Vakcina i reakcija na njih

odgovora

Objavljeno

Jao Milice jako tuzna prica i uzasno je sto se to desava

Moja Cokica je primila vec 2 Pentaxima i nije imala nikakvu reakciju, i znam da u principu Pentaxim ne bi trebao da daje reakcije u obliku povisene temperature.

A da i rekli su mi samo da stavljam hladne obloge na mesto uboda i iskreno meni je mama rekla da umutim belance i da stavim na ubod i probala sam i bolje to nego hladne obloge :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DTPER

Ne bi bilo loše da se ovo pročita. Ja Filipu odgađam vakcinaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DTPER

Ne bi bilo loše da se ovo pročita. Ja Filipu odgađam vakcinaciju.

Mi sutra treba da primimo vakcinu HBV. Strašno sam zabrinuta zbog ovog slučaja u Doboju da me jeza hvata. Strašno! Mislim da je neću voditi sutra na vakcinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ni ja šta da radim, i ja sam zabrinuta zbog tih vakcina, nadam se da je to bila čista slučajnost, naravno tako nešto da se desi je neoprostivo i baš mi je žao što je moralo tako da bude, ali opet se tješim da to nije od vakcine....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel te tri zamenjuje Pentaxim?Ogi jos nije primio MMR,strina mi je rekla da ga dovedem jer im je stigla odlicna serija MMR-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vecu, na području RS je zaustavljeno cijeljenje DTPER-om dok se ne ispita slučaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DTPER

Ne bi bilo loše da se ovo pročita. Ja Filipu odgađam vakcinaciju.

Strasno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vecu, na području RS je zaustavljeno cijeljenje DTPER-om dok se ne ispita slučaj...

Čula sam sinoć u vijestima. Mi živimo u BČ distriktu pa ne znam kakvo je stanje ovdje, niko se još nije oglašavao. Zvali smo našu dr. jutros, rekla nam je da sačekamo do ponedeljka sa vakcinom, ni ona nije sigurna izgleda. Po rođenju i dok smo bili u bolnici je primila 2, sad bi ovo trebala biti treća protiv hepatitisa B. Najradije je ne bih vodila nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa juče kada sam bila u savjetovalištu vratili su svu djecu bez obzira na vakcinu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh kako me doktori znaju iznervirati :angry: Danas smo vodili bebicu na kontrolu u neonantološku ambulantu i da se pregleda da li smije primiti vakcinicu. Napisala žena vakcina se može primiti i poslala nas u u dječiji dispanzer i rekla da se javimo na šalteru da je beba pregledana i da smije primiti vakcinu i da danas treba da je primi. Kad smo došli do dječijeg dispanzera ono velikim slovima na vratima ispisano OBUSTAVLJENO VAKCINISANJE od 11.04 do 22.04.2011., upravo zbog onog slučaja u Doboju, dok se ne ispita. Pa ko koga pravi budalom. Došlo mi da joj se vratim i kosu počupam hladno :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo sve pentaxim primali, sto je zamena za te tri. nikada nikakve reakcije nije bilo, malo boc u butinu i bez placa i bez reakcije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre 4 dana primili smo mmr.Plasi me reakcija na nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jEL MOZE REAKCIJA NA BSZ DA SE JAVI TEK SAD A PRIMILE SMO JE JE JOS U BOLNICI? MOJOJ MALENOJ POJAVILO SE CRVENILO NA LEVOM RAMENU VELICINE GRASKA I ISPOD SE NA DODIR OSECA NESTO TVRDO KAO KUGLICA... STA TO MOZE DA BUDE? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jEL MOZE REAKCIJA NA BSZ DA SE JAVI TEK SAD A PRIMILE SMO JE JE JOS U BOLNICI? MOJOJ MALENOJ POJAVILO SE CRVENILO NA LEVOM RAMENU VELICINE GRASKA I ISPOD SE NA DODIR OSECA NESTO TVRDO KAO KUGLICA... STA TO MOZE DA BUDE? :unsure:

