Pozar u kuci/stanu

odgovora

Objavljeno

joj kad s juce nisam slogirala nikad necu!

moja svekrva je stavila tiganj u kome je bila mast na sporet i neko je naisao vani i ona zena izadje i zaboravi na mast!mast se upali pa upali krpu,pa krpa upali rukavicu za rernu pa rukavica upali kabli za ves masinu pa su upali ono plasticno gde se redjaju sudovi posle pranja...znaci strasno a ona zena napolju vodi abrove dok sve to gori u kuhinji!cuje ja dere se kroz kucu psuje place pojma nemam sta joj je jos uvek sam bila u krevetu!imam sta i da vidim!ja sam u trenutku pomislila da je sve u kuhinji izgorelo!na svu srecu nije!ali vi neznate kako je bilo odvratno kao u horor filmovima!sve je bilo crno!zidovi plafon sve apsolutno sve1strasnoooooooooooo... :o sasa i svekar mi nisu bili tu ja sta cu brze u taksi i po farbu za krecenje!dok sam se ja vratila ona pokupila sve ono sto je izgorelo i ja sam juce celi dan krecila,i zavrsila sam pre nego sto se sasa vratio tako da nisu ni primetili da se bilo sta desilo samo je smrdelo na dim celi dan sam morala da perem zavese!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala bogu te nisam imala takva iskustva!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam do sada nista zapalila, a inace znam da budem uzasno trapava! :P

E dobre ste sto ste "sanirale" stetu dok vam se muskarci nisu vratili! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeko ja nikako da ukapiram,zasto ste uopste sakrivale stetu od muskaraca? Pa ziv covek,pogresi...sta sad,sledeci put i svaki naredni ce biti opreznija....

Sama kod kuce,imala sam oko 9-10 god. i pekla semenke u rerni,one su se upalile,ja izvadila pleh u plamenu i pravac na pod,a na podu neki cilim...koji se naravno zapalio,zalila sam sa par serpi vode,nije se prosirilo dalje i nista se strasno nije desilo...ali poenta je "sta ce cilim u kuhinji" :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeko ja nikako da ukapiram,zasto ste uopste sakrivale stetu od muskaraca? Pa ziv covek,pogresi...sta sad,sledeci put i svaki naredni ce biti opreznija....

Sama kod kuce,imala sam oko 9-10 god. i pekla semenke u rerni,one su se upalile,ja izvadila pleh u plamenu i pravac na pod,a na podu neki cilim...koji se naravno zapalio,zalila sam sa par serpi vode,nije se prosirilo dalje i nista se strasno nije desilo...ali poenta je "sta ce cilim u kuhinji" :lol: :lol: :lol:

E ovde mi se sviđa poenta :lol: :lol:

e dobra ti je poenta :lol::lol::lol:

ma nismo nista mi sakrile od njih!znaju oni sta se dogodilo,ja sam sasi odmah javila,nego ne mogu da slusam njihovo zvocanje!ovako desilo se desilo,i sta sad!sredile smo pocistile porale sve i nema zvocanja! ;)

A ovde konstatujem da si dobra snaja čim si joj pomogla da 'zamaskira' tragove :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je, kako je moglo da bude...

O jesam, imala sam. Do skoro su me svi zvali da sam piroman... :D

Leto '05, ja sa mojom kumom kod mene u stanu, mama i tata mi otisli na more u HR, dakle same smo. Ajde ja da napravim pomfrit i neko meso da ispecem. Ispecem ja lepo meso. I stavim ulje da se greje za pomfrit...i zapricamo se kuma i ja...a ulje se zapali... a plin jos uvek radi. Pocela vatra malo da hvata viseci deo od kuhinje, i ja u panici, poslusam kumu da gasim ulje vodom.. :huh: Iako znam da to ne treba da se radi..ali u toj panici ne razmisljam. I tako zalila ja ulje i culo se veliko "BUM"...

Nista nije izgorlo, samo su crni bili zidovi, u kuhinji, u predsoblju i u svakoj sobi ....

Napominjem da mi je to bilo prvi put da kuvam... :lol: i zadnji dok se nisam udala... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se bas plasim pozara i zato i non stop provjeravam sporet, rernu, peglu i sl gluposti.

Prije godinu dana mi se desilo da mi je cigareta iskliznula iz pepeljare i pala na pod. Zaboravila sam na cigaretu i izasla napolje. Malo je nagorio epih ali Bogu hvala nista nije bilo ....

Jeko sreca pa nije nista ozbiljnije bilo .... čađ se uvijek da očistiti ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ММ је ватрогасац, не бринем се око тога ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce zamalo zapalila kucu.Drzala sam kao asuricu od trske na sporetu i upalim ringlu da nesto podgrejem.Medjutim ne upalim onu koju je trebalo,vec onu na kojoj je stajala asura.I sve se zapalilo kutija za kafu,dzerzva,smrdela je cela kuca.Budila sam mm da ustane da gasi pozar. :lol:

Al najzesce je sto ja idem kroz hodnik i cujem nesto pucketa i ne reagujem.Tek posle udjem da vidim da li se ugrejalo,a ono gori li gori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja redovno kad kuvam nesto u maloj serpici ,a kuvam na plinu,i drzim drsku krpom jer je vruca i mesam,upalim tu krpu posto mi sklizne na plamen-no to nije strasno.

