Vakcina i reakcija na njih

odgovora

Objavljeno

:-(

Još jedno uopzorenje, juče sam u jednoj temi proč

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pzdrav drage mame!

Da li mi mozete reci koliko dana od primanja onog koktela vakcina (DTP i jos 2 koja se prima sa 2,5-3 meseca) treba da se stavljaju obloge i da se proverava temp?

Taj dan posle vakcine i eventualno preko noći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš tužno i potresno...ali prosto ne mogu da verujem da je u pitanju vakcina...da izazove meningitis... :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi za pola sata idemo na bocu, S je nešto bio šmrcav noćas i kašljao je .... Zna li neko koja boca ide poslije MMR?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi za pola sata idemo na bocu, S je nešto bio šmrcav noćas i kašljao je .... Zna li neko koja boca ide poslije MMR?

Ovde je Infarnix.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde je Infarnix.

khm ... da te pita neko ko baš nije stručan u oblasti vakcinacije :D

Koja je skracena za to i za šta je ta boca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada sam malo guglala ... jeli to revakcinacija za DTP?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

khm ... da te pita neko ko baš nije stručan u oblasti vakcinacije :D

Koja je skracena za to i za šta je ta boca?

Sada sam malo guglala ... jeli to revakcinacija za DTP?

jao pitas nekoga ko nema pojma o vakcinama... Veruj mi,sve sto znam to su nazivi(i to pogresih u slovima) i dalje nista o tome,niti zelim da cackam o tome,onako iskreno. Ima tema o Infanriks vakcini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može li neko da mi kaže kakve su reakcije na Hib vakcinu. Danas je primio samo Hib pošto mu je dr razdvajala vakcine pa ne znam kakve bi mogle da budu reakcije kada se ova boca primi bez drugih boca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može li neko da mi kaže kakve su reakcije na Hib vakcinu. Danas je primio samo Hib pošto mu je dr razdvajala vakcine pa ne znam kakve bi mogle da budu reakcije kada se ova boca primi bez drugih boca

Joj ja nemam pojma, mi smo to primili sve zajedno :unsure:

A danas smo zvanicno zavrsili sa vakcinama (revakcinacija DiTePer i Polio) do one u osnovnoj il kad se vec daje :)

Mada je ceo dan bio bezveze, popodnevno spavanje je skratila zbog vakcine, setala je dosta, bili u gostima, vratili se kuci, nije ni vecerala i u pola 8 pocela da place i tako celo tusiranje i presvlacenje i dala sam joj cokolino u mleko da bi bar nesto "jela" i to je popila i zaspala u roku od 20 sekundi. Sad se evo budi na svakih 10min placuci. Nema T ni nista pa sve ovo vezujem za umor t.j. premor. Ajd pa da izdrzimo do jutra :) i onda sam mirna par godina. Jeeeeeeeeej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja se vakcina prima na prvoj kontroli sa mesec dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja se vakcina prima na prvoj kontroli sa mesec dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala Sanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala Sanja.

Nema na cemu , i drugi put...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče primili drugu dozu DTP-OPV-HiB, ni ovaj put nije bilo nikakve reakcije :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče primili drugu dozu DTP-OPV-HiB, ni ovaj put nije bilo nikakve reakcije :rolleyes:

Super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas primili prvu vakcinu. Rekla nam je dr da nikakve reakcije nema na nju. e sad, ona je vristala sat vremena kad smo dosli kuci, nije bila ni gladna ni mokra ni zedna. Verovatno je bolelo malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas primili prvu vakcinu. Rekla nam je dr da nikakve reakcije nema na nju. e sad, ona je vristala sat vremena kad smo dosli kuci, nije bila ni gladna ni mokra ni zedna. Verovatno je bolelo malo.

Meni se nešto slično desilo nakon one prve kombinovane vakcine. Dva sata nakon što smo došli kući počeo je tako da plače da je to bila tuga slušati, to je trajalo nekih pola sata, stavila sam mu gazicu natopljenu hladnom vodom preko flastera i brzo je prestao. Druge reakcije nije bilo, videćemo sad kod druge ture kako će da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sutra primamo prvi Pentaksim, bas se plasim te reakcije. sa cime su te hladne obloge, samo voda i vata? jel voda iz frizidera ili sa cesme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sutra primamo prvi Pentaksim, bas se plasim te reakcije. sa cime su te hladne obloge, samo voda i vata? jel voda iz frizidera ili sa cesme?

Ja sam stavljala sa česme, i to ne baš da je natopljeno pa da kapa voda već sam iscedila, nisam htela čak predugo ni da držim. Samo voda, ja sam je stavila na gazicu. Ne znam šta je Pentaksim jer ne živim u Srbiji, ovde u SAD daju kombinacije vakcina ali nemaju neke posebne nazive, koliko mi je poznato. I mi ovih dana idemo da primimo drugu dozu, nadam se da će i ovaj put biti kao i prvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sutra primamo prvi Pentaksim, bas se plasim te reakcije. sa cime su te hladne obloge, samo voda i vata? jel voda iz frizidera ili sa cesme?

nebi trebalo da bude nikakve reakcije na pentraksim, a mozes i vodu iz cesme, ja mom detetu nisam stavljala nikada obloge ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a kako da znam da li je potrebno da joj stavljam obloge ili nije? I sestrin klinac je primao Pentaksim, nije imao nijednom reakciju, ali otkud znam, bolje da se ja pripremim da znam sta mi je ciniti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a kako da znam da li je potrebno da joj stavljam obloge ili nije? I sestrin klinac je primao Pentaksim, nije imao nijednom reakciju, ali otkud znam, bolje da se ja pripremim da znam sta mi je ciniti

Pa ja sam stavljala jer je plakao a nije bio ni gladan ni mokar i slabije je pomerao nogice (vakcine je dobio u butine) pa sam pretpostavila da ga boli i zato stavila obloge. Ako vidis da je sa bebom sve u redu i da ne reaguje, mislim da ni ne moras stavljati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a kako da znam da li je potrebno da joj stavljam obloge ili nije? I sestrin klinac je primao Pentaksim, nije imao nijednom reakciju, ali otkud znam, bolje da se ja pripremim da znam sta mi je ciniti

Pa ja sam stavljala jer je plakao a nije bio ni gladan ni mokar i slabije je pomerao nogice (vakcine je dobio u butine) pa sam pretpostavila da ga boli i zato stavila obloge. Ako vidis da je sa bebom sve u redu i da ne reaguje, mislim da ni ne moras stavljati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima. Imam jednu nedoumicu oko prvog odlaska kod pedijatra i vakcinacije. Poseta nam je zakazana baš za taj dan kad beba puni mesec dana, pa mi je malo frka zbog vakcina. Da li je bolje da pomerim za nešto kasnije ili je ok da ona tog dana primi? Unapred hvala na svakom odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.