Amniocenteza

odgovora

Objavljeno

Rezultati pokupljeni, kao što rekoh, sve ok - devojčica!!! :lol: :lol: :lol:

Bravo!!! Bas mi je drago sto je sve ok! :) Devojcica! Divno... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo!!! Bas mi je drago sto je sve ok! :) Devojcica! Divno... :rolleyes:

Sreća neizmerna :rolleyes: Hvala, Nale!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo mame...

malopre sam se prijavila na forum,a vec mesecima pratim ovaj sajt.

Ja sam malopre saznala rezultate amniocenteze -i HVALA GOSPODU MILOM DA JE SVE OK.Naime,termin mi je 05 novembar,a u 15. oj nedelji sam radila 4d u privatnoj ordinaciji i na osnovu tih nalaza lekar me posalje u privatnu labaratoriju da uradim tripl test.Dala sam krv tog dana oko 14h i taj izvestaj sa 4d i cekala 4 dana da dodju rezultati.Uopste nisam bila upucena kolike nocne more ce mi doneti.Odnosim rezultat kod doktora,on mi kaze "Covece pa ovo je veliki rizik" 1:86 ....""ja moram da te uputim na amnio centezu u Kragujevac.....tek nastaju muke- ne moze da se zakaze jer se to zakazuje dok si u 14 toj nedelji,odlazim tamo,jurim veze,molim....i na kraju mi zakazu 30.05 kada sam bila 17.nedelja.Procedura kao procedura po meni je malo neprijatna ,zapravo sam osetila bol prilikom uboda iglom u stomak i probijanja materice - tacno osetis kako puca tkivo pod iglom,ostala sam da prenocim u bolnici i dali su mi da pijem gyprinal i verapamil sledecih 7 dana.Nisam osecala nikakve bolove u dnu stomaka ili gde je bio ubod.....i onda predstoji iscekivanje...dve nedelje sam cekala pa pozovem....14.ti dan NISU GOTOVI REZULTATI,posle tri dana - NISU GOTOVI REZULTATI ,posle 3 nedelje - GOTOVI SU REZULTATI ,SVE JE U REDU.....Misila sam da cu iskociti iz svoje koze od srece!Nisam znala kome pre da javim.......I sutra kada budem planirala drugo dete ,obavezno cu otici na AC. kako bih smirila savest i ostatak trudnoce provela u blagostanju........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ja bih svim mamama preporucila da pristanu na amniocentezu sam postupak nije bolan uopste ja sam amniocentezu radila kod doktora kolarskog u decijoj bolnici u novom sadu i evo cekala nalaze 2 ipo nedelje i sve ok rodice se nas malisa ziv i zdrav... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ja bih svim mamama preporucila da pristanu na amniocentezu sam postupak nije bolan uopste ja sam amniocentezu radila kod doktora kolarskog u decijoj bolnici u novom sadu i evo cekala nalaze 2 ipo nedelje i sve ok rodice se nas malisa ziv i zdrav... :D

Apsolutno se slažem :rolleyes: Čestitam na mališi, mazi stomak :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolutno se slažem :rolleyes: Čestitam na mališi, mazi stomak :rolleyes:

Hvala draga na cestitkama...jeste da mi je prva trunoca i da sam se plasila amniocenteze ali na kraju sam pristala da sa mojom bebuskom bude sve ok,kao i sto sam rekla sve je proteklo super i svima bih preporucila da idu na amniocentezu da se nebih brinule narednih meseci da li postoje neke anomalije ili ne...Ali HVALA DRAGOM BOGU SVE JE PROSLO OK...Sada mogu da uzivam u svojoj trudnoci... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,evo i mene da se obratim na pravom mestu...radila sam AC 08.07. sa blizancima i rezultati su vise nego dobri...iskreno nisam ni sumnjala jer sam potpuno psihofizicki zdrava...takodje i muz. Indikacija su bile moje god. 41 ali dobro...Zelim samo da ohrabrim buduce majke koje se dvoume da nema potrebe za panikom i dubljim razmisljanjem da li..ili ne raditi AC!? Verujte mi intervencija nije strasna a donece vam mnooogo mirniji san! POZZZ (decak i devojcica)

