Amniocenteza

odgovora

Objavljeno

da moguce je, ali ti rezultati su 95% tacni i obuhvataju 2 hromozoma samo, ali najbitnija....znaci javljaju ti posle 2 dana te prve rezultate i onda nakon 2 nedelje finalne rezultate.....tako sam i ja radila u privatnoj jer mi je bila frka sa vremenom...tj radio mi je moj dr, ali sam plodovu vodu odnela u privatnu kliniku.....

Hvala za odgovor

Uradila sam amniocentezu i za dva dana jave rezultate svih 6 hromozoma i dva polana x i y i pol deteta ako vas interesuje.

Proverila sam sa prijateljicom koja je csi ;) i ona kaze da je to nova metoda a koju nemaju svi tako da sam se odlucila i sve je bilo ok.

Potpuno je bezbolno iako vam u stomak ubadaju iglu dugu 12-ak cm!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li boli vađenje plodove vode?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li boli vađenje plodove vode?

na pograsnoj si temi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li boli vađenje plodove vode?

znam,greška

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li boli vađenje plodove vode?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hoces reci amniocinteza?

ne ne boli.....o tome smo vec pisali pod temom amniocinteza, pa mozes procitati....ali u svakom slucaju zahvat traje jako kratko i bezbolan je....procitaj detaljnije u navedenoj temi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li boli vađenje plodove vode?

Boli koliko i vadjenje krvi iz vene. Pa sad zavisi od tebe ako te to boli, boljece te i amniocenteza. Prag tolerancije bola, nije kod svakog isti, dok ce ti neke buduce mame, koje su radile AC, reci ne boli nista druge ce ti reci da ih je boljelo.

Mene sam postupak koji traje 2 minuta nije bolio, ali poslije par minuta je poceo malo jaci bol, kao kada imas upalu misica stomaka. Ukoliko si radila trbusnjake znas kako izgleda upala misica trbusnjaka.

Nadam se da sam ti priblizila "koliko AC moze da te boli"...a vjeruj mi vise se mi same oko toga tripujemo, nego sta to ima neku tezinu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam amneo radi zbog jako loseg double testa..

Prvi double mi je pokazao rizik 1:62, a drugi-ponovljenji 1:49!

a to je uzasno los rezultat.

Nisam htela da se igram sa tim stvarima i ma koliko bilo rizicno otisla sam na amneo.

Hvala Bogu pa je sve ok, imacemo zdravu devojcicu :)

Meni je amneo radjena u Spec.bolnici Jovanova, uzorak mi je izvadio profesor Radulovic pod opijatom koji sam probila od straha..

Zbog aktivnog bavljenja sportom i jakih trbusnih misica mene je uzasno bolelo, ali UZASNO!!! I samo ubadanje koje je zvucalo kao da shestar zabodes u koznu garnituru, kao i vadjenje vode koje mogu uporediti sa najavim menstrualnim grcem.

Nedelju dana sam bila na partistutenu, pa sam ga postepeno ukidala.

Mirovala sam 3 dana i to je to :)

Analizu plodove vode je radila Helixlab-genetska laboratorija gde se nalaz dobije za 24-48h jer se ne radi na bazi citogenetike, vec kao dnk analiza i tu nema greske.

Pouzdanost je 97%, dok je kod klasicne metode pouzdanost 93%!

Vadjenje vode sam platila 200e, a Analizu u Helixu 12000din.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je radjena u 9 mesecu trudnoce,u Betaniji da bi videli da li su bebi razvijena pluca da mi urade CR . mene nista nije bolelo mada je igla ogrooomna.posle mi je na mestu uboda curkala voda jer sam imala visak plodove vode.osecala sam se ko probusen balon,ali su mi rekli da je to ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

RAC sam radila sa 18+6 (dr je stalno odlagao), 5 minuta posla, postupak me nije boleo. Preventivno sam ležala posle 3 dana, stomak me je boleo kao da sam 1000 trbušnjaka odradila, ali nikakve kontrakcije i sl.