Kao mala (7god) dozivela sam pozar -zapalila se kotlarnica u kuci,tata nije bio tu,a majka precrkla od straha,a ja (jos mogu osetiti taj strah) sam izletela u dvoriste i vristala Upomoc!!!-skupilo se celo selo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja redovno kad kuvam nesto u maloj serpici ,a kuvam na plinu,i drzim drsku krpom jer je vruca i mesam,upalim tu krpu posto mi sklizne na plamen-no to nije strasno.

Ja sam prešla na truleks krpe da pridržavam, da ne bacam svekrvine pamučne (obožavane) krpe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u devojackom iznajmljenom stanu zapalila poklopac od sporeta :D spustila pokopac a ringla ostala upaljena i ne lezi vraze otisla na put ... otisla ujutru u 6 vratila se nocu u 3 i imam sta i da vidim ... poklopac se usijao ( sporet naravno nije moj) ali bukvalno crven , sija a farba se ogulila tj istopila ... sporet nov , tudji :blink: a ja lepo uzela srafciger odvrnula poklopac i bacila , kao naci cu negde takav pa cu zavrnuti ali ne nadjoh :P Vazno je da niko nista nije primetio :P A desilo mi se i da zapalim vosak za depilaciju :D E to je poso :D usla u kuhinju sijalica upaljena a ja palim svetlo , toliko se nista nije videlo od garezi :D I kreci kuhinju maltene posle svake depilacije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u devojackom iznajmljenom stanu zapalila poklopac od sporeta :D spustila pokopac a ringla ostala upaljena i ne lezi vraze otisla na put ... otisla ujutru u 6 vratila se nocu u 3 i imam sta i da vidim ... poklopac se usijao ( sporet naravno nije moj) ali bukvalno crven , sija a farba se ogulila tj istopila ... sporet nov , tudji :blink: a ja lepo uzela srafciger odvrnula poklopac i bacila , kao naci cu negde takav pa cu zavrnuti ali ne nadjoh :P Vazno je da niko nista nije primetio :P A desilo mi se i da zapalim vosak za depilaciju :D E to je poso :D usla u kuhinju sijalica upaljena a ja palim svetlo , toliko se nista nije videlo od garezi :D I kreci kuhinju maltene posle svake depilacije :D

Jooj, kako si me nasmejala, svi su mi se na poslu okrenuli da upitno gledaju... šta mi bi?

b0201.gif

Nije smešno, izvini, al si ga sročila: skidam kapu - to je taj duh koji ovde mLogo fali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj, kako si me nasmejala, svi su mi se na poslu okrenuli da upitno gledaju... šta mi bi?

b0201.gif

Nije smešno, izvini, al si ga sročila: skidam kapu - to je taj duh koji ovde mLogo fali :)

Jednom sam zbog moje manije zaboravljanja sporeta i pegle poslala sestru ranom zorom u stan da proveri , a ona nikad tako rano ne ustaje i kao ajd kad je vec ustala posle mog stana ( sve je bilo ugaseno ) ode do momka na kafu , rana zora 7-8 sati i uhvati ga sa ribom nekom u stanu , tad sam shvatila da su moji pozari imali smisla :D :D :D

_________________________

oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima aparat za gašenje požara u kući i šta mislite o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednom sam zbog moje manije zaboravljanja sporeta i pegle poslala sestru ranom zorom u stan da proveri , a ona nikad tako rano ne ustaje i kao ajd kad je vec ustala posle mog stana ( sve je bilo ugaseno ) ode do momka na kafu , rana zora 7-8 sati i uhvati ga sa ribom nekom u stanu , tad sam shvatila da su moji pozari imali smisla :D :D :D

_________________________

oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs :)

Aaaaaaaa!! :lol: :lol: :lol:

Da li neko ima aparat za gašenje požara u kući i šta mislite o tome?

Ne. Nikad nisam ni cula da ga neko ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima aparat za gašenje požara u kući i šta mislite o tome?

Ja nemam ali uopste ne mislim da je losa ideja. Makar onaj mali za automobil.

Mada, iskreno, plakala sam od smeha kad sam kod moje sestre prodle godine videla u kuhinji. Poceli ona i njen decko da zive zajedno a posto je ona operisana od kuhinje(bila) on joj odmah takav jedam mali PP aparat ubaci u kuhinju, za ne daj Boze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima aparat za gašenje požara u kući i šta mislite o tome?

Nemam ga u kuci ali ga imamo u kombajnu, zlu ne trebao.Tako da je tu ako zagusti ali mislim da nije na odmet da bude u kuci.

Ja nemam ali uopste ne mislim da je losa ideja. Makar onaj mali za automobil.

Mada, iskreno, plakala sam od smeha kad sam kod moje sestre prodle godine videla u kuhinji. Poceli ona i njen decko da zive zajedno a posto je ona operisana od kuhinje(bila) on joj odmah takav jedam mali PP aparat ubaci u kuhinju, za ne daj Boze :)

:lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam ali uopste ne mislim da je losa ideja. Makar onaj mali za automobil.

Mada, iskreno, plakala sam od smeha kad sam kod moje sestre prodle godine videla u kuhinji. Poceli ona i njen decko da zive zajedno a posto je ona operisana od kuhinje(bila) on joj odmah takav jedam mali PP aparat ubaci u kuhinju, za ne daj Boze :)

:lol::lol:

Baco nije smešno, to se zove predostrožnost :D

Elem, bolje da ima, pogotovo ako sedne za komp a zaboravi ručak na šporetu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baco nije smešno, to se zove predostrožnost :D

Elem, bolje da ima, pogotovo ako sedne za komp a zaboravi ručak na šporetu ;)

:lol: :lol: i jos ako je na bebcu, pa pp aparat je prosto neophodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.