Zdravstveno osiguranje bebe

odgovora

Objavljeno

Cao svima,zovem se Milena i nedavno sam dobila sina Mateju koji ima skoro tri meseca.Posto cemo uskoro da idemo na duzi put u inostranstvo zanima me zna li ko kako da mu sredim zdravstveno osiguranje?On ima overenu zdravstvenu knjizicu ali posto nije isprimao sve vakcine za ovaj period interesuje me trebali mu jos koji dokument kako bi ga tamo bez problema vakcinisali?I da li je potrebno da mu iz Doma zdravlja ponesem njegov karton?

Oprostite na ovoliko pitanja,mlada sam mama i bas sam zabrinuta. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da trebas da imas njegov karton i karton vakcinacija. Mozda da proveris u svom DZ-u i na sajtu Ministarstva zdravlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba ti kopija njegovog zdravstvenog kartona, karton vakcina i putno osiguranje. Sve če ti objasniti u osiguravajučoj kuči gde uzimaš putno osiguranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da to zavisi i od zemlje u koju putujete. Mi smo putovali u Indiju novembra 2008. Moj sin Pavle je tada imao godinu i 9 meseci. Niko nam nije tražio nikakav dokument o njegovom zdravstvenom osiguranju, jer bi troškove našeg eventualnog lečenja u Indiji snosila kompanija za koju je moj suprug radio. Po savetu njegovog pedijatra ponela sam samo karton vakcinacija.

Naravno uvek se pojavi Marfi i po njegovom zakonu Pavle se tamo razboli od svih nenormalnih promena (klime, vremenskih zona, nekoliko gradova i hotela), užasna dijareja sa temperaturom i povraćanjem. Što se tiče dece, Indusi su tu najosetljiviji-deca su uvek na prvom mestu. Pregledao ga je pedijatar koga su pozvali ljudi iz hotela, a račun za Pavletovo lečenje je zaista i platila kompanija u kojoj je moj suprug tada radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuda idete? Pitam jer sumnjam da cete tamo moci da ga vakcinisete, nece vam biti pokriveno nikakvim osiguranjem jer nije standardno ukljuceno u polisu. Moracete verovatno sa vakcinacijama da sacekata dok se ne vratite pa ih kod kuce zavrsite.

Mi smo sa malom doputovali u Srbiju kad je imala 7 meseci i 2 meseca smo bili tamo. Nije do tad imala sve vakcinacije zavrsene, ali smo putno osiguranje uplatili inostrano i internacionalno i pokrivalo bi nam sve troskove. Sa osiguranjem u Srbiji sam ja imala jako loseg iskustva pre 3god kada sam u inostranstvu povredila koleno i dve kompanije (srpska je bila zastupnik za slovenacku) su me driblale za sve sto su mogle. Ako ikako mozes ici preko sigurnog inostranog osiguravajuceg drustva bolje ti je to no da se zeznes ko sto sam ja! :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

micilici u pravu si...ni jedna zemlja niti privatno osiguranje ne pokriva vakcine....ali opet sve zavisi gde idete????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idemo na godinu dana u Francusku.Raspitala sam se o nekoj polisi koja vazi 3 meseca i ona navodno pokriva troskove do 80 evra ali sta posle?Ma nisu cak ni pare problem,problem je da li bi ga vakcinisali...Suprug odlicno poznaje francuski pa nije problem i tamo da se raspitamo ali ako treba neki dokument odavde da ponesem sta sam onda napravila!Iskopiracu mu zdravstveni karton,ponecu karton za vakcinaciju i nabavicu tu polisu.To bi trebalo da je dovoljno... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa sigurno da bi ga vakcinisali pogotovo neki privatni pedijatar i kupices u apoteci vakcinu....ako nista drugo, to tako uvek ide :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako je u Francuskoj, al ovde ti niko ne sma na svoju odgovornost dati vakcinu- privatno ili u domu zdravlja, vakcina mora da je zavedena i pod rednim brojem a nikako donesena od pojedinaca.

Takodje je ovde svima koji imaju boraviste na teritoriji zemlje osiguranjem sve pokriveno dok god su tu, ne moraju biti zaposleni ili ga dodatno placati (placaju ga oni koji rade, ide u drzavnu kasu i koristi se za sve ostale). E sad u Francuskoj ne znam kako ide... Mm ima internacionalno zdravstveno osiguranje koje je njemu sluzilo za putovanja a na par godina se vadi. E ne znam tacno koje je i kako se dobija, al sam recimo nasla ovo:

http://www.healthcareinternational.com/

koje mozda mozes da pogledas (u PDF dokumentu imas i cene koje su po meni previsoke...). Pitacu ipak mm-a jer vama treba nesto kao nacionalno osiguranje bas za odredjenu zemlju al to ne znam kako u Fr funkcionise nakon prijave prebivalista (sto verujem morate za tako dug period).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NI JA NE ZNAM KAKO JE U FRANCUSKOJ, ALI OVDE U GRCKOJ , POKRIVENE SU MI VAKCINE KAO ZAPOSLENOJ ALI AKO CU ICI U DOM ZDRAVLJA...POSTO MI CESTO IDEM KOD NASEG PEDIJATRA PRIVATNO PA CAK I ZA VAKCINE, ONDA KUPIMO U APOTECI VAKCINU KOJU NAM ONA PREPISE I ODNESEMO JOJ.....CENE VAKCINA SU RAZLICITE, IDU ID TIPA 20 EVRA DO 80, CINI MI SE......PRETPOSTAVLJAM DA I U FRANCUSKOJ POSTOJI TA OPCIJA....SAMO PONESI KARTOM SA PRIMLJENIM VAKCINAMA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NI JA NE ZNAM KAKO JE U FRANCUSKOJ, ALI OVDE U GRCKOJ , POKRIVENE SU MI VAKCINE KAO ZAPOSLENOJ ALI AKO CU ICI U DOM ZDRAVLJA...POSTO MI CESTO IDEM KOD NASEG PEDIJATRA PRIVATNO PA CAK I ZA VAKCINE, ONDA KUPIMO U APOTECI VAKCINU KOJU NAM ONA PREPISE I ODNESEMO JOJ.....CENE VAKCINA SU RAZLICITE, IDU ID TIPA 20 EVRA DO 80, CINI MI SE......PRETPOSTAVLJAM DA I U FRANCUSKOJ POSTOJI TA OPCIJA....SAMO PONESI KARTOM SA PRIMLJENIM VAKCINAMA

:unsure: :unsure: :unsure: :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam drugo pitanje i problem, a takodje spada pod zdravstveno osiguranje...

Ja sam privatnik i ne mogu da overim zdravstvenu knjizicu jer nisam izmirila porez kompletan i doprinose, a kako ide posao i ne verujem da cu u skorije vreme...

Za sada trudnocu vodim u privatnoj klinici i jako sam zadovoljna sa njima, tako da mi knjizica za vreme trudnoce nije neophodna...

Ono sto me zanima je, kad dodje vreme porodjaja, sta se onda desava?

Da li imam prava i bez overene knjizice da odem npr. u Visegradsku da se porodim ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam drugo pitanje i problem, a takodje spada pod zdravstveno osiguranje...

Ja sam privatnik i ne mogu da overim zdravstvenu knjizicu jer nisam izmirila porez kompletan i doprinose, a kako ide posao i ne verujem da cu u skorije vreme...

Za sada trudnocu vodim u privatnoj klinici i jako sam zadovoljna sa njima, tako da mi knjizica za vreme trudnoce nije neophodna...

Ono sto me zanima je, kad dodje vreme porodjaja, sta se onda desava?

Da li imam prava i bez overene knjizice da odem npr. u Visegradsku da se porodim ili ne?

Meni dete od 3.godine nisu hteli kao hitan slucaj da prime u DZ,jer je knjizica istekla dan pre toga-a deca se,inace,besplatno lece do sedme godine?!?!-tako da me u ovoj drzavi ne bi cudilo da te i sa porodjaja vrate!Mada,nije to normalno,ti se negde moras poroditi..............primice te,ali se dobro raspitaj koliko naplacuju dan lezanja u bolnici da ne budes neprijatno iznenadjena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To znam i ja, za dete, da nemas ni jedan jedini osnov za osiguranje, dete mora dobiti overenu zdravstvenu knjizicu....

Bila sam ove godine sa njom, lezali smo jedan dan na Institutu za majku i dete i hteli su da mi naplate sto sam lezala pored svog deteta taj jedan dan...

Sve je moguce kod nas....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam drugo pitanje i problem, a takodje spada pod zdravstveno osiguranje...

Ja sam privatnik i ne mogu da overim zdravstvenu knjizicu jer nisam izmirila porez kompletan i doprinose, a kako ide posao i ne verujem da cu u skorije vreme...

Za sada trudnocu vodim u privatnoj klinici i jako sam zadovoljna sa njima, tako da mi knjizica za vreme trudnoce nije neophodna...

Ono sto me zanima je, kad dodje vreme porodjaja, sta se onda desava?

Da li imam prava i bez overene knjizice da odem npr. u Visegradsku da se porodim ili ne?