Na amnio sam išla zbog porodičnog opterećenja kod mm, double i triple su mi bili savršeni (1:10000), ali kako to nije merilo 100 posto, nismo hteli da rizikujemo (bili smo fer prema sebi da ne bi mogli da se brinemo o bolesnom detetu).

RAC su mi radili u Betaniji, a na analizu sam nosila privatno i posle 8 dana dobila rezultate (bojala sam se da će nas kačiti novogodišnji praznici).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Amniocentezu sam radila sa 18+1 u Visegradskoj. Nije bolelo ni najmanje ali je bilo vrlo neprijatno. Mirovala sam 7 dana nakon toga. Analiza plodove vode je radjena u Palmoticevoj u BG. Rezultati su stigli 3 nedelje posle. Ukazivali su na genetsku anomaliju. Ponovili smo amniocentezu a rezultati, koji su radjeni u drugoj laboratoriji, su potvrdili prethodne. Prekid trudnoce imala sam u sestom mesecu izazivanjem porodjaja. Ne mogu da pricam kako je bilo.

Apelujem na devojke da budu svesne sta ce raditi ako (ne daj boze nikome) dobiju lose rezultate. Mozda bi im to razmisljanje unapred pomoglo da nakon loseg rezultata ne upadnu u duboku depresiju nakon svega, sa vrlo neizvesnom zavrsetkom.

Pozdravljam vas sve i zelim sve najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim Vas trudnice koje ste isle na AC da mi kazete da li ste nakon obavljene intervencije uzimanja plodove vode uzimale Utrogestan, Progesteron ili nesto slicno. Jao meni se sa ovom hormonskom terapijom bas oduzi. Uzimam utrogestan od 7.sedmice a sada sam 15. Ljekar mi produzi jos tu terapiju, a citam u uputstvu koje ide uz lek da se uzima do 12.sedmice. Uvek verujem lekarima mada me ovo nepodudaranje malo cini nervoznom.

Moj savet ti je da proveriš sa još nekim doktorom. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj savet ti je da proveriš sa još nekim doktorom. Pozdrav!

Izvini nisam videla datum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li postoje indikatori zbog kojih se trudnica salje na AC ili je to stvar afiniteta lekara? Ja sam radila samo dabl test i rezultati su bili ok. Ovde citam iskustva nekih od nas i hvata me jeza... Cekam dve bebe i usla sam u 19 nedelju. U prethodnoj trudnoci sam imala missed u 15. nedelji... Nisam sigurna kako bih podnela sada da nesto krene naopako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ac se radi kad su dabl i triple losi....bez brige

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo indikacija za AC kopirano sa bebca.

* Ukoliko ste imali abnormalne rezultate prethodnih testova (ultrazvuk, dabl i tripl testovi) – nudi vam se opcija amniocenteze, kojom će se potvrditi ili opovrgnuti proračuni koji su prethodno pokazali da možda postoji opasnost od hromozomopatije ploda

* Ukoliko je prethodno dete rođeno sa Daunovnim sindromom ili nekim drugim genetskim ili neurološkim poremećajem

* Ukoliko imate preko 35 godina, ili ako muškarac ima preko 45, postoji veći rizik od pojave hromozomopatije

* Ukoliko u porodici postoji istorija genetskih poremećaja i bolesti

* Ukoliko ste imali neko oboljenje materice i koristili se određene lekove koji mogu da dovedu do deformacija ili poremećaja ploda

I pored indikacija, na trudnici je da odluči da li hoće da se podvrgne testu ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Phoenix.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovde se slazem sa ninuskom,bas sam pre neki dan razgovarala sa mm tome.amneocinteza se radi poprilicno kasno u trudnoci(od 18-22 nedelje) ,a posle toga se i rezultati cekaju vise nedelja... dakle ,pola trudnoce vec prodje dok saznate da li je sve ok ili ne...i sta onda ako NE bude??abortirati u tako poznoj trudnoci?ne znam...neverujem da bih mogla(bez obzira koliko to nekima debilno zvucalo ,kao da sebe osudjujem na dozivotnu robiju),OVO JE VEC MOJE DETE!i vec sam se vezala za njega.....

