Amniocenteza

odgovora

Objavljeno

Mislim da je ovo vec mnogo puta objasnjavano na forumu, ali nije zgoreg da ponovimo. Double i triple su statisticko-matematicki proracuni rizika koji ne moraju ama bas nista da znace, ali cesto budu osnova za indikaciju AC. S druge strane, AC ce ti dati tacnu informaciju o tome da li je beba zdrava.

ja sa prvim detetom nisam radila ni jedno ni drugo ni trece, i dete je zdravo...ako je tako onda AC treba da radi svaka trudnica zar ne? bez obzira na porodicnu anamnezu, testove ili sta vec?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, nije obvezna, osim navodno za prvorotke/rodilje preko npr. 35, mada niko ne može da te natera da se podvrgneš invazivnoj intervenciji. Recimo, moja koleginica je to iskulirala, ima 40 godina i već dva spontana za sobom. Nije htela da rizikuje. A rodila je zdravo i lepo dete. :)

:) :) :) ja bas ne bih , ali ako mora, onda mora... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram. :( Ali ne zato što me neko naterao nego je neophodno zbog prenatalne dijagnostike.

to je vec druga stvar! :( sa tim se slazem, ako je po preporuci lekara, ali ja sama da zahtevam AC kao moja drugarica, bas ne bih :( samo pozitivno i sve ce biti u redu, ko zna mozda cu i ja morati posle ovih dablova i triplova ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem i da hoce. Bice sve u redu, a ti ces biti mirnija sto si to odradila. Svi smo imali frku da bi na kraju rekli kako to nije nista.

Secam se, mene je dr. pitao da li sam vadila zub. Kada sam mu rekla da jesam i to vise komada, rekao mi je da je AC NISTA naspram samog davanja anestezije za zub. ;) I jeste tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prošla amniocenteza! Ništa strašno. Uopšte nisam osetila iglu. A dr Kolarski u Dečijoj bolnici u Novom Sadu sve vreme priča viceve i slično da bi zamajavao trudnice. Prezadovoljna sam kako je sama instant intervencija prošla (ne traje ni pet minuta samo vađenje plodove vode, posle sam ležala jedno pola sata, a možda i malo duže), pošto sam slušala horor priče, a ovo je manje bolelo nego kad su mi vadili krv iz prsta. I sestra je vrlo nežna i ljubazna. Svaka čast osoblju Dečije bolnice. Daj Bože da sve bude u redu, ovaj doživljaj mi je ulio nadu da će tako i biti.

super, ako moram da radim, barem da se utesim tvojim iskustvom! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko privatno radio Amniocentezu i ako jeste gde i koja je cena? Moze i preporuka za nekog od doktora. Ako je zabranjeno navoditi imena ordinacija na forumu (zbog reklame) molim vas posaljite mi PP. Jako mi je hitno. Unapred zahvalna!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko privatno radio Amniocentezu i ako jeste gde i koja je cena? Moze i preporuka za nekog od doktora. Ako je zabranjeno navoditi imena ordinacija na forumu (zbog reklame) molim vas posaljite mi PP. Jako mi je hitno. Unapred zahvalna!!

ja sam radila privatno pre pet godina,čini mi se da je bilo 300 €, u ordinaciji Ivanović ,kod dr Plećaša (na preporuku) i sve je prošlo super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pecoroni hvala ti punu na tako brzom odgovoru!!! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao prvo pozdrav svim trudnicama! Ja sam trenutno u 15.nedelji trudnoce i juce sam zakazala amniocentezu za 9.april kod dr Jurisica i jako sam nervozna tj.uplasena, da li je neko vec radio amniocentezu kod ovog doktora? Joj samo da sve ispadne dobro, ja sam puna straha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko privatno radio Amniocentezu i ako jeste gde i koja je cena? Moze i preporuka za nekog od doktora. Ako je zabranjeno navoditi imena ordinacija na forumu (zbog reklame) molim vas posaljite mi PP. Jako mi je hitno. Unapred zahvalna!!

Ja kod Zorana Sretenovica i Marte Savic. Bilo je pre 3,5 godine.Oko 250E. Divan covek, divna zena! On mi je vodio trudnocu i jako sam srecna sto mi je doktor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao prvo pozdrav svim trudnicama! Ja sam trenutno u 15.nedelji trudnoce i juce sam zakazala amniocentezu za 9.april kod dr Jurisica i jako sam nervozna tj.uplasena, da li je neko vec radio amniocentezu kod ovog doktora? Joj samo da sve ispadne dobro, ja sam puna straha...

