Standard, finansije

odgovora

Objavljeno

Pre mi je bilo normalno da budem u minusu 15000din do sledeće plate. Sada sam trenutno 25000din u minusu, a plata je 15. 10. Koliko li ću još otići u minus?! Da ne pričam koliko mi je muž u minusu...samo tonemo... :(

Šta misliš o minusu od 45-46 hiljada plus minus mm 30 hiljada i malo više :D ???!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je u tvom rangu, a ja ću izgleda stići tvog muža...ali nervira me to što mi nemamo nikakv kredit, samo preživljavamo, ne luksuziramo se, deca nose nasleđenu odeću i obuću, mi sebi ništa novo od odeće i obuće ne kupujemo, jedino ako je nešto baš pocepano, pa moraš...nemamao ušteđevinu, a opet imamo koliko-toliko pristojne plate, u odnosu na naše prijatelje...sada bi mi bila dovoljna plata samo za preživljavanje oko 150000din...ja ne znam kako živi mna mama npr?! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja se ne luksuziram, nemam ušteđevinu, čak šta više, jedva izlazim na kraj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja se ne luksuziram, nemam ušteđevinu, čak šta više, jedva izlazim na kraj...

Onda smo u istom sosu... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne smem ni da napišem koliki su nama mesečni fiksni troškovi, jer i kad pomenem otprilike nekome, niko mi ne veruje. Svaki mesec smo na ivici da nećemo imati za sledeći. A nemamo kredite, ali imamo dug.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stan 50m2

IPTV + internet + fiksni 3200

mobilni telefoni (moj i mm) 2700 (minimalno)

hrana i higijena 20000

struja (leti 1700, zimi 4000)

objedinjena naplata (komunalije, voda, zemljarina...) 1500

stambeni kredit 21400 (to je trenutno,rata mi je 200 E)

mescni troskovi za ginekologa 4300

utrogestan (4 kutije) 2800

vitamini +/- 1000

suma: 58600 (sa letnjom potrosnjom struje), bez ikakvih vanrednih troskova, kupovina odeca, izlazaka, rodjendana, poseta, koncerata, izleta, poseta pozoristu ili sl, kupovina knjiga, seminara.... druzenja, opremanja stana...

to je oko 550 E... a gde su kreveci i oprema za bebe, mesecni trodkovi za pelene (ajde to cu zameniti sa posetama ginekologu), mlecna dohrana ako nemam dovoljno mleka...

a kako rastu, rašće i njihove potrebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozarevac vrtoglavo propada,a povrh svega je skup grad. Verujem da jedva izadjete na kraj sa troskovima.

Nisam u toku, Victoria, odakle si ti tj iz kog grada Srbije?

Pre par dana stigla sam iz PO, bas ali bas propada, jao, kako je siv grad..... I stvarno je skup... nista nisam kupila, ali je zato Aleksa nadobijao svasta.

Ej, hajde kad vec pisete cene, pisite i u evrima :)

Otprilike:

Troskovi (telefon mobilni i fiksni , struja, voda ) 130 evra

Kredit za kucu 270 evra ( 70 kvadrata stambenog prostora, oko 40 kvadrata garaza + tavan )

Pelene i kozmetika za dete 50 evra.

Sve ostalo necu da navodim, stvarno nekad se zapitam kako uspemo i sebi da priustimo nesto, cesto imamo slave, svadbe, rodjendane (cak i tri mesecno). Sreca pa je mm snalazljiv, uvek nesto radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto vidiš Šećeru i tebi bi 1000evra mesečno bilo ok za neki pristojan život...ja se ne žalim na državu, radim i imam ok platu, ali ipak sa tom platom samo preživljavam i kada treba odvojiti novac za neku veću kupovinu ili odmor, upadnem u takav minus da se mesecima ne mogu oporaviti.

ma kakvih 1000 evra???!!! nema sanse sa hijadu evra ovde ako placas kiriju.

mi stan samo placamo 450 evra, plus racuni, ajde oni stizu na svaka 2 meseca, plus na hranu, kozmetiku, deterdzente i koje kakve gluposti mesecno ode 400 evra.

a gde je garderoba, gde su letovanja, zimovanja, kafe, pokloni, odlasci u srbiju, osigurnaja za auto itd itd

kazem pocne mi 1. u svakom mesecu da odmah moram da grunem 600 evra...a to je tek jedan pocetak...mnogo ode vise kako prolaze dani u tom istom mesecu :lol::lol:

ma pored mene bi i NBJ bankrotirala, sto kaze moja mama :lol::lol:

salim se...imamo ogromne troskove ali ne zalim se...mozemo sve da priustimo sto nam je potrebno.....nek ima dobrih nekad losih dana ali uvek se izvuces.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam u toku, Victoria, odakle si ti tj iz kog grada Srbije?