sto se samog postupka tice,sve mame koje poznajem da su to radile,kazu da nije nista strasno.sve su rodile zivu i zdravu decu i nisu imale nikakve komplikacije posle postupka...uglavnom price koje sam cula da je neko koga neko ponaje imao probleme,ali nisam licno upoznala nikog ko je imao komplikacije zbog toga.vidim da neke nase forumasice jesu...jako mi je zao :(

Da, slazem se sa tobom. Zahvali bogu sto nisi bila u situaciji da dobijes lose rezultate AC. Htedoh da se osvrnem na sledece: kazes "..OVO JE VEC MOJE DETE!i vec sam se vezala za njega....." Tacno, vec smo se vezale za dete. Pevale mu, mazile ga preko stomaka, tepale mu, zvale ga "zlato mamino" i sl... I onda...

Primorana si da u sebi svesno ubijes zelju da mazis svoje zlato za koji mesec, da ga kupas, tepas mu upravo iz majcinske ljubavi koja se vec razvila, koja jeste bezuslovna i koja ti ne dozvoljava da svoje blago primoras na dozivotnu patnju i nesrecu. Govoris mu i dalje da neces dozvoliti da se muci i pati kroz ceo zivot zbog toga sto ti u trudnoci nisi bila u stanju da donesec najgadniju odluku u zivotu a ta je da na sebe preuzmes svu patnju i zrtvu samo da tvoje dete sutra, kad se rodi, ne bi dozivotno patilo.

Ne znam hoce li iko razumeti, mozda je i bolje da ne razume, mozda je i bolje da niko nikad ne mora da razmislja o tome.

To su odluke koje razaraju psihu i srce do krajnjih granica. Fizicki bol nasilnog porodjaja je zanemarljiv u odnosu na to.

Ako smatrate da je moj post prestrasan za trudnice, molim moderatora da ga brise. Razumecu. I meni bi bio prestrasan u trudnoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam hoce li iko razumeti, mozda je i bolje da ne razume, mozda je i bolje da niko nikad ne mora da razmislja o tome.

To su odluke koje razaraju psihu i srce do krajnjih granica. Fizicki bol nasilnog porodjaja je zanemarljiv u odnosu na to.

Ako smatrate da je moj post prestrasan za trudnice, molim moderatora da ga brise. Razumecu. I meni bi bio prestrasan u trudnoci.

Tvoja prica je zaista potresna.

Za tako nesto je potrebna hrabrost, ali i dosta prisebnosti. Tebi svaka cast, to je najteza odluka u zivotu! Ma koliko mi bilo tesko i da pomislim na tako nesto, mislim da bih i ja ucinila isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam mislila da se javljam ali moram kad si se vec bas ti javila. Ne znam da li ti je to pravo ime, ali moja devojcica bi se zvala Borjana. Lepo ime...

Pozdravljam te, kao i sve devojke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tvoja prica je zaista potresna.

Za tako nesto je potrebna hrabrost, ali i dosta prisebnosti. Tebi svaka cast, to je najteza odluka u zivotu! Ma koliko mi bilo tesko i da pomislim na tako nesto, mislim da bih i ja ucinila isto...

Jeste potresno, ali je realno. I ja bi isto postupila, jer smatram da bi bila veca steta da zivot deteta bude mucenje samo zato sto SAM SE JA VEC VEZALA ZA NJEGA. To sto se majka vezala za dete ne znaci da ga treba roditi po svaku cenu. Dete treba da vremenom bude nezavisno od majke a deca sa nekim problemima to ne mogu. Ako se vec u startu zna da nesto nije u redu, bolje na vreme reagovati. Bice jos prilika, i sigurna sam da ce se zeljena Borjana ipak roditi i da ce bezbrizno trckarati sa decom. Glavu gore, ispravno si postupila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam mislila da se javljam ali moram kad si se vec bas ti javila. Ne znam da li ti je to pravo ime, ali moja devojcica bi se zvala Borjana. Lepo ime...

