Amniocenteza

odgovora

Objavljeno

Ako je debljina vrata i nosna kost ok, mislim da nema razloga za brigu. Ali, da sam na tvom mestu za svaki slucaj bi otisla na 4D '- kao sto ti je Mira vec savetovala. I, svakako bi ponovila analize krvi. Vodi racuna da ne zakasnis, nemas puno vremena.

Po meni je bitno da ti je UZ nalaz u redu. Posto ti nemas predispozicije za Daunov sindrom, a ovaj dabl test je vise statisticki, ja se ne bih opterecivala.

Cesto oni znaju da pogrese, ne brini...

Ja kad sam ostala u drugom stanju napravili su mi haos, sve zbog lose uradjenog UZ. Ispalo je da jedna beba ima povecan NT '- cini mi se.

Vidis, meni su geneticari savetovali na osnovu svih tih rezultata da ne idem na amniocentozu.

Sve u svemu, moj savet: uradi 4d i ponovi analize krvi.

Hvala ti Milar,zaista si u pravu i hvala na optimizmu,stvarno mi je sada malo lakse :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radili smo 3d i 4d,i to je pokazalo da je sve,ali bas sve u redu sa bebicom :wub: E sad samo jos da sacekamo rezultate krvi,oni su za 10 dana,pa cemo videti :rolleyes: Ja se iskreno nadam da su dobri :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radili smo 3d i 4d,i to je pokazalo da je sve,ali bas sve u redu sa bebicom :wub: E sad samo jos da sacekamo rezultate krvi,oni su za 10 dana,pa cemo videti :rolleyes: Ja se iskreno nadam da su dobri :rolleyes:

Divno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radili smo 3d i 4d,i to je pokazalo da je sve,ali bas sve u redu sa bebicom :wub: E sad samo jos da sacekamo rezultate krvi,oni su za 10 dana,pa cemo videti :rolleyes: Ja se iskreno nadam da su dobri :rolleyes:

Superiska!!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DEVOJKE,PA HVALA VAM NA PODRSCI,LJUBIM VAS! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim,da ne idem na amniocintezu,rezultati su stigli,dugo smo ih cekali,ali su Hvala dragom Bogu DOBRI :wub: :wub: :wub: hVALA VAM JOS JEDNOM,STO STE ME PODRZALE I HRABRILE! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim,da ne idem na amniocintezu,rezultati su stigli,dugo smo ih cekali,ali su Hvala dragom Bogu DOBRI :wub: :wub: :wub: hVALA VAM JOS JEDNOM,STO STE ME PODRZALE I HRABRILE! :D

Super!h13006.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim,da ne idem na amniocintezu,rezultati su stigli,dugo smo ih cekali,ali su Hvala dragom Bogu DOBRI :wub: :wub: :wub: hVALA VAM JOS JEDNOM,STO STE ME PODRZALE I HRABRILE! :D

Baš sam srecna zbog tebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam se registrovala na ovaj forum. Jako sam tuzna i uplasena. U 12 nedelji sam i Dabl test mi je pokazao povecan rizik za Daunov sy. Moram da ardim amniocentezu. Molim vas ako neko ima iskustvo sa amniocentezom u Kragujevcu, da podeli sa mnom. Jako sam zabrinuta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam se registrovala na ovaj forum. Jako sam tuzna i uplasena. U 12 nedelji sam i Dabl test mi je pokazao povecan rizik za Daunov sy. Moram da ardim amniocentezu. Molim vas ako neko ima iskustvo sa amniocentezom u Kragujevcu, da podeli sa mnom. Jako sam zabrinuta!

Ja sam kordo radila u NS, slicno je smo sto je kordo malo komplikovanije. Rizik od pobacaja je 1 % kod amnio cini mi se. Draga nije to nista strasno. Ako ti odradi dobar doktor skoro da neces nista osecati. Nista ne boli samo je malo neprijatan osecaj. Traje oko 10-tak min. Ja sam kordo radila oko 30 min, jer je bilo tesko pronaci pupcanik, beba se stalno mrdala. Amnioceneteza je mnogo laksa tako da nema potrebe da se plasis. Preporucljivo je da odmaras par dana da ne dodje do komplikacija ali ja sam odma sutradan spremala kucu, usisavala i sve ostalo i nije mi bilo nista, Opet sve zavisi od osobe do osobe. Nadam se da sam ti bar malo pomogla s obzirom da nisam iz Kragujevca, ali opet bilo kakvo iskustvo dobro dodje. Pozz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam se registrovala na ovaj forum. Jako sam tuzna i uplasena. U 12 nedelji sam i Dabl test mi je pokazao povecan rizik za Daunov sy. Moram da ardim amniocentezu. Molim vas ako neko ima iskustvo sa amniocentezom u Kragujevcu, da podeli sa mnom. Jako sam zabrinuta!

Nemoj da se plasis. Dable ne mora nista da pokaze. Cudi me da ne cekaju triple pa tek onda amnio, ali jos bolje da je sad uradis.