Zizi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zilijen cestitamo od srca, hvala Bogu da je AC u redu, uzivaj u trudnoci,

a posle u "slatkim mukama " sa blizancima ...sve najbolje :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim mamama, nova sam na forumu. Juce mi je odradjena amniocenteza i moja iskustva su pozitivna, za sada nema nikakvih problema (osim sto mi srce ludacki kuca zbog giniprala!), ostaje samo cekanje rezultata sledece tri nedelje :unsure: . Ovo mi je treca beba, imam dve devojcice od 10 i 5 godina. Inace, imam 35 godina, sto je i bio razlog za amnio, s tim sto su i rezultati double testa bili sumnjivi. Nadam se da ce sve biti OK, iako sam poprilicno napeta oko toga, mislim da je ovo cekanje najgore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim mamama, nova sam na forumu. Juce mi je odradjena amniocenteza i moja iskustva su pozitivna, za sada nema nikakvih problema (osim sto mi srce ludacki kuca zbog giniprala!), ostaje samo cekanje rezultata sledece tri nedelje :unsure: . Ovo mi je treca beba, imam dve devojcice od 10 i 5 godina. Inace, imam 35 godina, sto je i bio razlog za amnio, s tim sto su i rezultati double testa bili sumnjivi. Nadam se da ce sve biti OK, iako sam poprilicno napeta oko toga, mislim da je ovo cekanje najgore...

welcome-glitters-62.gif

A što je bio sumnjiv double test?

Ako smem pitam..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A što je bio sumnjiv double test?

Ako smem pitam..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A što je bio sumnjiv double test?

Ako smem pitam..?

Naravno da smes, pokazao je vecu verovatnocu anomalija, ali ne znam tacnu cifru, mislim oko 1:120, sto je alarmantno. Hvala na dobrodoslici!

Imas i teme dabl i tripl test,na kojima su cure pisale o svojim iskustvima,pa ces citajuci ih nadam se shvatiti da i te cifre(zabrinjavajuce) ne daju uvek pravu sliku stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo!

Imam zakazanu aminocintezu u ponedjeljak, mnogo se bojim, ne postupka nego rezultata.Radim aminoc. jer mi triple test nije dobar, odnosno imam veliki rizik za Daun. sindrom. Imam 24.5 god, muz 27.5. Ovo mi je prva beba. U porodici i mojoj i muzevoj imamo oboljelih ali ne od ovog sindroma . Trenutno sam u 18-toj nedjelji! I ne znam cemu se mogu nadati! Muz mi je uz to i dijabeticar tip 1 (nisam sigurna ima li to kakve veze).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo!

Imam zakazanu aminocintezu u ponedjeljak, mnogo se bojim, ne postupka nego rezultata.Radim aminoc. jer mi triple test nije dobar, odnosno imam veliki rizik za Daun. sindrom. Imam 24.5 god, muz 27.5. Ovo mi je prva beba. U porodici i mojoj i muzevoj imamo oboljelih ali ne od ovog sindroma . Trenutno sam u 18-toj nedjelji! I ne znam cemu se mogu nadati! Muz mi je uz to i dijabeticar tip 1 (nisam sigurna ima li to kakve veze).

Ne boj se i ne stvaraj sebi pritisak unapred (iako te razumem u potpunosti!). Procedura sama po sebi uopste nije strasna, bol je zanemarljiv, veruj svojim lekarima! Ja sam trenutno u fazi cekanja rezultata, trudim se da skrenem misli na neke druge stvari...Nije lako, ali moramo da verujemo da ce sve biti u redu! Javi obavezno kako je proslo! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo!

Imam zakazanu aminocintezu u ponedjeljak, mnogo se bojim, ne postupka nego rezultata.Radim aminoc. jer mi triple test nije dobar, odnosno imam veliki rizik za Daun. sindrom. Imam 24.5 god, muz 27.5. Ovo mi je prva beba. U porodici i mojoj i muzevoj imamo oboljelih ali ne od ovog sindroma . Trenutno sam u 18-toj nedjelji! I ne znam cemu se mogu nadati! Muz mi je uz to i dijabeticar tip 1 (nisam sigurna ima li to kakve veze).

