Standard, finansije

odgovora

Objavljeno

Како на вас утиче ова финансијска криза и како проналазите излаз из свакодневних проблема?

koralina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene finansijska kriza traje mnogo duže od ove svetske... a kako se snalazimo nemam pojma... za sada uspevamo nekako da se čupamo... malo pomognu moji, malo svekar i svekrva, plata mog muža pa se nekako skupi.... samo kad bi ja našla posao bilo bi sve mnogo lakše...

koralina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја радим, али примања су стварно мизерна, баш ме ухвати паника с времена на вријеме. Питам се како дјетету обезбиједити квалитетан живот, јер ово досад је само задовољење најосновнијих потреба.

О путовањима, куповини гардеробе и сл. не смијем ни размишљати.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super sto si otvorila ovu temu. Nije nimalo lepa, ali to je nasa realnost :(

Ni meni nije jasno kako zivimo. Ne samo moja porodica, nego i ljudi oko nas. Masovno se ostaje bez posla, stvarno jezivo.. Cisto prezivljavanje.. Ni mm ni ja ne radimo, plus sam student, zivimo kod njegovih.. Samo se nadam mladi smo, pa ce biti bolje.. :unsure::blink:

Mislim da je Ninushka rekla na nekoj temi, a to mi se veoma dopalo, ide nesto ovako: Nemamo para, ali imamo jedno drugo i nasu ljubav :wub: To mi je prelepo.. Parafrazirala sam, ona je to lepse rekla..

Ne znam samo da li je uteha ili je jos gore sto se mnogi ljudi nalaze u istoj ili slicnoj situaciji.. :huh:

Strucnjaci kazu da kriza polako prolazi, ali meni se cini da je sve gore..

Izdrzacemo, svasta smo do sad izdrzali..

Miss Crissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Да, надам се да ће брзо проћи, али нисам баш неки оптимиста. Слажем се са тим да је све ОК док смо заједно и да нас само здравље служи као досад.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve to stoji...Ljubav je divna i moze mnogo da pomogne da se izdrze teske situacije,ali nekad kad je sve tesko i crno,a nemamo snage da to promenimo,moze da bude za*ebano...npr.kad mom muzu nije ni do zivota,a ne jos do mene i mazenja ili do setnje ili tako nekih lepih sitnica... Nekad stvarno bude tesko,ali sve to prodje. Npr.cim se pojave neke pare,legne uplata ili sl.,svi su odmah nasmejani,odmah nekako se osecas lakse,makar u tom momentu,iako znas da te pare neces ni videti,vec ces ih odmah dati za struju,plin,telefon,mesecnu...

Jako me muci to sto na neki nacin zavisimo od roditelja mm i njemu je nekad glupo da kupi nesto jer misli da ce odmah da mu prebace to (mi ne pijemo kafu ali ponekad volimo nes i gde god odemo kod prijatelja uglavnom nas nude nes kafom jer znaju da nismo neki ljubitelji turske-ali ako nema,necemo sad nekog uvrediti vec cemo popiti tursku,i sad ako kupimo za 460 dinara kutiju nes kafe,to je odmah luksuz,bespotrebno bacanje para u ovoj krizi)...

Iskreno da vam kazem,ovde kod nas je slucaj da imaju,ali jako mnogo kukaju i gledaju svaki dinar,a kad se ima malo vise para,ne moze da se ostavi sa strane i pricuva koji dan,nego se odmah potrosi na gluposti-eto,kupili smo soljice za kafu,600dinara na akciji. Ne kazem ja da nije super kupiti nesto na akciji,ali ako ti to nesto uopste nije nuzno,zasto kupiti?! Neke stvari ne mogu da razumem. Ja kad god idem u prodavnicu,imam spisak sta mi treba-to,to i to i toga se drzim,eventualno dve-tri stvari kupim koje nisu na spisku,ali mi trebaju ili ce mi trebati za dan-dva,isti mi je djavo. Mislim da o novcu treba voditi racuna,i kada ga imas,cuvati ili makar pametno raspolagati njime (naravno,ako nemas viska novca,ne mozes da stedis. Mrzim osobe koje imaju svaka svoj crni fond a sve u tajnosti od ostalih ukucana! znate na sta mislim?)

