Zdravstveno osiguranje bebe

odgovora

Objavljeno

Imas li staru zdravstvenu knjizicu? Da odes u pio, objasnis situaciju, mozda oni imaju neko resenje... Da ti izdaju potvrdu da je knjizica u procesu izdavanja?

Mislim da na kraju, ako nista ne uradis, mozes uvek da platis pregled, negde sam cula da je oko 2000 din... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusacu, nadala sam se da cu nekako moci da overim, nadala sam se da je neko imao slicnu situaciju. Nijr mi resenje da nemam zdravstveno za njega do jeseni. (Rok za izradu moje jr kraj septembra, pa dok je overim i sve sredim dodje mu pocetak oktobra)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

trebalo bi da mizes na  biro da overis. Ali ja dok sa cekala zdravstwvenu imala sam potvrdu i mogla sam sa njim da idem dok nw dobijem zdravstevnu. Mozda bi i u tvojoj situaciji upalilo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetima. Otici cu do zdravstvenog po potvrdu pa cu njih da pitam sta dalje. Lepo mi j muz svojom "zainteresovanoscu" zabiberio ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox, koliko ja znam, potvrda da ti nije jos izdata knjizica zamena je za knjizicu. Tako je moja svekrva ostvarivala sva prava. 

 

Fox, paper_moon i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majat hvala, mislim da ne bih mogla ni tako obzirom da mi nije overena bila pre predavanja za zamenu zdravstvenom karticom. Ipak je prijavljen,naterala sam ga da proveri u pio fondu, problem je nastao zbog aljkavosti ljudi koji u firmi rade administraciju...

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da knjizice nece stizati na kucnu adresu, vec treba otici po njih, bez obzira i ako ste izabrali opciju da stigne postom. Fox, ako si predala u septembru, verovatno je gotova. Da li su izradjene ili ne, moze se proveriti na sajtu preko LBO tj. licnog broja osiguranika. Proverite i idite po njih, da ne cekate uzalud.

Mm je uzeo potvrde za decu i njega i one vaze kao kartice, do njihovog izdavanja. Moja je zavrsena, srecom. Nas pedijatar kaze da su deca prioritet i da se moraju primiti svuda i bez knjizice, posebno sada kada je ovo stanje sa knjizicama tj. karticama. Na drugom mestu su nam rekli da dete ne moze biti primljeno u bolnicu bez knjizice. E u moru informacija, treba se snaci. Verovatno je kao i uvek app, ako prodje prodje.

Najbolje je proveriti status izrade kartice na net-u, pa ako nije zavrsena, uzeti potvrdu. Dobija se odmah. Moze da se desi da se  ceka nekoliko sati, ako je guzva.

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Klinac ima vec god dana karticu, moja jos nijr gotova, proverila preko sajta, nisu je jos izradili...9 meseci vec cekam, sou :D Nisam znala da mora da se ide po to, platilinsmo da nam se dostavi, to znaci da cu majku od 75 god morati da vodim po istu...

Iz muzevljeve nove firme nam traze potvrdu o prebivalistu za dete, da li zato sto je muz menjao posao ili zbog cega ne znam, ali su katastrofa sa papirologijom i sve im kasni.

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mora da se ide po knjizicu ako ste trazili dostavu na kucnu adresu, pa to jos i platili. Uzasno kasne, to je tacno. Ali mojoj svekrvi je stigla pre oko mesec dana ( predali smo krajem oktobra). Takodje, deca do 18 godina imaju besplatno osiguranje i lekar je duzan da ih primi. Kao i trudnice, npr.

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima :) Meni je samo vazno da dodjemo na pregled koji se mesecima unapred zakazuje, a ne da zbog papirologijr nastane problem, valjda cemo uspeti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je koleginica rekla da mora da se ode, iako je placeno da posalju na adresu, tako su joj rekli kada je podnosila dopunu zahteva. Za prijem u bolnicu nam je rekla medicinska sestra koja radi u toj bolnici.  Izvinjavam se ako su pogresne informacije. Nikako nisu logicne, ali eto koji je izvor.