Pre par dana stigla sam iz PO, bas ali bas propada, jao, kako je siv grad..... I stvarno je skup... nista nisam kupila, ali je zato Aleksa nadobijao svasta.

Ej, hajde kad vec pisete cene, pisite i u evrima :)

Otprilike:

Troskovi (telefon mobilni i fiksni , struja, voda ) 130 evra

Kredit za kucu 270 evra ( 70 kvadrata stambenog prostora, oko 40 kvadrata garaza + tavan )

Pelene i kozmetika za dete 50 evra.

Sve ostalo necu da navodim, stvarno nekad se zapitam kako uspemo i sebi da priustimo nesto, cesto imamo slave, svadbe, rodjendane (cak i tri mesecno). Sreca pa je mm snalazljiv, uvek nesto radi.

Ja sam iz okoline Kragujevca,ali sam u Pozarevcu zavrsila srednju skolu. Ispustila sam to da napisem danas,nelogican mi je odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke moje, ja onda treba da zacepim gubico ako bi pocela da iznosim svoje troskove....

Samo da napomenem da su nasi mesecni troskovi bliski Secerinim :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke moje, ja onda treba da zacepim gubico ako bi pocela da iznosim svoje troskove....

Samo da napomenem da su nasi mesecni troskovi bliski Secerinim :wacko:

Crna ti, ja svoje troskove nisam ni navela :lol::lol::lol:

ono je bio samo uvod u...... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasi su troskovi bas mali :D . ovde se bar moze ziveti sa platom koju moj suprug ima,ali zafalice narednog leta. Racunica je:

1100chf za stan

600chf za zdravstveno osiguranje

250chf(internet,struja,voda) na tri meseca

300chf kredit

100chf stednja za malu

200chf telefon

To je oko 1800eura,dok ostatak ode na hranu,adaptirano mleko,odecu za malu,pa i nama nesto treba. Ode cela plata mesecno,jer mi kupujemo i stvari za stan,ali ne mogu se pozaliti da ne mogu nesto priustiti. Nemacka je mnogo jeftinija,pa tamo kupujemo jednom mesecno,to sam vec pisala.

U Srbiji se plate povesavaju u krugu politicara i sudija,a za ostale je nebitno kako ce preziveti. Za zemlje u okruzenju ne znam konkretno kakvo je stanj,ali iz prica vidim da je nista bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crna ti, ja svoje troskove nisam ni navela :lol::lol::lol:

ono je bio samo uvod u...... :lol:

Kukuuuu pa tvoj mm se razbi od rintanja... Da je znao za koga se zeni razmislio bi :lol: (salim se naravno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kukuuuu pa tvoj mm se razbi od rintanja... Da je znao za koga se zeni razmislio bi :lol: (salim se naravno)

ma da su samo finansije jedini razlog zbog kojeg bi razmislio da je znao.... :lol::lol::lol:

salim se...

ne trosimo pare na gluposti, stvarno vodimo racuna, ali kad imas velike fiksne troskove, onda samo ostatak mozes da korigujes.

ali eto ponekad se desi neki kiks, u fazonu "bez ovoga sam zaista mogla a kupila sam ga", ali se trudim da je takvih stvari sto manje, ili da vise nesto tako ne izgovoram da ne bi bilo ono od mm-a "ma znao sam, samo te gledam i pitam se....." :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a i sto kaze victoria, samo se nesto kupuje za stan, te ovo te ono..... :)

a i ne rintase samo mm, nemoj da si takva anchi...i ja iz ovog kauca u koji znam itekako da se uvalim, znam da zaradim kintu....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da... zaboravila sam da mm samo na gorivo mesecno potrosi najmanje 300 eura, jer mnogo putuje

plus za cigare trosi 50-100 (zavisno da li je na odvikavanju ili nije - pusi paklu do dve Davidova)

grrrr

malopre sam nabrojala ono sto je najnuznije za zivot. Obracun za preziivljavanje. Tuga jedna kad posmislis da je 550 - 600E mesecno misaona imenica za 80% Srba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da... zaboravila sam da mm samo na gorivo mesecno potrosi najmanje 300 eura, jer mnogo putuje

plus za cigare trosi 50-100 (zavisno da li je na odvikavanju ili nije - pusi paklu do dve Davidova)

grrrr

malopre sam nabrojala ono sto je najnuznije za zivot. Obracun za preziivljavanje. Tuga jedna kad posmislis da je 550 - 600E mesecno misaona imenica za 80% Srba

uf ja gorivo zaboravih da navedem...

