Herpes

odgovora

Objavljeno

Pojavio mi se herpes na ledjima,prije par dana.S' obzirom da nisam u Bn da odem kod dermatologa,vec kod mojih gdje nema istog,treba mi savjet sta da pijem ili mazem,s' obzirom da dojim Bebu?!

:unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JEKODERM...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad kada je Ruskinja pomenula jekoderm ne znam koliko je dobro i Pantenol?! U svakom slucaju u tom mestu gde si, sigurno ima apoteka a osoblje u apoteci ti takodje moze dati preporuku. Iskreno uvek saslusam i devojke u apoteci. Moram da priznam da imaju lepe savete i preporuke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Anom da je najbolje pitati u apoteci...Ja sam u trudnoci imala na usni i samo sam stavljala bebi puder.Mislim da i ti mozes pokusati sa njim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,bila sam u apoteci,dali su mi cinkovu mast i vitamin B,to jedino smijem,zato sto dojim Nikolasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf herpes...... Imam ga , "tamo dole" dosta je zaebano.,... Dr.mi prepisala neki gel i tablete da pijem 10dana... Pomaze pomalo ,ali uzasno mi je... Najgore kad idem u wc... Uf ala pece.... Moja nana ima to ,i kazu da ako ti se jednom pojavi ceo zivot ces ga imati...

"Различити провоцирајући фактори као што су стрес, менструација, пад имунитета, механичка оштећења, операције итд.доводе до реактивације вируса и његов прелазак из латентног у активно стање. Међутим, симптоматологија поновног активирања вируса је по правилу блажа, краће траје и нема општих (ако има знатно су блажи)већ само локалних симптома. Поновне инфекције код организма који је у солидном стању се ретко јављају, једном годишње, а код особа са слабијим имуним системом могу се јавити и више пута годишње."

Meni pomaze da kad god mi se piski odem pod tus pustim toplu vodu i tus usmerim na dole ,KOLIKO toliko mi pomogne da ne vristim ko luda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,bila sam u apoteci,dali su mi cinkovu mast i vitamin B,to jedino smijem,zato sto dojim Nikolasa.

Da,to je najsigunije,s obzirom da si dojilja. Sta vise,smatram da je nejbolje uvek imati cinkovu mast i to koristiti jer je bezazlena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf herpes...... Imam ga , "tamo dole" dosta je zaebano.,... Dr.mi prepisala neki gel i tablete da pijem 10dana... Pomaze pomalo ,ali uzasno mi je... Najgore kad idem u wc... Uf ala pece.... Moja nana ima to ,i kazu da ako ti se jednom pojavi ceo zivot ces ga imati...

"Различити провоцирајући фактори као што су стрес, менструација, пад имунитета, механичка оштећења, операције итд.доводе до реактивације вируса и његов прелазак из латентног у активно стање. Међутим, симптоматологија поновног активирања вируса је по правилу блажа, краће траје и нема општих (ако има знатно су блажи)већ само локалних симптома. Поновне инфекције код организма који је у солидном стању се ретко јављају, једном годишње, а код особа са слабијим имуним системом могу се јавити и више пута годишње."

Meni pomaze da kad god mi se piski odem pod tus pustim toplu vodu i tus usmerim na dole ,KOLIKO toliko mi pomogne da ne vristim ko luda...

Vodi racuna o sebi,jer zaista sa padom imuniteta osobe koje su imale Herpes dobijaju ga ponovo. Kada zalecis trenutni obrati paznju da naredni put na vreme reagujes,nemoj cekati da izbije kako bi izbegla neprijatnosti zbog bolova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pojavio mi se herpes na ledjima,prije par dana.S' obzirom da nisam u Bn da odem kod dermatologa,vec kod mojih gdje nema istog,treba mi savjet sta da pijem ili mazem,s' obzirom da dojim Bebu?!
:unsure:

Ja sam koristila ACIKLOVIR kad mi se pojavio na usni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A imala sam herpes i u ustima... Joj da znate sto je to bolno... :wacko: Valjda od pada imuniteta... Tako kazu doktori... Puna usta herpesa... Uh samo kad je proslo... Ne povratilo se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila ACIKLOVIR kad mi se pojavio na usni...

Njega ne bi trebalo koristiti u trudnoci i dojenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njega ne bi trebalo koristiti u trudnoci i dojenju.

TO JE BILO PRE TRUDNOCE...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, samo da znaju trudnice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

?Drage moje,ja sam u 10 nedelji trudnoce i jutros mi se pojavio herpes na usni ili groznica.... ne znam sta sad smem da stavljam s obzirom da sam trudna i da li se i nekoj od vas pojavljivao??? pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

?Drage moje,ja sam u 10 nedelji trudnoce i jutros mi se pojavio herpes na usni ili groznica.... ne znam sta sad smem da stavljam s obzirom da sam trudna i da li se i nekoj od vas pojavljivao??? pozz

Pogledaj ovde...Herpes u trudnoći

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.