesto novo treba i uvijek gleda kako to nesto novo sebi da priusti. Imam poprilicno velik kredit (za nekog je to mozda mizerno) i gotovo uvijek sam u minusu ali FRIZIDER JE UVIJEK PUN, U AUTU JE UVIJEK GORIVA, U STANU JE TOPLA KUCNA ATMOSFERA, sa MM se ne svadjam zbog novaca i mogu komotno da zakljucim da sam SRETNA OSOBA (kada je to u pitanju)

Sta je to sto nam uvek nedostaje?

Koja skupa krpica, kinta viska za bebi siterku ako muz i ja pozelimo skupa da izadjemo...

Da li ste u dugovima zbog 'boljeg' standarda ili samo zbog obaveznih troskova?

U dugovima sam zbog gluposti.

Otplacujem auto koji je odavno slupan i na otpadu, u minusu sam jer zaboravim na skromnost kada ugledam neku STVARNO STVARNO lijepu krpicu kao skrojenu za mene

Kako vidite svoj nacin zivota za par godina?

Nadam se boljem, tezim ka boljem, trudim se da mi bude bolje a kako ce biti e to samo dragi Bog zna.

I jos... kljucno pitanje:

Sta smatrate troskovima, a sta zadovoljstvom?

Trosak: Režije, hrana, higijena i tkz "troskovi odgoja djeteta"

Zadovoljstvo: Putovanje, godisnji odmor, gardaroba, kafana, restoran, skupo vino uz veceru i sl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sorry necem vise becem (Leino obecavam)

da se iskupim napisala sam post...a da nije OT :lol:

Bravo za tebe! Mada, u pravu si za sve sto si pisala u kasne sate. Jedino gde se mi jos borimo to je da ipak malo i putujemo. Znas ono: 1000 din. goriva u rezervoar (ako nema vise) i otvorimo kartu zemljice Srbije B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Standard nase male porodice je... pa.. hm.. ni dobar, ni los... :unsure:

Primanja su solidna (s obzirom da se radi o jednoj plati), a nasi troskovi su u posljednje vrijeme svedeni na minimum. Imamo 2 kredita koji smo spojili u jedan- za svadbu i za kola, a uz to smo i u minusu... <_<

Medjutim, zivimo fino, priustimo sebi i kaficu i rucak ili veceru van kuce, a to smatram zadovoljstvima koja nam nisu preko potrebna. Tu bih u nekom ekstremnom slucaju mogla ubrojati i internet, kablovsku, moje farbanje, skupu sminku...

Do 2013. izlazimo iz kredita, do sredine sledece godine "rezemo" minus, i u planu nam je novi kredit- ovoga puta za nas krov nad glavom... Samo da smo zdravi, uopste se ne opterecujem finansijskom situacijom, ma kakva bila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Pitanje za sve:Da li je iko ikada video Secer ujutru na Bebcu? :lol: :lol: :lol:

ahahahaha...ma nemoj da nadjem neki post od ujutru pa da stavim :P ....Mada secer je u akciji od kad oci otvori....Imam vremena za forum samo kad sve uspavam uvece :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj Jelena opet na ja ovoj temi u kasne sate.... :lol:

Sto se standrda tice, ne znam sta da kazem. Meni se standard zaista menja iz dana u dan. :lol: Novac: Nekad ga imam dosta, nekad ga nemam. Znam da zivim i sa premalo i sa previse novca, ali najbitnije sto sam u oba slucaja ja uvek ja. ne menjam se.

I nikad ne kukam i kad imam i kad nemam. Imam nekad te ishitrene i glupe kupovine i posle toga se kajem, ali to pokusavam da to svedem na minimum. Uglavnom znam sa novcem. Tj trudim se. Ali opet, nekad znam i da zabrljam.

Ne znam sta reci na zadatu temu...Standard je jedna relativna stvar, zar ne?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obecala si da ces danas da kazes nesto, pa te cekam ;)

Ma, cool. Mislis da je kod mene drugacije? Nas dvoje pre Petra smo ziveli od danas do sutra...kad malo bolje razmislim, i sad tako zivimo. Kad se ima, ima se...kad se nema, sta da se radi? Bice bolje!

Znam da je teska tema. Zato sam je i otvorila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obecala si da ces danas da kazes nesto, pa te cekam ;)

Ma, cool. Mislis da je kod mene drugacije? Nas dvoje pre Petra smo ziveli od danas do sutra...kad malo bolje razmislim, i sad tako zivimo. Kad se ima, ima se...kad se nema, sta da se radi? Bice bolje!