Kod mojih roditelja situacija je kud i kamo teza,ali nikad ne kukaju i ja znam da ne spavaju nocima i da misle kako ce kupiti hranu za prasice,kako ce platiti dazbine,kako ce preziveti,a ne nesto vise. Novac se jako brzo potrosi,ali moras da potrosis jer mnoge stvari trebaju.

A pitam se kako ce se ponasati mm i njegovi sad kad dodje dete...ti ne mozes da kazes detetu kom su potrebne pelene ili krema ili ne daj,boze,neki lek: ''Ej,strpi se jos malo,jos samo koji dan,bice bolje,bice neka uplata...'' Zar ne?!

Ako neko ima neki predlog o vodjenju finansija,neku caku,neka kaze,prihvatam sve predloge!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Večito pitanje... Kako izdržati???

Tačno je da je ljubav bitna ali stari su znali da kažu KAD BEDA UĐE NA VRATA LJUBAV BEŽI KROZ PROZOR! I to je tačno, jer ne može čovek da živi od ljubavi...pogotovo ako ima decu. Čim se nema para nastaje nervoza...

Dok sam radila privatno i dok nismo imali dete, nas dvoje smo živeli kao bubreg u loju. Tačno je da čovek što više zarađuje, veći su mu prohtevi... Jeli smo po restoranima, kupovali garderobu, putovali... Onda smo dobili dete a ja nisam mogla toliko da privređujem pa sada raspolažemo sa mnogo manje novca... Pokušavala sam da na najbolji način razvučem to na ceo mesec. Nekad uspem, nekad ne...Uđem u minus, pa vraćam.

Evo šta sam ja preduzela. U hipermarketima kupujem samo stavri koje su vidljivo jeftinije nego u Maxiju. Voće u Metrou, na gajbicu, smrznutu ribu, 5kg pa imam za 3 ručka. Prašak u Tempu....Ranije sam išla u nabavku 2 puta mesečno i verujte mi koliko god da je jeftinije ne možete da uđete i kupite samo ono sa spiska pa uvek potrošite više od planiranog novca... Sada znam sa koliko novca raspolažemo ( kad odbijem račune, pelene....) ostatak novca podelim sa brojem dana i kupujem na dnevnoj bazi. Minus mi je rezervisam za nenadane troškove...ne ulazim svakog meseca... Teško bude ali ako se lepo isplanira može da se izdrži.

Zatvorimo jednu rupu, druga se otvori...ali takav je život!!! Na kraju se svede da ne možeš da ne budeš nervozan dvadeset i nekog u mesecu kad shvatiš koliko ima do prvog ali onda pomislim SAMO ZDRAVLJA I BIĆE SVEGA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rođenje moje bebe se poklopilo sa pojavom, odnosno bujanjem svetske ekonomske krize. Uopšte ne znam da li smo doživeli finansijski krah zbog dolaska bebe ili zbog ekonomske krize. Meni plata nije povećavana par godina, radim u prosveti, a i muž radi u državnoj službi, te mu je situacija slična. Pre nekoliko godina živeli smo stvarno super, ni o čemu nismo razmišljali, para je bilo za sve. Sad je sve poskupelo, a mi smo ostali na istim platama, kada se tome dodaju još troškovi za bebu... Prosto ne znam kako preživeti u Srbiji kao prosvetni jadnik. Ja sam konstantno u minusu na tekućem računu po dvadesetak i više hiljada, muž isto, na to se plaćaju kamate, naravno, ali nemoguće je izvući se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, mnogo je tesko preziveti sa platom prosvetnog radnika, a kako je tek onima koji ne rade? Evo ja sam nezaposlena i mnogo je ljudi u slicnoj situaciji. verujem da ce se svi sloziti da je bolja i mala plata nego nikakva. a ta "mala" plata u prosveti je oko 40000... bar.

