Vakcina i reakcija na njih

odgovora

Objavljeno

Mi smo sa vakcinama zavrsili do prve godine. Zadnju smo primili sa 6 meseci, a prethodnu kad je primila bila je baaaas nervozna... Uz malu temperaturicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo uvek kupovali , i svaki put je bilo razlicito. Izgleda da nije bas samo do vakcine, mada se nisam usudila da probamo i zivu vakcinu, pogotovo jer sam citala za onu bebu iz Bosne (bar mislim).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo uvek kupovali , i svaki put je bilo razlicito. Izgleda da nije bas samo do vakcine, mada se nisam usudila da probamo i zivu vakcinu, pogotovo jer sam citala za onu bebu iz Bosne (bar mislim).

Nekoliko beba iz BiH... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavle je danas jednu vakcinu popio i jednu primio u ruku. Ok je bio do veceras, kad je poceo da tuzno place, ne moze da podize ruku, vice "boli, boli"... i samo je u jednom trenutku dok sam ga drzala povratio :( posle toga se smirio i zaspao. Nema T.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li su vam rekli ali mislim da možete da držite i hladnu oblogu (naravno ako Pavle to dozvoljava). To će mu malo uminuti bol.

Sipaš na vatu malo alkohola ili hladne vode iz česme pa prelaziš-blago trljaš preko uboda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li su vam rekli ali mislim da možete da držite i hladnu oblogu (naravno ako Pavle to dozvoljava). To će mu malo uminuti bol.

Sipaš na vatu malo alkohola ili hladne vode iz česme pa prelaziš-blago trljaš preko uboda.

Rekli su nam. Ceo dan mu menjam obloge na rukici... sad se opet probudio i povracao je. Topao je ali nema T. Ja sam mislila da smo zavrsili sa vakcinama i reakcijama na njih sa mmr, al eto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primili danas revakcinaciju DiTePer-a i sada smo slobodni do polaska u skolu.Jeee!

Inace Magi se smejala kad je igla usla,a malo je zakmecala kad je vakcina pocela da se utiskuje,cim je sestra izvadila iglu kao da nista nije bilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li su vam rekli ali mislim da možete da držite i hladnu oblogu (naravno ako Pavle to dozvoljava). To će mu malo uminuti bol.

Sipaš na vatu malo alkohola ili hladne vode iz česme pa prelaziš-blago trljaš preko uboda.

Znam za ovo,a da li neko zna za stavljanje ulja na vaticu pa se zavije rukica.Kazu izvuce sve i dete nema T

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Jana je juce primila trecu Infanrix vakcinu, a doktorka nam je rekla da dodjemo u petak da joj da i vakcinu protiv hepatitisa. Rekla je kao mogu ja i odmah da joj dam, ali da je ne bockam dva puta bolje dodjite u petak....

E sad, sta mene brine.....moja drugarica jedna koja ima klinca 4 dana starijeg od Jane kaze da je njoj njena doktorka rekla da saceka mesec dana od primanja trece doze Infanriks vakcine, pa tek onda da mu daju tu za hepatitis........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Jana je juce primila trecu Infanrix vakcinu, a doktorka nam je rekla da dodjemo u petak da joj da i vakcinu protiv hepatitisa. Rekla je kao mogu ja i odmah da joj dam, ali da je ne bockam dva puta bolje dodjite u petak....

E sad, sta mene brine.....moja drugarica jedna koja ima klinca 4 dana starijeg od Jane kaze da je njoj njena doktorka rekla da saceka mesec dana od primanja trece doze Infanriks vakcine, pa tek onda da mu daju tu za hepatitis........

Jel možeš da zoveš da pitaš, čisto provere radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel možeš da zoveš da pitaš, čisto provere radi?

Koga da zovem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koga da zovem?

Pedijatra, dom zdravlja? Da ti kažu jel se čeka ipak mesec dana, ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefan je upravo primio revakcinaciju hbv, dtp i polio

:( .... svaki put kada primi vakcinu ja poludim tih dana, valjda nece biti nekih velikih reakcija, bas sam tuzna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefan je upravo primio revakcinaciju hbv, dtp i polio

:( .... svaki put kada primi vakcinu ja poludim tih dana, valjda nece biti nekih velikih reakcija, bas sam tuzna

Ne bi sada trebala biti ama baš nikakva reakcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bi sada trebala biti ama baš nikakva reakcija.

IZ TVOJIH USTA U BOZIJE USI!!!

Nadam se da nece biti problema. Rekli su mi da nema pravila i da može ali i ne mora da bude reakcija, da mu dam sirup cim dodjemo kuci i da mu stavljam obloge ... odmah sam to uradila - vidjecemo.

Ma ne hvata mene panika toliko zbog reakcije nego zbog cinjenice da svake godine kod nas posalju neke felsave vakcine! Ne mozes djete da ne vakcinises a ne mozes ni da ga mrtav hladan vodis na vakcinu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nesto zaboravila, nakon koliko bi trebalo da se pokaže ako ima reakcije na vakcinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanjce,zakazali smo prvo savetovaliste za bebu ali ne znam jel treba i vakcinu da zakazemo to je prva koja se prima sa mesec dana?Inace sam ogorcena na osoblje iz doma zdravlja koje mi pruza stalno neke pogresne informacije.Nadam se da nisam puno zakasnila bebac sad ima 36 dana a u savetovaliste idemo za nedelju dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanjce,zakazali smo prvo savetovaliste za bebu ali ne znam jel treba i vakcinu da zakazemo to je prva koja se prima sa mesec dana?Inace sam ogorcena na osoblje iz doma zdravlja koje mi pruza stalno neke pogresne informacije.Nadam se da nisam puno zakasnila bebac sad ima 36 dana a u savetovaliste idemo za nedelju dana?

posle pregleda u savetovalistu doktorka daje zeleno svetlo za vakcinaciju... ne zakazuje se posebno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas smo primili poslednju dozu Polio vakcine i mirni smo do polaska u skolu...ali zato je Nikolas digao ordinaciju na sebe dok ga je dr pregledala! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je mija beba primila vakcinu,prvi sam mu put videla suze :( ,bas mi je bilo zao.I nakon toga je 2-3 puta povratio.Nadam se da je to normalno,a ne znam koliko dana moze da ima reakcije na vakcinu??? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je mija beba primila vakcinu,prvi sam mu put videla suze :( ,bas mi je bilo zao.I nakon toga je 2-3 puta povratio.Nadam se da je to normalno,a ne znam koliko dana moze da ima reakcije na vakcinu??? :(

Sve zavisi o kojoj je vakcini reč ali jedan do dva dana mada na neke i do sedam dana (a MMR je neka druga priča)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve zavisi o kojoj je vakcini reč ali jedan do dva dana mada na neke i do sedam dana (a MMR je neka druga priča)

pav rec je o prvoj vakcini beba ima skoro 3 meseca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se prva prima sa mesec dana pa sledeća sa 2 meseca. U svakom slučaju, neke jače reakcije osim tih koje ste već imali ne bi trebalo da se dese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.