Amniocenteza

odgovora

Objavljeno

svima koje cekaju AC ili rezultate da pozelim puno strpljenja

ja sam radila svo vreme, pa nekako i misli odu u drugom pravcu

kada su mi radili AC, dr je rekao da je plodova voda bistra sto je dobro i objasnjavao nesto oko analize ukoliko ima tkiva ili krvi u vodi, ali nista vise od toga

inace stigli su moji rezultati, sve je u najboljem redu, devojcica je :D

drzim fige svim zenama koje iscekuju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svima koje cekaju AC ili rezultate da pozelim puno strpljenja

ja sam radila svo vreme, pa nekako i misli odu u drugom pravcu

kada su mi radili AC, dr je rekao da je plodova voda bistra sto je dobro i objasnjavao nesto oko analize ukoliko ima tkiva ili krvi u vodi, ali nista vise od toga

inace stigli su moji rezultati, sve je u najboljem redu, devojcica je :D

drzim fige svim zenama koje iscekuju

Cestitiam, mnogo mi je drago, sad se opusti i uzivaj u pripremama za svoju devojcicu. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svima koje cekaju AC ili rezultate da pozelim puno strpljenja

ja sam radila svo vreme, pa nekako i misli odu u drugom pravcu

kada su mi radili AC, dr je rekao da je plodova voda bistra sto je dobro i objasnjavao nesto oko analize ukoliko ima tkiva ili krvi u vodi, ali nista vise od toga

inace stigli su moji rezultati, sve je u najboljem redu, devojcica je :D

drzim fige svim zenama koje iscekuju

Cestitam, zelim vam sve najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da podjelim svoje iskustvo i da kazem svoje misljenje,

prije svega, u 12 nedelji radila sam EUZ, sutra dan i Double test, koji je pokazao sledece:

Slobodna BETa: 0.32 MoM

PAPP-A: 1.28 MoM

nuhalni nabor 1.3mm u 12 nedelji, i velicina bebe 3.7mm u 12 nedelji...

zatim...

rizik prema starosnoj dobi: 1:910 (cut-off 1:250)

rizik za down sindrom: 1:60138 (cut-off 1:250)

rizik za edwards-ov i patau-ov sindrom: 1:37142 (cut-off 1:250)

odnijela sam ovaj nalaz svojoj doktorici ginekologu, koja mi je preporucila da zbog

rizik za edwards-ov i patau-ov sindrom: 1:37142 (cut-off 1:250) odem kod geneticara i da mi on kaze da li mi treba amniocenteza...isti dan otisla sam kod geneticara, koji mi kaze da sam prije svega mlada (21 godina ja, muz 23 godine), u uzoj i siroj porodici niko nema nikakve bolesti, prva trudnoca mi je, bez abortusa i porodjaja, zdrava sam, nemam bolove u trudnoci, beba je na uzv normalna, i tvrdi, citiram:

,,Mozes uraditi amniocentezu, a i nemoras, po meni, mozda bi mogla, cisto zbog bete, koja ti je na donjoj granici

i recite vi meni, ko bi po ovom svemu uradio AC, ja nisam, jer ne mogu da vjerujem da 2 doktora tvrde dve razlicite stvari, i da mi ona tako ladno kaze, mozes i ne moras, nije rekla : pa nalazi su takvi da bi trebala...

Odlucila sam da ne rizikujem svoju trudnocu koja je zeljena vec godinu dana, i da stavim na rizik 1:37000 pa da vidim sta mi je Bog dao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svima koje cekaju AC ili rezultate da pozelim puno strpljenja

ja sam radila svo vreme, pa nekako i misli odu u drugom pravcu

kada su mi radili AC, dr je rekao da je plodova voda bistra sto je dobro i objasnjavao nesto oko analize ukoliko ima tkiva ili krvi u vodi, ali nista vise od toga

inace stigli su moji rezultati, sve je u najboljem redu, devojcica je :D

drzim fige svim zenama koje iscekuju

Divne vesti, cestitam! Sad opustencija i uzivancija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da podjelim svoje iskustvo i da kazem svoje misljenje,

prije svega, u 12 nedelji radila sam EUZ, sutra dan i Double test, koji je pokazao sledece:

Slobodna BETa: 0.32 MoM

PAPP-A: 1.28 MoM

nuhalni nabor 1.3mm u 12 nedelji, i velicina bebe 3.7mm u 12 nedelji...