Mira 34 ovo nije nista licno tebi upuceno, razumem da je beba donela nove troskove i da sada raspored finansija mora da se menja, pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Апсолутно се слажем са "cherry lady". Кад примимо плату све је потаман, међутим страсти брзо спласну, новац буквално испари, док поплаћамо режије, кредит...купимо основне ствари(и пратим распродаје, акције, снижене цијене), али опет никако да станемо "на ноге". Након тога стварно слиједи неколико дана грцања и нервозе, мм и ја немамо воље, често се и посвађамо и ако смо свијесни због чега напетост расте. Највише ме избију непланирани трошкови као нпр: крштења, свадбе и рођендани :wub: ...

Све су то драги људи који очекују мој долазак и који неочекују никакав велики дар, али нисам тај тип да не испоштујем бар нешто. То нас уништи, не знам како вас...

И тензије настају код ситуација код кога ићи а код кога не(између мм и мене). Не знам ставрно докад више овако, а да не помињем неке ствари што нису луксуз, али за мене су недостижне, типа недељни ручак негдје, путовање и сл.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, mnogo je tesko preziveti sa platom prosvetnog radnika, a kako je tek onima koji ne rade? Evo ja sam nezaposlena i mnogo je ljudi u slicnoj situaciji. verujem da ce se svi sloziti da je bolja i mala plata nego nikakva. a ta "mala" plata u prosveti je oko 40000... bar.

Mira 34 ovo nije nista licno tebi upuceno, razumem da je beba donela nove troskove i da sada raspored finansija mora da se menja, pozdrav.

Razumem i ja tebe. I ja sam bila nezaposlena i znam kako to izgleda. Iz ugla nezaposlene osobe moja primanja deluju veliko, ali, s obzirom kako je meni bilo ranije, sad je zaista teško. Ne treba ni da pominjem da mi je muž pre početka krize uleteo u veliki kredit, a sad se to otplaćuje. Plata mi je pre dve godine bila za preko 100 evra veća, iako je ostala ista (dinar je toliko devalvirao). Svakome svoj problem izgleda strašno, nije mi bila namera da nerviram one koji su u težoj finansijskoj situaciji od mene :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Teska je situacija,narocito kad npr.oboje rade i imaju dve plate samo za sebe,a kasnije spadnu sa dve plate za dve osobe na jednu platu za tri osobe...jos malo dete... Moram da vam priznam da me je stvarno strah. Voella bih svom detetu da priustim sve,ali kad vidim kako je sve skupo i plus kako se ponasaju roditelji mm,gledaju svaki dinar,sve vise me hvata strah da i kad imam,necu moci da kupim nesto detetu ili sebi zbog njih.

Moji roditelji su dobro zaradjivali,imali jako lep stan,potpuno nov i opremljen,isli su svakog leta na odmor,cesto isli na rucak ili veceru u restoran...a onda pocne rat u BiH i sestra i ja smo ostale same sa mamom,tata je bio na ratistu...morali smo da napustimo nasu kucu i odemo...to je stvarno bilo strasno,niceg nismo imali,samo mama zna kako joj je bilo,ali hvala Bogu,zivi smo i zdravi i to je proslo... Moj brat se rodio,a mama nije imala niti jednu pelenu,nista nista...pa je opet nesto dobila od ovog,nesto od onog,nije bilo struje,vode...ziveli smo u jednoj kuci sa jos sest porodica. Kaze dusa ju je bolela misleci na sve one lepe stvari koje su ona i tata kupovali meni i sestri,koje nam nisu ni jednom obukli,a tada za brata nije imala nista sem nekih starih odelaca-dva tri kompleta u pocetku...ali i to vreme je proslo,malo po malo bilo je bolje...

Tako da sada,cak i kada je tesko,znam da uvek postoji neko kome je i mnogo gore,a sad da li kuka ili ne kuka,to mu nece mnogo pomoci... Ljudi,cenimo ono sto imamo! Svesna sam da covek sto vise ima,sve vise i zeli,ali to je u ljudskoj prirodi-uvek zeli vise i bolje za sebe i svoje najmilije. Kad pogledamo,bez mnogih stvari bismo mogli,ali bez nekih i ne. Ja za sebe mogu da kazem da vodim racuna o novcu,ali ne bih mogla da gledam u svaki dinar i lisim sebe ili muza ili deteta necega sto je neophodno. Kad su zelje u pitanju,uglavnom kresem svoje... I takodje,rodjendani,svadbe,krstenja...pokopa mnogo. Svakog bih da ispostujem i ne bih da se obrukam,ali kad pogledas...sve je uzasno skupo,a ne mozes kupiti makar sta ili ne otici,danas-sutra i ti ces nesto obelezavati i voleo bi da ti dodju drage osobe...

