Amniocenteza

odgovora

Objavljeno

u Nišu, u Kliničkom centru, na odeljenju patologije trudnoće - ginekološko akušerske klinike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u Nišu, u Kliničkom centru, na odeljenju patologije trudnoće - ginekološko akušerske klinike.

O, Nislijka :) Ko ti je radio AC?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doktorka se zove Snežana Stamenović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pre dva dana radila AC, ležala, mirovala, sve kako mi je doktorka savetovala, .... međutim danas (treći dan) dobijem strašnu kijavicu, a inače kijam jako agresivno, pa sam sad paralisana od straha da mi se nešto ne desi sa bebom, tj. da mi se ne zakomplikuje nakon intervencije.... da li neko zna koliko je opasna kijavica posle amniocenteze????

Please - odgovorite mi što pre, samo o tome razmišljam.....

ja sam na dan ac imala i temperaturu neki grip me tih dana uhvatio. kasljala kao kod, kijala takodje jako, cela zgrada odzvanja kad kinem :lol: . budi bez brige tri dana je proslo od ac, ranica je vec zarasla tako da si bezbedna. opusti se i ne naprezi, kijaj i nemoj da se bojis. ako i nesto krene to je istog dana kada se radi ac i to jako retko.

Alex1974 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na ohrabrujućim rečima!

Ova mi je trudnoća za razliku od prethodne jako traljavo krenula, uz krvarenje i terapiju i ležanje i još od samo početka sam imala strah od bilo kakvog naprezanja, a sad još i AC !!!

Doktori me nisu upozorili na takve situacije ili mi prosto kažu da nemam čega da se plašim.... Ali crvić sumnje je ipak tu, nažalost. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na ohrabrujućim rečima!

Ova mi je trudnoća za razliku od prethodne jako traljavo krenula, uz krvarenje i terapiju i ležanje i još od samo početka sam imala strah od bilo kakvog naprezanja, a sad još i AC !!!

Doktori me nisu upozorili na takve situacije ili mi prosto kažu da nemam čega da se plašim.... Ali crvić sumnje je ipak tu, nažalost. :unsure:

identicni slucaj kod mene, od pete nedelje muke mucim i na kraju sve je ok...a prva trudnoca druga prica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav dame

Da li je neko u skorije vreme radio amniocintezu u IMD u Bg?

Imam zakazanu amniocintezu za 30.10,s tim sto je prijem 29.10. i nemam blagu vezu sta se nosi od stvari i koliko se ostaje.

Tkdj me veooooooooma interesuje kako je tamo...generalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se upisem,radila sam u Nisu na GAKu i mogu vam reci da meni nije bilo bas bezbolno,osetila sam bol i posle zatezanje kad se  okrecem u krevetu ali sve je proteklo dobro, imala sam ogroman strah dok je igla bila unutra da se slucajno ne mrdnem pa sam pevala neku pesmu u sebi samo da ne mislim na to :) Zene koje nisu iz Nisa uglavnom ostaju na nocenju a one koje jesu one odmah idu kuci.

Normalan zenski kariotip ^_^

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam zbog losih testova,double 1:92 a triple bolji odnos ali hcg 2,6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav dame

Da li je neko u skorije vreme radio amniocintezu u IMD u Bg?

Imam zakazanu amniocintezu za 30.10,s tim sto je prijem 29.10. i nemam blagu vezu sta se nosi od stvari i koliko se ostaje.

Tkdj me veooooooooma interesuje kako je tamo...generalno...

ja sam radila prosle godine u ovo vreme. poneses spavacicu i stvari za licnu higijenu, nesto za citanje jer posle intervencije treba mirovati, mada sestokrevetna je soba, pa ako ti zapadne dobro drustvo nije ni to potrebno.

generalno nije lose, higijena je u sobama ok, tada je bas kreceno, toalet tako-tako kao i svugde po nasim bolnicama. hrana ocaj :(

osoblje super, svi fini.

sve u svemu bolje od toga u Srbiji tesko da ces naci (ako ne racunamo privatno naravno)

Srecno i da nam se javis sa lepim vestima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav dame

Da li je neko u skorije vreme radio amniocintezu u IMD u Bg?

Imam zakazanu amniocintezu za 30.10,s tim sto je prijem 29.10. i nemam blagu vezu sta se nosi od stvari i koliko se ostaje.

Tkdj me veooooooooma interesuje kako je tamo...generalno...

Radila sam u februaru. Za IMD sam se odlučila zahvaljujući pozitivnim iskustvima devojaka sa ovog foruma. I opet ću tamo ako Bog da.

Znam da sam dobila papir i na  njemu piše šta je sve potrebno. Nosiš kao što je Klaker napisala spavaćicu, ja sam pidžamu, i sve za ličnu higijenu. Zamisli, svaka soba je imala tečni sapun :D. Ustvari, možda i nije za divljenje ali ja sam se oduševila pošto nisam to videla u drugim bolnicama. Wc je ok. Idi u prvi jer je veći i ima lavabo.