Ako procitas svih 8 strana ove teme videces da su mahom sve zene bile uplasene i uvek su se javljale posle AC da nam kazu kako nije nista strasno. Razumem tvoj strah. Svi smo ga imali manje ili vise. Sto vise sebi nabijas nervozu to ce ti biti teze, a i ne valja da si nervozna zbog bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako misliš na dr Jurišića koji ima ordinaciju u Dimitrija Tucovića, kod njega je amniocentezu radila jedna moja poznanica, prezadovoljna je i meni ga je svesrdno preporučila. Kaže da je vrhunski stručnjak za prenatalnu dijagnostiku i da je profesionalno sasvim usmeren ka toj oblasti

Istina! Na pravom si mestu, nemoj da brineš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima... Zakazana mi je AC za 30.04. zbog loseg rezultata doble testa. Ja cu u tom trenutku biti 19+2, pa me interesuje da li tad uopste sme da se radi AC, jer sam negde procitala da se radi do 18-19 nedelje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Raspitaj se još kod nekog lekara. I meni su bili zakazali u Narodnom frontu za 20. nedelju, pa kad sam otišla u savetovalište na Institutu, svi dr su se frapirali i rekli da je to prekasno i da to uopšte nije amniocenteza nego kordocenteza. Možda je u toj tvojoj bolnici gužva pa su ti zato zakazali tako kasno. Probaj da zakažeš ranije na drugom mestu da ne bude stvarno kasno za amniocentezu.

Pa i jas sam bila u N.Frontu i tad su mi zakazali, a inace i doktorka u d.z. mi je rekla da joj se cini da je to kasno ... Da li mozes da mi kazes gde se nalazi to savetovaliste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, Joca77 i YelenaC hvala vam puno na ohrabrujucim rijecima sad sam mnogo mirnija! :rolleyes:

Imam zakazano za 9.april i iskreno se nadam da ce sve dobro proci. Zato sam i htjela ici privatno da radim amniocentezu jer kod nas u Republici Srpskoj upucuju u Banja Luku a ko zna kakav bi doktor tamo vrsio analizu, ovako bar znam koji i kakav doktor ce mi uzimati plodovu vodu. Jeste da je skupo, kod njega kosta 38000din. ali naspram rizika to je nista.

Javicu vam kako je bilo na toj intervenciji a uostalom jos cemo se cuti do tad... Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, Joca77 i YelenaC hvala vam puno na ohrabrujucim rijecima sad sam mnogo mirnija! :rolleyes:

Imam zakazano za 9.april i iskreno se nadam da ce sve dobro proci. Zato sam i htjela ici privatno da radim amniocentezu jer kod nas u Republici Srpskoj upucuju u Banja Luku a ko zna kakav bi doktor tamo vrsio analizu, ovako bar znam koji i kakav doktor ce mi uzimati plodovu vodu. Jeste da je skupo, kod njega kosta 38000din. ali naspram rizika to je nista.

Javicu vam kako je bilo na toj intervenciji a uostalom jos cemo se cuti do tad... Pozdrav

Nema na cemu. vazno je da si smirena sad.

Meni je dr. predlozio da popijem jedan bensedin od 1,5mg na dan intervencije ako mi bude bas frka. Nisam ga popila jer sam mislila da nisam u panici. Kad sam dosla na intervenciju, bebac se toliko vrteo da sam bila iznenadjena. dr. mi je rekao tada da se bebac vrti zbog adrenalina koji mi se lucio zbog straha od intervencije. Bila je to smesna situacija. Ja sam kao mislila da sam kontrolisala svoj strah,a bebac mi je lepo dao do znanja da sam u panici :lol: Srecom, veliki strucnjak sa puno godina iskustva je uradio AC bez ikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Amniocentezu sam uradila u sredu, i evo od tad mirujem. Sama procedura nije duga i nije strasna, osetise probijanje trbusnog zida i materice kao kad se prima boca, nista za brigu. Samo vadjenje plodove vode se ne oseti. Nazalost, prilikom procedure, zapusio se spric, da covek ne veruje. Tako da je doktor uzeo negde oko 18ml plodove vode, nadam se da je to dovoljno i da nisam radila ovo za dzabe, pokusavajuci da otpusi iglu malo su uvukli i sukrvice nakon cega su odmah prekinuli zahvat. Posle pet minuta od intervencije dobila sam blage bolove u donjem delu stomaka, kukovima i krstima, bol se sirila niz butine. Trajala je oko pola sata i prosla. Proverena je srcana radnja, bebica i put igle na uz.(da slucajno nema krvarenja) to je bilo sve ok. Sutradan sam opet dobila blage bolove na nekih dvadesetak minuta, i isto tako su prosli. Rezultati za tri nedelje (brrrrrrr...)