A novac,kad pogledas,sta je 1 000 dinara,odes u prodavnicu i doneses kuci u najlon kesi i to da je bar puna... Ne idem svakog dana u prodavnicu,ali kad udjem,bez 300 dinara ne mogu da izadjem,a to je ono samo nesto najmanje...ne racunam hleb,to svakog jutra kosta 105 dinara za tri hleba...x 30 dana-3150 dinara...

A npr.u Madjarskoj litar mleka u tetrapaku kosta nepunih 40dinara i mi smo ranije kupovali tamo paket od 12 komada,dve-tri salame,pastete,sunke,sir...sve je mnogo jeftinije...ali drzava je i to zabranila. Ne kazem da ne treba kupovati domace,ali kad je tamo 3 kg sira 1 100 dinara ko ne bi kupio? Kupis i imas mesec dana da jedes trapist svaki dan,a ne ovde 500-600 dinara 1kg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja BiH rado pokušala,da sam trenutno u Srbiji,da Izdam knjigu ali za sada moram sacekati. Šta vi mislite, koliko BiH uspela u današnje vreme? Inače, pišem od malih nogu i ti se spisi samo gomilaju a ja iskreno padam u dileme jer sam slabo informisana o takvom vidu biznisa;)! Moj muž i ginekologkinja su jedini koji me u tome podržavaju-šta kažete vi na to? Imate li neki ohrabrujuci savet za mene?

i meni je to velika zelja.....i nadam se da cu je jednom sebi ostvariti....

i naravno da te ja podrzavam u tome!!!!!samo napred draga!!!napisati knjigu je divna stvar...a kad vidim ko sve pise u srbiji i knjige su im best selleri glava me zaboli i to me tek tera da pisem.....

ajde javi sta si uradila...molim jedan primerak da mi se posalje u GR, kao prva koja te podrzavam na forumu ...xaxaxa...salim se naravno.....srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od kada znam za sebe, neka je kriza !? Tek nešto, kao kroz maglu se sećam da smo letovali 2 puta u godini, zimovanje ... Ali to je bilo davno, davno...

Moj otac je privatnik kao i ja, sve što mogu da kažem jeste da ja radim za državu, nama ostanu mrvice, ali upravo tako. Još imaš problem sa naplatom od dužnika, ako i nekoga tužiš, možeš tek da otpišeš taj novac i da izgubiš klijenta kakvog - takvog, ali klijenta.

Sve je lošije i lošije, i dosta je teško, ne mogu da kažem, mi iznajmljujemo stan (supruga i ja i bebac) vozimo auto, ja pušim, odovoji se ponekad za neki ručak u restoranu ali je dosta teško, koliko se radi, to nije ništa.

I najgore od svega je što kako ja vidim, sve će lošije i lošije da bude.

Problem je budžetski deficit !?

Profesori, naučni radnici, doktori, vojska, to treba da se plaća, i tu nema priče, svima povećati plate za 100% odmah, ali, ako se neko seća, pre 1999 - 2000 godine, ova "demokratija" je spominjala kako je "slobina" država POLICIJSKA i kako ima mnogo policije, šta će to nama ... I onda BUM, 40 000 policajaca se zaposli !? Kupe im nove pežoe, dobiju neku opremu preko boga pitaj kakvih tendera i gde je lova - NEMA !!!

Ja se bavim preduzedništvom i poznajem dosta toga iz oblasti ekonomije, i ovo što se ovde radi, nema šanse na dobro da izađe.

Prvo, najstariji smo narod u EU (ili smo eventualno na 2. mestu)

Drugo, osnovna grana privrede je DRŽAVNA ADMINISTRACIJA (to naravno nije grana privrede, ali kod nas postoji),

Treće, finansijsko tržište je APSOLUTNO prepušteno stranom kapitalu, što znači da smo mi sada kao država kolonija bankarskog sistema. Kada vidim na TV u nekog kako priča o kursu, muka mi bude. Strane banke povuku svoj novac ili ga upumpaju u sistem i tako kontrolišu kurs.