To je sve OK, trebali su u bolnici da ti obijasne, to znači da je vakcina uspela, a pedijatar će ti potvrditi na pregledu u savetovalištu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je sve OK, trebali su u bolnici da ti obijasne, to znači da je vakcina uspela, a pedijatar će ti potvrditi na pregledu u savetovalištu.
VAKCINICA JE... SAD SMO BILI U SAVETOVALISTE... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milice , toliko sam se rastuzila sad na tvoju pricu sa pocetka teme :( kako jedan trenutak moze da upropasti citav zivot ... Mi smo pre dve nedelje trebali da primimo treci pentaxim , medujtim razboleli smo se , kasalj, temperatura i zacepeljen nosic, deset dana smo bili na antibioticima , a dr je posle 5 dana i poboljsanja stanja htela da ga vakcinise pa sam ja odbila jer jos uvek nije bio skroz zdrav , nosic mu je i dalje curkao i pomalo je kasljucao ... Danas cemo da idemo da primimo vakcinu ... Prosto ne znam kako se suzdrzim da je ne zadavim golim rukama , mislim na Markovu doktoricu koja je u vise navrata strasne gluposti izjavljivala , eto i htela da ga vakcinise iako jos nije bio zdrav ... Ufff , kakav bes me obuzme kad vidim kako se ophode prema nekome ko je nama smisao zivota....

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( ne znam sta bi rekla, nekako se borim sama sa sobom oko tih vakcina..mi smo danas primili drugu dozu pentaxima + drugu dozu rotavirusa i na izlazu dr.rece dovidjena, srecno i bez reakcije ovaj put molim :D kao da ja volim da ona ima reakciju na vakcinu...

Ah, što umeju da se našale te dr-ke ko da je nama do šale na taj način.

Nadam se da je htela da te oraspoloži svojom rečenicom, a ne da te stavi u znak pitanja. :)

Ja neću zaboraviti naš poslednji Pentaksim.

U jednom danu na tri lokacije - stomatolog, logoped, rendgen kukova, ORL, oftalmolog, pa na kraju sistematski i vakcina.

Ja sam dobila temperaturu, od 07 do 16 sati smo bili po doktorima na +35.

Kad smo došli kući, on raspoložen super, al malko topliji, ja se setim da je ovde neko pisao da preventivno da paracetamol posle vakcine, dam mu jedan i super smo prošli.

Mada, moram da naglasim da mi ni jednu nismo ni osetili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( ne znam sta bi rekla, nekako se borim sama sa sobom oko tih vakcina..mi smo danas primili drugu dozu pentaxima + drugu dozu rotavirusa i na izlazu dr.rece dovidjena, srecno i bez reakcije ovaj put molim :D kao da ja volim da ona ima reakciju na vakcinu...

za cega je ta rotavirus vakcina ?! Za to mi niko nista nije rekao ? :blink:

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam da li ima uopste ovde je samoplacniska...nije obavezna vakcina, nisam bas sigurna da li u srb. ima..rotavirus stomacni virus proliv, povracanje-dehidracija, ovde su mi rekli obicno posle 3 god organizam se dobro bori sa tim virusima, ali kod malih je tesko, meni su preporucili zbog odlaska u bih, vode i slicno kao i ako cete na more ici i tako...nista spec.i previse bitno..:)

Eto vidis , za to nisam cula uopste , danas cu se raspitati kod nas ...

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vi ste zakasnili iako ima...obe doze moraju da se prime do punih 6 mes, pitaj za drugo da znas jer ne deluje ako se kasnije primi...

Onda je dobro da smo prosli bez toga , ali sad cu da se raspitam za sve moguce vakcine , ova nasa dr je ...grrrr... sto je ne pitas nece ti ni reci :angry:

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda je dobro da smo prosli bez toga , ali sad cu da se raspitam za sve moguce vakcine , ova nasa dr je ...grrrr... sto je ne pitas nece ti ni reci :angry:

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Sanja, ova vakcina nije u obaveznom dijelu te oni ni ne smatraju kao obavezu da je pominju.

Postoji veliki broj vakcina/namjenjena velikom broju virusa, i moje mišljenje je da je i ovo previše što primaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja, ova vakcina nije u obaveznom dijelu te oni ni ne smatraju kao obavezu da je pominju.

Postoji veliki broj vakcina/namjenjena velikom broju virusa, i moje mišljenje je da je i ovo previše što primaju.

Slazem se Filipa da je i ovo previse ali nije na odmet znati koje se mogucnosti pruzaju , sto rece neko mogu makar na nekom papiricu da nam daju neka uputstva i ponude vakcina a ne da se ponasaju kao da smo svi zavrsili skole za decu pa treba sve da znamo , neobavestenost moze da nas kosta a dva minuta njihove posvecenosti ( koju retko ili nikad ne dobijamo ) moze da nam znaci puno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas, pentaxim prosao vise nego dobro.

mamica se uspavala, umalo da zakasnimo. mahinalno sam iskljucila alarm ni ne znam.

vakcinu primio, nije A rekao i onda poceo da se smeje sestri koja ga je bocnula.

treci pentaxim 13 oktobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.