Znam da je teska tema. Zato sam je i otvorila.

pa ja ne znam sta da kazem bre!!! :lol::lol:

ok se zivi kad se radi....kad hoce mm da ne radi malo onda se stisnemo i to je to....mislim da su finansije stvar izbora. Arbeit arbeit i samo arbeit!!! :lol:

(to inace kazem ja koja sam na birou za nezaposlene i muzem ovu vec izmuzenu grcku :lol::lol: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj Jelena opet na ja ovoj temi u kasne sate.... :lol:

Sto se standrda tice, ne znam sta da kazem. Meni se standard zaista menja iz dana u dan. :lol: Novac: Nekad ga imam dosta, nekad ga nemam. Znam da zivim i sa premalo i sa previse novca, ali najbitnije sto sam u oba slucaja ja uvek ja. ne menjam se.

I nikad ne kukam i kad imam i kad nemam. Imam nekad te ishitrene i glupe kupovine i posle toga se kajem, ali to pokusavam da to svedem na minimum. Uglavnom znam sa novcem. Tj trudim se. Ali opet, nekad znam i da zabrljam.

Ne znam sta reci na zadatu temu...Standard je jedna relativna stvar, zar ne?!

isto ovakva

I kod mene je situacija apsolutno ista :lol: sa mozda malo vise glupih i ishitrenih kupovina :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva mi je to recenica? :unsure::blink::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se standrda tice, ne znam sta da kazem. Meni se standard zaista menja iz dana u dan. :lol: Novac: Nekad ga imam dosta, nekad ga nemam. Znam da zivim i sa premalo i sa previse novca, ali najbitnije sto sam u oba slucaja ja uvek ja. ne menjam se.

[/quoteIsto je i kod nas-koliko radis toliko zaradis ALI posto je kriza i niko ne trosi mi i daje radimo samo ne zaradimo...

Kos nas je situacija vec 2,5god dosta losa.Otprilike od kad sam zatrudnela sa Teom.Tad sam i ja prestala da radim,imali smo vise troskova,a najvise nas je zeznula sv.fin.kriza.

Pre toga smo putovali,letovali,rucali po restoranima kad nam se tako htelo,izlazili,kupovala odecu,obucu(ne original ali kupovala),sredili smo kucu(kako pametno sto smo to tad odradili,sad ne bih mogla ni da sanjam o tome),placali zivotno osig.(ove god.necemo uspeti uplatiti ratu),menjali auta,bili darezljivi prema porodici itd....

A sad....sad ne zivimo nikako.Ovo je 3.god.kako nismo bili na moru samo na izletima,imamo kredit koji smo sad poceli da otplacujemo-svakog 3.meseca 1500e,1ratu uspeli da platimo ali drugu ratu...,za gas smo duzni jos(SAMO!) 30.000din.sto trebamo platiti do kraja god.(ono sto sad trosimo ne uracunujuci u to),za gorivo imamo taman(znaci iz sela ne zilazimo samo ako je poslom,ovo ostalo Retko sa velikim R),hranu kupujemo manje tj.jeftinije(nema vise fensy ruckova od plodova mora,sad imamo ekonomicne savijace),a o odeci/obuci nista da ne pricam-vidi se u temi 'sta ste sebi zadnje kupili'...

Uskoro i ja pocinjem da radim pa se nadam da ce platica od 30.000 pomoci... A ni to nije puno... Kad pomislim na to kako je bilo pre i kako sad ode mi raspolozenje,najvise volim da izbegnem misli o tome...

Inace,samo da dodam,sve ovo je imalo i nesto pozitivno-mm i ja smo se jos vise blizili,ne svadjamo se vec se zajedno borimo... :) Od kad je kriza pocela ja 2x rodila-eto i dokaza! :lol: :lol: :lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf chi lepo si sve to rekla. ja smatram da je svima opao standard jer cela evropa skoro je u haosu...a onda je jako tesko komprcati se kad se sve oko tebe raspada....

ali npr ovda sam naucila da uvek moras da radis sta god to da je...u srbiji vec stvari nisu uvek takve....uvek se prica o nekoj poziciji i slicno a pare su dosta manje...ljudi se stide poslova...a ne stide se sto zive u nekoj shupi i voze bmw. mi zivo samo od mm-ovog posla...ja naravno primam od biroa nesto, ali ne daj boze da nemam svom detetu da priustim nesto, kopala bih, ribala bih podove i slicno samo da ne sedim kuci i kukam.

ali opet sad je sve zeznuto..lepo su rekli ovde na tv-u.."ovo je prvi put u istoriji da deca zive mnogo gore od svojih roditelja"....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.