zatim...

rizik prema starosnoj dobi: 1:910 (cut-off 1:250)

rizik za down sindrom: 1:60138 (cut-off 1:250)

rizik za edwards-ov i patau-ov sindrom: 1:37142 (cut-off 1:250)

odnijela sam ovaj nalaz svojoj doktorici ginekologu, koja mi je preporucila da zbog

rizik za edwards-ov i patau-ov sindrom: 1:37142 (cut-off 1:250) odem kod geneticara i da mi on kaze da li mi treba amniocenteza...isti dan otisla sam kod geneticara, koji mi kaze da sam prije svega mlada (21 godina ja, muz 23 godine), u uzoj i siroj porodici niko nema nikakve bolesti, prva trudnoca mi je, bez abortusa i porodjaja, zdrava sam, nemam bolove u trudnoci, beba je na uzv normalna, i tvrdi, citiram:

,,Mozes uraditi amniocentezu, a i nemoras, po meni, mozda bi mogla, cisto zbog bete, koja ti je na donjoj granici

i recite vi meni, ko bi po ovom svemu uradio AC, ja nisam, jer ne mogu da vjerujem da 2 doktora tvrde dve razlicite stvari, i da mi ona tako ladno kaze, mozes i ne moras, nije rekla : pa nalazi su takvi da bi trebala...

Odlucila sam da ne rizikujem svoju trudnocu koja je zeljena vec godinu dana, i da stavim na rizik 1:37000 pa da vidim sta mi je Bog dao...

Lekari koji nisu sigurni i koji ne zele da preuzimaju rizik na sebe odmah salju dalje, tako im je lakse. Ja sam radila double i zbok rizika od Daunovog 1:126(godine 1:287) idem 12.06. na amniocentezu ali sam svesna da double nije dijagnosticki vec statisticki podatak.

Ti se ne sekiraj, mlada si i zdrava, uzivaj u trudnoci. Sve ce biti u redu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svima koje cekaju AC ili rezultate da pozelim puno strpljenja

ja sam radila svo vreme, pa nekako i misli odu u drugom pravcu

kada su mi radili AC, dr je rekao da je plodova voda bistra sto je dobro i objasnjavao nesto oko analize ukoliko ima tkiva ili krvi u vodi, ali nista vise od toga

inace stigli su moji rezultati, sve je u najboljem redu, devojcica je :D

drzim fige svim zenama koje iscekuju

Cestitam na zdravoj devojcici!!! To su divne vesti!! Sad zaista mozes da se opustis i uzivas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tiky13 odradi i triple pre ac pa posle vidi.

Meni je beta bila 0,49 i uradila sam triple i bio je super. 23 god imam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Megimej! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Guest74, je l' stiglo šta?

Na sta mislis? Ako mislis na AC, pa tek je bila punkcija...

Trenutno se bavim istrazivanjima otkud krv u plodovoj vodi (tacnije doktori, ne ja), a do rezultata ima jos ihaaaaj... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Istini na volju, Maro, ja sam to vreme posvetila druzenju, a u glavi sam se stalno pripremala na najgore. Zbog godina, ja sam odmah upucena na AC pa sam se trudila da na trudnocu ne gledam bas pozitivno. Kad je sve bilo zavrseno i kad smo dobili rezultat, od tada sam pocela da se radujem i trudnoci i bebi.

Guest74, ocekujemo dobar rezultat.

To ti je bilo pametno, ne verujem ni da si svesna koliko. Ja sam prosli put bila potpuno uverena da je sa detetom sve u redu, cak sam se vredjala kad me prijatelji pitaju dal su stigli rezultati i kakvi su: "Svasta...pa naravno da je sve u redu...gluposti...AC je samo formalnost zbog loseg double testa...". Zato, kad su stigli, to je bio sok od kog se do dana danasnjeg nismo potpuno oporavili i koji je i mene i mog supruga promenio do kraja zivota. Oboje smo vukli direktne somatske posledice vise od godinu dana, oporavljali se kako smo znali i umeli.

Kasno smo videli da je trebalo da trazimo psiholosku pomoc, mada... ne znaci da necemo...ko zna. Tek skoro sam sagledala do koje mere nas je to razbilo i koliko je sve daleko od toga da je proslo, jos uvek.

