Vakcina i reakcija na njih

odgovora

Objavljeno

Sutra treba da primimo vakcinu i upozorili su me na moguce ,,nuspojave``,bol ,temperatura itd.sta raditi u toj situaciji?koliko se cesto to javlja?sta koristiti od medikamenata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama uvek kazu ako postoji reakcija na vakcinu ,da cim stignemo kuci damo dettetu febricet za svaki slucaj i da na to mesto gde je primio vakcinu stavimo hladne obloge..Strahinji se jednom nadula ruka koliko mu se nadulo i hladne obloge mu pomogle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra treba da primimo vakcinu i upozorili su me na moguce ,,nuspojave``,bol ,temperatura itd.sta raditi u toj situaciji?koliko se cesto to javlja?sta koristiti od medikamenata?

Kao što reče Mirjana, ukoliko se pojavi temp. treba dati febricet, eferalgin ili neki drugi oblik paracetamola..ja sam stevi preventivno uvek davala paracetamol nakon vakcine, čisto da ne dobije temp. i da, stavljati hladne obloge ako krene da otiče mesto, a takodje treba izbegavati kupanje tog dana kada se primi vakcina, čisto da ne bi iritirali mesto gde je primljena vakcina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

secam se samo da je moja Andjela posle prve doze diteper /a spavala ceo dan...to je bila jedina neuspojava ikad...i sad se zalila kad je primala revakcinu mmr da je boli ruka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dunja je primila danas vakcinu ali smo umosto drzavne kupili Infanriks. Kazu da od nje nema nuspojava. Videcemo. Za sada je lepo raspolozena ali i pospana. Rekli su nam da za svaki slucaj stavimo hladne obloge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je sledeca vakcina 30.12. Do sada je primio 5 vakcina, odn. 6 ako se racuna i ono sto je popio kada smo prosli put bili na pregledu. Nisam primijetila nikakve reakcije- stavljala sam hladne obloge i odmah po povratku iz DZ sam mu dala paracetamol, kako su mi savjetovali.

I da, rekli su da provjeravam temperaturu, pa ako bude povisena da mu dam paracetamol na svakih 5 sati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nam je dr govorila od koje vakcine mozemo ocekivati temperaturu i kad je secam se neke koja moza da izazove posle 7 dana tacno. E sad mi nikad nismo imali temp, ali nam je dr jos kad smo bili beba uvek govorila da mu dam paracetamol posle svake vakcine .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cula sam i ja za paracetamol ali nam je dr rekla danas da mu ga damosamoako primetimodaima bolove ili se ne daj boze javi temperatura(kaze da kod ove vakcine ne bi trebalo da se javi) i da stvaljam hladne obloge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Paracetamol ODMAH nakon vakcine, bez obzira hoće li se temp. pojaviti...2,5 ml....

Tako smo mi radili!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je Aki primao vakcinu, nije radila naša doktorka jer je bila na nekom seminaru i morali smo da odemo kod druge doktorke. Ona mi je rekla da mu dam 1,5ml Paracetamola samo ako T pređe 38. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dunja je primila danas vakcinu ali smo umosto drzavne kupili Infanriks. Kazu da od nje nema nuspojava. Videcemo. Za sada je lepo raspolozena ali i pospana. Rekli su nam da za svaki slucaj stavimo hladne obloge.

I Pavle treba da je primi sledeceg petka, pa cemo javiti kakve su reakcije, nadamo se nikakve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BM, da li je Danilo imao ikakvu reakciju od vakcine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Milice...jako tužna priča. Nadam se da će neko naučiti nešto iz tvoje tragedije.

Žalosno...hvala što si to podijelila sa nama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, zao mi je sto ste morali da prodjete kroz to. Znala sam da ne bi trebalo voditi dijete na vakcinu ako je bolesno i najmanje (a u DZ-u i vracaju djecu koja kaslju), samo nisam znala da moze doci bas do takve tragedije... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaista jedna tragicna prica, i krivo mi je sto ljudi koji treba da procitaju ovo, to nece uciniti :( Zaista strasno i ne pozeleti nikome da dozivi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( Jako tuzna prica,Milice mogu da zamislim kakva je tvoja trauma i kako ce se sve to odraziti na to kad budes trebala svoje dete da vodis na vakcinaciju :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace,mi nismo imali problema sa vakcinama i Lani i Nini smo kupovali Pentaxim vakcinu i bas nikakvih reakcija nije bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooooj, Milice, strašno. Jako tragični i veoma mi je žao što ste morali da preživite tako nešto strašno. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace,mi nismo imali problema sa vakcinama i Lani i Nini smo kupovali Pentaxim vakcinu i bas nikakvih reakcija nije bilo

