Vakcina i reakcija na njih

odgovora

Objavljeno

ma ni moja nije plakala a nije rekla super je proslo, ali vec osetim da je vruca...sad dok se probudi pa da vidim, jel samo moja beba ima reakciju na pentaxim, pa jel na svaku dozu mora da ima :(...mi sledecu 18.10 ovaj put nemamo zajedno :)

pa nasa dr je cetvrtkom u savetovalistu pa zato i taj datum. stavljaj joj oblogice. stefi sad zaspao, nije mi bio uopste vruc ali sam mu sad opet menjala oblogu, stavim vatu pokvasenu hladnom vodom, preko toga sterilnu kompresu zalepim onom tankom papirnom flaster trakom, lakse mi tako nego da mu nesto vezem-spadalo bi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pihhhh.... mi nismo danas primili vakcinu , odlozili nas za sutra :angry: imala je dr neodloznog posla van ambulante , verovatno je birala carapice za zimu , jos malo pa sad ce to <_< sutra idemo ranom zorom ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pihhhh.... mi nismo danas primili vakcinu , odlozili nas za sutra :angry: imala je dr neodloznog posla van ambulante , verovatno je birala carapice za zimu , jos malo pa sad ce to <_< sutra idemo ranom zorom ...

ajde nema veze, samo da Markic dobro podnese!!!

koja mu je sad to vakcina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajde nema veze, samo da Markic dobro podnese!!!

koja mu je sad to vakcina?

Primili smo sad treci pentaxim i odmah mu je dala i cini mi se za hepatitis b , dve je dobio nije zaplakao dusa moja , sad je zaspao sa oblogom.Do sad nije imao reakcije ali ja sam mu ipak dala sad paracetamol da ne mislim , zbog ove druge vakcine...Kako je tvoj malenic podneo vakcinu ?

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro. bez temperature i bilo kakve promene raspolozenja. stavljam obloge i juce i danas, danas malo tvrdo mesto uboda..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom malenicu je danas mesto uboda bas tvrdo i crveno , juce nije bilo ... moracu i danas da mu stavim obloge...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel kod vas vakcine daju u ruku ili nogu? Kod nas u butkicu, mislim da je tako i lakše, ne stavljam joj nikakve obloge posle toga i mesto uboda se i ne vidi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ona hvala Bogu nije imala reakciju na pentaxim, sada treba 3.dozu da primi. Pitala sam već u temi Ćaskanje ali još nisam dobila odgovor-jel se treća doza prima sa 5.ili 6.meseci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel kod vas vakcine daju u ruku ili nogu? Kod nas u butkicu, mislim da je tako i lakše, ne stavljam joj nikakve obloge posle toga i mesto uboda se i ne vidi...

U butinicu , kod nas nije bilo ama bas nikakve reakcije na pentaxim samo ovu drugu sto je dobio u drugu nogicu tvrdo mesto uboda i crvenilo , ali sad se vec malo povuklo , ne skroz .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ona hvala Bogu nije imala reakciju na pentaxim, sada treba 3.dozu da primi. Pitala sam već u temi Ćaskanje ali još nisam dobila odgovor-jel se treća doza prima sa 5.ili 6.meseci?

mi smo juce primili trecu dozu pentaxima i za hep.b ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milice:* izvini, nisam videla da si tamo već odgovorila, hvala!

Pa to sam se i ja zbunila, jer mislim da nam je naša dr rekla kad napuni 5 da tada prima treću, a vidim da su vaše bebe primile/ili će primiti sa 6. Jer kod nas se prva prima sa 2 meseca i onda verovatno sada sa 5.treću dozu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Markic mi je primio vakcinu HEP.b u desnu butinicu jos u petak (02.septembar) stavljala sam mu obloge dva dana ali mu je mesto uboda i danas oteceno i jako tvrdo ... nije bolno , ne reaguje na dodir ... Dali da se brinem ili... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja ne treba da se brines,svaka reakcija je normalna.Stavljaj hladne obloge i uljane,vec sutra ce da prolazi treci dan.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja ne treba da se brines,svaka reakcija je normalna.Stavljaj hladne obloge i uljane,vec sutra ce da prolazi treci dan.... ;)

Njemu je to od petka , znaci danas je peti dan :( Stavljamo obloge , hladne , njega to ne boli ali svaki put kad ga pipnem tu boli mene :( Kako da mu stavljam te uljane ? Tvdro je kao kamen ....