ma uzas....covece, kad pomislis da svi mi trosimo vise nego sto zaradjujemo, zapitas se kako , zar ne? :blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kad smo dosli ovde imali smo par kriza ali je sad mnogo bolje ,ovo su nasi troskovi :

Stan : 700chf 80m2

Struja :placamo jednom u 2meseca oko 130chf

Cablcom(net.fixni,kablovska):oko 200chf

Hrana(sad smo poceli da kupujemo u FR ,jer je jeftinije (manje plate manji standard) 300chf

Gorivo :nasli pumpu gde je naj jeftinije sad nam izadje oko 100chf(mozda i vise) pun rez. a rez.ima 90lit..

osiguranje ne placamo ,placa nam komuna

kredit nemamo

dug imamo ali nije hitan (tacnije mm ima njegovoj seki)

sad trenutno od placujemo onaj audi sto smo prodali i jos ovaj i sledeci mesec dajemo po 500chf

Sad cemo imati troskove oko ovog audia zbog servisa ali i to mozemo na rate jer je garazista prijatelj .

Ostaje nam dosta ali mi to sve potrosimo ,ranije se uvek nalazili nepredvidjeni troskovi pa nismo mogli skoro nista da si kupimo ali je sad bolje .. Lepo zivimo .. Ne luksuziramo se ali ne zivimo ni na konzervi .. Bas nam je lepo ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam odlucila da od sada hranu kupujemo samo u Nemackoj,bolje mi je otici tamo 2-3 puta mesecno,ipak je dosta jeftinije.

Ti,Mirjana,odlicno prolazis,ovde je stan koji mi placamo najjeftinija opcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam ... I mm se cudio kako je toliko jeftin stan . U Fribourg je naj jeftini 1200chf..Ovde je mali gradic ali je miran (cuj miran ,svaki dan od ujutru do uvece cujes sirene ,policija ambulatna),ali je dosta jeftinije u FR da kupujemo kao tebi u Nemackoj tebi bliza Nemacka nama FRancuska.. Koliko ste udaljeni od Nemacke`?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam ... I mm se cudio kako je toliko jeftin stan . U Fribourg je naj jeftini 1200chf..Ovde je mali gradic ali je miran (cuj miran ,svaki dan od ujutru do uvece cujes sirene ,policija ambulatna),ali je dosta jeftinije u FR da kupujemo kao tebi u Nemackoj tebi bliza Nemacka nama FRancuska.. Koliko ste udaljeni od Nemacke`?

Nekih pola sata,ali ni Basel nije daleko 40-45min,isplati se ici. Samo Aptamil za malu mi je po kutiji jeftiniji 9chf,o ostalom da ne pricam. Pojedine stvari su jeftinije nego u Srbiji,uzas. Tamo cemo kupiti i autosediste,nova kolica na prolece....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Viktorija,interesuje me gde u Nemackoj kupujes hranu?Mi kad odemo u kupovinu potrosimo otprilike 150-200e ali smo mirni dve nedelje.Sto se tice hrane za Masu ona jede samo HIPP i kutija kosta oko 11e,pampers pakovanje od 48kom 8-9e.Ja zivim u okolini Stuttgarta.A sto se tice stanova,malo mesto ali skupo.Cetvorosoban stan sa svim obavezama 1100-1400e,dvosoban oko 600e zavisi u kom delu grada.Nama je jedino olaksanje sto imamo svoj stan.Ali brar 300e ode na obaveze,ako ne i vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm... Mi u FR kupujemo za 250 e i mirni mesec dana ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Viktorija,interesuje me gde u Nemackoj kupujes hranu?Mi kad odemo u kupovinu potrosimo otprilike 150-200e ali smo mirni dve nedelje.Sto se tice hrane za Masu ona jede samo HIPP i kutija kosta oko 11e,pampers pakovanje od 48kom 8-9e.Ja zivim u okolini Stuttgarta.A sto se tice stanova,malo mesto ali skupo.Cetvorosoban stan sa svim obavezama 1100-1400e,dvosoban oko 600e zavisi u kom delu grada.Nama je jedino olaksanje sto imamo svoj stan.Ali brar 300e ode na obaveze,ako ne i vise.

Aldi,Rewe,Kaufland... Najcesce Rewe i Aldi,to nam je najblize. Za sumu od 100e do 150e sam mirna dve ned. i ovde dokupim sitnice. Svaki market u Nemackoj ima veci izbor nego ovi ovde,ponekad moram da obodjem dva-tri da nadjem nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi kupujemo u Lidl(ALDI) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.