Alma, dabl i tripl test su statisticke, a ne dijagnosticke metode. Kada nisu dobri rezultati, to ne mora bukvalno nista da znaci. Ovo ne pricam da bih te utesila, nego sam se lepo raspitala i saznala sve sto me zanimalo o tome. Ti mozes biti samo jedna od tih zena koliko iznosi tvoj procenat, a i to opet nista ne znaci. Samo se smiri, uradi amniocentezu i znaj da u 95% slucajeva (to je proverena informacija) su rezultati dobri i pokazuju da je sa bebom sve u redu. Jedino ces nauditi svojoj bebi ako se bespotrebno budes nervirala. Drzim ti fige i veruj mi da ces bar pre drugih sigurno znati da je tvoja beba ok, jer to je prednost amniocenteze. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alma, kako je prosla amniocenteza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliko hvala na podrsci, moje drage virtuelne drugarice :rolleyes:

Aminocintezu sam radila danas, jako brzo je obavljena, ja se osjecam ok. Premda mi se od apaurina stalno spava :huh: Za dvadesetak dana ocekujem poziv. Nadam se pozitivnom odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliko hvala na podrsci, moje drage virtuelne drugarice :rolleyes:

Aminocintezu sam radila danas, jako brzo je obavljena, ja se osjecam ok. Premda mi se od apaurina stalno spava :huh: Za dvadesetak dana ocekujem poziv. Nadam se pozitivnom odgovoru.

Sad dobro odmori i svi cekamo dobre vesti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alma ne brini, biće sve ok. I ja sam je radila, i rezultat je bio dobar, a double test katastrofa. Nisam ni radila triple test, već odmah ac. Dobro su nas iscimali, ali, hvala Bogu, sve je bilo ok. I mi imamo razne vrste bolesti, kao i vi, a8u porodici), a moj otac dijabetes tipa 1 od moje treće godine, zbog toga me stalno cimaju, a meni glikemija retko pređe 4. :rolleyes::) Strpi se neki dan, dok stigne rezultat, a onda uživaj u trudnoći. i smišljaj ime za bebca, pošto ćeš saznati pol. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alma ne brini, biće sve ok. I ja sam je radila, i rezultat je bio dobar, a double test katastrofa. Nisam ni radila triple test, već odmah ac. Dobro su nas iscimali, ali, hvala Bogu, sve je bilo ok. I mi imamo razne vrste bolesti, kao i vi, a8u porodici), a moj otac dijabetes tipa 1 od moje treće godine, zbog toga me stalno cimaju, a meni glikemija retko pređe 4. :rolleyes::) Strpi se neki dan, dok stigne rezultat, a onda uživaj u trudnoći. i smišljaj ime za bebca, pošto ćeš saznati pol. :lol:

Ja sam optimista, vjerujem samo u dobro! A za ime, ufff jedva cekam odmah da joj/mu dam ime :D Biti ce Ema ili Mak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima...i ja pratim odavno ovaj sajt,ali tek se danas prijavih.

Ja sam u 17sedmici i radila sam AC prije cetiri dana. Zahvat je prosao dobro,sa ampulom progesterona i palitrexom pet dana. Meni je najveca frka za sada rizik od spontanog i pitanje koliko dana se treba zaista paziti?

Meni je receni dan lezanja i povratak na redovne obaveze i zivot,ali citajuci i znajuci neka iskustva mislim da bi trebalo bar tri,cetiri dana odmoriti...ne znam,za sada o tome razmisljam, a o rezultatima cu misliti kasnije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima...i ja pratim odavno ovaj sajt,ali tek se danas prijavih.

Ja sam u 17sedmici i radila sam AC prije cetiri dana. Zahvat je prosao dobro,sa ampulom progesterona i palitrexom pet dana. Meni je najveca frka za sada rizik od spontanog i pitanje koliko dana se treba zaista paziti?

