Amniocenteza

odgovora

Objavljeno

Ti si skroz ispravno postupila i tako bi postupio svako ko ima iole razuma. Kao sto kazes nije zla sudbina pogodila pojedine pa im se cini da je to oduzimanje "zivota", a kakav bi to jadan zivot bio... Zelim ti da uskoro osjetis cari prave trudnoce i roditeljstva, posebno te podrzavam "kao generaciju"ukoliko je ovo 74 godiste.

Hvala Dabo. Nisam zaboravila da sam ti jos u aprilu ostala duzna odgovor. Sad ga znas. Tada nisam bila u stanju...

Da, ne treba suditi unapred, covek nikad ne zna sta bi uradio dok ga ne stave u konkretnu situaciju. Ko zna sta bih ja mislila da moje dete nije bilo u pitanju.

Da, 74 jeste godiste.

Zelim ti sve najlepse i zahvaljujem na lepim zeljama :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini Borjana, nisam obracala paznju, pa ti uskoro treba da se porodis! :D

Nek ti je sa srecom, sve najlepse ti zelim :D

Da, da, jos samo malo... :)

Hvala ti na lijepim zeljama, i nadam se da ces nas uskoro obradovati lijepim vijestima!

Samo naprijed, glavu gore! Hrabrosti imas, jos samo malo srece, i sve ce doci na svoje.

b0304.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primorana si da u sebi svesno ubijes zelju da mazis svoje zlato za koji mesec, da ga kupas, tepas mu upravo iz majcinske ljubavi koja se vec razvila, koja jeste bezuslovna i koja ti ne dozvoljava da svoje blago primoras na dozivotnu patnju i nesrecu. Govoris mu i dalje da neces dozvoliti da se muci i pati kroz ceo zivot zbog toga sto ti u trudnoci nisi bila u stanju da donesec najgadniju odluku u zivotu a ta je da na sebe preuzmes svu patnju i zrtvu samo da tvoje dete sutra, kad se rodi, ne bi dozivotno patilo.

Ne znam hoce li iko razumeti, mozda je i bolje da ne razume, mozda je i bolje da niko nikad ne mora da razmislja o tome.

To su odluke koje razaraju psihu i srce do krajnjih granica. Fizicki bol nasilnog porodjaja je zanemarljiv u odnosu na to.

Ako smatrate da je moj post prestrasan za trudnice, molim moderatora da ga brise. Razumecu. I meni bi bio prestrasan u trudnoci.

guest 74, ti imas veliko i hrabro srce. Zelim ti da uskoro zatrudnis i da ovoga puta to bude zravo dete koje ce od tebe naslediti hrabrost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Dabo. Nisam zaboravila da sam ti jos u aprilu ostala duzna odgovor. Sad ga znas. Tada nisam bila u stanju...

Da, ne treba suditi unapred, covek nikad ne zna sta bi uradio dok ga ne stave u konkretnu situaciju. Ko zna sta bih ja mislila da moje dete nije bilo u pitanju.

Da, 74 jeste godiste.

Zelim ti sve najlepse i zahvaljujem na lepim zeljama :-)

moram priznati da me kopkalo gdje si "nestala"u aprilu, i strasno mi je zao zbog ovoga sto se desilo.

Hvala ti na lijepim zeljama:-) i zelim ti da nam se uskoro javis sa najljepsim mogucim "vijestima na svijetu"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, slazem se sa tobom. Zahvali bogu sto nisi bila u situaciji da dobijes lose rezultate AC. Htedoh da se osvrnem na sledece: kazes "..OVO JE VEC MOJE DETE!i vec sam se vezala za njega....." Tacno, vec smo se vezale za dete. Pevale mu, mazile ga preko stomaka, tepale mu, zvale ga "zlato mamino" i sl... I onda...