Trudnice imaju pravo, na osnovu drugog stanja, da imaju overenu zdravstvenu knjizicu 12 meseci nakon porodjaja. Potrebno je samo da odete u nadlezni Fond za zdravstveno osiguranje i podnesete zahtev na salteru(dovoljno je priloziti trudnicku knjizicu) i to se nosi na lekarsku komisiju koja donosi pozitivnu ocenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moze mala pomoc? Suprug radi u privatnoj firmi, ja i bebac smo osigurani preko njega.. medjutim, njemu ne uplacuju doprinose, ni zdravstveno od pocetka ove god.. zvala socijalno, prijave odjave, rekli mi da nemamo prava da budemo osigurani jer ne ispunjavamo uslov za neki pzd obrazac.. Da li znate, jel postoji jos nesto sto bih mogla da uradim, kome da se obratim? Hvala vam unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije bitno gde je otac prijavljen. Bitno je da ti i beba budete na istoj adresi. E sad ne znam kako ćeš pedijatra izabrati ako budete prijavljeni na Beograd.

Mm i ja nismo prijavljeni na istoj adresi.

Ja zivim na muzevljevoj adresi ali mi u l. karti pise druga adresa.

Dakle, da bih dobila 50.000 dinara, koliko sleduje nezaposlenim trudnicama, moram dete prijaviti na moju adresu koja je na opstini Vozdovac.

A sta je onda sa domom zdravlja i pedijatrijskom sestrom koja dolazi nakon porodjaja i mnogo bitnije sta je sa domom zdravlja?

Ako dete prijavim na moju adresu na Vozdovcu, a zivim na opstini Novi Beograd, znaci li to da cu sa Novog Beograda morati dete da vodim na Vozdovac ako se razboli ili ne?

Zbog odredjenih bitnih razloga ne ide mi u prilog da menjam adresu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A otvaranje kartona u domu zdravlja?

Ili da jednostavno promenim detetu prebivaliste nakon sto primim te parice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Knjižicu će beba dobiti verovatno preko oca, ako je on zaposlen, to znači da će knjižica biti na adresi na kojoj je i tm...

i opušteno otvaraš karton u dz koji ti najviše odgovara... mi kod nas imamo neki mali dz, tj. ispostavu dz Čukarica, ali tu pedijatar dolazi samo utorkom i četvrtkom, tako da smo mi otvorili karton u naselju pored... tj. mi smo u V. Moštanici a svi kartoni su nam u Železniku...

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, tata je zaposlen. Jao Schveco svaka ti se pozlatila :)

i opušteno otvaraš karton u dz koji ti najviše odgovara.

Ovo mi je upravo opustilo zivce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On je (zvanično) nezaposlen i trenutno ni nema važeću zdravstvenu knjižicu, a ja sam student, osigurana preko mame. Da li moja mama može i bebi da bude nosilac osiguranja, ili da povijam njega da već jednom sređuje papire za prebivalište, biro, knjižicu...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam mali problem :) Muz je promenio posao, rekli su mu da je prijavljenn ali izgleda da su ga slagali, sto znaci da ni njemu ni detetu nije overena zdravstvena. Meni jos nije stigla nova zdravstvena kartica(cekam je vec 9 meseci) i sad necu detetu moci da overim preko mene (jer je potrebno da nezaposlen roditelj ima overenu zdravstvenu da bi se overila detetu). Dok moj tvrdoglavi muz ne resi situaciju na poslu, sta ja mogu da uradim i kako klincu da overim zdravstvenu? Imam zakazan pregled u palmoticevoj 14. Avgusta, to smo zakazali u martu, ne smem da izgubim termim. Ima li neko savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam mali problem :) Muz je promenio posao, rekli su mu da je prijavljenn ali izgleda da su ga slagali, sto znaci da ni njemu ni detetu nije overena zdravstvena. Meni jos nije stigla nova zdravstvena kartica(cekam je vec 9 meseci) i sad necu detetu moci da overim preko mene (jer je potrebno da nezaposlen roditelj ima overenu zdravstvenu da bi se overila detetu). Dok moj tvrdoglavi muz ne resi situaciju na poslu, sta ja mogu da uradim i kako klincu da overim zdravstvenu? Imam zakazan pregled u palmoticevoj 14. Avgusta, to smo zakazali u martu, ne smem da izgubim termim. Ima li neko savet?

Da li mozes da se prijavis na biro rada,i tako da osiguras tebe i klinca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vec prijavljrna ali sada se menjaju zdravstvene knjizice. Moja knjizica josnnije gotova i treba da bude tek u septembru (godinu dana od prijave, toliko o nasem sistemu)ce mi biti gotova. Ne mogu preko mene jer nrmam dakle zdravstvenu tj nit je imam nit je overena. A ko nemq overenu ne moze ni deci. Eto u kakav sos me muz uvalio. A lepo sam mu rekla da mi je sve sumnjivo i da ode u pio da proveri, nece on, ja sam paranoicna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.