Izloženost infektivnim bolestima u trudnoći

odgovora

Objavljeno

pozz svima,

molim vas pomozite...

u 38 sam nedelji trudnoce. juce sam u ambulanti porodicne medicine na kratko boravila istovremeno sa djecakom koji je bolovao od varicela (ovcije boginje, vodene ospice). direktnog kontakta nije bilo. Kao dijete sam preboljela varicele, tako da se nadam da sam djelimicno postedjena od nove zaraze. Ipak, misljenja mojih diktorica su razlicita i ja ne znam sta da radim. Ginekolog koji mi vodi trudnocu smatra da ne treba da se brinem, jer sam varicele vec odbolovala te imam razvijena antitjela protiv nove zaraze. Ali doktorica porodicne medicine (kod koje je sve i pocelo) smatra da sam u veoma kriticnom periodu trudnoce za bilo kakav rizik, pa mi cak savjetuje prijevremeno izazivanje poroda. Ne znam sta da radim. Trudnoca je inace prosla skroz u redu, bez ikakvih komplikacija. evo sad na kraju se iskomplikovalo. Ginekoloski pregled, ultrazvuk, CTG, sve je OK. Jos uvijek nema naznaka porodu, potpuno sam zatvorena, a CTG ne registruje ni minimalne kontrakcije.

Da li je neko imao slican problem, molim vas javite mi...

pozz i hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u toku trudnoće bila u kontaktu sa detetom koje je bilo zaraženo ovčijim boginjama i to u prvom trimestru. Kao mala sam ih preležala, tako da ih nisam "ponovo dobila", ali sam se svakako zabrinula. Moja dr ginekolog je rekla da nema mesta za brigu jer antitela u mom organizmu već postoje i nema nikakve bojazni za bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,nista ne brini,zasticena si antitelima.A i da nisi,ne verujem da bi dosli do zaraze,jer dete sa varicelom najzaraznije pre izbijanja ospe i prva tri dana,ali opet je potreban bar malo blizi kontakt ,iako se boginje prenose vazduhom. Samo se ti opusti i slusaj svog ginekologa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vitinka, u tvom slucaju tvoj ginekolog je u pravu i nemoj da se presecas... Opusti se i neka sve ide prirodnim tokom.

Htela bih da ispricam i jedan "slucaj".

Upoznala sam devojku koja je u prvom trimestu PRELEZALA BOGINJE... Naravno svi doktori su savetovali da prekine trudnocu... Na kraju je odlucila da ne prekida... Jedva je nasla doktora koji ce prihvatiti da joj vodi trudnocu i na kraju je rodila prelepog deckica koji sada ima dve godine i odlicno napreduje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jer dete sa varicelom najzaraznije pre izbijanja ospe i prva tri dana

Ja sam baš u tom periodu bila u kontaktu sa tim detetom, tako da sam živi primer da je sve bilo u redu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala svima,

poprilicno sam se smirila i opustila...

ipak je onaj prvi sok bio prilicno velik pa sam se bila zabrinula, ali kao sto kazete.... neka sve ide svojim tokom...

obavijesticu vas o sretnom kraju ove price uskoro... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnicama i mamama! Muci me nesto,pa bih htela da vas pitam. U 36oj sam nedelji,prva trudnoca,imam osecaj kao da mi se unutrasnjost vagine skuplja,kao kontrakcije,ne znam da objasnim,zaboli me i skroz je neprijatan osecaj,a i odjednom mi se pojavio obilan sekret koji je gust i zuckast nekako,da li je to normalno? hvala vam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnicama i mamama! Muci me nesto,pa bih htela da vas pitam. U 36oj sam nedelji,prva trudnoca,imam osecaj kao da mi se unutrasnjost vagine skuplja,kao kontrakcije,ne znam da objasnim,zaboli me i skroz je neprijatan osecaj,a i odjednom mi se pojavio obilan sekret koji je gust i zuckast nekako,da li je to normalno? hvala vam

Sekret je u glavnom pojačan krajem trudnoće, ali da sam na tvom mestu ja bih otišla kod dr. da to vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kontrolu imam tek sledece nedelje,ovde me nerviraju jer iako sam usla u 9ti mesec nemam redovnije kontrole,jedino na hitno da odem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnicama i mamama! Muci me nesto,pa bih htela da vas pitam. U 36oj sam nedelji,prva trudnoca,imam osecaj kao da mi se unutrasnjost vagine skuplja,kao kontrakcije,ne znam da objasnim,zaboli me i skroz je neprijatan osecaj,a i odjednom mi se pojavio obilan sekret koji je gust i zuckast nekako,da li je to normalno? hvala vam

To moze da lici i na sluzni cep,ali je tebi rano za to,mada usla si u deveti!?

A zuti sekret,ako ima i neprijatan miris onda se treba leciti,ali ne znam sta da ti kazem osim odi kod lekara,pa makar i na urgentnu,ako ne mozes pre ovamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.