Pozdravljam te, kao i sve devojke.

Jeste, to mi je pravo ime...

Zelim ti od srca da uskoro osjetis cari majcinstva!

Zasto nam se ne javljas cesce? Tu smo da jedne drugima pruzimo podrsku, da podijelimo i teske, ali i lijepe momente.

001.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke sto ste ste javile i hvala na lepim zeljama.

Od porodjaja (pobacaja) je proslo 4 meseca. Radimo na novoj trudnoci ali oporavak jos traje. Vreme plakanja, jaukanja i lupanja stvari po kuci je proslo, ostala je tuga za koju sam svesna da ce trajati ceo zivot. Svesna sam svoje odluke sada, kao sto sam bila svesna onda kad sam je donela. Ima i dalje losih dana ali i dobrih kad mogu i da se nasmejem.

Ne javljam se cesto zato sto pokusavam da se "vadim", da izbrisem slike koje se pojavljuju iznenada, u nevreme, kad sam na poslu, u javnosti i sve to nekako shvatam kao neminovnost, kao nesto na sta sam se "spremala" pri donosenju odluke. Znala sam da ce biti tesko i to sam shvatila kao zrtvu koju svesno podnosim da moje dete ne bi patilo i nekako, osecam da nemam prava da kukam. (nisam sigurna da sam ovo dobro objasnila...)

Znam da sam ispravno postupila ali to ne umanjuje bol. Ne zelim da zaboravim svoju devojcicu, koliko smo je voleli i koliko smo joj se nadali. Nadamo se sledecoj trudnoci, ali ja ne zelim da zaboravim svoje prvo dete koje je bilo bolesno, a za koje smo uradili najbolje sto smo znali. Sto bi rekao moj muz "Ne zelim da unesrecim jednog coveka. Nek mi bude sudjeno..."

Pozdravljam vas sve i zelim sve najbolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini Borjana, nisam obracala paznju, pa ti uskoro treba da se porodis! :D

Nek ti je sa srecom, sve najlepse ti zelim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke sto ste ste javile i hvala na lepim zeljama.

Od porodjaja (pobacaja) je proslo 4 meseca. Radimo na novoj trudnoci ali oporavak jos traje. Vreme plakanja, jaukanja i lupanja stvari po kuci je proslo, ostala je tuga za koju sam svesna da ce trajati ceo zivot. Svesna sam svoje odluke sada, kao sto sam bila svesna onda kad sam je donela. Ima i dalje losih dana ali i dobrih kad mogu i da se nasmejem.

Ne javljam se cesto zato sto pokusavam da se "vadim", da izbrisem slike koje se pojavljuju iznenada, u nevreme, kad sam na poslu, u javnosti i sve to nekako shvatam kao neminovnost, kao nesto na sta sam se "spremala" pri donosenju odluke. Znala sam da ce biti tesko i to sam shvatila kao zrtvu koju svesno podnosim da moje dete ne bi patilo i nekako, osecam da nemam prava da kukam. (nisam sigurna da sam ovo dobro objasnila...)

Znam da sam ispravno postupila ali to ne umanjuje bol. Ne zelim da zaboravim svoju devojcicu, koliko smo je voleli i koliko smo joj se nadali. Nadamo se sledecoj trudnoci, ali ja ne zelim da zaboravim svoje prvo dete koje je bilo bolesno, a za koje smo uradili najbolje sto smo znali. Sto bi rekao moj muz "Ne zelim da unesrecim jednog coveka. Nek mi bude sudjeno..."

Pozdravljam vas sve i zelim sve najbolje

Ti si skroz ispravno postupila i tako bi postupio svako ko ima iole razuma. Kao sto kazes nije zla sudbina pogodila pojedine pa im se cini da je to oduzimanje "zivota", a kakav bi to jadan zivot bio... Zelim ti da uskoro osjetis cari prave trudnoce i roditeljstva, posebno te podrzavam "kao generaciju"ukoliko je ovo 74 godiste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.