Koga zanima da pročita više o tome, neka pogleda link :

http://www.dverisrpske.com/

pa sa njihovog sajta možete da pronađete linkove ka drugim NE KONTROLISANIM informacijama, koliko je to moguće.

Ja recimo, za sebe, ako ne budem mogao ovako da živim u budućnosti, iskreno, planiram da se vratim na selo, imam neko imanje, nema toga mnogo, ali da se prehranimo biće dovoljno. Naravno, to mi je poslenja opcija, jer to mu dođe kao vraćanje u doba Jure, ali šta da se radi, da gladujemo, nikada neću dozvoliti, neka je zdravlja i ljubavi, a ostalo dođe samo po sebi.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Profesori, naučni radnici, doktori, vojska, to treba da se plaća, i tu nema priče, svima povećati plate za 100% odmah, ali, ako se neko seća, pre 1999 - 2000 godine, ova "demokratija" je spominjala kako je "slobina" država POLICIJSKA i kako ima mnogo policije, šta će to nama ... I onda BUM, 40 000 policajaca se zaposli !? Kupe im nove pežoe, dobiju neku opremu preko boga pitaj kakvih tendera i gde je lova - NEMA !!!

Ja se bavim preduzedništvom i poznajem dosta toga iz oblasti ekonomije, i ovo što se ovde radi, nema šanse na dobro da izađe.

Prvo, najstariji smo narod u EU (ili smo eventualno na 2. mestu)

Drugo, osnovna grana privrede je DRŽAVNA ADMINISTRACIJA (to naravno nije grana privrede, ali kod nas postoji),

Treće, finansijsko tržište je APSOLUTNO prepušteno stranom kapitalu, što znači da smo mi sada kao država kolonija bankarskog sistema. Kada vidim na TV u nekog kako priča o kursu, muka mi bude. Strane banke povuku svoj novac ili ga upumpaju u sistem i tako kontrolišu kurs.

Tako je Zlatni!!! Svaka ti je na mestu! Super si primetio ono što se tiče zapošljavanja pandura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije problem zaposliti poštenog i čestitog čoveka, neka radi, bagre ima koliko hoćeš, neko mora da se bije sa njima, nego je problem što se sve radi ODOKATIVNO.

Kada god sam bio ugrožen i trebao mi pandur NIGDE GA NIJE BILO !!! Lično sam video kada se pandur povuče, pobegne kada je neka gužva !? EJJJJ,ALO JA TE PLAĆAM !!!

Nije samo to, ako ste nekada išli da registrujete auto, videli ste, koliko ih sedi u stanici, puše, smeju se, zezaju se ... STRAŠNO.

Svakog policajca bi naterao da piše dnevnik, po satima, pa da ocenjujem to, za pola godine bar POLOVINA BI SAMA DALA OTKAZ, MRZI IH DA PIŠU !?

U jednom klubu u BG, sam radio jedno vreme, NAJVEĆE PROBLEME, tuče, gužve i sl. su pravili još ne svršeni panduri sa više policijske akademije. E sad, zašto nisu procesuirani, to je već druga priča, tačnije nisu prijavljivani jer ako se prijaviš pandura da je napravio neko S, taj će stvarno da naHebe, ali ćeš zato da nakačiš sebi takvu bedu, jer su KOLEGE SOLIDARNE !? UŽAS.

Zamisite tek napad na na našu zemlju i sad, policija treba da te zaštiti, POSLE 3 DANA BI RADILI ZA OKUPATORA 90% njih, smeo bih glavu da dam da je tako, DAJ BOŽE DA GREŠIM ali znajući profil ljudi koji ide u policiju, teško.

- PITALI JEDNU BABU, IMA LI BABA KOD VAS U SELU LOPOVA - BABA: NEMA SINE, SVI SU OTIŠLI U POLICIJU !?

