Praznicna trpeza

odgovora

Objavljeno

Meni za Veliki petak izgledaće ovako...

Doručak: Pite sa pečurkama i krompirom

Ručak: Riblja čorba, prebranac, kupus salata, losos pečen u rerni u foliji (pre toga mariniran u ulju, belom luku, limunovom soku i začinima), krompir salata.

Večera: Ostaci od doručka i ručka :D

Popodne farbam jaja...

Vaskrs...

Doručak: Predjelo u vidu suhomesnatih proizvoda, jaja (naravno), sira (trapist i feta), gibanica sa sirom, ruska salata i mimoza.

A odlučila sam da pravim tortu Dama u žutom...KLIK

Za ručak idemo kod mojih. Moja mama sprema sledeće: Kuvana šunka, ren i jaja (to bi kao bilo neko predjelo), domaću goveđu supu, jagnjetinu, zelenu salatu i mladi luk i biće salata od pasulja i luka (to moja Anja obožava), torte će biti dve, ona malo lakša sa piškotama, šlagom i voćem i malo teža Torta od oraha.KLIK

P.S. Ni ja, a još manje moja mama ne pravimo nikakvu pogaču...ja sada to prvi put čujem od Millar. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Petak...posno sve, ništa sada nešto specijalno.

Subota...farbam jaja(lukovica i decuopage)...pravim tortu, uveče pogaču....

Nedelja...šunka, mladi luk, jaja i tucanje...

Pošto tetka od MM nema Slavu, nego zove sve rođake na ručak, vjerovatno ćemo kod nje, da umanjim napetost između mene i svekrve...(to je tetka od oca MM).

Predveče kod mojih, red je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, Filipa, a zasto jaja farbate u subotu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je to uvijek tako bilo, mislim da ti ima veze sa tim da jaja budu svježija u nedelju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo znam da se kod nas čuva šunka do Uskrsa i tada se načinje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliki petak:

Dorucak: pita od pecuraka

Rucak: prebranac, krompir salata, pastrmka.

Vaskrs:

Dorucak: jaja, suhomesnato

Rucak: Supa, krompir i svinjska rebra, zelena salata.

Torta - najverovatnije kinder.

Mozda jos nesto ubacimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jaja držim u frižideru kada ih ofarbam u petak...i gledam da ih u nedelju pojedemo, eventualno u ponedeljak za doručak...obično napravim i neku salatu posle od njih...deca sve porazbijaju, pa valja pojesti što pre...a ja farbam oko 20 jaja...tako da nije strašno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja farbam jaja u petak i to 60 kom. Moja sveki ima neke tripove da nam je potrebno toliko i stvarno nemam zivaca da se raspravljam, ofarbacu ih i cao.

Idem na temu blam da vam nesto napisem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je naš današnji praznični ručak.

Oslić, gnječeni grah, grah salata i sezonska salata. Ništa nešto specijalno.

post-24689-1334313241_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kukuruzovo brašno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za danas: ajvar, od ribe - tunjevina, krompir salata, prebranac. Ništa posebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas ofarbala 21 jaje ( kazu da ide nepar ) a sutra cu jos 10tak. Neki farbaju petkom, neki subotom pa sam ja odlucila oba dana.

Za rucak, prebranac, losos na Ruskinjin nacin, kromir ( isecem na kolutove, uvaljam u kukuruzno brasno i susam, i stavim u tepsiju na pak papir i pecem ) i salata ( paradajz, kupus, krastavac).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče farbanja jaja, uglavnom se farbaju petkom.

Za one koji farbaju subotom rekli su mi da je to jer se danas ništa ne radi, i da čak i posan ručak prave juče za danas, i da je to razlog farbanja u subotu.

Sto sela, sto običaja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas ofarbala 21 jaje ( kazu da ide nepar ) a sutra cu jos 10tak. Neki farbaju petkom, neki subotom pa sam ja odlucila oba dana.

Za rucak, prebranac, losos na Ruskinjin nacin, kromir ( isecem na kolutove, uvaljam u kukuruzno brasno i susam, i stavim u tepsiju na pak papir i pecem ) i salata ( paradajz, kupus, krastavac).

I, i, kakav je losos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je naš današnji praznični ručak.

Oslić, gnječeni grah, grah salata i sezonska salata. Ništa nešto specijalno.

Ih, šta ćeš više...ovo je prste da poližeš! A šta stavljaš u taj gnječeni pasulj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas za rucak posan pasulj i riba sa kromir salatom.

Uskrsnji meni: za dorucak predjelo od raznih suhomesnatih proizvoda,urnebes,kackavalj,ruska salata i naravno jaja.

Za rucak: pileca corba,sarmica od zelja i prasece pecenje uz zelenu salatu sa mladim lukom. A za dezert torta Beli andjeo.

Mozda umesim i ruza pogacu,videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas se jaja farbaju petkom. Ja zavrsila,farbala sam u nekoliko boja,plus u lukovini i naravno sa nezaobilaznim travkama sarala jedan deo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas oslić, krompir i zelena salata (prepbranac smo jeli u utorak, zato ga danas ne pravim).

A u nedelju idemo kod mojih, a tamo nas čeka, juneća čorba, praseće pečenje, sarmice od zelja, pečeni krompir, mimoza salata, a za dezert plazma torta! I naravno jajca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih, šta ćeš više...ovo je prste da poližeš! A šta stavljaš u taj gnječeni pasulj?

Skuham grah u slanoj vodi, procijedim. U tavi izdinstam crveni luk, onda prebacim grah i gnječim viljuškom, dodajem bijeli luk, crvenu papriku i biber.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I, i, kakav je losos?

Super! Hvala Rule PUNO! :D:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skuham grah u slanoj vodi, procijedim. U tavi izdinstam crveni luk, onda prebacim grah i gnječim viljuškom, dodajem bijeli luk, crvenu papriku i biber.

A vidis, mi drugacije. Skuvam pasulj pa ocedim vodu i izgnjecim oniim cim gnjecim pire ( kako li se zove ta sprava :blink: ) , na tavi izdinstam crveni luk na malo vise ulja i tim prelijem pasulj koji stavim u vatrostalnu tepsiju i malo iseckam belog luka i sve zacine koje imam ( bosiljak, celer, so.... ) i zapecem u rerni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako ;)

Legenda, lepo mi zvuci ovo pecenje krompira, moracu probati ovih dana.

Izvinjavam se sto pojedinacno pisem postove

Milar, pravi recept je da se uvalja samo u kukuruzno brasno i ispece. A ovamo malo isprzis susam ( bez ulja, samo da porumeni ), sameljes, dodas vode i kecapa i time prelijes krompir. Ali ja nemam s cim samljeti susam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super! Hvala Rule PUNO! :D:rolleyes:

E, drago mi je... :)

A vidis, mi drugacije. Skuvam pasulj pa ocedim vodu i izgnjecim oniim cim gnjecim pire ( kako li se zove ta sprava :blink: ) , na tavi izdinstam crveni luk na malo vise ulja i tim prelijem pasulj koji stavim u vatrostalnu tepsiju i malo iseckam belog luka i sve zacine koje imam ( bosiljak, celer, so.... ) i zapecem u rerni.

Ovo je nešto kao što ja zovem gravče na tavče, samo što ja ne pirjam pasulj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danasnja jaja...

I Filip...i zanemarite pistolj... :)

post-24689-1334411645_thumb.jpg

post-24689-1334411697_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako da zanemarim Filipa i lepo cveće :) a pištolj je igračka koju smo svi imali kao deca (bar ja) ;)

Jaja su ti baš lepo ispala... Sviđaju mi se ove tufnice na plavim jajima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.