Primorana si da u sebi svesno ubijes zelju da mazis svoje zlato za koji mesec, da ga kupas, tepas mu upravo iz majcinske ljubavi koja se vec razvila, koja jeste bezuslovna i koja ti ne dozvoljava da svoje blago primoras na dozivotnu patnju i nesrecu. Govoris mu i dalje da neces dozvoliti da se muci i pati kroz ceo zivot zbog toga sto ti u trudnoci nisi bila u stanju da donesec najgadniju odluku u zivotu a ta je da na sebe preuzmes svu patnju i zrtvu samo da tvoje dete sutra, kad se rodi, ne bi dozivotno patilo.

Ne znam hoce li iko razumeti, mozda je i bolje da ne razume, mozda je i bolje da niko nikad ne mora da razmislja o tome.

To su odluke koje razaraju psihu i srce do krajnjih granica. Fizicki bol nasilnog porodjaja je zanemarljiv u odnosu na to.

Ako smatrate da je moj post prestrasan za trudnice, molim moderatora da ga brise. Razumecu. I meni bi bio prestrasan u trudnoci.

Draga, uz sve zelje da se oporavis i da krenes putem kojim si naumila, zelim da ti se zahvalim za snagu koju si posvetila ovom forumu zarad svih buducih majki.

Sve smo se mi samo pitale kako ce intervencija da izgleda, da li ce da nas boli, a nismo ni pomisljale na rezultat. Ja nisam bila ziva tih 7 dana dok nisam dobila rezultat, a jednako sam pre intervencije dramila kako cu JA da je podnesem. A kako cu da podnesem rezultat? Hmmm... tek sutradan me je stiglo!

Zato, draga, mislim da mogu da te razumem i mislim da bih isto ucinila.

Sa nadom da cemo te i dalje sretati na ovom forumu, zelim ti sve najbolje. Tvoja hrabrost i snaga me je ponela. Sa velikim postovanjem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke i zaista se zahvaljujem na lepim zeljama.

I ja se nadam da cemo se jos sretati na ovom forumu ali sa lepim vestima.

Sada su mi uteha sva srecna deca koja se radjaju oko mene i njihovi roditelji koji su moji prijatelji i sa kojima uzivam u bebecem smehu, kupanju, kenjkanju i bebecim mirisima (raznim) ;-)

Pozdravljam vas sve i sve najlepse vam zelim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

RAC sam radila sa 18+6 (dr je stalno odlagao), 5 minuta posla, postupak me nije boleo. Preventivno sam ležala posle 3 dana, stomak me je boleo kao da sam 1000 trbušnjaka odradila, ali nikakve kontrakcije i sl.

Na amnio sam išla zbog porodičnog opterećenja kod mm, double i triple su mi bili savršeni (1:10000), ali kako to nije merilo 100 posto, nismo hteli da rizikujemo (bili smo fer prema sebi da ne bi mogli da se brinemo o bolesnom detetu).

RAC su mi radili u Betaniji, a na analizu sam nosila privatno i posle 8 dana dobila rezultate (bojala sam se da će nas kačiti novogodišnji praznici).

Zdravo Mia!

mozes li molim te napisati gde si u Novom Sadu privatno radila analizu kao i gde se sve moze uraditi analiza? Gde se najkrace ceka :)?

hvala

pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto sam radila AC pre mesec dana u NS u decijoj bolnici i intervencija nije nista strasna kako sam ja mislila. Rezultati su bili gotovi za dve i po nedelje i sve je uredu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto sam radila AC pre mesec dana u NS u decijoj bolnici i intervencija nije nista strasna kako sam ja mislila. Rezultati su bili gotovi za dve i po nedelje i sve je uredu :rolleyes:

Super. Nije tako strasno, iako se mnoge trudnice ustezu da rade RAC i kad treba, jer misle da ce se iskomplikovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila AC pre četiri dana u Dečjoj bolnici NS i prosto sam izašla oduševljena iz ordinacije :)) Možda zvuči ludo, jer ko se još oduševljava kod lekara (?!), ali dr Kolarski i sestra Stoja su zaista učinili da bukvalno ništa ne osetim. Jedino me je plašilo da se ne "cimnem" tokom intervencije jer su me od samog ulaska u ordinaciju zasmejavali :)) Eto...ništa strašno...Sad čekamo rezultate, ali i sa te tri nedelje čekanja sam se pomirila, pa ni ne razmišljam previše o tome niti se opterećujem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako toliko su oboje prijatni i zasmejavaju da sam se i ja opustila. Nista nije strasno,niti sam ikad razlismljala da moze da se iskomlikuje!