Ali, recimo, ovakav tekst za vreme slobe, nikom ništa, a sada, sloboda medija i demokratija, odmah te neko prozove na odgovornost.

A da li neko zna, koji je ukupan broj sekretara u ministarstvima u RS?

Da li neko zna koliko ministarstava ima u RS?

Da li neko ima ima informaciju koliko AGENCIJA IMA U RS (agencije za sve živo)

I mogao bih još 100 redova bespotrebnih poslova da pronađem, ali mi je vruće ne mogu sad :)

E drage moje, TO JE FINANSIJSKA KRIZA !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pare nisu problem. PARA NEMA! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, nama je kriza odavno. Nema veze sa svetskom ekonomskom krizom. Jednom u zivotu sam bila na moru, i to ga se secam, onako jedva, kroz maglu. :(

U nasem gradu posao ne moze da se nadje. Proslo leto sam trazila neki posao, svi traze iskustvo. PA, KAKO JA DA STEKNEM TO ISKUSTVO, KAD NIKO NECE DA ME ZAPOSLI?! I onaj ko radi, ima neku bednu platicu od 100 evra. Ako se nekom posreci, i do 130evra. Da, tolike su plate, verovali ili ne. I niko te ne prijavljuje. Moj muz ima 28 godina i ni dan radnog staza. Da li je to normalno? Samo se nadam da ce mi se posreciti oko posla u struci kad budem zavrsila fakultet, jer je uciteljska plata, za nas grad, ogromna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije problem zaposliti poštenog i čestitog čoveka, neka radi, bagre ima koliko hoćeš, neko mora da se bije sa njima, nego je problem što se sve radi ODOKATIVNO.

Kada god sam bio ugrožen i trebao mi pandur NIGDE GA NIJE BILO !!! Lično sam video kada se pandur povuče, pobegne kada je neka gužva !? EJJJJ,ALO JA TE PLAĆAM !!!

Nije samo to, ako ste nekada išli da registrujete auto, videli ste, koliko ih sedi u stanici, puše, smeju se, zezaju se ... STRAŠNO.

Svakog policajca bi naterao da piše dnevnik, po satima, pa da ocenjujem to, za pola godine bar POLOVINA BI SAMA DALA OTKAZ, MRZI IH DA PIŠU !?

U jednom klubu u BG, sam radio jedno vreme, NAJVEĆE PROBLEME, tuče, gužve i sl. su pravili još ne svršeni panduri sa više policijske akademije. E sad, zašto nisu procesuirani, to je već druga priča, tačnije nisu prijavljivani jer ako se prijaviš pandura da je napravio neko S, taj će stvarno da naHebe, ali ćeš zato da nakačiš sebi takvu bedu, jer su KOLEGE SOLIDARNE !? UŽAS.

Zamisite tek napad na na našu zemlju i sad, policija treba da te zaštiti, POSLE 3 DANA BI RADILI ZA OKUPATORA 90% njih, smeo bih glavu da dam da je tako, DAJ BOŽE DA GREŠIM ali znajući profil ljudi koji ide u policiju, teško.

- PITALI JEDNU BABU, IMA LI BABA KOD VAS U SELU LOPOVA - BABA: NEMA SINE, SVI SU OTIŠLI U POLICIJU !?

Ali, recimo, ovakav tekst za vreme slobe, nikom ništa, a sada, sloboda medija i demokratija, odmah te neko prozove na odgovornost.

A da li neko zna, koji je ukupan broj sekretara u ministarstvima u RS?

Da li neko zna koliko ministarstava ima u RS?

Da li neko ima ima informaciju koliko AGENCIJA IMA U RS (agencije za sve živo)

I mogao bih još 100 redova bespotrebnih poslova da pronađem, ali mi je vruće ne mogu sad :)

E drage moje, TO JE FINANSIJSKA KRIZA !!!

slazem se....

cekaj da srbija udje u EU (o kojoj toliko masta). tek onda ode mast u propast...jos uvek moze svasta da se radi........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,

Kod nas je isrkreno od marta meseca nesto malo bolja situacija. Mozemo da priustimo sebi neke osnovne potrebe (da ne razmisljamo o racunima, hrani i da li cemo imati za kiriju, da li smem da kupim ovo a da posle ne zazalim i sl.). Na letovanje necemo ici (ali iskreno i oguglala sam jer dugo dugo nisam bila na moru) jer planiramo jednu manju poslovnu investiciju.

