Vakcina i reakcija na njih

odgovora

Objavljeno

Evo akutni katastroficar uzvraca zagrljaj. Upravo toga se plasim. Ajde ona dobila boginje u blazoj formi, nista strasno. Ali sledeci scenario..kroz neku nedelju mladja dobija boginje u svom najgorem obliku, a u isto vreme i ja saznajem za trudnocu i onda sta je sa bebom isl i sta cu sad??

Ma anksioznost me ubija, jedva funkcionisem iskreno. Zao mi ovih ljudi (i dece) sto moraju da me trpe. Stitna jos steze, isto mi je bilo kad su se ova dva cvora jesenas pojavila.. sad ili rastu il se pojavljuju novi. Nikako da sebi pomognem. Detetu danas rodjendan, a ja u ocajnom raspolozenju.

MaMa, nije revakcina, primila je tek prvu dozu sada.

aha, ok. Izvini, nisam znala. 

u svakom slučaju, samo pozitivno razmišljaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo posle nedelju dana primljene mmr dobili temperaturu i to je bilo to.Boginje mi U imala prosle godine kad sam bila trudna,dr je pitao samo da li sam prelezala,reko jesam i nema brige.Probaj se opustiti i ne paniciti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo akutni katastroficar uzvraca zagrljaj. Upravo toga se plasim. Ajde ona dobila boginje u blazoj formi, nista strasno. Ali sledeci scenario..kroz neku nedelju mladja dobija boginje u svom najgorem obliku, a u isto vreme i ja saznajem za trudnocu i onda sta je sa bebom isl i sta cu sad??

Ma anksioznost me ubija, jedva funkcionisem iskreno. Zao mi ovih ljudi (i dece) sto moraju da me trpe. Stitna jos steze, isto mi je bilo kad su se ova dva cvora jesenas pojavila.. sad ili rastu il se pojavljuju novi. Nikako da sebi pomognem. Detetu danas rodjendan, a ja u ocajnom raspolozenju.

MaMa, nije revakcina, primila je tek prvu dozu sada.

Razumem te, sto bi Ameri rekli "I've been there".

Ali...sto pre shvatis da se tvoja glava igra sa tobom, pre ces se posvetiti pravom ptoblemu. Na pogresnoj smo temi ali imas 100 i jedan nacin da pocnes sa radom na sebi. Ovo sto sad radis je nacin da pobegnes od sebe, da se zatrpas izmisljenim bolestima kako se ne bi bavila onim sto stvarno zelis, svojim ciljevima, teznjama, zadovoljstvima. I nemoj to "detetu rodjendan, ja nemajka". To te samo gura u krivicu i samosazaljevanje, uz savete tipa "misli na decu". Ovde treba da pocnes od ovih pitanja da bi promenila ovaj nacin razmisljanja koji si automatizovala. A onda polako, malo po malo rada na sebi, pogled na unutra :) 

Zone*, blesava i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kontrol frik leni. Bila sam i pre, ali posle onoga sto se desilo sve je toliko pojacano. Mozak mi radi kao trakalica. A nikako da se smirim, postala sam histericna zena. Imam utisak da se nikad nece vratiti vreme kada (ako) sam bila normalna. A i pitam se cesto ima li kraja, mora li nam se bas sve desiti sto postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e cvrki sad me podseti da je i K dobila T 37,6, negde 10-ak dana od vakcine. Mozda od mmr, mozda i ne, ona je tada primila i dpt i polio. Ali samo jedan dan i to je bilo to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m  da nije reakcija na kakvu hranu? Moje sestre i ja smo se znale osipati, narocito leti od mlecnih proizvoda ili jaja ako su malo stariji, tipa da je neki domaci sir pa da par dana stoji u frizideru. Jel ti dete jelo sta van kuce? Bas kao sto kazes, uvekcje izbijalo po trupu i rukama i nogama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.