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njemu je to od petka , znaci danas je peti dan :( Stavljamo obloge , hladne , njega to ne boli ali svaki put kad ga pipnem tu boli mene :( Kako da mu stavljam te uljane ? Tvdro je kao kamen ....

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Obicno ulje na gazicu mu previjaj na nogicu da izvuce to.Ja sam to stalno radila cim dodjem kuci.To i u DZ preporucuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas smo bili na revakcinaciji DTP i HIB i mnogo smo plakali... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas smo bili na revakcinaciji DTP i HIB i mnogo smo plakali... :(

:( :( :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( :( :( :( :(

Ali,nema vise,jos nam je ostala revakcinacija Polio u decembru,ali to je oralno i nemamo do skole! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam fobiju od vakcina. Kad je primio prvu u rame sa 3 meseca rukicu nije pomerao 7 dana sa 4 meseca opet isto taman dobio jednu u rame ,jednu u butinu jednu popio jedva smo ga mm i ja smirili da krenemo kuci dr nas vrati kaze nije primio u porodilistu euvaks ajde da mu sad damo pa je miran do 6 meseca. E tu nastaje vristanje da se skoro zacenio, sestra mu odmah stavi oblog na rame i kaze nam kad dodjemo kuci da mu damo odmah febricet ili paracetamol. Kuci je plakao do 9 uvece a onda se valjda jadnicak umorio od plakanja a i dali smo mu jos jednom paracetamol pa su i bolovi prosli i zaspao je. Stavljala sam mu oblog od vode koja je stojala ceo dan u flasi tako su mi rekli nikako hladna vec odstojala. Sutra dan kao nov , kad sam videla da pomera rukicu pao mi kamen sa srca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali reakciju i na pentaxim,bila je jako nervozna i mesto uboda je baš bolelo na dodir,ja sam joj stavljala kantarionovo ulje i sledeći dan je bilo sve ok... Sad imamo drugu 9.9.-moram psihički da se spremim jer čim uđemo u DZ ona počne da vrišti,valjda se seti one vakcine...:( Kad god odemo i na kontrolu ona počne da vrišti,jedva je smirimo... Nadam se da je ovaj put neće boleti nogica... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas smo bili na revakcinaciji DTP i HIB i mnogo smo plakali... :(

Ne da dete na sebe. ;)

Moj nije imao reakcije ni na jednu, mesto uboda mu se nije ni videlo al se zato drao kad su ga boli, da sam mislila da će zidovi DZ popadati. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne da dete na sebe. ;)

Moj nije imao reakcije ni na jednu, mesto uboda mu se nije ni videlo al se zato drao kad su ga boli, da sam mislila da će zidovi DZ popadati. :D

:lol: :lol: :lol: Otprilike isto,reakcije nema,ali urlanje je bilo na nivou!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ocigledno da mi imamo srece..Doduse,nama je dr objaasnila da je ovo neka nova geenracija vakcina,i da od njih nema nikakvih posledica tipa temperature,nervoze i sl. I zaista tako je i bilo.Mozda je moj beban bio malo pospaniji cak.Dr mi je rekla da mu drzim zalepljen tufer i da ga menjam tog dana i kvasim spricem da bi se mesto uboda hladilo.Tako sam radila i stvarno vec sutradan nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači, koliko sam razumela ta pentaksim vakcina, je ista po sastavu, kao ovih nekoliko, samo što je komfornija, jer se daje odjednom, a ne nekoliko uboda...meni zaista nije žao da dete primi nekoliko uboda, jer sestre su uigrane i to se sve brzo završi.

Ja ni jednu vakcinu nisam platila...sem za Anju marta 2004. vakcinu protiv meningitisa-tada nije bila obavezna, a ja sam htela da je primi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.