Zivimo skromno i pristojno ali zato i suprug i ja imamo privatni poslic i to je igranka bez prestanka. To ide do te mere da mi je moja krofnica na jednoj siki a da drugom rukom radim :( .... Sva sreca te radim od kuce ;)

A iskreno.... kakvo vreme tek ide, ne mirise mi na lep zivot.... :( Jos kad cujem douticnog ekonomskog-politicara (ajde da sad ne pominjem ime) kako Srbija izlazi iz ekonomske krize najezim se.... teko onda znam da sledi biiiiip....

Ali, moje resenje je samo rad...rad...i rad, a ko nije u mogucnosti da nadje posao (na zalost ima ih i previse i sve ih je vise) neka iskortisti vreme pa neka se profesionalno usavrsava... Internet je cudo i svasta moze za dz da se nadje na njemu ili da se osmisli da krene neki svoj privatni poslic (tako sam i ja usla u preduzetnicke vode).

Veliki pozdrav i zelim vam na prvom mestu puno zdravlja a onda i posla...

'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od kad znam za sebe svi su mi stalno govorili ,,bice bolje``...kriza kod nas traje vec decenijama,prosto smo navikli da se snalazimo i prezivljavamo,samo imam utisak da je ove godine sve gore i gore i da je sve teze i teze :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se....

cekaj da srbija udje u EU (o kojoj toliko masta). tek onda ode mast u propast...jos uvek moze svasta da se radi........

udjemo li u EU-nadrapali smo! ti bar seceru zivis u grckoj pa zans gde ih je dovela eu! bila sam i u nekim drugim istocnim zemljama,novopecenim clanicama EU,oni su nezaposlenost resili tako sto su im maldi i nezaposleni PREBEGLI u bogatije zemlje na zapadu,pa tamo obaraju cene rada jer rade za crkavicu,a ovi ,,zapadnjaci`` bi im se krvi napili zbog toga.uMAdjarskoj,ceskoj,slovackoj,rumuniri NIJE UVEDEN EVRO!! jos imaju svoje nacionalne valute ,jer su previse nestabilni,a brutonacionalni dohodak previs emali da bi ostatak zajednice dopustio da im devalviraju valutu...da ne spominjem da plate nisu mnogo vece nego kod nas,a unija ih jase sa zakonima i pravilima koje moraju da sprovedu,namecu im sta ce da proizvode i u kolikoj meri...znaci robovanje!mogla bih o ovome nasiroko da pricam,ovo je samo u kratkim crtama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bokicina micika slazem se.....grcka je na pocetku zahvaljujuci eu postala malo bogatija zemlja ali to je sad jedan klasican kapitalizam, koji se moze nazvati samo robovlasnistvom....

zivim u atini koja je jako bogata, pa i to ne osecas toliko, ali sever je ...uf......

cene stanova katastofa, plate.........

ma dobro.....

grci se mnogo koprcaju zato ce i da nadrljaju na kraju....ali mozda tako i treba.....ne da nadrljaju,nego da se koprcaju... nece da rade sve sto nemacka i engleska zele.....

ma duga je to prica.....

bitno je da ko hoce da radi, uvek ima posla...e sad da li si spreman da sve radis ?!

u tome je cela fora...niko ne sme da dozvoli da mu kriza odredjuje ceo zivot, vec da se bori i ide dalje.....na kraju krajeva,muskarci uvek mogu da se angazuju da rade i po dva posla... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od kada znam za sebe, neka je kriza !? Tek nešto, kao kroz maglu se sećam da smo letovali 2 puta u godini, zimovanje ... Ali to je bilo davno, davno...

Moj otac je privatnik kao i ja, sve što mogu da kažem jeste da ja radim za državu, nama ostanu mrvice, ali upravo tako. Još imaš problem sa naplatom od dužnika, ako i nekoga tužiš, možeš tek da otpišeš taj novac i da izgubiš klijenta kakvog - takvog, ali klijenta.