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mora da se ide po knjizocu mi smo isli iako smo narucili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za bebe stizu knjizice na kucnu adresu, nama stiglo posle 5 meseci haha al bitno da je stigla i da ne moram ja da se mlatim oko podizanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe, to je za novorodjene bebe, a ovo o cemu pisemo po podnetom zahtevu za zamenu starih knjizica karticom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo o sq novorodjenu bebu morali da podognemo jer nisno mogli elektronski da ga prijavimo. Pao je sistem jelte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bebu prijavili u porodilistu i nadam se da ce stici na kucnu adresu i da je to mimo ovih zamena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se nikad ne zna... ali eto, ja sam naručila za svekrvu početkom novembra elektronski, da se dostavi na kućnu adresu, stiglo pre oko mesec dana. U pitanju je Zvezdara, Beograd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako bi trebalo da bude i mnogima je vec stigla, a mojoj koleginici su to rekli upravo na Zvezdari, prosle nedelje. Ko zna na koga je naletela. The truth is out there. :D

 

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svejedno ukapirala sam nego je neko pisao za dete pa reko da napisem za bebe kako ide tj prva knjizica. Za mene muza i decu je sve islo preko posla tako da nismo ni isli u socijalno. Svejedno stici ce knjizica za bebca samo sa zakasnjenjem od jedno 5 meseci, ovi u socijalnom nemaju pojma rekli prvo mojoj svekrvi da se knjizica za bebe podize na salteru a koleginica mi reklla da joj stigla na kucnu adresu i tako stigla i za moju. To je sve sistem j... lud zbunjenog.

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali info, mozda ce nekome znaciti ko je iz Beograda, kome treba uverenje o prebivalistu za dete (zbog zdravstvene), ne ide se u Ljermontovu vec u mup gde pripadate po adresi. Svuda pise Ljermontova, i na sajtovima, i u mom mupu su mi na informacijama tako rekli, ali ipak se za maloletnu decu ne ide tamo, vec u pripadajuci mup :)

E sad, zna li neko ako mi je dete rodjeno na jednoj opstini, prijavljrno je da zivi na drugoj, mogu li izvod iz maticne knjige da vadim na trecoj opstini? Ja kolko se secam moze, al ne znam dal su nesto menjali. Kod njih mi se niko nr javlja na telefon, parekoh ovde da pitam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prvo dvoje i prijavljivali kod nas u mup-u(prebivaliste), tj. policijskoj stanici u kraju i tu i uzimali potvrde o prebivalistu. Treceg smo prijavili u porodilistu.  

Zdravstvena knjizica tj. kartica za trece dete nam je stigla juce, danas je napunilo dva meseca.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox, trebalo bi da moze, jer su opstine sad uvezane. Ja sam to narucivala elektronski, stizalo je bas brzo. ( Deca su mi rodjena na Savskom vencu).

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet mi je nastao haos sa knjizicom za dete. Ovoliko diletanata u jednoj firmi ja nikad nisam videla...

Donese sinoc muz papir koji je potvrda da je zaposlen, kad ono na papiru pogresan pib firme. Sad i to mora da ispravlja. Onda shvatim da ja nigde nemam dokaz da su mu placeni doprinosi pa moram da pitam da li neko ovde zna da li oni u socijalnom, pri overi, dakle direktno na salteru , mogu da provere da li su placeni doprinosi ili mora i za to potvrda negde da se uzme? Sve mi ovo treba jer je u pitanju prijava na novo osiguranje tj muz je menjao firmu pocetkom juna.

Druga stvar ni muzu nije overena knjizica, da je overena, mislim da mozda potvrda o doprinosima ne bi ni bila potrebna. Nedelja je, nemam koga da zovem, nista ne radi. Ima li ko neku informaciju? Sve mi radimo, firma kasni sa overom vec duze...pa ajde kao da ubrzamo...

I jos jedno, ako ne uspem da overim (sutra je zakazan pregled), da li ce ga primiti bez overene knjizice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox, mislim da ce ga primiti svakako. A pogledacu sta pise na potvrdi koju je mm dobio od firme i sa kojom je dobio potvrdu da su knjizice u izradi. Sad sam u guzvi. Uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svejedno hvala ti :)

sad citam da se uz pomoc pina koji se dobija uz zdravstvenu moze proveriti, samo je problem sto kada su nove zdravstvene muzu i detetu prosle godine stigle, kovertu su otvorili u firmi, zafrljacio je muz negde i pin ne mogu da nadjem. Idem da kopam po papirima i mozda budem neke srece :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.