Sada sam obamrla, ne razmisljam o rezultatima i glumim ludilo dok mi ne jave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, verujem ti. Mene nisu slali ni na kakve testove vec mi je dr. odmah rekla da moram i sta su posledice trudnoce posle 35. te. Sad mi je ponekad krivo sto sam bila tako negativna, ali kad citam vasa iskustva shvatam koliko je to bilo dobro.

Dr. mi je rezultat javio telefonom i umesto da puknem od srece, ja sam bila poprilicno smirena. dakle, niko mi nije toliko uterao strah u kosti da nece valjati vec sam ja sama ukapirala da ne treba da se radujem pre vremena.

Tebi stvarno zelim da ovo vreme preguras sa sto manje razmisljanja.

Pobegni sa ove teme. idi na teme u caskanju :) Na primer:

http://www.bebac.com/forum/index.php?showt...mp;#entry427641

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si, poslusacu te.

Tnx ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi Mej drago mi je da su rezultati dobri...Sada uživaj u ostatku trudnoće...

A vi ostale koje čekate na rezultate želim vam dobre vesti i mnogo strpljenja i snage da izdržite do rezultata. Prošla sam kroz to u martu i znam da su mi to bile najduže 2-3 nedelje u životu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gotovi rezultati. Normalan kariotip.

Odo sad da placem, ajd zdra'o, javim se kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gotovi rezultati. Normalan kariotip.

Odo sad da placem, ajd zdra'o, javim se kasnije.

Čestitam!!! Javi nam se kasnije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gotovi rezultati. Normalan kariotip.

Odo sad da placem, ajd zdra'o, javim se kasnije.

Radujem se!!! isplaci se ;) i uzivaj u trudnoci! Cmok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gotovi rezultati. Normalan kariotip.

Odo sad da placem, ajd zdra'o, javim se kasnije.

:))) Super! Isplači se i uživaj u lepim vestima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gotovi rezultati. Normalan kariotip.

Odo sad da placem, ajd zdra'o, javim se kasnije.

Sreća, sreća, radost :)

Sad se raduj i uživaj, i ja to čekam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro, gde radis AC?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gotovi rezultati. Normalan kariotip.

Odo sad da placem, ajd zdra'o, javim se kasnije.

Olaksanja i radosti!!!! Izbaci sav strah i strepnju iz sebe i onda uzivaj u trudnci i svojoj bebici!!!

Zelim vam sve najlepse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke, divne ste. :)

Za sada znamo toliko a u petak idemo po rezultate. Za pol nismo pitali (muz zvao), a i nije nas nesto briga.

Malo sam htela da odspavam, al ne vredi, sto ljudi zvalo, pa kako ko-neko cestita, neko veseo, oni koji su bili sa nama pre dve godine se rasplakase i oni (a sve "Ma vazno da ste vi zivi i zdravi"...), pa onda njih malo tesi, pa tako.

A nisam im ja ni rekla kad je AC, izgleda oni to medjusobno :)

Ljubim vas sve i pozdrav. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke, divne ste. :)

Za sada znamo toliko a u petak idemo po rezultate. Za pol nismo pitali (muz zvao), a i nije nas nesto briga.

Malo sam htela da odspavam, al ne vredi, sto ljudi zvalo, pa kako ko-neko cestita, neko veseo, oni koji su bili sa nama pre dve godine se rasplakase i oni (a sve "Ma vazno da ste vi zivi i zdravi"...), pa onda njih malo tesi, pa tako.

A nisam im ja ni rekla kad je AC, izgleda oni to medjusobno :)

Ljubim vas sve i pozdrav. :)

I moja smota je isto od uzbudjena zaboravila da pita, ali nam je bilo, sto ti kazes, bas sve jedno. Tek posle par dana pocela da se pitam. Ja blesa nisam htela nikom da javim dok nisam ja uzela papir u ruke i videla crno na belo.

Imate dobre ljude oko sebe i divno je podeliti lepu vest sa dragim ljudima. Pozdrav jos jednom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro, gde radis AC?

U Gradskoj, tamo me je doca poslao na double da bi sve mogla da završim ako zatreba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Gradskoj, tamo me je doca poslao na double da bi sve mogla da završim ako zatreba.

OK. Ne znas ko ce ti od dr. raditi AC?

Imas nameru tamo i da se porodis ako sve bude kako treba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.