Sve je lošije i lošije, i dosta je teško, ne mogu da kažem, mi iznajmljujemo stan (supruga i ja i bebac) vozimo auto, ja pušim, odovoji se ponekad za neki ručak u restoranu ali je dosta teško, koliko se radi, to nije ništa.

I najgore od svega je što kako ja vidim, sve će lošije i lošije da bude.

Problem je budžetski deficit !?

Profesori, naučni radnici, doktori, vojska, to treba da se plaća, i tu nema priče, svima povećati plate za 100% odmah, ali, ako se neko seća, pre 1999 - 2000 godine, ova "demokratija" je spominjala kako je "slobina" država POLICIJSKA i kako ima mnogo policije, šta će to nama ... I onda BUM, 40 000 policajaca se zaposli !? Kupe im nove pežoe, dobiju neku opremu preko boga pitaj kakvih tendera i gde je lova - NEMA !!!

Ja se bavim preduzedništvom i poznajem dosta toga iz oblasti ekonomije, i ovo što se ovde radi, nema šanse na dobro da izađe.

Prvo, najstariji smo narod u EU (ili smo eventualno na 2. mestu)

Drugo, osnovna grana privrede je DRŽAVNA ADMINISTRACIJA (to naravno nije grana privrede, ali kod nas postoji),

Treće, finansijsko tržište je APSOLUTNO prepušteno stranom kapitalu, što znači da smo mi sada kao država kolonija bankarskog sistema. Kada vidim na TV u nekog kako priča o kursu, muka mi bude. Strane banke povuku svoj novac ili ga upumpaju u sistem i tako kontrolišu kurs.

Koga zanima da pročita više o tome, neka pogleda link :

http://www.dverisrpske.com/

pa sa njihovog sajta možete da pronađete linkove ka drugim NE KONTROLISANIM informacijama, koliko je to moguće.

Ja recimo, za sebe, ako ne budem mogao ovako da živim u budućnosti, iskreno, planiram da se vratim na selo, imam neko imanje, nema toga mnogo, ali da se prehranimo biće dovoljno. Naravno, to mi je poslenja opcija, jer to mu dođe kao vraćanje u doba Jure, ali šta da se radi, da gladujemo, nikada neću dozvoliti, neka je zdravlja i ljubavi, a ostalo dođe samo po sebi.

Pozdrav

u potpunosti se slazem sa tobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za sada se snalazimo kako znamo i umemo.mm samo radi,ja posle zavrsenog fakulteta sam resila da rodim,a ne da trazim posao,jer imam velikih zdravstvenih problema(operisala srce),pa mi je bilo bitnije da dobijem bebu kada sam dobila zeleno svetlo od doktora nego posao.ipak,teco mi je uplacivao staz 6 meseci,sada dobijam od socijalnog tu platicu,jos naredni mesec,pa onda na biro/od njih 3 meseca taj isti iznos/,a onda...............malo daju njegovi,malo moja mama,baka,tetka.......ruzno ce zvucati,ali ja bih naravno volela da nadjem posao,ali ne bih pre naredne godine,ne znam.....rizikovala sam zivot za nju i zaista sada uzivam u njoj,ne mogu se odvojiti od nje,volela bih da napuni makar 1,5godinu,da je cuva svekrva malo ,a od 2 godine u vrtic/vise volim vrtic nego svekrva da je cuva,ali ako iskoci pre toga posao/RADICU NARAVNO/ali potajno se nadam da nece.a kriza,zaista ne znam na koga ne utice.svuda je kriza,to slusamo svaki dan,ali kod nas radis kao crnac,a od toga jedva prezivljavas,a u drugim zemljama makar vise omogucis sebi i svojoj porodici od tog istog rada.ne znam,cesto pozelim da kupim ovo ili ono,naravno svom detetu da omogucim sve,ali kada pomislim koliko samo ljudi u mnogim zemljama ne znaju ni sta je TV,telefon,a da ne spominjem i voda da je problem,ne da mi bude lakse,vec shvatim da treba biti skroman,boriti se,bar ona da ima dovoljno za normalan zivot,a nadam da cemo uspeti toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.