Tamo nisu samo trudnice pa ćeš možda zateći i uložak u šolji. Bljak. Znam da je mlađana čistačica morala i to da čisti.

Čistilo se dva puta dnevno i to ne ofrlje, pomenuta čistačica je brisala čak i ormariće i metalni deo kreveta :) Ujutro je bila tiha.

Osoblje je odlično, od doktora pa do čistačica.

Jede se u sobi a tacne smo vraćali. Trpezarija je preko puta. Ne sećam se kakva je hrana bila.

Prijem u bolnicu je do 12 sati. Dežurni dr odradi vaginalni pregled i onda se ide na prvi sprat. Postoji posebna prostorija gde se presvučeš i ostaviš stvari. Možeš iz torbe da uzmeš kad god ti nešto zatreba. Izvagaju te, možda izmere i pritisak i odvedu te u sobu. Sutradan se radi intervencija.

Koliko se sećam AC se radi sredom i petkom.

Ja sam imala zakazano za sredu pa je dr odložio zbog slabih kontrakcija za ned. dana. Trebalo je da budem tamo ali sam ja tražila da idem kući pošto je u četvorokrevetnoj sobi sa mnom bila prehlađena devojčica pa nisam htela da reskiram. Dr me je pustio kao na vikend i onda sam ja došla u utorak oko 19h. Posle sam bila u šestokrevetnoj. Prehlađeni su nosili maske ali nisu svi to poštovali.

Bila sam do petka.

E, da, niko se nije tuširao veče nakon intervencije, tako su nam  rekli a i u kupatilu je bilo hladno.

Mislim da je to sve. Možda nisi tražila toliko ali sam ja eto htela da proverim svoje pamćenje :D a i zbog sebe za drugi, treći put ako Bog da :wub:

 

Srećno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala od srca devojke! Evo pokupila sam rezultate briseva i ostalog i nestrpljivo cekam cetvrtak.Informacija nikad dovoljno. Hvala jos jednom a kucnem kad se zavrsi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma za hranu sam i ocekivala tako nesto jer imam iskustva iz Visegradske gde sam se tri puta poradjala. Kad se setim onog koluta salame i sad mi bude muka.Al nema veze,prezivi se sve i kad stignes kuci sa veselim zamotuljkom pod rukom brzo zaboravis...dok te sledeca slicna zgoda ne podseti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje vratih se kuci :)

AC je prosla o.k. i sad samo jos da odmirujem bar nedelju dana uz 2*2 pentraksila i 1*1utrogestan...

Osoblje na IMD je divno,svaki cas su nas obilazili i lekari i sestre.

Bilo bi lepo da i u Visegradskoj moze tako :)

Ostaje mi jos da cekam 4 nedelje do rezultata...

 

Tangerine i Klaker volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj jedva prodje nedelju dana,jos SAMO tri nedelje do rezultata...poluuuuuuuudecu do tada!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tandži, ajde da ti što brže prodje vrijeme do lijepih vijesti!

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tang, jedva čekam i ja lepe vesti :wub:

Odmaraj!

P.S. ko ti je radio AC?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, zelim ti da ti cekanje sto brze prodje, verujem da ce uz sincica da proleti, sa klincima uvek akcija ;).

Nisam znala za udes, bas mi je zao, drago mi da si dobro.

Ako ti je ok da pricas o tome, sta se desilo?

Pozdrav!!! :)

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tandzi, bravooooo!!! Bata ce dobiti batu! Dvije barabe! Čik da vidim da im neko sutra stane na put ;)

Mama u avgustu i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan zene :)

Interesuje me da li je neka od zena skoro radila AC u Novom Sadu privatno, koliko kosta i koje bi mi ordinacije preporucile!? Unapred zahvalna :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da napisem koji redak i ovde. Jutros sam vadila plodovu vodu u decijoj bolnici u NS, prosli utorak bila kod geneticara to je razocarenje tesko uglavnom sve salju na amniocentezu ali ok u petak sam javila sestri na genetici da cu vaditi plodovu vodu zakazala mi za utorak i jutros bila, treca po redu sam bila inace samo 3 zenice i primaju jer je uz do 10 kod njih, usla sam u pola 10 pola sata traje sve. Doktor i sestra su divni opusteno skroz uz muziku doktor se mnogo sali, gleda bebu na uz ubod je malo boleo nista strasno i brzo prodje sat vremena pre intervencije daju pola bensedina. Posle doktor jos malo gleda uz jer sve ok i lezi se pola sata i onda kuci. Tri dana strogog mirovanja ako zena radi 3 nedelje bolovanja se dobija. Rezultati se cekaju malo duze kaze sestra 6-7 nedelja za kratko vreme su 4 geneticara otisla pa jos i godisnji mada sad su malo skratili za nedelju dana. Uglavnom pozitivno iskustvo puno znaci kad su doktor i sestra opusteni.

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.