Da se ja pitam amnio bi po meni bila medju redovnim pregledima u trudnoci.

Sve traje maksimum 10 minuta, moras samo znati koji ti dr radi jer pobacaj zavisi iskljucivo od strucnosti lekara.Zato najbolje da se raspitas koji je dr kod tebe najbolji za takve stvari.

Posle amnio pijes lekove i mirujes strogo bar 2 dana i dve nedelje pazis. To bi bilo sve.

Nije to nista ne brini. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam se registrovala na ovaj forum. Jako sam tuzna i uplasena. U 12 nedelji sam i Dabl test mi je pokazao povecan rizik za Daunov sy. Moram da ardim amniocentezu. Molim vas ako neko ima iskustvo sa amniocentezom u Kragujevcu, da podeli sa mnom. Jako sam zabrinuta!

Nemas razloga za brigu. Radila sam amniocentezu u prvoj trudnoci, jer su mi tako svatovali na osnovu rezultata dabl test-a. traje desetak minuta, par dana nakon toga sam bila nesto mirnija i to je to. Svakako je bolje uraditi, ako su ti tako savetovali, ali to nije obavezno...mada mislim da je covek mirniji ako uradi.

Mala je sansa da ce posle amniocenteze nesto poci neopako, o tome ne treba ni da mislis. Ovako, uradis amnio, sacekas rezultate-koji su zaista u ogromnom procentu dobri i mirna sacekas kraj trudnoce i susret sa bebicom. ;)

Inacem ja sam radila u NS, ali nema to neke veze zaista...moras verovati u strucnost lekara!

Srecno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na podrsci. Nadam se da cu i ja imati dobro iskustvo i dobre rezultate! Pozdrav i sve najlepse u 2012.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam se registrovala na ovaj forum. Jako sam tuzna i uplasena. U 12 nedelji sam i Dabl test mi je pokazao povecan rizik za Daunov sy. Moram da ardim amniocentezu. Molim vas ako neko ima iskustvo sa amniocentezom u Kragujevcu, da podeli sa mnom. Jako sam zabrinuta!

DOBRODOŠLA!!! Ja nisam radila tu metodu, nije bilo potrebe, ali da jeste, uradila bih...sve najbolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me koliko u Srbiji kosta amniocenteza.U privatnim klinikama ili u bolnicama,svaka informacija je dobrodosla.Nadam se da ce mi neko brzo odgovoriti ,jer mi je jako hitno!!!

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me koliko u Srbiji kosta amniocenteza.U privatnim klinikama ili u bolnicama,svaka informacija je dobrodosla.Nadam se da ce mi neko brzo odgovoriti ,jer mi je jako hitno!!!

Hvala unapred.

Mislim, oko 20.000 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me koliko u Srbiji kosta amniocenteza.U privatnim klinikama ili u bolnicama,svaka informacija je dobrodosla.Nadam se da ce mi neko brzo odgovoriti ,jer mi je jako hitno!!!

Hvala unapred.

Za Srbiju ne znam u RS (BiH) je oko 400,00 eura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

upravo sam izguglala da je negde i oko 450eura :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

upravo sam izguglala da je negde i oko 450eura :blink:

Pa socijalno ti placa ako si preko, ako se ne varam 33 godine starosti, ako si mlađa, plaćaš upravo toliku cijenu gdje god da radis ... na zalost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

upravo sam izguglala da je negde i oko 450eura :blink:

Moja poznanica je radila u NS, ne znam tacno gde ali znam da je kostalo 19000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno svima na odgovorima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja poznanica je radila u NS, ne znam tacno gde ali znam da je kostalo 19000.

E, pa da...to je to...znam ja da sam tu cenu oko 20.000 din. vec na nekoliko mesta videla, zavisi verovatno od klinike, a i neke laboratorije imaju po cenovnicima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me koliko u Srbiji kosta amniocenteza.U privatnim klinikama ili u bolnicama,svaka informacija je dobrodosla.Nadam se da ce mi neko brzo odgovoriti ,jer mi je jako hitno!!!

Hvala unapred.

Privatno u Beogradu od 20-35.000. Mogu da ti dam preporuku za 25.000 kao neki prosek. Tamo gde sam radila. U Institutu za majku i dete besplatno ukoliko imas preko 35 godina starosti ili ukoliko imas preporuku specijaliste da je obavezna. Ukoliko hoces da platis Institutu izadje vise od 330E...bar je to bila moja racunica kad sam se raspitivala kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala YelenaC.Bas sam njih danas zvala(Institut) ali kazu da se tamo zakazuje jos od 7 nedelje,a meni je bas hitno.U Nisu na klinici su mi rekli da je besplatno sa uputom,a ne moze da se plati !?! <_<

Na kraju cu ipak to uraditi ovde(u Grckoj)iako je oko 600 e.Samo da rezultati budu dobri,poludecu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde imamo par clanica iz Grcke. Mozda jos neka informacija moze da ti koristi. U kom si gradu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.