I mi smo primali Pentaxim ali nam se prvi put javila blaza reakcija i to peti dan od prijema (blaga T oko 37.5)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace,mi nismo imali problema sa vakcinama i Lani i Nini smo kupovali Pentaxim vakcinu i bas nikakvih reakcija nije bilo

Moj sin je takođe primio Pentaxim, nikakve reakcije nije bilo, dr kaže da nisu imali slučaj da se nekom detetu povisi temp posle te vakcine.Ako i ima reakcija verovanto su retke, ta vakcina je baš dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame zelim da vam nesto napisem kao prvo jos uvek nemam dete, ali u maju cu da ga imam ja imam traumu od vakcina ne znam zaista kako cu da prezivljavam vakcine svoje dece...naime 90.god moja mama je mog brata odvela na redovnu vakcinu ne znam zaista koju uglavnom tada je imao godinu i 11 meseci, pre nego sto je dobio vakcinu ona se javila pedijatru da ga pita da li sme da primi vakcinu posto kasljuca po malo i imao je dva tri dana pre toga temp.na sta se dr.na nju izderao i rekao kao sta vi umisljate nego sta nego da primi ona je normalno odvela u savetovaliste gde su se primale vakcine i moja strina mu je licno dala vakcinu..taj dan nikavih posebnih reakcija nije bilo, sutradan ujutru je nastao pakao temp.koja ne moze da skine koja skace nenormalno moji roditelji ga nose u hitniu dobija nesto nesto za snizavanje temp na putu kuci dete gori temp 41 toplomer ne moze da izmeri, hitna ga vozi u bolnicu na putu umire mom tati na rukama...tragedija od zivota, naravnom moji roditelji su u soku zdravo dete umire, obdukcija se radi nalazi se salju u bg, zg, na naluzu koliko je meni mama rekla teska je to tema ja i ne pitam mnogo stoji da je imao upalu grla i eserihiju usled reakcije sa vakcinom doslo je do neke posebne vrste meningitisa i pucanja mozdane opne i mozda sto je moglo da prodje obicnim paracetamolom da te nestretne vakcine nije bilo, moji roditelji onako skrhani na pocetku nisu tuzili, ali mama je rekla onda ako su tako moje dete pitanje dana je kad je necije sledece na redu 90.god kuhanja dole rat se zahuhtava dr.nije bio srbin pobegao je dok je to doslo na sud i zastrailo...mama mi je skoro pricala da je posle toga za vreme rata jos nekoliko dece stradalo na isti nacin..moji roditelji nakon 20 god se nisu pomirili s tim mislim da nece nikad...imala sam neku potrebu da vam ovo napisem ne znam vodite racuna o tim stvarima ne dozvolite tudje greske jer je potrebno da se svako bori za svoje dete u danasnje vreme sam, da dr.ne verujete previse....ne zelim da strasim nikoga samo zelim da butete oprezne! hvala Bogu mojim roditeljima kojima je bioloski sat skoro istekao desio se moj brat 94.god kao dar neka nagrada ali nista nije moglo da zameni i popuni onu prazninu koju imaju...tako ja sad imam jednog brata umesto dva cijom greskom ne zelim ni da znam jer to nista ne moze da promeni....
:(:(:(

Hvala sto si to podelila sa nama, takve price nas upozoravaju da budemo oprezni.

guest74 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao boze :( :( :( :( nemam reci, kako necija nepromisljena odluka moze zivota da te kosta, lepo ja rekoh danas moras imati sve fakultete zavrsene ako mislis da sacuvas dete, svoju glavu...na svakakve idiote mozes da naletis...sta da pricam kada je primarijus u Tirsovoj za mog sina rekao da ne zna zbog cega dete krvari iz bradavica, posle gomile pregleda, x vadjenja krvi, sve u redu...

strasno strasno

tebi hvala sto si skupila snage ovu tuznu pricu podeliti sa nama, ko zna mozda si upravo nekome spasila zivot :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas primili Hep.B treću dozu. Toliko smo plakali, da mislim da nas je čuo ceo DZ! S obzirom da na prve dve doze nismo imali reakcije, nadam se da ih neće biti ni sad!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo primali Pentaxim ali nam se prvi put javila blaza reakcija i to peti dan od prijema (blaga T oko 37.5)

Koliko kosta Pentaxim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko kosta Pentaxim?

oko 3.400-3.600 ako se DOBRO sećam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.