E sad, volela bih da znam, da li se nekom nesto slicno deslo, zapusio spric, izvucena manja kolicina plodove vode, pojavila sukrvica i blage kontrakcije?

Takodje da li neko zna koji je najkriticniji period posle intervencije i kad bi trebalo da prestanem da brinem o posledicama. Pijem antibiotike i utrogestan. Prepisan mi je i neki lek za kontrakcije koji treba da pijem ako osetim jace bolove.

Vasa iskustva i znanje bi mnogo znacili, citajuci ovaj forum nism nasla na ovakav slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine hvala na odgovoru :wub: , to sa kolicinom zvuci ohrabrujuce. Ja sam resila da lezim 72 sata, za svak slucaj, valjda mogu toliko da izdrzim neke devojke leze celu trudocu pa se ne zale (hrabrice prave). Nastavljam terapiju i citam knjigice da ubijem vreme.

Pozdrav....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li je neko imao iskustva sa intervencijom sa horionskim resicama? Dabl test je pokazeo los rezultat 1:124, a kada se uzme u obzir ocitavanje sa 4D UZ onda je malo bolje i tada je 1:168. Dr Marta Savic iz klinike "Sretenovic" (doktorka je divna i svima je preporucujem) je savetovala da bi trebalo da odradi intervenciju sa horionskim resicama. prilicno sam uplasena, ako je neko imao iskustvo molim vas da mi napisete. hvala, poydrav!!! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nemam licno iskustvo i mogu samo da potvrdim ovo sto je rekla @Tangerine. Ne bih da budem maliciozna, ali ne bi me cudilo da klinika "Sretenovic" radi CVS.

Hmmm :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li je neko imao iskustva sa intervencijom sa horionskim resicama? Dabl test je pokazeo los rezultat 1:124, a kada se uzme u obzir ocitavanje sa 4D UZ onda je malo bolje i tada je 1:168. Dr Marta Savic iz klinike "Sretenovic" (doktorka je divna i svima je preporucujem) je savetovala da bi trebalo da odradi intervenciju sa horionskim resicama. prilicno sam uplasena, ako je neko imao iskustvo molim vas da mi napisete. hvala, poydrav!!! :unsure:

Nemam iskustvo sa hormonskim resicama, osim sto mi je dr. Sretenovic radio licno amniocentezu. O dr. Savic jednako imam sjajno msiljenje i mislim da treba sve da ih poslusas. Odlicni su doktori i ne bi nista prepustili slucaju. Meni dr. Sretenovic vodio celu trudnocu, radili smo ehokardiografiju ploda kod njih sa najboljim decijim kardiologom u zemlji. Mnogo su mi izasli u susret i posle porodjaja. Divni ljudi. Ako ti Marta kaze da uradis, ne razmisljaj puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam iskustvo sa hormonskim resicama, osim sto mi je dr. Sretenovic radio licno amniocentezu. O dr. Savic jednako imam sjajno msiljenje i mislim da treba sve da ih poslusas. Odlicni su doktori i ne bi nista prepustili slucaju. Meni dr. Sretenovic vodio celu trudnocu, radili smo ehokardiografiju ploda kod njih sa najboljim decijim kardiologom u zemlji. Mnogo su mi izasli u susret i posle porodjaja. Divni ljudi. Ako ti Marta kaze da uradis, ne razmisljaj puno.

Mislila si na horionske resice (biopsiju horionskih resica), naravno, odnosno CVS (Chorionic Villus Sampling) (ne hormonske).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, sorry...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli su rezultati: ZDRAV MUSKI KARIOTIP

Sad moze lakse da se dise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli su rezultati: ZDRAV MUSKI KARIOTIP

Sad moze lakse da se dise

Divna vest. Cestitam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.