Meni je receni dan lezanja i povratak na redovne obaveze i zivot,ali citajuci i znajuci neka iskustva mislim da bi trebalo bar tri,cetiri dana odmoriti...ne znam,za sada o tome razmisljam, a o rezultatima cu misliti kasnije ;)

Kako je zanimljivo to sto svi imamo drugaciju terapiju? Ja imam Cephabos 2x2 i bosaurin 2x1. Meni je strogo naredjeno da uzmem godisnji 15 dana. A svakako 7 planiram odlezati :) Koliko ces lezati mnogo ovisi o tebi, ja sam npr. sinoc zaglavila u hitnoj iako sam odlezala 5 dana:) Imam bas jake kontrakcije, bol .Ultrazvuk je pokazao da je sve hvala Bogu ok. Sama ces osjetiti kada ti je dosta lezanja, 3 dana minimalno (to ti je moj savjet). Mi zene inace se cesto precjenjujemo, mislimo da mozemo sve ali ipak ne treba na kocku stavljati nesto tako dragocjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima...i ja pratim odavno ovaj sajt,ali tek se danas prijavih.

Ja sam u 17sedmici i radila sam AC prije cetiri dana. Zahvat je prosao dobro,sa ampulom progesterona i palitrexom pet dana. Meni je najveca frka za sada rizik od spontanog i pitanje koliko dana se treba zaista paziti?

Meni je receni dan lezanja i povratak na redovne obaveze i zivot,ali citajuci i znajuci neka iskustva mislim da bi trebalo bar tri,cetiri dana odmoriti...ne znam,za sada o tome razmisljam, a o rezultatima cu misliti kasnije ;)

Kako je zanimljivo to sto svi imamo drugaciju terapiju? Ja imam Cephabos 2x2 i bosaurin 2x1. Meni je strogo naredjeno da uzmem godisnji 15 dana. A svakako 7 planiram odlezati :) Koliko ces lezati mnogo ovisi o tebi, ja sam npr. sinoc zaglavila u hitnoj iako sam odlezala 5 dana:) Imam bas jake kontrakcije, bol .Ultrazvuk je pokazao da je sve hvala Bogu ok. Sama ces osjetiti kada ti je dosta lezanja, 3 dana minimalno (to ti je moj savjet). Mi zene inace se cesto precjenjujemo, mislimo da mozemo sve ali ipak ne treba na kocku stavljati nesto tako dragocjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav,ja sam u25 nedelji,amniozentezu sam radila sam postupak prosao ok,dobila ginapral 4x1/2 i amoksiciklin dve kutije,terapija je individualna zavisi od zdrastvenog stanja zene.Lezala tri dana ali bukvalno lezala,ustajala do wc i nazad.Kasnije par dana nisam nista tesko dizala i proslo sve ok.Nalaz sam cekala malo duze zbog godisnjih odmora,psihicki bila iscrpljena/bespotrebno,sve je u redu dobicemo malu princezu.Drage moje ostanite pozitivne,pozitivno razmisljajte i zaokupite misli drugim stvarima zato sto sam dobila informaciju da oni kada nesto nije u redu zovu i pre vremena kojeg su vam rekli.Uzivajte u trudnoci i nedajmo da nas slome raznim analizama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je zanimljivo to sto svi imamo drugaciju terapiju? Ja imam Cephabos 2x2 i bosaurin 2x1. Meni je strogo naredjeno da uzmem godisnji 15 dana. A svakako 7 planiram odlezati :) Koliko ces lezati mnogo ovisi o tebi, ja sam npr. sinoc zaglavila u hitnoj iako sam odlezala 5 dana:) Imam bas jake kontrakcije, bol .Ultrazvuk je pokazao da je sve hvala Bogu ok. Sama ces osjetiti kada ti je dosta lezanja, 3 dana minimalno (to ti je moj savjet). Mi zene inace se cesto precjenjujemo, mislimo da mozemo sve ali ipak ne treba na kocku stavljati nesto tako dragocjeno.

I meni je dr rekao 2 dana potpunog mirovanja (sto znaci odlazak u wc je jedino kretanje) i onda jos 2 nedelje bez ikakvog naprezanja i umaranja. ali secam se da ta dva dana nisam htela da mrdnem iz kreveta :)

sto je sigurno, sigurno je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.