Zovi ti i pre 3 nedelje,tako sam ja bar i bilo je gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako toliko su oboje prijatni i zasmejavaju da sam se i ja opustila. Nista nije strasno,niti sam ikad razlismljala da moze da se iskomlikuje!

Zovi ti i pre 3 nedelje,tako sam ja bar i bilo je gotovo.

I mislila sam da pozovem ranije, baš te nedelje kad bi trebalo da budu gotovi rezultati, ja neću biti u gradu...pa bi mi bilo baš zgodno da saznam ranije :))

Koliko si mirovala posle? Ja sam dva dana ležala, treći dan sam već poludela i po kući šetkala i raduckala lakše poslove, a na posao ću sutra - posle pet dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila u cetvrtak (10-og) i zvala sam u petak posle 2 nedelje,rekla mi da zovem u ponedeljak i bili su gotovi. Mozes samo licno ti da odes ili tvoj suprug.

mirovala sam 4 dana,onako bas leskarila i posle jos 2 nedelje nisam dizala tesko tj sina ;) mada to i sada izbegavam.

Pila sam ginipral i bensedin 2 nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila u cetvrtak (10-og) i zvala sam u petak posle 2 nedelje,rekla mi da zovem u ponedeljak i bili su gotovi. Mozes samo licno ti da odes ili tvoj suprug.

mirovala sam 4 dana,onako bas leskarila i posle jos 2 nedelje nisam dizala tesko tj sina ;) mada to i sada izbegavam.

Pila sam ginipral i bensedin 2 nedelje.

Jooj, meni taj bensedin dolazi glave, spavam po dva sata od trenutka kad ga popijem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva su vasa iskustva sa ovim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da vec postoji tema za amniocentezu, samo ne preko 35.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva su vasa iskustva sa ovim?

Bez brige Dacca sve je mnogo strasnije u nasim glavama , nego sto je sam taj zahvat strasan. Zapravo nista ne boli, samo naprijed i bez brige,.. a vjerovatnoca da dr bilo sto "napravi" plodu sta ne bi trebalo je mala.

Meni bi mnogo veci teret pricinjavalo razmisljanje 9 mjeseci da li ce sve biti ok, nego uraditi ovu analizu i uzivati u narednim mjesecima trudnoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni posle amniocenteze nisu dali nikakve lekove, ni bensedin. Samo lezanje par dana. Posle dva dana sam opet bila na poslu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam zvala Genetsko savetovalište u Dečijoj bolnici, posle tačno dve nedelje, i rezultati su gotovi. Sestra koja se javila mi je rekla kako ne sme ništa da mi kaže i da moram da dođem, ali je ipak na kraju uz pozdrav rekla: "I ne brinite ništa, sve je u redu" :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Tako da, sutra idemo po rezlutate pa ćemo znati da li smo bebac ili bebana :rolleyes:

Iako se nisam mnogo opterećivala ni samom intervencijom, ni rezultatima, ipak moram priznati da od kada sam čula da je sve ok, ne skidam osmeh s lica i gotovo je s poslom za danas, pošto je koncentracija otišla skroz :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rezultati pokupljeni, kao što rekoh, sve ok - devojčica!!! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t2022.gif

SanjaRuška bravo...uživaj u trudničkim danima i smišljanju imena za curicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t2022.gif

SanjaRuška bravo...uživaj u trudničkim danima i smišljanju imena za curicu...

Hvala! Ime je već smišljeno, pošto sam ja od početka nekako znala da će biti devojčica :rolleyes: Biće Tisa :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SanjaRuska prelijepe vijesti,uzivaj i mazi svoju princezu.....Neka ti bude ziva i zdrava

Hvala od srca :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.