Imaginarni prijatelj

odgovora

Objavljeno

Pre par dana mi je prijateljica rekla da je njena cerkica imala imaginarnog prijatelja. Devojcica se igala sa drugarom, sa njim vodila razgovore, za njega je cuvala mesto za stolom. Prijatelj je imao i ime. To je trajalo do njenog 6. rodjendana. Jednostavno je prisla vratima, otvorila vrata i ispratila drugara.

Pitanje: Kako reagovati u takvoj situaciji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledala sam film sa tom tematikom... Ne znam kako bih reagovala. Mislim da bih pokusala sto ranije ispratiti tog "drugara" do vrata... I vodila dijete sto cesce da se igra sa pravom djecom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledala sam film sa tom tematikom... Ne znam kako bih reagovala. Mislim da bih pokusala sto ranije ispratiti tog "drugara" do vrata... I vodila dijete sto cesce da se igra sa pravom djecom.

upravo to i jeste odgovor mislim....dete izgleda nema mnogo kontakta s vrsanjacima i moralo je sebi da ,,stvori,, drustvo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dete je islo u vrtic i ima dosta drugara. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dete je islo u vrtic i ima dosta drugara. :)

onda je bas uvrnuto :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila ubedjena da to postoji samo u fimovima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To nije prvi slucaj za koji sam ja cula da dijete ima imaginarnog prijatelja i uglavnom taj priajtelj nestaje negdje izmedju 4 i 6 godine zivota i kada to dijete nakon npr par mjeseci pitas gdje ti je taj i taj prijatelj djete ce te pitati a koji prijatelj jer ga se zaista nece sjecati. To su uglavnom prolazne faze a da li ostavljaju neke posljedice i zbog cega nastaju nemam pojma .....

Znam samo da 99% djece "isprate te prijatelje% i zaborave da su ikada postojali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je nju neko od vrsnjaka ismijao u drustvu... Ili joj se nesto slicno desilo, pa se zbog toga zatvorila u sebe, stvarajuci u umu nekoga ko ce je u potpunosti razumjeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre par dana mi je prijateljica rekla da je njena cerkica imala imaginarnog prijatelja. Devojcica se igala sa drugarom, sa njim vodila razgovore, za njega je cuvala mesto za stolom. Prijatelj je imao i ime. To je trajalo do njenog 6. rodjendana. Jednostavno je prisla vratima, otvorila vrata i ispratila drugara.

Pitanje: Kako reagovati u takvoj situaciji?

to ce nam najbolje reci mama bojana. ali meni je to sasvim normalno...cak i simpaticno. :blink::blink: ..ne verujem da je tu problem nedostatak prijatelja...meni to deluje kao bujna masta i faza koju deca prolaze...ne znam, nisam pametna, bolje mama bojana da odgovori na to.,,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,to je skroz normalno,citala sam negde.Verovatno samo znaci da dete ima bujnu mastu,sto je jako lepo.Moja Mina ,napr.ima zamisljenu bebicu ,koju hrani,presvlaci,uspavljuje....dok,recimo,sa pravim lutkama uopste nece da se igra.Jednom mm i ja krenuli da prospemo vodu iz njene kadice,a ona u vrisak:"NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE." Mi stali zbunjeni ,gledamo u nju,a ona kaze:"Moja bebica je tu." i izvadi je iz vode i odneseda je obrise. Meni je ta njena igra bas slatka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam cula da je to sasvim normalno. I cula sam da, kao, roditelji treba da podryavaju dete u tome. Bas bih volela da se javi mama Bojana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uopšte nije uvrnuto već sasvim normalno, pod uslovom da se dete razvija kako treba i da se druži sa decom. Čak se smatra da su takva deca veoma inteligentna i maštovita. Psiholozi kažu da imaginarnog prijatelja treba prihvatiti i podržati dete u toj igri. Jedino je problem ukoliko dete ne želi da se igra sa svojim vršnjacima i prioritet daje igri sa zamišljenim drugom. Tada se treba posavetovati sa psihologom jer možda postoji neki problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. To sam i ja čula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Steva često tako krene da se igra i priča sa nekim, kao Nodijem..meni je to baš simpatično i nikada ga nisam prekidala u tome :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jedna epizoda Pepa prase se pojavljuje imaginarni prijatelj. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imaginarni prijatelji su odraz detetove kreativnosti, njegove mogucnosti da se slobodnije no sto bi u svakodnevnom zivotu moglo izrazi. Mogu im pomoci i da se nose sa strahovima i prevazidju ih. Smatraju se korisnom "pojavom" u odrastanju preskolaca.

Sada vec odrastao covek kog poznajem je kao dete imao imaginarnog prijatelja. Veza je postojala izmedju te licnosti i njegove sestre, uzora i najomiljenije licnosti kroz odrastanje. Kada nje nije bilo blizu pojavljivao se imaginarni prijatelj. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesantno. :) Cekamo i dalje Mama Bojanu da da svoje stručno mišljenje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerkica ima "imaginarnu drugaricu", koju je nazvala Natara...

Simpaticno je gledati je dok se igra i dok kao prica sa njom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.